Větší váhový odhad miminka. Máte zkušenost?

sandra1710
22. pro 2019

Ahoj holky byla jsem 20.12 na kontrole doktorka mi řekla že má malá větší odhad než by měla mít na 36 týden má 3500g docela dost se bojím protože nejsem tak vysoká mám 162cm taky mi řekla že by bylo nejlepší co nejrychleji porodit aby prošla tak mi řekla že mám minimálně obden sexovat že to porod vyvolá protože malá už je dost dole poslední 3 dny mám bílý hustý hlenovitý výtok,na malou jdu cca 30x za den a na velkou tak 5x. Myslím si že se to opravdu připravuje měla jste to některá také takhle a za jak dlouho jste rodily?

amazonkajanik
22. pro 2019

@sandra1710 já se narodila na termín a měla jsem 3,95kg a 53cm a mamka má taky 162cm. Neteř měla 3,75kg a ségra má 158cm a porod v pohodě. 36tt se mi zdá brzy, na to, snažit se vyvolat porod. Ale doktorka asi ví ( doufám)

andrejicek24
22. pro 2019

Tak já nevím ale já jsem v 35tt měla odhad 3000g.. Což je taky dost. Ale nic se neřeší. Vůbec mě nikdo neříkal, že bych ne porodila. A když to nepůjde tak je císař.. Prcek musí prostě ven. Teď budu začínat 36tt a malej je dole už nějakou dobu, mám zbytek hrdla a jsem otevrena na prst.. A výtok mám taky. A nehodlám sexovat abych porodila. To je prostě blbost. A jinak odhad nikdy není přesný.. 😊

vendes
22. pro 2019

Váhový odhad jen odhad, může to být až +/- 500 gramů.

aurum4
22. pro 2019

Ja mam 165cm a porodila jsem 4700g a 51cm. Doktorka me rekla, ze budu mit vetsi miminko. Ze bude mit max 4kg a ze mam sexovat a sexovat a cerveny vino, aby sel maly brzo ven. Syn se narodil par dni pred terminem, ale to spis, ze vylezl sam nez ze by to bylo vinem nebo sexem. Jinak me jeste rekla doktorka, ze me nenechaji prenaset.

hermia
22. pro 2019

Vahovy odhad maleho byl 4kg. (V 40tt) 3 dny na to mi porod vyvolavali kvuli me vysce 159cm abych to zvladla, no a maly mel 3290g a mela jsem moooc plodovky, dr rikal ze vice plodovky asi muze zkreslovat ultrazvuk.. tim jsem chtela rict ze jde pouze o odhad 😊

sandra1710
autor
22. pro 2019

@aurum4 a měla jste nějaké velké poranění?a kolikátý to byl porod?

aurum4
22. pro 2019

@sandra1710 byl to muj druhy porod. Bez nastrihu, jenom par stehu, kdyz me maly potrhal ramenem. Sama nechapu, jak jsem zvladla porodit takovy miminko, ale byla jsem uplne v pohode a na druhy den jsem sla domu.

hermia
23. pro 2019

@sandra1710 me teda nástřih udělali i pro jistotu kdyz mel byt maly tak velký, o nastrihu jsem se dozvedela az po porodě jak mě dr šil (je mozne ze mi to rikali u porodu ale v tu chvili bych se upsala čertu) 😂
Ja teda s jizvou do tet nemam sebemensi problem (jsem zvedava jak to kdyz tak udelaji u druheho-jestli vedle, na druhe strane nebo uplne do stejneho mista) a mozna lepsi jak to nastrihnou nez byt potrhana-pak je vetsi problem to sesit a problem s jizvou by mihl byt vetsi.

ellias
23. pro 2019

Já rodila malou v 36+2 a měla 3280g. Taky jsem měla větší odhad a dost jsem se bála, že malou v termínu neporodim. No, věděla kdy má jít ven 💪🏻. Teď čekám druhý a zase jsem měla velký váhový odhad, tak uvidíme jestli bude mít malej stejnej plán nebo ho budu muset nějak “vyhnat”.

krupka3
23. pro 2019

Ten odhad je plus minus pul kila, takze dite s klidem muze mit 3kg, ke konci se to uz blbe meri. Dite bych nijak nevyhanela, ono ma byt tim, kdo rekne, kdy ma porod zacit, ne ty. Tvoje telo by prece nevytvorilo dite, ktere by neumelo porodit. Zkus se uklidnit a trosku verit svemu telu. Ja znam dokonce 2 zeny, kterym odhad vahy ditete ke konci tehotenstvi nesedel o kilo.

dekubo
23. pro 2019

Já měla taky velký odhad, ve 40+0 4290g, ve 35.týdnu 3130g, od té doby jsem nejedla žádné cukry ani těhotenské vitamíny. Zkoušela jsem všechno k vyvolání porodu, ale nic nefungovalo, nakonec jsem rodila 40+5 a malá se narodila s váhou 3710g, porod byl dobrý, žádná hrůza. Radim nestresovat se, i když mě to taky moc nešlo....

vladienka
23. pro 2019

Ja som mala posledny vahovy odhad 2.800 g, porod vobec nepostupoval, mala nerotovala, neklesala aj napriek 20 hodinam kontrakcii- skoncilo to sekci. Mala 4,2 kg! Spis nez na vyske a vahe rodicky zalezi na konstitucii tela a ako povedala moja dr, mam byt rada za sekci, pretoze inak to mohlo dopadnut hodne spatne

sandra1710
autor
23. pro 2019

@hermia to mě u druhého ne na střihli u prvního i druhého Ne byla jsem hodně potrhaná ale s jizvou taky nemám problémy

kometkak
23. pro 2019

Měla jsem to podobně a děti byly 3730 a 4400. oboje 42tt.

modrykonik147
26. pro 2019

Odhad se muze lisit +- pul kila.to potvrdili i v porodnici takze bych se zas tak nebala a nesnazila se vyvolat zbytecne tak brzy.ja odrodila ctyr kilove dite bez jakehokoliv poraneni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru