Tvrdnutí břicha. Jak ho poznat?

banany
25. dub 2020

Jsem 33 tt a uz nekolik dni hodne citim bricho. Z prvniho tehotenstvi neznam, vubec jsem o brichu nevedela. Kdyz lezim, je to v pohode. Nic necitim, bricho je mekke. Jak se postavim, citim tah, pnuti po stranach bricha( ruce v kapsach). Tak nevim, jestli se jen vse natahuje. Nevim, jak poznat tvrdnuti bricha.

agneska7
25. dub 2020

@banany taky jsem při prvním tehu tvrdnutí neměla a u druhého ano a prostě máš tvrdé břicho jako šutr to co popisujes mi přijde spíš jako ,,tahání,, svalu ,kůže tou velikosti a rostoucím břichem - miminkem

nanyh
25. dub 2020

Pokud to máš jen když stojíš a bez bolesti, tak je to v pohodě. Je to tíha a natahuje se bříško. 😊

lisianne
25. dub 2020

Dej si hořčík, to mi vzdy pomohlo. Gyn.dr. mi predepsala Magnosolv.

marti89
11. kvě 2020

Tvrdnutí je břicho stažené a tuhé jako kámen komplet dokola, jestli tě to jen táhne po stranách, pracuje kůže při změně polohy. Tvrdnutí se ti udělá i v klidu při ležení jen tak, bez podráždění. Můžeš zkusit doplnit magnezium, tím nic nezkazíš (epsomská sůl ve vlažné koupeli, magneziový olej a nebo jako doplněk stravy) a kofaktory, jinak se to nevstřebá (třeba zinek, B6).

veru181
11. kvě 2020

S tím hořčíkem ale opatrně. Brala jsem tabletky na doporučení lékaře, ale mohla jsem jen do konce 35tt, pak už se to prý přenáší na miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru