Proplacení předporodního kurzu 211

johnirvingfan
22. únor 2017

Dobrý den všem maminkám.
Obracím se na vas s prosbou o radu. Pojišťovna 211, dle jejich Bulletinu i www. stránek, přispívající mmj. na předporodní kurzy v hodnotě 800. Tak jsem absolvovala kurz u PA za 1000 a s dokladem šla na pojišťovnu. Tam mi ale paní rozhodne řekla, že mi to neproplati, že dle dokladu a obchodního rejstříku není zrejme, že PA je opravdu PA. Doklad o zaplacení si nechala. Myslíte, že mám situaci ještě nějak resit dal? Nebo se na to vykašlat? Na stránkách ani nikde podrobnosti proplácení neuvádějí.
Resila jsem to na malém teritorialnim oddeleni, kde jsou jednou za týden.
Nabízejí i jine věci, ktere event. proplácí, ale Já chci resit proste to, co už je zaplacene, jestli budu kdy chodit plavat s miminkem nebo se mi poštěstí a seženu na sebe kojící podprsenku, to nemam ponětí.
Děkuji vam za Vaše cenne rady a doporučení 🙂

normalnimatka
22. únor 2017

tak tos narazila na nějakou "milou pani" :D nevim, neřešila bych to a nechala si proplatit třeba screening, pokud jsi absolvovala. a nebo přítomnost partnera u porodu, pokud se ještě někde platí. ale nebejvá to ani 800. a nebo si kup nějaký dobrý potravinový doplňky...na to sem to valstně čerpala já. prokoučovala sem datumově proplacení screeningu, tak jsem udělala nákup v lékárně, co jsem potřebovala v těhotenství i na kojení. přírodní železo, laktobacily, kyselinu listovou a tak🙂

maximys
22. únor 2017

Já si žádala loni a na razítku u dokladu o zaplacení muselo být uvedeno, že se jedná o registrovanou PA. Tak těžko říct, je fakt, že na stránkách mají napsaný, že kurz musí být veden PA, ale nemyslela jsem, že to tak moc kontrolujou... Peníze jsem měla doma asi za 14 dní. Jestli je ta paní skutečně PA, asi bych se ještě hádala...

johnirvingfan
autor
22. únor 2017

@maximys
Je. Mam ještě možnost se zeptat paní asistentky přímo, jestli mi nedá nejake osvědčení ☺to byla taky nabízena varianta, ale je mi to trochu trapný. Takový narušení důvěry kvůli pár stovkám.

johnirvingfan
autor
22. únor 2017

@normalnimatka
Děkuji. No Já mela screening už někdy v říjnu, to už ani neproplaci. Ještě mi nabízela proplacení kojící podprsenky, když donesu doklad o zaplaceni a rodný list ditete 🙂
Když ještě vezmu, že účet nesmí byt starší 3 měsíce, rodit budu tak za 2 a rodný list chvíli trvá...a další věc je, že už ted mi jsou všechny maly😀

johnirvingfan
autor
22. únor 2017

@maximys
Teda jestli to mají uvedeny s tím razítkem, tak moje chyba, nevšimla jsem si, ale stejne to asi nezjistim, dokud to nezaplatím a to razítko dostanu. To bych se musela ptát už do telefonu 🙂

maximys
23. únor 2017

@johnirvingfan tak nemají tam myslím napsaný, že to musí být na razítku, ale moje PA říkala, že je to takhle naučily okolnosti. Asi jak to vydávají často, tak už ví, co na ty pojišťovny platí no... Ale nevidím důvod, proč by neměli proplatit kurz, když ho skutečně vedlla PA

normalnimatka
23. únor 2017

aha ale já myslim, že ten program byl nejen pro těhotný, ale i pro čas, kdy už se narodí, že právě z toho můžeš hradit i třeba odsávačku atd...že by ty podmínky za necelej rok takle změnily?

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@normalnimatka
Muzu, ale právě mi jde o to, že kurz už mám zaplaceny. Jakože chci rešit to, co je. Ze třeba odsávačku nebudu potřebovat-teoreticky. Ale spíš asi jo. Nakonec budu ještě ráda, že to nemam vyplaceny a utraceny😀

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@maximys
Mne jde právě o to, jestli to mam rešit jeste - třeba zeptat se někde "dál" na Te pojišťovně, nebo to nechat plavat, abych nebyla za blbku😀

still_live
23. únor 2017

@johnirvingfan Dobré vědět, já jsme právě koukala na jejich stránky a mají tam napsané, že dávají až 800 Kč na těhotenské vyšetření, tak jsem si říkala, že bych si nechala proplatit alespoň tu půlku poplatku na screening...
Takže jestli to dobře chápu, tak leda ten předporodní kurz?

normalnimatka
23. únor 2017

@still_live jasně chápu, jen jsem uažovala nahlas.) snad to s tu PA vyjde, každopádně u mě to ta žena moc neřešila, jako že by zkoumala, proč třeba chci jíst laktobacily a já abyhcjí říkala, že mám těh. zácpu...:D i myslim říkala že to posílaj na centrálu. žena na přepážce to neposuzuje.
no na odsávačku pozor.dopředu bych ji nekupovala, ideál je si ji pučit, a já třeba sem rozkojená už dlouho, ale moje prsa odmítaj dát mlíko odsávačce... děsně se u toho namakám a za štvrt hodky vydojim 10ml...fakt nechápu. s jinou odsávačkou by to třeba bylo lepší, ale neměla jsem žádnej šunt..:D jen jako pro info, že tot aky není pro všecky..

normalnimatka
23. únor 2017

jinak můžeš třeba brnknout na nějakou infolinku pojišťovny, nebo napsat třeba na centrálu email někam do prahy, aby ses vyhnula tý pani a informovala se🙂

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@normalnimatka
Právě. To bych asi zkusila, spis jsem potřebovala názor druhých, nebo někoho, kdo to resil taky, jestli to není blby, to takto "rozmazávat".

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@still_live
Screening ti proplatí, pokud byl letos a není to starší jak 3 měsíce. Já resim, že pisou, že proplácí i kurz a pak, když dojde na věc, tak mají milion pravidel, proc to nezaplatit.

zabbkakvak
23. únor 2017

Ahoj já si zaplatila online předporodní kurz a na pojišťovnu jsem pak poštou poslala doklad o zaplacení,vyplněnou žádost a ofocený těhotenský průkaz a 800kč jsem měla do 14 dní na účtě 🙂

still_live
23. únor 2017

@johnirvingfan A máš zkušenost s proplácením více věcí? Resp. jestli přihodí pokaždé něco nebo si prostě musíme vybrat jen jednu věc za celé těhu. Jsem trošku zmatená z toho jejich modrého NEBO na konci každého odstavce. 😕

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@zabbkakvak
Ahoj, přesně tak jsem si to představovala taky 🙂 S tím rozdílem, že jsem tam zašla osobně a paní mi řekla, že mi nic neproplatí 😀

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@still_live
Ahoj, nemám, toto je moje první zkušenost, to spíš možná holky tady budou vědět, ale třeba ke kojícím podprsenkám mi řekla, že mi je proplatí, až dojdu s rodným listem dítěte. Takže stejně nemám nic, protože ještě nemám ani dítě, natož jeho rodný list 🙂

zabbkakvak
23. únor 2017

@johnirvingfan tak pani se asi blbe vyspala v ten den.Proc by to jinak neproplatila když to pojistovna proplaci

johnirvingfan
autor
23. únor 2017

@zabbkakvak
Protoze z dokladu není ji nebylo jasne, že porodní asistentka je opravdu porodní asistentka a chce po Mé nějaký doklad, osvědčení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru