Po 1. těhotenství mi zůstala diastáza a 10 kg, jak se během 2. udržovat?

dinushka00
9. črc 2018

Pred druhym tehotenstvim jsem mrla vahu 49 kg a 164 cm, po porodu jsem sice cvičila, ale zustala mi diastaza(o které jsem nemela ani tušení) 😁a po dvou letech asi 10 kg. Stehna, spek, asi i zadek. Ted pred druhym tehu vaha 60 kg, vse boky, stehna a ten pupek.
Takze po druhém porodu bych chtěla vse srovnat, kvuli sobě a kvuli chlapovi. Ale, chtěla bych se poptat maminek, které se udrzovaly v tehu(posileni stehen,boků atd.. Nebo je lepší to nechat az po porodu?

priefi
9. črc 2018

@dinushka00 posilovaci cviky se v tehu nedoporucuji 😉 po porodu se to muze (ale nemusi) srovnat samo, kojeni umi pekne vystavit. Ja jsem treba pri kojeni mela total podvahu 175cm a vaha jen 48kg

xkalisto
9. črc 2018

Ja teda mám taky 164 a na 57-58 jsem těhu začínala, nemůžu říct že bych byla špekata. 49 je podle BMI nejnižší zdravá váha na tuhle výšku tak bacha XD Tady možná spíš jde o to že si tzv. skinnyfat váhu máš zdravou ale málo svalů oproti procentu tuku (to ti umí změřit ve fitku) proto ten pupek.

Prvnich 6 měsíců těhu jsem chodila do fitka, nechala jsem si od trenérky udělat těhotenský režim rozložený 2x týdně. Jeden den nohy, druhý den byly ruce a záda. Neběhat, neskakat, neleze na zádech a hlavně si to nechat od trenéra ukázat abys nezapojovala špatně svaly - primárně břicho. Pokud se budeš šetřit tak není důvod proč bys do fitka nemohla během těhu chodit.

lida9
9. črc 2018

v tehu bych se max protahovala a neresila... po tehu doporucuji velmi dobreho fyzioterapeuta, ktery te da dohromady i vc. diastazy... zpevneni tela neni jen o posilovani, ale i o drzeni tela a zapojeni spravnych svalu (kdyz mas diastazu, tak to co maji drzet brisni svaly, drzi jine svaly a to je spatne🙂 boli z toho zada atd.. )... ted bych si ale uzivala to tehotenstvi, preji hodne stesti...

dinushka00
autor
9. črc 2018

@lida9 diastazu mam po prvnim tehu, chofila jsem do prace(zavoznik) noseni zásilek, skákání z auta do auta. A vlastně jsem pak po porodu nevěděla ze ji mam.. Proto to chci pak dat nejak do normalu po porodu, at se libim sama sobě a chlapovi..

dinushka00
autor
9. črc 2018

@xkalisto joo 😁 tuhle vahu jsem mela před prvním tehu. Prsa co mam ted bych si nechala, ale ten zbytek🙄 bych chtela zpet. Nejhorší je, ja nemam pevnou vuli jist úplně zdravě (sama zelenina, ovoce, nic tucneho, seminka atd) jim normálně jako vždy, neprejidam se, davam si malé porce, co nejčastěji (uz diky hladu v tomhle tehu) bych nemohla vydržet bez jidla dele nez dve hodiny🙄😁
Jako jednou mu rekla mama, ze tu postavu prostě mame v rodině (vysoke boky) a i kdyz jsem chodila do fitka, tak jsem nikdy za tu dobu nepozorrovala znatelny rozdil.. Po měsíci cvičení mozna par milimetrů, pak jsem znova otěhotněla.. A teda spis bych brala cviky na doma, nez nekde chodit (pak dve děti) uz s jednim jsem mela min času na sebe.. Babicky chodí do práce, tata od rana do včera taky.. No u mas bylo kojeni katastrofa😔 takze mi nejspíš vubec nepomohlo, proto doufam, ze ted to druhe bude pořádně správně pít 🙄..

lida9
9. črc 2018

@dinushka00 to je jasny, ja po porodu taky chtela neco udelat s postavou(z 60kg jsem byla na 90kg), a fyzio mi opravdu pomohlo🙂 clovek se dozvedel spoustu veci, skoda jen ze ted po 1,5r jsem na to lina zase neco delat😀 ale mam svoji puv. vahu a zada me neboli, tak snad to tak chvili vydrzi...

xkalisto
9. črc 2018

@dinushka00 Naše fitko má dětský koutek a už jsme viděli i zaparkovaný kočárky uvnitř 😃 ale jo no, ne každý má možnost tak dává to smysl dělat raději doma. Ale i to jde třeba různé zanožování nebo cviky na záda a ruce můžeš i s činkama. Po skončení těhu třeba i dřepy a výpady jsou fajn.

Můžeš pohledat po netu cviky s vlastní váhou, i když já raději když mi to fakt sestaví někdo kdo tomu rozumí. Ale co jsem měla ten těhu režim (nižší váhy a 3x15 opakování) tak jsem na strojích dělala jen pár věcí a většina toho byly činky, expander a balón, a ty můžou být i doma.

Mě spíš příjde že bych se doma nedokopala to dělat, ani do toho fitka se mi nikdy nechtělo pokud jsem nešla s manželem.
Jinak měsíc je dost krátká doba, to nic neuvidíš. Manžel makal hodně a bylo to vidět až tak za 4 měsíce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru