Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Tvrdnutí břicha. Jak ho poznat?

banany
25. dub 2020

Jsem 33 tt a uz nekolik dni hodne citim bricho. Z prvniho tehotenstvi neznam, vubec jsem o brichu nevedela. Kdyz lezim, je to v pohode. Nic necitim, bricho je mekke. Jak se postavim, citim tah, pnuti po stranach bricha( ruce v kapsach). Tak nevim, jestli se jen vse natahuje. Nevim, jak poznat tvrdnuti bricha.

agneska7
25. dub 2020

@banany taky jsem při prvním tehu tvrdnutí neměla a u druhého ano a prostě máš tvrdé břicho jako šutr to co popisujes mi přijde spíš jako ,,tahání,, svalu ,kůže tou velikosti a rostoucím břichem - miminkem

nanyh
25. dub 2020

Pokud to máš jen když stojíš a bez bolesti, tak je to v pohodě. Je to tíha a natahuje se bříško. 😊

lisianne
25. dub 2020

Dej si hořčík, to mi vzdy pomohlo. Gyn.dr. mi predepsala Magnosolv.

marti89
11. kvě 2020

Tvrdnutí je břicho stažené a tuhé jako kámen komplet dokola, jestli tě to jen táhne po stranách, pracuje kůže při změně polohy. Tvrdnutí se ti udělá i v klidu při ležení jen tak, bez podráždění. Můžeš zkusit doplnit magnezium, tím nic nezkazíš (epsomská sůl ve vlažné koupeli, magneziový olej a nebo jako doplněk stravy) a kofaktory, jinak se to nevstřebá (třeba zinek, B6).

veru181
11. kvě 2020

S tím hořčíkem ale opatrně. Brala jsem tabletky na doporučení lékaře, ale mohla jsem jen do konce 35tt, pak už se to prý přenáší na miminko.