Přemýšlím dát miminko k přímé adopci. Kdo hledá takto miminko nebo dal k přímé adopci?

2. říj 2021

Ahoj,přemýšlím nad tím,že dam svoje miminko k adopci.Je mi 40 let,mám už 2 děti a další,které nosím v sobě,neumím přijmout.Navic máme s manželem krizi.Jsem vysokoškolačka a vím,že miminko si zaslouží milující rodinu...kterou my mu teď nemůžeme nabídnout.Je tady někdo,kdo hledá takto miminko nebo někdo,kdo miminko k přímé adopci dal?Děkuju za odpovědi.

madaki31
2. říj 2021

@gruyerre napsala jsi že všechny komentáře výš jsou úplně mimo... Takže asi každá mluvíme o něčem jiném...
Ale klidně ji poplácejte po ramenu, jak hodit odpovědnost na jiné je vlastně lepší, než se tomu postavit.

gruyerre
2. říj 2021

@madaki31 ty komentáře opravdu jsou mimo a tenhle tvůj poslední úplně nejvíc, protože tady píšeš naprostý nesmysl o plácání po ramenou. Takže znovu, napsala jsem jen to, že z mého pohledu je pro dítě mnohem lepší milující adoptivní rodina než být sice u biorodičů, ale nechtěné a nemilované.

martt
2. říj 2021

@klokanka31 Ty jsi asi nevyrustala, jako "nechtěné" dítě viď? Protože pokud ano tak by jsi věděla, že to dítě si to nese celý svůj život , protože to vycítí. Můj táta byl "nechtěně" dítě a nese si to sebou celý život. Protoze ten vztah a láska tam od tech rodičů prostě nebyla.

martt
2. říj 2021

@madaki31 Nikdo ji tady neplácá po rameni, ale pokud se na to necítí, tak je opravdu lepší dát dítko k adopci. Můj táta vyrůstal, jako nechtěné dítě a nese si to sebou celý život. A v okolí mám rodinu kde paní po třetí neplánovaně otěhotněla a to dítko nechtěli. Sice si ho nechali kvůli tomu "co by tomu řekli lidi , kdybychom ho dali k adopci" , ale to dítko vyrůstá absolutně bez mateřské lásky a otcovství lásky. Az mi je toho ditka líto.

cherie24
2. říj 2021

@levandule_k taky si myslím, že je to lepší než potrat. Dá tím šanci dítěti na život a nějakému páru, který po touží po tom stát se rodinou, ale nebylo jim to biologicky přáno. Popravdě nechtěla bych vyrůstat v rodině, kde bych měla pocit a bylo mi předhazováno, že jsem tam už navíc. Ale třeba by pak přišli hormony a byl by to ten rozmazlený Benjamínek.
Jen si fakt neumím představit, jak to bude autorka vysvětlovat dětem a rodině ... Ale na jednu stranu nikomu po tom nic není nebo může říct, že ho nosí neplodnému páru.

jana_zofie
2. říj 2021

Vite, co me na vas strasne sere? Vsichni mate plnou hubu pindu, co jeji psychika a jake je to hrozne dat dite k prime adopci a kdesi cosi. Pritom kdyby se rozhodla jit na potrat, budou vsichni drzet hubu, protoze prece jeji rozhodnuti a ma na to pravo. Tak se ho tady rozhodla donosit a pokusi se mu zajistit co nejlepsi zivot v rodine, ktera ho chce a najednou je ta nejhorsi. Prolife dela jednu vec velmi spatne. Soustredi se na stigmatizaci potratu. Kdyby se zameril na destigmatizaci toho, ze da matka dite k adopci jine rodine, udela lip. Za me si zaslouzi podporu, at uz se rozhodne jakkoli. Jste dobra, nevim, jestli existuje nejake centrum, co to s matkami v podobne situaci probira, jak to probiha a tak, ale.rozhodne bych to s nimi probrala a uvidite. Drzim palce, at je to nejlepsi mozne rozhodnuti pro vas, dite i celou vasi rodinu, bez ohledu na to, jak se rozhodnete.

levandule_k
2. říj 2021

@klokanka31 Dovolím si nesouhlasit, mít permanentně předhazováno, že jsi nechtěná, na obtíž, kvůli tobě jsem se musela vzdát kariéry, chtěla jsem se s tvým otcem rozvést, ale pak jsi přišla ty a 3 děti bych sama finančně neutáhla atd. Kde to dítě pořád viníš za svůj podělanej život, tak já bych v tom prostředí vyrůstat nechtěla. Připouštím, že není ani super pocit, rodiče mě nechtěli, dali mě pryč. (Trochu méně drsně zní rodiče to nezvládli a chtěli, abych měla lepší život.)

Pokud to adoptivní rodič dobře komunikuje, dítě je milováno, tak je to podle mě lepší varianta.

Někdo prostě nemá to štěstí a nenarodí se do milující rodiny plně přijímaný. Díky té adopci autorka dává někomu šanci být milujícími rodiči a splní jim sen, protože ne každému se poštěstí mít biologické dítě. (Teda, jestli se pro adopci rozhodne.)

I když tady možná všichni vášnivě reagujeme na víkendový trolling.

barulina
2. říj 2021

@knuffel tohle není vhodný koment

knuffel
2. říj 2021

@barulina Jako který? Že je to trollinka? Nebo že má dát k adopci ty starší? Jako může si hodit korunou třeba... Takže ještě jednou, paní kvůli neshodám v manželství přemýšlí o tom, že dá k adopci svoje nenarozené dítě, nezapomene zmínit svoji vysokou školu. Pro mě troll, proto i moje debilní odpověď.

levandule_k
2. říj 2021

@cherie24 Koukám, že jsi napsala něco podobného jako já, akorát jsi byla rychlejší 🙂

To je velmi chytré, říct, že to nosí jinému páru. Manželovi a dětem bych řekla pravdu, zaslouží si ji. Třeba je to nakopne k hledání řešení, jak překonat krizi a zůstat spolu, nebo ne.

barulina
2. říj 2021

@knuffel a pro mě třeba žena, která neví co dělat a nemá si s kym o tom promluvit. A za me zmínila vysokou školu, jen proto, aby se vědělo, že to není žádná imbecilni trubka, která nehledá řešení. Tady fakt každá akorad umí odsoudit. Pokud je to výmysl, je to trapné, ale pokud ne, nikdy nesoudim člověka po pár písmenkach. Každá chytrá

knuffel
2. říj 2021

@barulina Za mě teda imbecilní trubka je, protože nehledá řešení, ale má zúžený pohled na to svoje jedno řešení. Nevšimla jsem si, že by hledala pomoc s řešením problému, ona hledá někoho, aby se mohla zbavit dítěte. Bravo, takhle se řeší rodinný problém v manželství.

mmichaella
2. říj 2021

Probrala bych to spise s psychologem a ne s cizími ženskými na koňovi, které zítra budou drbat o jinych věcech na jiných diskusich, a na tebe si už ani nevzpomenou... názory tady by ti měly být k ničemu, pokud nenajdeš někoho, kdo si prozil/prožívá to stejne...a opet- ani on pak nebude žít s tím, jaké rozhodnutí TY uděláš.

marimanta
2. říj 2021

@knuffel možná už další řešení zvážila, možná anonymní web považovala za dobré místo k rozebrání i takového řešení. O autorce ani jejím manželství a životě nevíme nic. A hlavně - adopce je řešení. Řešení je i potrat. Taky babybox. Taky nechat si mimino je řešení... A matky, co novorozeně zabily, to taky vyřešily.
Na webových diskusích je fajn, že kdekdo o jiným hned ví, že je imbecilní trubka 😎

marimanta
2. říj 2021

A teda mít možnost adoptovat dítě, které odnosila rozumná, zdravá matka. Chodila na kontroly, nepila, nefetovala... To je pro adoptivní rodiče výhra 🙂

leilinka1234
2. říj 2021

Tvl tady je zas moralistů!! 🤦

knuffel
2. říj 2021

@marimanta Je to troll, více netřeba rozvádět 😁

barulina
2. říj 2021

@knuffel a za me je imbecilni ten, kdo hned odsuzuje a je se vsim hned hotový. Nic, krasny vecer

sudylichozrout
2. říj 2021

Takhle se tu zhadat kvuli trolli debate? 😂🤦 Damy, mejte rozum...

ancheliqa
2. říj 2021

Ty komenty tady jsou dost kruté, lidi jsou dnes opravdu zlí. Když nejste v té situaci, tak nesuďte druhé, prosím. My jsme s manželem zkusili všechno pro to, abychom měli miminko, ale bohužel nám není přáno. Jsme schválení žadatelé o adopci, žádali jsme před dvěma lety, rok už čekáme v evidenci než pro nás najdou miminko a ještě třeba další rok dva budeme čekat. Máme už i připravený pokojíček, ale je bohužel prázdný :( Během přípravných kurzů jsme slyšeli mnoho příběhů a troufám si říct, že než aby miminko vyrůstalo v nefunkční rodině, kde by bylo nechtěné, tak v tom případě je pro malé vhodnější opravdu ta adopce, pokud nejdou problémy maminky nějak vyřešit, my bychom miminku nabídli tolik lásky a rodinné pohody. Nebráníme se přímé adopci. ale popravdě musím přiznat, že už nejsme připraveni na další zklamání a tak bychom na tuto možnost přistoupili s maminkou, která bude plně rozhodnutá dát miminko k adopci. Já jsem také vysokoškolačka, 28 let, manžel 30 let. Jsme zajištění, máme nový baráček se zahradou v malé vesnici. Pokud to maminko myslíte vážně, budu ráda, když se ozvete a přeji hodně sil na toto rozhodnutí.

vitezove
2. říj 2021

Pokud chceš nějakou radu, napiš mi soukromou zprávu. Pokecáme. Mám adoptovanou dceru, tak o tom něco vím.
Doporučila bych ti tohle všechno ještě nejdřív pořádně probrat s manželem. Pak bych ti doporučila manželskou poradnu. Pokud tam alespoň pákrát oba půjdete a oba se shodnete na tom ,že je pro vás adopce cesta, tak je to v pořádku.

Na takové děťátko čekají desítky a desítky lidí. Každý den se modlí a čekají. Takže se neboj, že by se nenašla naprosto úžasná rodina. Pokud by si chtěla, ráda tě s několika z nich spojím, můžete se navzájem poznat a domluvit se. Ale rozhodně nejdřív to chce tu terapii, abyste si tím byli naprosto jisti. Pokud by šlo o peníze, jsou samozřejmě možnosti. Ale adopce je úžasná věc a pokud se oba rozhodnete tohle udělat, učiníte nějaký pár nejšťastnější na světě. A samozřejmě věřím, že je to lepší než přivézt na svět dítě, které vlastně nechcete. Je to na vás. Každopádně je to velice vážné rozhodnutí a určitě vám odborník pomůže. Držím palce

jana_zofie
2. říj 2021

@sudylichozrout tady uz moc nejde o to, jestli to je troll nebo neni. Uz je tu moc veci ve kterych jde o princip. Mne konkretne o to, ze zatimco potrat je spolecensky pripustna vec, k adopci muze dite zjevne jen bezcitna mrcha. Absurdni, pokrytecke.

cherie24
2. říj 2021

@jana_zofie taky mě to překvapuje. Je zcela v pořádku podstoupit potrat až do 12. týdne, kdy už je to dávno hotové miminko. Vždyť od 11. týdne už se chodí na screening a já se úplně klidně můžu rozhodnout, že toto i zdravé a hotové miminko dám pryč a nikdo by mi k tomu neměl říct půl slova. Vždyť je to jen miniinterrupce a potrat je lepší, než přivést dítě do nefunkční rodiny... Do té doby je to prostě jen cosi v břiše, není to vidět a tudíž mám pocit, že se toho můžu zbavit. Co oči nevidí, srdce nebolí. Ale pokud se žena rozhodne, že dá miminko někomu jinému, měli bychom jí snad vyhostit na Sibiř nebo zavést zpátky plynové komory, protože to ani nemůže být člověk, když udělá takovou věc. 🙂

izz76
3. říj 2021

A ty první dvě děti máš ráda? Já to nechápu, u normální mámy funguje mateřský instinkt a když už zafungoval dvakrát, tak proč ne potřetí..??

klokanka31
3. říj 2021

@cherie24 Vidíš, a pro mě je i potrat absolutní tabu. Prostě když někdo dítě nechce, tak ať má buď antikoncepci a nebo ať neroztahuje nohy. Je hnusný že se s dětma zachází jak s kusem nějaký věci.

cherie24
3. říj 2021

@klokanka31 tak já jsem byla v situaci, kdy jsem byla širokým okolím tlačená do potratu a od ex k tomu nucená. Kdybych byla v situaci, kdy bych prostě věděla, že tomu dítěti nemůžu dát to, co potřebuje, tak o té adopci přemýšlím taky. Raději než o potratu. Otěhotněla jsem přes 2 antikoncepce, takže jsem si opravdu náhodně nevrzla a pak se divila 2 čárkám na testu, takže mám i pochopení pro neplánované těhotenství. Chtít po lidech, aby se vzdali sexu, když se nechtějí množit je směšné. Jednou jsme živočišný druh a pudy opravdu odstranit nejdou. Ale tím, že to tady budou ženské odsuzovat a nadávat těm, které se pro adopci rozhodly, jen utvrzujete ostatní, že je lepší podstoupit potrat. Ono je to ve výsledku lehčí, protože je jednodušší se vzdát něčeho, co nevidím, než porodit miminko a odevzdat ho někomu jinému. Navíc jí pak okolí odsoudí, že je bezcitná mrcha, neboť těhotenství neutají, kdežto miniinterrupci ano. Tak s tímhle přístupem, který tady většina předvedla se asi těžko počty potratu zmenší... A je jedno jestli je to troll nebo skutečnost, jde o ten přístup k tomuhle tématu.

klokanka31
3. říj 2021

@cherie24 Já prostě nikdy nepochopím jak matka může dát pryč svoje dítě, ať narozené, tak nenarozené 🤷 to je celé.

cherie24
3. říj 2021

@klokanka31 a kdo říká, že je to pro tu matku jednoduché? Třeba je to pro ní nejtěžší věc, kterou musela v životě udělat a do konce života si to sebou nosí ve zlomeném srdci. Ale příběhy jsou různé, jsou ženské, na které se chlap vykašle a řekne jí, že je to její problém, tak ať si to nějak vyřeší. Podpora rodiny taky není samozřejmost. Znám i takovou, kterou k potratu přesvědčila její vlastní matka. Nebo když rodina sotva uživí 2 děti a žijí z měsíce do měsíce a na konci měsíce nemají ani na rohlíky, tak asi těžko se dá uvažovat o tom, jak do toho ještě nacpou další přírůstek.

eh9
4. říj 2021

Pokud si chcete popovídat, tak mi napište zprávu, jsme žadatelé o adopci ;)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru