Vysoký tlak a otoky ve 3. trimestru, máte někdo?

lenus202
7. bře 2014

Holky ležíte taky někdo s vysokým tlakem a otoky v nemocnici? Mám to do TP 14 dní, nechci tu ležet tak dlouho, vyvolávali vám porod?

teriza1
8. bře 2014

Máš bílkovinu v moči? Já mám syndrom bílého pláště. Doma tlak normální, spíše nižší, a to i při obou těhotenstvích. Vidím doktora a šup, letí to třeba i na 150/100. U mně se o preeklamsii nejednalo, otoky jsem měla minimální, spíše normál ve vysokém stupni těhotenství. Při prvním mě také zavřeli měsíc před termínem na pozorování, sbírala jsem moč za 24hod, ta byla v pořádku, tak mě po 10dnech pustili a naštěstí pak na kontrole byl tlak "hraniční" a vydržela jsem přenášet přes týden, než se syn narodil sám od sebe. U dcery mě také zavřeli 14dní před termínem, stejná věc. Nějaké jejich prášky na tlak nefungovali, prostě, jakmile jsem slyšela sestru po chodbě, letěl mi tlak, rozbušilo se srdce, sevřel žaludek. Nesnáším nemocnice, doktory 😉 No, a dcerku mi teda vyvolávali.

mili00
8. bře 2014

Ja lezela asi 5 dnu, byla jsem konec 38 tt, pustili me domu - za dva dny jsem prijela znovu - rodit 🙂

lenus202
autor
8. bře 2014

@teriza1 něco málo bílkoviny v moči mám, a tlak mám hraniční pořád, okolo 140/90 ale já mám takovej TK celý těhu i před nim...jsem zvědavá co se mnou vymyslej, dávaj mi magnézko měří 3x denně TK a natáčej malýho, nic víc...

lenus202
autor
8. bře 2014

@mili00 já jsem dneska 38tt+0, takže do termínu 14 dní, ale jen mi měří TK, dávaj mi magnézko a CTG malýho, tak snad se mi to taky samo rozjede, už bych klidně rodila 🙂 a taky chci domu 🙂

mili00
8. bře 2014

@lenus202 doktori si ze me delali srandu,ze uz i porodim a nic,taky mi nic nedelali,jen merili tlak,+magnes. Nakonec me pustili s tim ze do tydne prijedu:D no byla jsem doma jen jeden den,druhy uz zacli bolesti a vecer jsem jela ,vydrz za chvili uz budes mit mimi u sebe,utece to

lenus202
autor
8. bře 2014

@mili00 děkuju za povzbudivá slova...už bych ráda, aby to bylo, to víš, zdravotník ve špitále, jsem děsná 😀

mili00
8. bře 2014

@lenus202 tak jako doma 🙂 ne

lenus202
autor
8. bře 2014

@mili00 ale jo, jen, z tý druhý strany je to takový divný...navíc furt brečim, asi hormony, venku je krásně, mohla jsem se válet na gauči a místo toho...ale hlavně, že je prcek v pořádku, za to jsem vděčná a kvůli němu to vydržim 🙂

mili00
8. bře 2014

Urcite te jeste pusti domu 🙂taky jsem rodila v breznu,kdy mas tp?

lenus202
autor
9. bře 2014

@mili00 teď jsem se ptala primáře, prej mě nepustí...TP mám za 14 dní, 22.3. od včera mi trochu občas tvrdne břicho, ale radši tomu nic nepřipisuju...bože jak já to přežiju... 😨 😖

mili00
9. bře 2014

jej to mi je lito,a proc te nepusti to tam budes cekat az do tp?ja mela termin 29.a 31.3. a porodila jsem 25. tak snad i ty driv;)

lenus202
autor
9. bře 2014

@mili00 no prej jo, prej jsou ty TK hraniční, ale jednou mám třeba 127/80 a pak 145/90 no a stopa bílkoviny v moči a hlavně, že kontrolujou miminko...tak mě pustit nechtěj...taky bych brala kdyby se malej narodil krapet dřív 🙂

mili00
9. bře 2014

aha,mno tak budu drzet palecky,at je vse ok a at to mas co nejdriv za sebou ,🙂

nikollita
9. bře 2014

Já jsem měla vysoký tlak, horní mezi 140-160/ spodní kolem stovky a otoky jako blázen a neležela jsem ve špitále vůbec. Jednou měl záskok můj gyndař a asi měsíc před porodem mi napsal léky na otoky, které se v těhu vůbec nesmí (stará škola), jinak to nikdo neřešil. Tiše mi to trpěli 🙂 Měla jsem vyvolávaný porod, ale to kvůli přenášení, o 10 dní.

jana21278
9. bře 2014

@lenus202 ahojky, já jsem s tlakem byla v nemocnici od 29tt. malá se narodila 38+1 po dvou dnech vyvolávání nakonec akutním císařem. za tu dobu jsem byla 2x doma. z toho jednou mě zpátky dovezla záchranka. měla jsem propad tlaku do nízkého a omdlela. nastupovala jsem s tlakem 150/100. a i po šesti dopegytech a 8 mg denně to moc neklesalo. poprvý mě pustili po 17ti dnech, když jsem se dostala na 140/85. otoky jsem měla už od šestého měsíce a brala jsem detralex. po něm jsem je neměla skoro žádné. bílkovinu v moči jsem měla jeden křížek. bohužel mi ke konci už nefungovala placenta a tak malá nebyla vyživovaná a narodila se s 2250g a s nulovou glykemií. sice mě to v nemocnici taky nebavilo, ale naštěstí jsem neměla doma žádný dítě, za kterým by mě to táhlo. dalo se to vydržet a hlavně jsem si říkala, že je daleko lepší, že jsem pod dohledem /hlavně ta jízda záchrankou mě v tom utvrdila/. ty už jsi na konci těhu tak už to máš za pár. brzo budeš mít miminko u sebe.

lenus202
autor
9. bře 2014

@nikollita neležela jo? No tak to nechápu...já mám TK furt stejnej, i před těhotenstvím jsem měla Tk takovejhle a nikdo to nikdy neřešil a teď...ale jak říká manžel, kvůli miminku to vydržíme 🙂 Pan primář snad ví co dělá 🙂

lenus202
autor
9. bře 2014

@jana21278 Holky moc děkuju...jo, jak píšeš, taky nemám doma žádnýho mrňouska, ale manžel mi chybí, to jo, jezdí za mnou, ale znáš to...ten pocit...každopádně, je určitě lepší být pod kontrolou, kdybych nemusela, tak mě tady asi nedržej, že jo 😀 ale od včerejška mi krapet tvrdne břicho a bolí mě malinko v podbříšku, tak uvidíme, nic tomu nepřikládám, jen doufám, že to bude vše ok 🙂

jana21278
9. bře 2014

@lenus202 možná se spíš už chystáš na porod. třeba už začínají poslíčci. tak hodně štěstí a užívej si poslední dny s miminkem v bříšku.

nikollita
9. bře 2014

@lenus202 ne 🙂 otoky jsem měla už od 6. měsíce a pak se jen zhoršovaly a tlak jsem měla takový od prvního dne (od prvního měření u nich). Doma měřený celkem normální, ale tam u nich to vždycky vyskočilo. Měli asi špatný tlakoměr, i váha byla divná, u nich jsem měla o 4 kg víc než doma 😀

lenus202
autor
9. bře 2014

a slezlo vám někomu břicho před porodem? já mám pocit, že mě nee...

martina6263
11. dub 2014

ahojky já měla křeče v břiše asi v 25tt,bylo to nepříjemné šla jsem tedy k doktorovi,ten mi řekl že mi tvrdne břicho,napsal mi magnézko 6 za den,na kontrole jsem byla v 29 tt tvrdnutí už jsem necítila,asi za 2 dny po kontrole mi bylo divně,viděla jsem rozmazaně,celý den mě bolela hlava,motala jsem se,nohy mi trochu otekly 😒 na noc jsem si dala paralen,abych se vyspala po probuzení zase to same motání hlavy...tak jsem si šla změřit tlak k mému doktorovi měla jsem 177/99 😨 ihned mi doktor řekl,že mám prekalepsii vypsal žádanku na hospitalizaci a taky,že ano po příjezdu do nemocnice ihned kapačky 2 dny,tlak se mi vrátil do normálu,tak jsem další 2 dny brala jen léky a po 5 dnech mohla jít domů s tím,že musím jen ležet,jinak prý porodím předčasně jelikož tvrdnutí neustává,jsem ráda,že jsem mohla jít domů spíše jsem musela čekali na mě mé 2 děti (5 a 9) a ležet ve špitále až do porodu to bych nezvládla,tak se snažím ležet samozřejmě to nejde pořád,i tak mám tušení že se malá narodí dřív ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru