Sphynx a novorozenec

skutinaskutinka
17. únor 2019

Dobry den, chtela bycj se zeptat zda je dobre souziti kotatka kocicky sphynx s novorozenym miminkem. Planujeme poridit kotatko po porodu.. mesic nejsip po porodu.. mam jen strach ohledme souzoti a ohledne nemoci napr.toxoplazma. dekuji

fly80
17. únor 2019

@skutinaskutinka nemocí se bát nemusíš. Sphinx nejsou venkovní kočky a v chovných stanicích je mají ohlidane. Ale jestli čekáš první miminko, tak pořízení kotete měsíc po porodu bude tvoje poslední starost. O koťátko se musíš ze začátku starat jako o miminko a pohybuju, že když budeš mít hodku, dvě na spánek, budeš lítat kolem kotěte.

palacinka_marmeladova
Autor odpověď smazal
Zobraz
evee24
17. únor 2019

@skutinaskutinka nemoci bych se nebala. Ale pokud první mincí fakt bych si dala delší pauzu. Všechny miminka musí mít péči a bohužel i koťata. Přeci jenom začátky jsou narocny. Uvidíš jak budes zvladat. Ono stačí to nevyspání a mě třeba mateřský pud zblbl tak,že i mi vadil můj pes. A to ho miluju nejvíc. Ale prostě hormony 😂 teď už dobrý teda😀

slunicko1551
18. únor 2019

Nemoci bych se nebála, jen bych si ohlídala, že beru koťátko z kvalitní chovatelské stanice a chtěla vidět testy rodičů. Zvlášť sphynxíci jsou opravdu hodně zatížení na smrtelnou chorobu srdce HCM, takže i když tohle neohrozí lidi, věř, že poslední, co chceš s miminkem řešit, je umírající domácí zvířátko. Jinak sama uvidíš, jak to budeš zvládat a kdy se na kotě budeš cítit. Kotě je také mimino a sphynxové jsou fixováni na lidi, bude chtít mazlit a být s vámi.
Já sama mám CHS (ale jiné plemeno), takže doma jak kočky, tak kocoura a přibude kotě a čekáme mimi, tak se nejspíš nezastavím 😀

moxha
18. únor 2019

Neteř si tuto kočku pořídila a má s ní jen samé zdravotní problémy.Nejdříve se zjistilo,že má nemocné srdce a nyní má problémy s očima...Proto vybírejte pečlivě,protože léčba je dlouhá a finančně nákladná.

skutinaskutinka
autor
18. únor 2019

Děkuji za odpovědi..nechám tomu volný průběh 🙂 ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru