Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

mignona
29. pro 2016

@makymak Dej vědět, děkujem, na to jsem vážně zvědavá! 🙂

evulinka27
29. pro 2016

Já jsem nacvičila 28cm, více jsem nestihla.
Rodila jsem koncem pánevním jako prvorodička. Navíc kvůli zdravotním komplikacím jsme měli zakázaný sex. Co budu povídat. Dole se to celé uzamklo a nemohla jsem Aniball ani zavést vyfouklý. Prostě to nešlo. Postupným cvičením jsem dala těch 28cm. Porod dopadl pro lékaře absolutně neuvěřitelně. Dokonale jsem svého chlapečka vytlačila, nástřihu jsem se nevyhla pouze kvůli poloze miminka, že musel do mě dr. dát ruku a hlavičku "vypáčit" a tohle potřeboval rychle (tak se ty miminka vytahují, hlavička se podebere). Takže kvůli tomuhle mi udělali asi 2cm nástřih, který mi tak krásně sešili, že jsem o něm nikdy nevěděla. Druhý den jsem říkala, že bych rodila zas.
Přesně v den šestinedělí jsem jela do obchodu na kole a seděla na sedátku. Až doma mi došlo, že některé rodičky by tohle asi nedaly :D jinak vevnitř žádné poranění.
Vděčím Aniballu za vše. Věděla jsem jak tlačit, jak si přidýchávat. A vzhledem k tomu, že mi nešla první hlavička a tělíčko nevyklouzlo, ale celé miminko jsem prostě musela vyfunět sama, tak opravdu je ten balonek zázrak. Od momentu co jsem mohla tlačit byl pro mě porod nezapomenutelným zážitkem a hlavně bez bolesti - ten tlak jsem už z cvičení znala.

nuggett
30. pro 2016

@evulinka27 páni....klobouk dolů...

evulinka27
30. pro 2016

@nuggett děkuji 🙂

gabessaira
5. led 2017

Můžu přidat svou zkušenost, velmi pomohl, nacvičeno 27 cm. Mám je na prodej, cena 450 Kč kdyby někdo chtěl. Používala jsem jej pouze s ochranou, je vyvařený. Komplet obal, tabulka, krabice, jen metr chybí.

terezie87
8. led 2017

@gabessaira ...zdravím,měla bych zájem,jestli je nabídka stále aktuální.Prosím kdyžtak o zprávu...Děkuji

martipro
24. led 2017

Prodám aniball kupovaný v prosinci 2016, použitý 5x, vícekrát jsem použít nestihla kvůli předčasnému porodu. Cena 900 Kč. Mně aniball nepomohl, nacvičeno jen 22 cm a prý by mi nepomohl ani kdybych dala 30. Měla jsem nástřih a uvnitř úplně potrhaná, 3 hodiny mě šili v celkové narkóze. Ale jinak pro většinu lidí určitě dobrá věc.

nugetka20
25. led 2017

@martipro To je mi líto. Ono, pokud se žena sama neotevře v první porodní fázi, tak nepomůže vůbec nic. Aniball pomůže právě až v té druhé vypuzovací fázi. Přeji dobrou a rychlou rekonvalescenci.

dvoracek
25. led 2017

Holky, taky je vám ten gel na vodní bázi nepříjemný? Já totiž znala jen silikonový a to je uplně o nečem jiném - mažu si s tím i ruce :D Ale ten na vodní bázi mě příjde, že se hned tak žmolí....

dofi86
25. led 2017

@martipro mela bych zajem ;)

nuggett
25. led 2017

@dvoracek jj jsou nic moc kdysi jsem používala a hodně rychle přestala....pak to drelo a bylo to na hovno 😁

jirikova
25. led 2017

@dvoracek hlavně hrozně rychle usychá, je příšernej..

dvoracek
25. led 2017

@jirikova jo ja jsem od toho jakasi ulepena

barborakratka
26. led 2017

Ahojte holky, dnes mi došel aniball, Při zavádění nic moc, ale nakonec se to poddalo. Uvnitř jsem to celkem nafoukla a prodýchávala, ale když jsem nakonec chtěla vytlačit, tak jsem musela odfouknout a zůstalo mi to na 16 cm. Je to první cvičení, Chtěla jsem se zeptat zkušených 🙂 jak často cvičíte, a kolik jste daly na poprvé?,

veg
26. led 2017

@barborakratka ja mela na poprve asi 17, myslim, uz si to moc nepamatuju a cvicila jsem kazdy vecer.
Kazdopadne vic se dozvis, kdyz vlezes do skupinky aniball a epi-no
https://www.modrykonik.cz/group/6279/
At se dari😊

nugetka20
27. led 2017

@barborakratka To je normální 🙂 každej den jsem šla cca o 1cm, pak se to zastavilo na 22cm, po týdnu se to zase posunulo. Cvič v klidu, podle sebe. Čim blíž porodu, tim víc se ti budou povolovaz vazy a půjde to líp.

nuggett
27. led 2017

@barborakratka to máš dobrý...já když jsem se na něho dívala tak ho nevytlacim ani vyfouknuty 😂

barborakratka
27. led 2017

Právě nechci cvičit přes bolest nebo abych se neporanila a pak musela přestat, tak snad to pomalinku půjde a budu zkoušet vícekrát za večer tak jsem zvědavá na kolik se nakonec dostanu

eviicka
27. led 2017

@barborakratka na poprvé jsem byla taky ráda za základ - 16 cm, a celkově mi přidávání šlo pomalu, ale já přenášela, takže jsem měla času dost. Nakonec jsem dala 27,5 cm.
Cvičila jsem vždycky dopoledne, tak 5x zavedení, poprvé vždycky trochu míň.

jirikova
28. led 2017

@eviicka a jaky byl porod?

eviicka
28. led 2017

@jirikova v rámci možností snadný, bez komplikací (na to že byl vyvolávaný a mám úzkou pánev)

v druhé době mi to nejprve nešlo, nevyhla jsem se ani drobnému nekoplikovaného nástřihu

rozhodně si ale myslím, že mi cvičení pomohlo, při té druhé fázi jsem si najednou vzpomněla co a jak, věděla jsem jaké to je tlačit do hlavy a jak to nedělat, taky jsem moc dobře věděla, že klasická porodní poloha mi vyhovuje a myslím, že mi dodal i sebevědomí, které mi pomohlo porod zvládnout. Nabízený oxitocin jsem odmítla s tím, že to ještě jednou zkusíme a povedlo se.

Asi není anibal všemocný, a kdo ví, jestli nemá vedlejší účinky, já cvičení a pořízení nelituji.

Jo a ještě jedna věc, gynekoložka na kontrole po 6ti nedělí se ptala, jestli jsem cvičila, že rozdíly (v pozitivním smyslu, méně poporodních poranění atd) bývají dost vidět a i na mě to je poznat.

dvoracek
28. led 2017

@eviicka ja mam 7 dni do terminu.Vytlacim zatim 22 a nevim,jestli dam vic.Zacinala jsem na 16 cm.Uvnitr zkousim alespon nafouknout 26,abych vedela ten tlak a alespon zkousim tlacit a poposunout,rozhodne bych si netroufla vytlacit.Prijde mi ten tlak uz dost velky,spis me to trochu desi nez uklidnuje.Chtela bych zvladnout jeste alespon vytlacit tech 24 cm.S nastrihem pocitam. MAM ASI MALOU DURU

nuggett
28. led 2017

@dvoracek já myslím že 22je lepší jak nic aspoň budeš vědět jak tlačit a nebudeš tlačit "do hlavy" 😉

eviicka
28. led 2017

@dvoracek souhlasím s @nuggett i cvičení samo o sobě je dobré, mně to šlo právě taky hrozně pomalu, na druhou stranu hodně holek říká, že čím se blížil porod to šlo líp a líp (jak se tělo chystalo). Já to nezaznamenala, ale asi kvůli tomu, že moje tělo si s nějakým chystáním hlavu nelámalo 🙂, poslední týden jsem necvičila, protože jsem po dvou hamiltonech dost špinila a už jsem taky měla všeho plný zuby, tak tohle nemůžu posoudit.
A přesně si vzpomínám, jak se mi ulevilo, když jsem pokořila alespoň tu 24 a že to byl boj. A nástřih nemusí být žádná hrůza, já ho necítila (to že mi ho jdou dělat mi řekli), na šití mě to potom umrtvili.

linchilli
28. led 2017

Tak za me aniball doporučují vsem. Druhy porod, první CS, proto jsem chtěla rodit přirozene. Cvičila jsem jak to šlo. Hlavně jsem si zkusila polohy a jak tlačit. Zjistila jsem, ze nejlíp se mi tlačí na boku ( žádný drep jak jsem si myslela) Nakonec porod bez nastrihu( ale to beru jako velký bonus), samotná doba porodu 20 minut. Přesně jsem věděla jak chci ležet a jak se tlačí. Nemusela jsem hledat polohy a vysilovat se pokusy o tlačení. Věděla jsem co se ode me chce. Takže velká spokojenost 🙂

ka_cici
29. led 2017

Ahoj holky, nektere tu pisete, ze jste cviceni s aniballem "prodychavaly" a diky tomu jste pak daly o par centaku na vic. Chtela jsem se zeptat, jak to prodychavate? Normalne hluboke nadechy do bricha?
Ja uz jsem treti den zasekla na 27 cm...

freetree
13. únor 2017

Ahoj holky, chci se zeptat kdyz vytlacujete aniball,nebojite se ze si rozjede porod nebo ze proste zacnete miminko nejak taky tim tlakem tlacit ven? Pripadne ma smysl balonek pouze zavest a pak ho zase vyndat? Prodte jen aby se cesty rozsirili ale bez tohoobalu tlaceni? Diky za odpovedi 🙂

nugetka20
13. únor 2017

@ka_cici Já jsem si ten tlak jakoby rozcházela 🙂 nevím, jak to popsat, ale když jsem dala víc, než na kolik jsem byla připravená, tak najednou je to šílený tlak a pocit, že prostě něco musíš udělat, že je toho vevnitř moc. Mě pomohlo přešlapovat z nohy na nohu a zpomalit dýchání, dýchat dlooooouze a pomááááálu. Každej an to má ale asi jinej grif. Zkus, co ti pommůže - nafoukni na víc, až se jakoby naplníš...je to divnej pocit 🙂

@freetree Porod se Aniballem nerozjede. resp. já třeba cvičila od 36. týdne a nakonec rodil 41+4 a ještě vyvolávaně. Porod jsem pak vyvolávala jak šaman déšť 🙂 a prd platný všechno. Nacvičeno jsem měla přes 30.

Ty cvičíš vnitřní svaly, svojí hlavu a svoje tělo. Balonkem se naučíš zapojovat ty správné svaly (a že to chvilku trvá). Pokud balonek zavedeš a vyndáš.... no, to je lepší si pořídit vibrátor :D Cesty se ti rozšíří samy, na to Aniball nepotřebuješ, to zvládne tvoje tělo samo. Na tobě je, abys uměla zapojit ty správné svaly, které normálně nepoužíváš. A na to je právě Aniball vymyšlený. Pokud se bojíš, začni na menších průměrech .... a nebo to neřeš a nech to na přírodě.

ka_cici
13. únor 2017

@nugetka20 ahojky, ty jo taky uz jsem si nasla grif, vrtim bokama ze strany na stranu a dycham do bricha jakobych rozdychavala kontrakci 🙂

cramar
23. bře 2017

Holky, když tady píšete o tom nácviku tlačení- mate to některá tak, že vám balónek sám vylézá jen při nádechu+uvolnění? Netlačím, jen dýchám a uvolňuji se dole a balónek pomalu vyleze ven. Teď jsem na 20 cm a když jde přes hráz, tak to docela hodně pálí, takže to neni v tom, ze by byl malý a "vypadl"...
O tom "netlaceni" píšou i v návodu...ale když vidím, jak všechny trénujete tlaceni 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru