Jak oznámit rodině, že chceme dítě z přímé adopce?

najmaaa77
29. říj 2021

Ahoj ,měla bych dotaz.Zijene a přítelovou mamkou v RD S tím že mamka nahoře a já s přítelem dole.My s přítelem bychom chtěli do přímé adopce adoptovat mimco.Otazka zní,jak to oznámit jeho rodičům?Jeho mamce ?Ona má pocit že jsme neschopní se postarat o sebe natož o mimco.Ikdyz je to jinak,nikdy nebudeme podle jejich představ.Mate nějaké rady ,či podobné zkušenosti ?. Děkuji

lijurena
30. říj 2021

@bara88 odpověď na předchozí otázku... Ano, bouchla jsem a ne jednou.

lijurena
30. říj 2021

@bara88 tady, nejde o mně. Já jsem se pouze vyjádřila k zakladatelce. To je celé.... A vyjádřila jsem svůj názor.

bara88
30. říj 2021

@lijurena však všichni vyjadřují názor

lijurena
30. říj 2021

@bara88 tak po tom o co jde...

bara88
30. říj 2021

@lijurena mě o nic ,ja neboucham

lijurena
30. říj 2021

@bara88 tomu nevěřím... Že jsi nikdy nebouchla.

bara88
30. říj 2021
bara88
30. říj 2021

@lijurena radši jdi sledovat co dělají novodobé matky

lijurena
30. říj 2021

@bara88 bohužel...máme zavřeno.Prijdu o hodně a to zamrzí🙀 a ty běž rozdat manželovi práci... Ať ti pomůže s domácnosti a dětmi 😂

bara88
30. říj 2021

@lijurena a tak to já mu ji rozdávat nemusím, stejně jako on nerozdava práci mě

michaela666
30. říj 2021

@lijurena To byla poznámka k tvému "Snad nebude doma uklízet nebo vařit chlap, to bych se hanbou propadla."
Manžel nemá problém se postarat o dceru nebo dělat domácí práce, protože je to naše SPOLEČNÉ dítě a domácnost. Nejsem jeho služka, abych po něm uklízela a obletovala ho. Jo dřív to fungovalo tak, že žena měla převážně domácnost a chlap práci kolem polí a hospodářství. To už dneska má málo kdo.

lijurena
30. říj 2021

@michaela666 Souhlasím s Tebou.Já jsem z těch mála co to tak mají.

odula
30. říj 2021

@michaela666 ja jsem taky myslela že už má @lijurena vnoučata 🤭
@lijurena tak co děláš v práci když má chlap chodit do práce a zajistit rodinu. Šupaj domu a uklízet, vařit, žehlit, okna mejt. Normální režim prostě.

lijurena
30. říj 2021

@odula Mám hotové... Uz to udělal chlap 😃

meronym
30. říj 2021

@lijurena Vas prispevek je z kategorie zcela dementnich. Nejenom, ze zakladatelce nic neprinese, ale zaroven se vyjadrujete k vecem, o kterych nemate ani tuseni. A jako bonus urazite vsechny soucasne maminky. Bravo 👏 Neni nad to nastavit doma pravidla tak, ze by chlapovi snad umensilo jeho muzstvi, kdyby sahl na vysavac. To se pak hezky vraci, kdyz do vztahu přibudou deti, prace je mnohem, mnohem vic, zenska pada na hubu a divi se. Ale kazdemu co jeho jest.

odula
30. říj 2021

@lijurena a propadla ses hanbou ? ;)) muhehe 🤭

llluckaaa
31. říj 2021

@lijurena @odula @bara88 Čtu si tu vaši rozpravu o normálním ženském režimu a hanbě, když chlap chytí do ruky vařečku, nedejbože vysavač, a mám dost 😀 😀😀 Dík za pobavení 👍

A něco pro zakladatelku - mamince prostě řeknete, že budete adoptovat dítě. Pokud nebude souhlasit, abyste u ní s ním bydleli, tak se odstěhujete.
Ale... z toho, co jsem přečetla, mi přijde, že váš vztah nestojí na pevných základech. Bylo nejlepší si nejdřív zapracovat na tom. A ideálně se osamostatnit a nenechat si život řídit maminkou 🙂 Nevím, jak a podle čeho probíhá vybírání kandidátů na adopci, ale mně ty vaše podmínky pro adopci nepřipadají úplně vhodné ☹

elencze
31. říj 2021

Nechci být zlá, ale pokud to shrnu, dítě chceš proto, že ho má sestra a kamarádka, jim se to povedlo, mi musí taky. S přítelem spolu jste, nejste, vlastně nemáš vůbec problém přemýšlet o tom, že s ním nebudeš, s někým takovým si přece nedělám dítě ani normální cestou, natož prostřednictvím adpoce. Příchod dítěte dost brutálně prověří každý vztah. Dle nějakých průzkumů se 50 % rozchodů odehraje do prvního roku dítěte. Máš dost peněz. Opět nechci být zlá, pokud je tvůj smutný příběh pravdivý, ale budu. Z čeho? Je ti 24, mezitím jsi zvládla onkologickou léčbu a dvě těhotenství. Pokud jsi tedy u toho všeho zvládla udělat i nějakou školu, tak klobouk dolů, ale tvůj psaný projev o tom úplně nevypovídá. A kdy jsi u toho zvládala chodit do práce a šetřit si už vůbec neumím moc představit. Taky jen odkazování na informace o adopci ze skupiny na Facebooku, vážně jsi čerpala info jen tam, neřešila jsi to ani předběžně s nějakými oficiálními místy, nápomocnou organizací pro adoptivní rodiče? Všechno mi to prostě přijde spíchnuté neskutečně horkou jehlou.

maybe72
31. říj 2021

... velmi opatrně!!!
My jsme adoptovali před 6ti lety chlapečka - malíčka (v době adopce tříletý) k naši dvěma vlastním lentilkám, toto životní rozhodnutí jsme širší rodině oznamovali v době, kdy už jsme byli schválení do registru žadatelů o adopci. Jedna polovina rodiny naše rozhodnutí příjmula jako fakt, druhá část totálně nepochopila, nepřijmula a doteď se stav nezměnil... Malíček má bohužel pouze jednu funkční babičku, prarodiče z druhé strany přišli i o naše dcery jako o vnučky (holky drží s malíčkem sourozeneckou basu a když ho děda s babičkou ignorují, nejezdí k nim taky), s ostatními příbuznými je to tak půl na půl...
Chci tím jen říct, že si člověk musí být hodně jistý, aby podobné reakce ustál, musí počítat i s odmítnutím a nepochopením... Možná v některých případech pomůže trochu čas, u nás to nespravilo ani šest let, bohužel...
Stejně tak nevyzpytatelné jsou reakce okolí, někdo fandí a drží palce, jiný píše anonymy (dostala jsem jeden před 14ti dny), nikomu nemůžu rozbít úsměv nebo okno (nevím komu) a ta nejistota, že někdo je takových věcí schopen, je hodně bolavá...

najmaaa77
autor
1. lis 2021

@maybe72 děkuji za odpověď.No koukám že to taky nemáte jednoduché.Ja vzala peníze a prostě že se odstehujeme,což přítel nechce slyšet.Takze to bude ještě asi hooodne zajímavé i u nas.Z mě strany rodiče ho asi nepřímou ,a od přítele nevím.Tu vše diktuje jeho mamka.Takte je to náročně složité.Praveze jak jsem založila vlákno,tak druhý den už se semnou o tom začal bavit.Vubec teda nevěděl že to vše sem píšu.Ale zničeho nic u jeho táty se nějak vzpamatoval.Dojeli jsme v sobotu domu a jsme u starých kolejí,kdy s ním nehnu.Prosadil si psa v bytě do jara ,což koukám jak puk .Ale to je tak vsechno

najmaaa77
autor
1. lis 2021

Pořád přemýšlím proč ji to vůbec oznamovat ,proč,když tu platíme ,si to neudělám tak po svém ....no odpověď nemám.Prijde mi že když jsme s partnerem mimo matčin dům je na tom líp,než když jsme doma....to se s ním jednat nedá 🤷🏿‍♀️

bara88
1. lis 2021

@najmaaa77 proč ji to oznamovat?protože nejsi doma, není to tvůj dům a můžeš taky zakončit pod mostem

michaela666
1. lis 2021

@najmaaa77 Matinka taky může říct, že adopce je blbost když její syn může mít vlastní dítě. Když do něho bude tlačit řeči o tom, jak si má najít jinou holku a mít dítě normálně? Nebude chtít ve svém domě "cizí" dítě? Adopce s sebou nese i věci, které nemůžeš úplně ovlivnit - jsou dané třeba geneticky. Přítel se nechá zpracovat od matky a nakonec můžeš zůstat sama a bez střechy nad hlavou.... Prvně si vyřešte vlastní bydlení. Jak se chceš shodnout na důležitých věcech, když se ani neumíte osamostatnit od máminy sukně?
Bez podpory rodiny je to naprd, ale pokud mají partneři pevné základy vztahu, zvládnou to...

najmaaa77
autor
28. kvě 2022

@rozitta to by bylo dobré když by se odstřihly úplně ,ale dělat mladými páru jen kvůli adopci naschvál bylo za mě přehnaně