1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

elleonor
2. črc 2013

@sasanka033 ja mela uz vloni v srpnu 3dc fsh 10, tak nastesti to nestouplo, oni totiz porad jak jsem mlada a vubec je fsh nestvalo, ja jsem tehda take myslela, ze kdyz je to do 13 tak 10 je ok...az ted jak mi ifv nevyslo, tak jsem se docetla ze ta hodnota az tak super neni, a jak rikam, vzali mi take na antimulerian...na stimulaci jsem mela 4 foliky ale odebrali jen 2-jak rikam nebyly zrale takze to nedopadlo....jinak ta cekaci doba, je to ve statnim, takze se neco usetri a jsou cekaci doby delsi+ v srpnu dovca a pak muj vek "kdyz jsem prece tak mlada" ale uvidim i co mi ted reknou, ja jsem se sla zapsat na dalsi termin protoze mi to rekla embriolozka a ne dr- ta o necem dalsim nemluvila. kdybych sla do soukrome tak je to rychlejsi, ale take min 3x drahsi....ja pak nebydlim v CZ 🙂 ty jsi byla va ifv poprve?

sasanka033
3. črc 2013

@elleonor no ono se FSH posuzuje i v kontextu s dalsima vysledkama, co ja vim tak hlavne s ovarialni rezervou, to je myslim AMH. a jak rikam, mne ted rekli, ze to vyssi FSH je na druhej pokus zas az tak moc nezajima, pac na stimulaci i s tim hranicnim reaguju. ja mela 5 foliku a z toho 4 zraly vajicka, takze jsme zkusili v dubnu dat dve dvoudenni a na PK pak zbylo dokonce jedno na zamrazeni, takze vlastne vysledek peknej. bohuzel ani KET tyhle blastocysty ted nevysel:( takze jo, bylo to moje prvni IVF. jinak moc nevim co myslis tou rychlosti, jsme u statniho caru a spis si to ridim sama po porade s doktorama, co kdy chci nebo je vhodny. ted si chci dat leto oddych a v zari asi na laparku a pak dalsi pokus. a kde bydlis?

elleonor
3. črc 2013

jj to mas pravdu, ze se to posuzuje s dalsima vysledkama, jak jsem ti psala, ze mi odebirali krev na antimullerian - AMH -je to jedna a ta sama vec 🙂 vysledek se dovim az na kontrole. po kontrole az budu neco vedet, tak pisnu, jak jsem dopadla. ty jsi mela kratky nebo dlouhy protokol? ja kratky, napred gonal f 300-4dny, pak jeste dalsi 2 dny 375, cetrotide 3x a samostrejne ovitrelle vecer pred.

sasanka033
3. črc 2013

@elleonor aha!🙂 to mi nedocvaklo, pac jsem myslela, ze to se dela zaroven v tom hormonalnim profilu🙂 a priste mi pis pres odpovez, takhle jsem nedostala upozorneni🙂 jsem sem nakoukla nahodou.

trulinka
3. črc 2013

ahojte, tak po tretom neuspesnom IUI nas caka na jesen prve IVF, tak sa pridavam k vam do tejto temy. Chcela by som sa vas - skusenejsie opytat, podla coho lekar urci, ci budem mat kratky, alebo dlhy protokol a ako ste zvladali to pichanie injekcii? Budu pred IVF potrebne nejake speci vysetrenia? Schvalenie od poistovne si vybavim sama, alebo to robi CAR? Dakujem vam za odpoved..... 🙂

martinazvo
3. črc 2013

@trulinka ahoj, tak co ja viem, tak ak nemas ako zena nejaky problem, volia vacsinou kratky protokol na uvod... a treba pocitat s tym, ze 1.IVF je skor taka skuska, lebo kazda zena reaguje inak... az 2. a dalsie IVF menia a prisposobuju tomu, ako si reagovala na 1.IVF... drzim palce!!! 🙂

trulinka
3. črc 2013

@martinazvo
Dakujem za odpoved, uf, tak to si neviem akosi predstavit podstupit viacej IVF, jednak psychicky to musi byt narocne, fyzicky a financne ani nehovorim😒 . Ty si podstupila tiez IVF? Na ktory krat sa ti to podarilo? Blahozelam a prajem ti vela stastia 🙂

martinazvo
3. črc 2013

@trulinka no nam sa nastastie podarilo na prvy krat... aj ked mala som malinko vajicok, nastastie boli kvalitne... len 3 vajicka, 2 z toho sa oplodnili (mali sme ICSI metodu), 2 mi vlozili bez PK a aj sa mi 2 uchytili, v 6tt sme mali aj 2 srdiecka, avsak cca v 7tt sa slabsie babatko vstrebalo a v brusku nam rastie krasny chlapcek 🙂 ... z pohladu IVF sme boli ale dost podpriemerni, lebo nezostalo nic na mrazenie... ale ono je to take diskutabilne, lebo niektori tvrdia ze cim viac vajicok, tym su menej kvalitne... takze ja som vdacna za to ze nam sa spravili "len" 3 🙂

A kolko mas rokov ak sa smiem spytat? Poistovna preplaca 3 cykly IVF do 39.rokov veku zeny...

trulinka
3. črc 2013

@martinazvo
Joj, tak to ste mali stastie, ze to takto dopadlo, aj ked asi ste sa tesili na dvojcata.....Ja mam o chvilu 29 rokov. Ak sa smiem spytat kolko ta stalo IVF? My zrejme tiez pouzijeme ICSI, nakolko mame problem s tvarom spermii.

martinazvo
3. črc 2013

@trulinka no celkovo sme platili v CAR 700 EUR, ale 150 EUR z toho bol odber a mrazenie spermii, nakolko manzel ma nejake problemy s prolaktinom, zacal brat lieky a nikto nevedel, ci sa to s nimi bude zlepsovat, alebo zhorsovat... nastastie sa to zlepsuje 🙂

trulinka
4. črc 2013

@martinazvo
Aha, no tak to sa este da financne zvladnut. A lieky ta co vysli? Tie su zrejme najdrahsie, pokial zakrok samozrejme preplaca poistovna..

martinazvo
4. črc 2013

@trulinka lieky boli nieco do 400€, ale este som aj predala lebo som zdaleka neminula vsetko co mi predpisali... ta cena co som pisala uz bola ponizena o to, za co som to potom predala...

stella25
4. črc 2013

@trulinka ahoj, a kam do centra si chodila alebo chodis, a ides tam aj na IVF?

trulinka
4. črc 2013

@stella25
Ahoj, chodime do Iscare v Martine, ano ideme tam aj na IVF. Ty si ako na tom?

maxilienka
4. črc 2013

@amonda @absti ahojte baby. Mne pichli po ET 5000 IU Pregnylu a dnes som 9 den po. Myslite, ze ma vyznam robit si test? Vy ste mysleli ten Pregnyl co sa picha 36 hod. pred OPU? Lebo po ET nepichaju kazdemu, tak preto sa pytam pre istotu. No a dnes som zacala aj trosku krvacat. Hrozne sa bojim...

trulinka
4. črc 2013

ahojte, brali ste pred stimulaciou na IVF nejake vitaminy z vlastnej iniciativy? Napr. vit. E, kyselina listova atd. Dakujem pekne za odpoved 😉

martinazvo
4. črc 2013

@maxilienka ahoj, kuk moje prve testy po ET, tiez mi pichli Pregnyl... drzim palce!

martinazvo
4. črc 2013

@trulinka ahojky, no ja kys. listova a vit E, manzel vit E a Selezin ACE 🙂

maxilienka
4. črc 2013

@martinazvo jéééj krááásne. Takze ked by som skúsila zajtra ráno, to bude 10 den po ET - tak by mohol byt duch a nie z Pregnylu...potom a oplatí asi testovat obdeň aby som videla, či silnie. Mojko a tiež si mala po ET špinenie? Lebo ja som dnes začala špiniť.

martinazvo
4. črc 2013

@maxilienka ja som nespinila, ale vela kociek spinilo a bolo to uhniezdovanie... u kazdej je to zial ine...

stella25
4. črc 2013

@trulinka Ahoj, aj ja som z Iscar v MT, teraz som presla do Reprofit Brno na skusku, dali mi uplne iny protokol ako v Iscare. V MT vzdy prvy protokol davaju dlhy, malokomu kratky. Podla vysledkov ake mas AMH, ak mas nizke, tak ti daju kratky, ale inak nechcu davat kratky protokol ako prvy, kazdej skoro dali dlhy - a to je na psychiku katastrofa.
Ja som pred IVF asi pol roka brala : Kyselinu listovu, propolis a matersku kasicku, Koenzym Q10, Malatonin, Maca a pomohlo mi to v tom, ze som mala viac vajicok, co v mojom pripade bolo max 3.

amonda
4. črc 2013

@maxilienka ano, myslela som ten pregnyl ktory pichaju 36 hod. pred tym. A co sa tyka toho krvacania - pri prvom IVF som mala na 9. den negativny test a prislo spinenie a to skoncilo menzesom. Co sa tyka toho druheho IVF - na 9. den som mala test pozitivny a tiez prislo spinenie, spinila som 4 dni, potom to preslo. Kamaratka mala 3 dni slabo cervenu krv od 9. dna.

amonda
4. črc 2013

@elleonor Ahoj, ja som mala AMH = 0 🙂, ale isli sme aj tak do IVF a s gonalom z toho boli 2 vajicka a jeden bojovnik bojuje. Ked som si citala na forach o AMH, vsade pisali ze ked je takato hodnota, tak je to cele zle, ale nadej zomiera posledna... drzim palec

amonda
4. črc 2013

Ak vam niektorej chyba gonal - pero. Mam cele balenie, rada vam ho predam 🙂 za rozumnu cenu

stella25
4. črc 2013

@amonda ahoj, co si vsetko brala? Ja mam AMH 0,12 a mala som max. 3 vajka z ktorych len jedno mi mohli vlozit no aj to sa prestalo vivijat. Pichala si si Pregnison?

amonda
4. črc 2013

@stella25 No ja som mala toto druhe IVF gonal a decapeptyl. Nic viac - mala som sice 3 folikuly, ale len 2 vajicka boli. Predtym som mala dlhy protokol s nejakymi inymi hormonami - uz si nepamatam (merional a nieco?)

stella25
4. črc 2013

@amonda a kto ti robil odber aj vklad?

amonda
4. črc 2013

ja chodim do ISCARE MT a robil mi to MUDr. Gallo (ci Galo?) 🙂

trulinka
4. črc 2013

@amonda
ahoj, aj ja tam chodim, 2 x IUI mi robil Dr. Galo, a zrejme aj IVF mi bude robit on. Tak som rada, ze sa ti to podarilo, blahozelam 😉

amonda
4. črc 2013

@trulinka Dakujem, drzim palce - nech to vyjde 🙂