Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

gaba3
25. bře 2008

svetluska nám asi fakt porodila co? 😵

dzej
autor
25. bře 2008

gaba, pokud ti to vystřeluje do noh,tak se to blíží každou chvíli, to je příznak!!!! 😀

gaba3
25. bře 2008

ahoj dzej 🙂 fakt?? a jak to zvládáš ty , cítíš se dobře? tak si říkám, která z nás půjde dřív 😀 😀 😀

dzej
autor
25. bře 2008

gaba, jj teď jsem někde četla, že mamině to začalo "vystřelovat" a druhej den se narodilo mimi. No já nic, chodím pěšky do 7 patra, dolů taky a pořád břicho nahoře, poslíčci nikde 😠

gaba3
25. bře 2008

jéé, tak kéž bys měla pravdu 🙂 kolikrát bolestí i zařvu a manža se mi vždycky tlemí, co blbnu, když ještě nejedem 😅 jinak ty schody jsem taky zkoušela a nic 😒 neboj, ono to asi přijde najednou a rychle, uvidíš! to se hodně stává, já zatím podle dr. na porod taky nevypadám a to samé měla i moje mamka a porodila a nemusela jít na vyvolávačku 😉 někomu se to holt připravuje dopředu a na někoho to pak skočí najednou 😉 a zkoušeli jste sex? mě to ted dr. doporučila, že prej sperma obsahuje podobné látky jako ta vyvolávací tableta.....a prej se má ještě po sexu ležet a nechat sperma “účinkovat“ 😀 tak vyzkoušej 😉

dzej
autor
25. bře 2008

gaba jj sex taky a masáž bradavek taky... ten sex vůbec nic, ale ta masáž bradavek mi vždycky rozjede bolest podbříška. Akorát mě pak bolí i prsa... ☹ no moje máma taky v pohodě i tchýně, prý to měly rychlý obě dvě, tak snad i já 😉

gaba3
25. bře 2008

no vidíš, tak ty to máš jasný 🙂 😉 termín si ještě ani nepřetáhla 😉 jen počkej, tě to může překvapit každou chvilku a abys to měla rychlý ti mooooooc přeju 🙂 jinak na mě sex taky nic 😀 ted jsem se dívala, že na tu tašku, co mám připravenou k porodu, se nějak práší 😀

dzej
autor
25. bře 2008

🙂 i já ji mám zaprášenou. A hlavně z ní pořád něco vytahuju, takže to musím zkontrolovat jestli něco nechybí 🤐

gaba3
25. bře 2008

no to já taky, dnes ještě musím do drogerky 😕 jsem ještě přemýšlela, jestli si zabali i řasenku, jak se znám tak budu bledá jak .... 😝 tak aby se mě ty zástupy návštěv nevylekaly 😀 bereš si?

dzej
autor
25. bře 2008

já teda ne. Já si řasy ani obočí nemaluju, mám svoje dost výrazný. A určitě si neberu vůbec kosmetiku jen krém na obličej. Si myslím, že nebude čas ani nálada 😅

dzej
autor
25. bře 2008

gaba koukám, že máme břicha pořád tak zhruba stejně vysoko 😖

gaba3
25. bře 2008

tak to závidím 😉 já se taky extra nelíčím, ale na řasy jsem zvyklá, tak uvidím, řasenka místa nezabere.... a krém na obličej si beru taky a neparfemovaný sprcháč a mléko, at vojtíškovi voním po mlíčku 😀
jojo a ta břicha vysoko že? já ho měla jednu dobu níž a všichni mi tipovali, že porodím už tak ve 38tt a dívej, prcek se asi vyšplhal opičáček jeden a drží se jak klíště 😀
a přibíráš ještě nebo už ne? ohledně váhy mimáčků, tak jsme na tom dost podobně vid? ale říkám si, že dr. se pěkně pletou... bakulce řekli, že mají asi 3300g a týden na to vlastně porodila a malej měl jen 2950g..... tak to jsem zvědavá na ty naše váhy 😀

dzej
autor
25. bře 2008

gaba já už nepřibírám. Zůstala jsem na 15kg nad svou váhu a už teď nic...a to se divím, přes velikonoce 😀 No ta váha mimi, prý je to plus minus 500g...takže se to musí brát s rezervou. Já jdu zítra na kontrolu tak uvidím co mi zas řeknou.

gaba3
26. bře 2008

dzej, tak moc myslíme 😉 tak dej vědět, co u dr.... třeba bude nějaká novinka 🙂 a 15kg mám skoro taky a přibrala jsem za 14dní jen 100g 😉

gaba3
26. bře 2008

dzej, nepovídej, že rodíš ?? 😀 😉

dzej
autor
26. bře 2008

gaba ahojky, nee nerodím. Dnešní kontrola mě nepotěšila...nic se neděje, otevřená na prst, čípek daleko 😔 v pátek jdu zas a asi budu teď chodit každej druhej den nebo co ☹ tak si jdu dát trochu piva a projít se po schodech, třeba to zabere. Co ty??? Já myslela, že už budeš v porodnici 😎

gaba3
26. bře 2008

ahojky, já jsem si říkalala, jestli uuuuž 🙂 a v pátek jdu taky, tak si pak napíšeme 😉 a nic si z toho nedělej, já na tom jsem stejně 😀 pivo jako pomáhá? jinak u mě vše při starém, břicho pořád bolí jako na ms, ale nic 😅

martinka79
26. bře 2008

holky tak která to z vás dvou rozčísne první. držte se a neboj to bude brzy. 😉 myslím na vás.

dzej
autor
26. bře 2008

martinka díky..já už jsem skeptická, vidím to na vyvolání 7.4. ☹
gaba no nevím, někde jsem četla, že i to pivo by mohlo zabrat..zkusím všechno. No mě dneska ráno bolelo asi poprvé docela dost podbříško jako při MS a tlačilo mě celkově, tvrdlo mi. Trvalo to docela dlouho, tak 5minut, pak jsem si sedla a konec.

martinka79
26. bře 2008

neboj zvádneš to. a Gabča také myslím na vás intenzivně. jak tak kolem čtu tak zjišťuji, žerodit po 40t je asi teď normálka. 🙂

dzej
autor
26. bře 2008

martinka a ty jsi byla taky včera na kontrole, ne? Jak jsi dopadla? JJ dnes mi dr. říkala, že většina přenáší..

gaba3
26. bře 2008

marti: to jsem taky zvědavá, která z nás to dá dřív 😀 😀
dzej: aha, já už to ani zkoušet nebudu, je mi jasný, že na mě nic nezabere 😀 no a vidíš, to bolení a tlačení může něco znamenat 🙂 moc bych ti to přála 😉 no mě bolí břicho třeba půlku dne vtahu, pak chvilku klid a zase a pořád dokola a někdy je to fak dost (a to jsem zvyklá na bolestivou ms) 😅 a tu vyvolávačku 7.4., to už ti nějak dr. naznačila?

dzej
autor
26. bře 2008

gaba nee to tak tipuju já. Protože v Brně po týdnu vyvolávají no a já mám termín v pondělí, tak další pondělí jdu na to...protože nevěřím, že porodím sama jen tak 😖

martinka79
26. bře 2008

no já snad přenášet nebudu. prohlédl mne a řekl, že to není ještě připraveno. a tak 1.4. jd na zátěžový test a potom mne prohlédne a uvidí se, ale jinak vyvolávačka myslím si, že kolem 7.4. nejpozději. Mám v papírech výslovně nepřenášet porod před termínem. (kvůli té kvi) takže uvidím. můžete nakonec být i císař, ví bůh co vymyslí.
je to ale trápení vy můžete a nejde to, já nemám termín a musím.

gaba3
26. bře 2008

marti: to je vždycky jak naschvál vid? dobře vám to dopadne uvidíš 😉
dzej: aha, tak to jsem zvědavá, co mi teda v pátek dr. řekne a jestli mi neudělá už toho hamiltona 😕 ty jo jsem řekla manžovi o tom pivu, tak mi chtěl hned nalít 😀 ale nemám na něj vůbec chut, tak mi tady nalil trochu 17% likéru 😀 jak je nedočkavej 😀

martinka79
26. bře 2008

no ale pivečko by bylo lepší já si občas dám k obědu pár loků. 🙂 tak na zdraví holky.

gaba3
26. bře 2008

jo martí, já si dávala birela dřív, ale ted pivo nějak nemůžu cítit.... tohle mám jen takovýho malýho 😀 paolin dnes na třetím trimestru psala, že si před porodem dala i cuca slívky 😀 když vyhánět, tak vyhánět 😀 na zdraví 🙂

dzej
autor
26. bře 2008

já si taky myslím, že ten liker nee, spíš pivo nebo víno... Martinko jj je to paradox, někdo chce rodit a nejde to a někdo nechce a musí...ale 38tt už je v pohodě, horší kdybys byla 30 nebo míň. Já bych brala i toho císaře, jenže nevím jak si o to říct, protože na přání rodičky to nedělají ☹

martinka79
26. bře 2008

no vidíš já teď slaďáky nemusím, ale pivečko a vínečko to jo. slivku to nevím zda bych teď zvládla. 😀

gaba3
26. bře 2008

jo vínko bych si dala taky, ale mám strach, že se po něm začnu drbat (jak jsem měla ted ten ekzém, tak mi to nedělalo dobře, jak je trpké...) a ten likér je mňamka a holky držte se, mě ted začalo tvrdnout břicho 😀 jsem si to asi vsugerovala 😀
dzej: bud ráda, že budeš rodit přirozeně 😉 martinka bude určitě taky vid? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru