• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tvrdnutí břicha v 7. měsíci těhotenství. Taky tvrdnete?

31. prosince 2012 
Holky,tak jsem pokládala tutéž otázku ale diskuze je prý lepší..ještě se tu moc neorientuju..děkuju za odpovědi..Je to mé druhé těhu ale to co zkoušim ted,je pro mně nové.Že budu mít poslíčky,to jsem čekala ale já mám bolesti jakmile jdu něco dělat i když mám jít 100metrů a to pomalu..okamžitě tvrdnu,malá mi div z břicha nevyskočí a bolesti zesilují.Do toho se mi vrátilo zvracení,prostě je mi celý den špatně.To magnesium mám ale zřejmě mi tak nepomáhá :frowning2:někdy mam fakt strach,že se něco děje a já to nepoznávám..
13. zář 2012 v 06:57  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishha tak si o tom promluv s Dr., když je ti tak špatně, tak rada od nás tady ti asi moc nepomůže. Je potřeba, aby o tom věděl tvůj Dr.
13. zář 2012 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
tvrdnutí břicha je hodně nepříjemné a pokud to z prvního těhu neznáš, tak to může vyděsit. Ono je to spíš nepříjemný pro maminky, pokud jsi hubená, tak na to můžeš být náchylnější. Říká se tomu dráždivá děloha. Stačí si pohladit bříško a je to. Mně to dr. dokonce zakázala, abych dělohu zbytečně nedráždila. Taky se mi to hodně stávalo v noci, když jsem byla přikrytá peřinou, tak to bříško taky provokovalo. Každopádně i tvrdnutí může někdy vést ke zkracování čípku, takže bych zašla k dr. , aby to vše zkontrolovala a kdyžtak Ti zvýšila dávku magnezka. Ale neboj, na čípek to vliv mít nemusí, abych tady nestrašila :slight_smile:
13. zář 2012 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
no byla jsem drobná,když jsem otěhotněla.Ted už řádně přibírám.radši zajdu za Dr.kvuli tomu čípku,tohle jsem vubec nevěděla.S Michálkem v těhu jsem měla vše bez bolesti,bez tlačení nebo takovího zvracení a kapaček,tak se pořád lekam..Děkuju moc holky
13. zář 2012 ve 13:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Poslední těhotenství mi taky tvrdlo břicho.Brala jsem magnesium,ale moc nezabíralo.Na doporučení jsem začala pít i hnusnou vincentku.Ta mi pomohla na křeče v nohou.Někdy jsem v noci musela chodit a bolesti rozchodit.Někomu se to prostě stává,ale bude to určitě v pořádku. :slight_smile:
14. zář 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishha kolik toho magnesia bereš? Já trpěla na tvrdnutí už v prvním těhu. Rodila jsem v 28tt, ale ne kvůli tomu, spíš byl problém v placentě. Teď jsem brala magnesium taky už hodně brzo a brala jsem 3x 2tbl. Teď už ho samozřejmě neberu a břicho tvrdne i v sedě, když nic nedělám. Tak držím palce :slight_smile: Holt druhé těhotenství je vůbec náročnější.
14. zář 2012 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já beru magnesium 2krát denně..že by to tak bylo,že druhé těhu je opak prvního?u mně to teda asi jinak nebude...
14. zář 2012 ve 14:15  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishha Tak jsem začala tvrdnout taky. Jako by nestačilo, že jsem od začátku těhotenství natvrdlá:grinning:
17. zář 2012 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
:grinning: tak si dojdi k dr.pro to magnesium..já už mám taky těhu demenci :wink:
18. zář 2012 v 08:07  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishha Magnezka doma mám, že bych ho mohla prodávat :sweat_smile: Teď se k tomu přidali poslíčci, začínám se děsit/těšit na porod :grinning:
17. říj 2012 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishha Taky mi tvrdne břicho, už od nějakýho 18tt, pořád. Nejdřív jsem brala Magnosolv, bez efektu, teď beru čistý magnézko 6-8tbl denně. Stačí mi se ohnout se smetáčkem pro hromádku a ztvrdne. Nebo si nějak víc šáhnout na břicho a ztvrdne. Čípek mám prý ok, tak snad to nějak vydžím, prý je to "normální", někdo to tak má...
27. říj 2012 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@slundo dr. mě varovala při tvrdnutí břicha hlavně na břicho nechytat, nemačkat... mě začalo tvrdnout břicho, jakmile jsem začala po PN chodit do práce a sedět vkuse 8h u pc, to není moc dobré.. naštěstí už jen 2 týdny a jdu na mateřskou
27. říj 2012 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím mě taky tvrdne bříško začlo to v 33tt těhotenství o té doby to nepolevilo byla jsem v nemocnici do 34tt dostala jsem kapačku s magnesium a jen trochu to polevilo a znovu to samé mám břicho jako kámen ani magnesium nepomáhá už jsem si na to zvykla budu to mít asi až do konce těhotenství, ted jsem již v 38+5 a přežít se to dá jen je to trochu nepříjemné i když pohyby se i přesto cítit dají tak vím že je miminko v pořádku :slight_smile:
31. pro 2012 ve 13:24  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek