Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

mika251
29. říj 2017

@mxrxexa

pokiaľ sú ozvy v poriadku, tak to kľudne môže byť viac než tých 60 minút. Len vo väčšine českých pôrodníc radi tlačia na pílu a po hodine už začínajú byť nervózni. Inak to ničomu nevadí, pokiaľ je dieťa ok a žena pri sile.

michellefemme
29. říj 2017

Já jsem si ho pořídila a čekám až ho budu moct vyzkoušet. Říkám si, že pokud mám tu možnost mít pocit, že jsem se připravila, proč toho nevyužít. Budu rodit v Holandsku a tady je ten přístup jiný než v ČR. Porodní asistentka mi řekla, že ze 79 % tu k nástřihu nedochází vůbec, ale ať to klidně zkusím, že tím nic nezkazím. Je mi jasné, že na porod se připravit nelze, tím spíš ne na ten první, ale i placebo efekt se počítá. Takže za mě to za to stojí. Stál mě 1200 CZK, a přestože zatím ani nemohu sdělit dojmy z používání/tréninku, nelituji. Myslím, že je to dobrá investice. Pokud se dostanu na obvod 30 cm, alespoň budu znát ten pocit v oněch místech a budu tušit, kdy už bude po všem, až to nastane. Prostě si říkám, že se nebudu tolik obávat. 🙂 👶

floxi
29. říj 2017

Trenovala jsem a dostala se na 27 cm, porod bez nastrihu, pouze natrzeni jeden steh, malá měla 3,80 kg. Musím říct, že mi Aniball rozhodně pomohl v nácviku tlačení a určitě jsem měla lepší pocit když jsem věděla co a jak.

webteri
31. říj 2017

A od ktereho tydne jste tim začali trénovat? V návodu stojí tři týdny před porodem, nebo po domluvě s gynekologem. A pak když se balónek pumpuje, tak vždycky tolik kolik vydržíte a po vyplácení se změří?
a zazpívali jste si jo taky je do poloviny?
Tady v německu se totiž Aniball neda pořídit, koupila jsem si epi-no a to na být to samé a z toho návodu jsem někdy celá pomotana. Nejlepší by byl video návod 😀.

webteri
31. říj 2017

sorry za chyby.
po vytlačení
a zastrčili

Nesnáším autokorekturu 😤

beruda
31. říj 2017

@marcela311 já osobní zkušenost nemám, protože jsem porodila dřív, než jsem mohla začít trénovat. Nicméně sestřenka letos natrénovala na 30 cm a malá pak prošla v pohodě, poměrně rychle a bez nástřihu.
Tvrzení paní doktorky, že si jí vytáhnete a budete jí mít jak vrata, pramení asi z neznalosti, nebo ignorance. Pochva je sval, který se dá vědomě trénovat a roztažení, nebo spíš zvýšení elasticity cvičením má tisíckrát méně následků, než násilné a rychlé roztažení bez přípravy při průchodu miminka. Navíc se pak po porodu rychleji vrátí do původního stavu. Já sama jsem uživatelkou menstruačního kalíšku a vím moc dobře, jak málo stačí, aby byly svaly vytrénované natolik, že musíte změnit jeho velikost i tvrdost. Nenechte se odradit.

drlik
31. říj 2017

@michellefemme
Ano Ano, souhlasím a líbí se mi tvůj postoj😉

drlik
31. říj 2017

@webteri
Ahoj já jsem začala s nacvikem měsíc před porodem a vzhledem k tomu, ze jsem necvicila úplně každý den, bylo to akorát. Začala jsem podle návodu, teď už nevím kolik na byt na začátku a každý den jsem se snažila přidat o jeden cm, ale rozhodně netlacit na pilu, někdy to prostě nešlo, tak jsem dal nešla, hlavně ne do bolesti, raději min a postupně. Zavádí se lehce nafoukly, cm podle návodu, jen kam to jde, moc daleko ne a pomalu prifoukavat. Jen nechat a prodychat a uvědomovat si jak pracují vnitřní svaly.
Tak ať se dobře cvičí a stojí to zato, jen vydržet.
Taky jsem na tom cvičení zjistila, ze mi vyhovuje tlaceni a poloha v kleku.

kikinka1988
3. lis 2017

Ahoj holky,
poctivě jsem trénovala od ukončeného 36. týdne. Ze začátku to šlo ztuha, ale později jsem se dostala na 29 cm. Bylo to dobré v tom uvědomit si jak dýchat a jak tlačit. A uvědomit si ten tlak, jaký bude při porodu.😒
Rodila jsem v termínu. Od pondělí jsem byla v nemocnici a rodila jsem ve čtvrtek. Takže jsem naposledy trénovala v pondělí ráno. 🙂
Po vyvolání porodu mi za hodinu praskla plodovka a po 6,5 hodinách byla malá na světě. Porod probělh na 2 zatlačení. 😉Bez nástřihu a bez poranění. Ani jsem tolik nekrvácela po porodu.
Takže mohu jen doporučit. Ty peníze za to rozhodně stojí.😀

webteri
7. lis 2017

Ahoj holky, tak se opět hlásím 🙂. Nějak mi to s tím Aniballem vůbec nejde. On mi pořád vyklouzava sam od sebe ven a ja ho tam vubec neudržím. Natož ho ještě stěhovat svolání dovnitř. Buď žádné nemám nebo dělám něco špatně.
Měli jste na začátku taky problémy?

webteri
7. lis 2017

stahovat svalami dovnitř.

kuliseks
8. lis 2017

@webteri klidne ho rukou pridrzuj. Taky jsem to tak zezacatku musela delat. Protoze se musi zacinat s malym obvodem a tak...ani ho nejdriv nemusis davat uplne dovnitr, staci ho jen pridrzovat na kraji a nafukovat jen tam zkraje... i tak uz ty svaly tim budes cvicit. Az budou trochu natrenovane, tak si ho vic prifouknes, abys ho lip dostala dovnitr a pujde to. Pamatuju si, ze par dni mi trvalo, nez jsem si nasla spravnou metodu 🙂

arny100
10. lis 2017

Mam nacviceno ve 38 tt 28,3, chci dat 30 cm..Chci se jen zeptat, od doby co s nim cvicim me vzdy zaboli vnitrni vysetreni od doktora.Meli jste to ke konci taky takove citlivejsi?Nespinim ani nekrvacim...

hope01
25. lis 2017

Muhehe, takže dnes první pokus s Aniballem. Svíčky, pohodlí, meditační hudba atd :D A já se vytočila už při zavádění, pač to vůbec nešlo dovnitř. Nějaká atmosféra mi byla uplně ukradená, manžela chudáka jsem seřvala, zpocená jsem byla...No nakonec jsem balonek nějakou záhadou dostala dovnitř a zkusila nafukování. To bylo v pohodě, necitila jsem nic. A pak jsem to zkoušela vytlačit ven. Vyzkoušela jsem asi 20 různých poloh 🙂, zas zpocená, nešťastná, že pak snad ani neporodím. Pomohla jsem si trochu povytažením, balonek měl pak 20 cm. Myslím, že jsem balonek zavedla asi moc hluboko. Zítra ráno dám další pokus, aspoň už vím, co čekat. A drahý si vyzkoušel, jak budu nepříjemná u porodu :D

kifi
26. lis 2017

Ahoj hoky, pridava se k vam se svymi zkusenostmi. Tak krasne jsem si to predstavovala, jak se nachystam s aniballem na porod, jak budu cvicit poctive atd....no, mam za sebou prvni tyden, cvicila jsem asi 4x a je to katastrofa @hope01 lepe bych to nepopsala...ja ho tam proste nemuzu dostat ani v te zakladni velikosti! Nakonec mi tam sel lepe, kdyz jsem uplne vyfoukla a jakoby jsem ho srolovala a az uvnitr nafoukla...jenze opet ho nemuzu vytlacit, asi jsem moc opatrna a bojim se, abych si neublizila, takze kdyz uz to zacne byt hodne neprijemne, vypustim ho. Bohuzel ale diky tomu jsem nabyla pocitu, ze ja evidentne porodit bez nejakych problemu nemuzu ☹ ze jsem asi moc uzka nebo nevim...mela jste nektera taky takovy "uspesny" zacatek a presto se vam pak podarilo alespon neco nacvicit?

eviicka
26. lis 2017

@kifi jasně holky, a nejen začátek, dobu jsem se držela do té dvacítky - holky v terminovce házely čísla, která byla mimo moje chápání. Nejvíc jsem se dostala myslím na 27,5 - ale času bylo dost, rodila jsem 42tt (i když myslím že na konci jsem už necvičila). Cvičila jsem tedy do TP poctivě každý den, dopoledne, cca 4 pokusy.

Joooo a porodila jsem 😀. Hlavně jsem se naučila, jak tlačit.

novissova
26. lis 2017

Taky jsem mela ze zacatku problem vubec balonek dostat dovnitr... a pak se to najednou povedlo, naucila jsem se tlacit a dostala se na 28cm. Vydrzte a nenervujte se, ono to pujde 🙂 jo a dost mi pomohl pro zavadeni lubrikant, a nesetrila jsem :D

kifi
26. lis 2017

Diky moc za uklidneni! Ja uz dnes ztracela veskere nadeje a partnerovi jsem jasne a zretelene oznamila, ze nevim kudy to dite pujde ven, ale ze tudy rozhodne ne (jo, trochu histerka 😂)...ale nakonec jsem malickateho pokroku dosahla, takze uz jsem mirne pozitivni, ze je mozne to nejak natrenovat

dagmar86
26. lis 2017

Mam ty nejlepsi zkusenosti. U cviceni jsem mnohdy brecela, ale porod bez nastrihu a poraneni. Doporucuji😊

dagmar86
26. lis 2017

Zkuste si u vytlaceni balonku drepnout.. Take mi to vubec neslo, chce to pomalinku cvicit. Po tech 3tydnech uvidite pokrok. Urcite☺ Nevzdavat se, po porodu si vzpomenete a budete rada, ze jste cvicila🤗

dagmar86
26. lis 2017

ja ho zprvu uvnitr jen poradne nafukovala a nechala ho tam treba 15min nafouknuty, a jen ho temi vnitrnimi svaly trosku stlacovala. Kdyz jsem ho chtela vytlacit, vyfoukla jsem ho hodne. A vzdy jsem ho zavedla uplne uplne vyfouklyho, a treba nafoukla 6x, a vytlacila. Priste nafoukla 7x, a tak jsem to stupnovala. Ja mela panickou hruzu ho vytlacit. Ale to se podda, nebojte. Drzim pesti a preji porod a vse kolem v poradku❤

dagmar86
26. lis 2017

ano, a pri vytlaceni jsem ho brzdila..

janches
5. led 2018

Přidávám svou zkušenost s Aniballem. Asi tak do 6. měsíce jsem při každé vzpomínce na porod brečela, že to nezvládnu, Měla jsem hrozný strach. Z bolesti, z poporodních poranění atd. Přála jsem si rodit císařem. Když už byl malý otočený a já věděla, že mě přirozený porod nemine, řekla jsem si, že se na to musím nějak připravit a začít cvičit. Pořídila jsem si Aniball. Cvičila jsem od 35. týdne, nacvičila jsem 32 cm. A do porodnice jsem šla jako sebevědomá žena a věděla jsem, že to prostě zvládnu. Strašně moc mi to pomohla po psychické stránce a po fyzické samozřejmě taky. Věděla jsem, že umím tlačit a že to bude dobré. Porodila jsem syna (obvod hlavičky 34cm) bez jediného stehu a poranění. Vše bylo naprosto v pořádku. Takže Aniball chválím, kde můžu. Je to úžasná pomůcka, do které stojí za to investovat!!! Všem přeji hodně štěstí a snadný průběh porodu 🙂

kuliseks
5. led 2018

Vcera se mi narodil syn s obvodem hlavicky 35cm a prestoze jsem nacvicila jen 21cm, slo to rychle a jsem bez nastrihu a poraneni.. u prvniho syna to bylo de facto stejne. Je to bezvadná věc!

petronelle
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdaschafferova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
novissova
18. dub 2018

Zajímalo by me, kolik z vas rodilo v Motole? Čistě pro zajímavost,také jsem tam rodila. Cvičila jsem s aniballem a přitom jsem měla nástřih.. tak si říkám zda to bylo protože prostě i přes cvičení s aniballem byl nutný A nebo to v Motole prostě dělají trošku rutinně...

katkatomaskova
9. črc 2018

Děvčata, snad se mi podaří oživit diskuzi... Začala jsem cvičit někdy vprostřed minulého týdne, Jenže včera jsem s balonkem vytlačila i trochu krve (při 23cm)... Jelikož toho nebylo víc, nebyla to hlenová zátka, asi mi praskla nějaká cévka v pochvě. Jenže dneska se situace opakovala 😔 Stalo se to taky někdy některé?? Zdá se, že já a Aniball prostě kámoši nebudeme, a že se asi mám při porodu na co těšit... 😖 Dnes odpoledne mám poradnu, tak se zkusím zeptat dr., ale asi to není ideální stav... 😔

janches
9. črc 2018

@katkatomaskova mě se to taky stalo. Bylo to už někde kolem 28 nebo 29 cm. Taky mě to vylekalo. Dala jsem si pár dní pauzu a pak pokračovala. Opět se to opakovalo tak zase 2 dny pauza a pak už jsem normálně pokračovala. Někdy tam trošku krve bylo a někdy zase ne. Nebolelo to a neměla jsem žádné jiné problémy, tak jsem normálně pokračovala a bylo to v pohodě 🙂

katkatomaskova
9. črc 2018

@janches Jéé, dostat se na tyhle centimetry, to je můj sen 😀 Já budu ráda aspoň za těch 25cm... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru