Únava ve 31. týdnu těhotenství, je to normální?

19. ledna 2016 
Ahojky, jsem v 31 týdnu a jsem poslední dobou unavená a slabá . Do 30 týdne jsem byla docela aktivní, jezdila na AJ a do města vše ok. Teď už to nezvládám. Jsem unavená a slabá. Je to normální? Nemám ani moc chut k jídlu, něco začnu dělat a po chvilce je mi špatně a musím si sednout a odpočívat. Dost mi také narostlo bříško a při otáčení v noci z boku na bok ( na zádech ležet vůbec nemůžu. to je mi zle) mi tam trochu píchá. Měla jste nějaká maminka něco podobného nebo máte? Je to normální? Děkuji za odpověď
23. pro 2013 ve 12:34  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsem to zrovna nedávno,úplně to samé..Všechno mě vyčerpávalo,i přes to,že jsem každý ráno brala železo ;) .
23. pro 2013 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jistě že je to normální. Tvé Tělo v sobě nosí nový život které už má zdaleka přes jeden někdy jeden a půl kg a to je velký zápřah nejen na krevní oběh ale i metabolismus maminky. Tělo neživí jen samu sebe ale i dítě a to ,,něco stojí" a to především energii. Žena musí poslouchat svoje tělo zbytečně se nestresovat nepřepínat a hodně odpočívat. Není to ničím jiným než tím že už jsi ve 3. trimestru a to prostě dá celému tělu zabrat !
Hodně odpočívej, spi, dej si jídlo když na něj budeš mít chuť spápni nějaký ovocíčko, cukrovíčko ať máš cukry a bude líp Prostě miminko je taková malá soukromá kyselina
23. pro 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Děkuji moc . Já jen, že celou dobu nic a teď jsem hotová. Děkuji za povzbuzení. Čekám první miminko, tak se bojím aby vše bylo normální.
23. pro 2013 v 16:31  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martikvitulik zkus si koupit nějaký vitamíny pro těhotné nebo ti dr. předepíše železo
23. pro 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to tak mám taky, jsem v 33 tt a cca dva týdny jsem unavenější a unavenější, ale rozhodě se to nedá srovnat s tou brutál únavou na začátku . To jsem fakt regulerně byla po obědě zralá na to lehnout pod stál a hodinu předstírat, že tam nejsem. Vitamíny beru celou dobu. Se spánkem jsem měla taky problémy a při otáčení mě bolely asi vazy, ale výrazně se to zlepšilo spaním s kojícím polštářem přes který hodím nohu a on ti podepře bříško. Ale už to mám za pár - 1.1. nástup na MD se těším, že si zdřímnu i během dne .
23. pro 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zuny já si v lékárně koupila železo...mohu si ho naordinovat sama, když jsem tak unavená nebo musí ýt na předpis?? Koupila jsem si Feroglobin B12. Obsahuje železo, kyselinu listovou, vitamín B12,B6, zinek a měď...
25. pro 2013 v 09:02  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martikvitulik já mám malthofer a dávám si ho jednou denně ráno nalačno. Jinak asi v tom 30. týdnu se chodí na odběr krve a tam by ti měli zjistit, jestli máš nedostatek hemoglobinu (železo). Já to měla taky, sice čekám už třetí mimi, ale u předchozích dvou jsem takovou únavu neměla, teď už je to lepší. Vždycky něco dělám půl hodiny, pak si musím jít sednout, odpočnout si, u vaření sedím, jak dlouho stojím, bolí mě nohy, když se moc najím, tak mi je blbě, musím po troškách. To všechno k těhu patří
Jinak na spaní mám polštář mezi nohama a pod nohama ještě jeden, abych měla nohy výš V noci se budím tak 5x na záchod, při otáčení mě to občas "skřípne", ráno mi tekla krev z nosu, když jsem smrkla, ale pomohl Ascorutin. Já už to mám za pár, tak snad to ještě vydržím. Po obědě si chodím aspoň na půlhoďky lehnout, jinak bych byla mrtvá.
25. pro 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuny Tak to asi teprve půjdu. Byla jsem ted na EKG a na odběru krve na štítnou žlázu. Ted jsem na začátku 32 týdne. Nu budu jíst ty vitamíny asnad mi to pomůže a neublíží . Já jsem hotová hlavně ráno...vstát v 6 u mě už nepřichází v úvahu jako do 30 týdne. Vstanu třeba v 8 a za chvilku si musím jít lehnout jak jsem slabá. Do půl hodky je to ak zase lepší. Ale dopoledne proležím nu. Děkuji moc za rady a info
25. pro 2013 v 10:08  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já vím, že únava není nic extra, ale já jsem unavená a ke všemu nemůžu spát spím 3 hodinky necelé a vzbudím se a konec pak usnu přes den na další 3 hodiny a tak to je Vitamínky (železo) v mírné míře můžeš užívat i bez lékaře, mi bylo řečeno :D
3. led 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcccek Totéž mám já,, v noci děsně špatně spím.. a tak ráda bych se vyspala dokud ještě můžu Budím se, spím slabým spánkem, nemůžu najít dobrou polohu, pak zase divné sny a jsem zase vzhůru a nebo záchod a stále dokola. Přes den jsem unvená, ale nemůžu usnout. A přitom bych to nejraději prospala až do porodu A moje nálada nyní.. jsem protivná sama sobě,,ach jo
5. led 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
taky jsem unavená...pořád...měla jsem chřipku a už 3 týdny mě pořád bolí hlava a jsem vyřízená, v noci nespím a přes den jen polehávám...:-/
5. led 2014 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trocha aktualizace....Na mě už to taky padlo ve 32. týdnu, spím celou noc jako dřevo, vzbudím se po 9 hodině, nasnídám a klidně bych spala znova, po obědě, po svačině, pořád večer pravidelně usínám když začne film v 20 hodin jen se mi zdá, jak mám nafouklé břicho, tak se mi moc nechce jíst, musím se nutit aspoň často po malých porcích. Ale jsem po výsledcích krve a nic mi nechybí, tak jsem alespoň v klidu
19. led 2016 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já tu větší únavu taky pár dní pocituji. Sice ještě nejsem ani ve 30 tt,ale v práci už mě to nějak zmáhá a k večere už padám únavou. Na začátku těhu jsem měla málo železa, tak jsem ho brala v tabletách. Teď ho asi měsíc neberu a nevím, zda mi zase nechybí. Včera jsem byla na krvi, tak uvidíme.
19. led 2016 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek