Svědění celého těla ve 39. týdnu

kaii
7. zář 2018

Zdravím jdu pro radu. Jsem 39tt . Už nějakou chvíli mě svědí snad celé tělo. Nejprve jsem si myslela že to mám z holení, začalo to totiž nohama. Když bych nepočítala břicho které mě též urputně svědí, ale to je asi tim jak se tam všechno natahuje, svědí mě i ruce ... Je to hodně nepříjemný, připadám si jak kdybych měla nějaké breberky. Na kůži žádnou vyrážku nemám, jen vždy potom co se poškrábu. Mohu se koupat klidně 2x denně a stejně to nepomáhá. Neměla jste to některá z vás taky? Nebo nějaké zkušenosti?? Na gyndu jdu příští týden v čtvrtek a k obvodakovi se dostanu nejdřív v úterý :(

evee24
7. zář 2018

@kaii tak zkus zavolat dr. Snad bude mit někdo zkušenost. Ať ti poradi aspon přes telefon jak moc akutní to je.

oveckaluky
7. zář 2018

Já si volala do nemocnice, měla jsem totéž ve 35. tt. Řekli mi, ať přijdu i s taškou, že to vypadá na játra, že nestíhají, což by mohl být průšvih pro děti. Já tedy nakonec ještě ten den porodila, ale svědění jsem měla tak týden předem...raději zajeďte na pohotovost, naberou krev a moč a budete vědět.

vendelinka08
7. zář 2018

@kaii mela bys jit hned..jedna se o jatra. Sestrenka to mela a bylo to k nevydrzeni....musela byt i v nemocnici jinak by se rozskrabala do krve a porod vyvolavali drive. Takze radeji hned..na krev a kludne i na pohotovost

vendelinka08
7. zář 2018

Alespon si na gyndu zavolej..at ti reknou cp a jak..a pokud uz jsi 39tt asi by bylo nejlepsi porodit

suzief
7. zář 2018

Měla jsem to hned po porodu asi tři týdny, celé tělo, hrozné svědění. Je nutná kontrola na játra, já je měla v pořádku a stejně jsem trpěla jako kůň. Asi hormony,přešlo to samo

michaela_2
7. zář 2018

@kaii Stejné příznaky má těhotenská žloutenka. Informuj co nejdříve lékaře, aby to pohlídali 🙂

drakenn
7. zář 2018

Jak psaly holky - játra. Šla bych k lékaři na odběry..

hvezdicka18
7. zář 2018

Moje aktuální zkušenost z 30. týdne - tmavší moč, svědění břicha, prsou (to jsem přikládala napínající se kůži) a paží. Moje gynekoložka mě poslala do fakultky na náběry (mají výsledky hned). Vyšly zvýšené jaterky - těhotenská hepatopatie (těhotenská žloutenka). Určitě vyraž na pohotovost, je to celkem nebezpečné, lepší je, aby si tě ohlídali. Já měla jaterky jen lehce zvýšené, takže mi nasadili léky a dnes jsem byla po týdnu na kontrole a už je to v normě. Nicméně i moje gynekoložka už mě chce kvůli tomu vidět častěji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru