Předporodní příprava, FN Brno Bohunice

bbibianca
2. dub 2015

Zdravím,zakládám tuto diskusi protože jsem tady nenašla žádnou diskusi, kde bych našla odpovědi na mé otázky. Vzhledem k tomu, že navštěvuji rizikovou poradnu u paní as. Mudr. Gerychové a plánuji i zde rodit přemýšlím nad předporodními kurzy. Podle náplně by mi i vyhovovaly kurzy, které nabízí přímo FN Bohunice, ale ráda bych znala názor ostatních, již zkušených maminek nebo těch, které se chystají na předporodní kurzy ve FN Bohunice. Líbí se mi všechny 3.

1. informativní schůzka tu bych chtěla využít i za podmínek, že bych na předporodní kurzy šla jinam, ráda bych s sebou vzala i manžela
2. Speciální intenzivní příprava na porod - taky se mi líbí a taky bych s sebou vzala manžela, ale nevím jestli nevyužít kurzy jinde
3. Příprava ke kojení - určitě chci využít, chci plně kojit
http://www.fnbrno.cz/nemocnice-bohunice/gynekol...

Prosím, o radu, své či jiné zkušenosti. Děkuji.

bajana
2. dub 2015

pozri si oznacene prispevky v skupine Porodnice Bohunice, uz sme to tam niekolkokrat riesili, sama som bola na kurze c.1 a c.3
c.1 - v podstate podrobne info o priebehu hospitalizacie vo FN Bohunice - od prichodu po prepustenie, priestor na diskusiu, prehliadka porodneho salu, sestonedelia...nie je to ale predporodny kurz, nic to rodicku "nenauci", ale pre prvorodicku velmi potrebne uistenie, ze bude v rukach profesionalov
c.3 - za mna zbytocnost, nedozvedela som sa tam nic, co by som predtym nenasla na nete....prax je aj tak najdolezitejsia a na nu ziadny kurz nepripravi

bbibianca
autor
2. dub 2015

@bajana děkuji...

bbibianca
autor
2. dub 2015

@bajana a na té speciální intenzivní přípravě na porod jsi nebyla?

nov777
2. dub 2015

@bbibianca Ahoj, absolvovala jsem vsechny tri. Za me dobry, jediny, co me prekvapilo byl nedostatek dalsich budoucich matek. Na c. 2 jsme byly tri. Na c. 3 jsem byla sama. Zrovna ta 3 mi prisla fajn, protoze ta sestricka, ktera to vedla si me pak pamatovala a moc mi pomohla po prvnim porodu a paradoxne i po druhem o rok pozdeji, to uz si me ale asi nepamatovala 😉

bbibianca
autor
2. dub 2015

@nov777 tak myslíš, že je to přínosné?? byla jsi i na jiných kurzech nebo ti tady ty stačili??

nov777
2. dub 2015

@bbibianca Nikde jinde jsem nebyla. Me se ty kurzy na hodinu dve kazdej tyden dost protivi. Pro me to bylo max dostacujici. Proste v kostce to, co potrebujes. Ale ja jsem zase takova hodne vecna a pragmaticka, taky to nemusi vyhovovat vsem. Prisla jsem si dostatecne informovana.

bajana
2. dub 2015

@bbibianca nie, nebola, nebola som ani inde, necítila som potrebu

lucinkalucka
2. dub 2015

Byla jsem na prednasce+prohlidce. Za vsechny informace jsem rada, nektere veci jsem se nikde nedocetla, takze za ty 400kc to stoji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru