1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

danny38
18. čer 2012

@briuska Marmina má naprostou pravdu s tou průchodností. Mě dr. dělal vaginální UTZ a vše mi popisoval, pak řekl, že by mi ukázal vejcovody, ale ty na ultrazvuku prý vůbec vidět nejsou a já že je vlastně stejně nemám, trochu jsme zavtipkovali 😀

rory_g
autor
18. čer 2012

Tak jsem doma a vykoupaná 😀
V letu zdravím holky moje...s tou průchodností - také ji mám naplánovanou, pokud nevyjde IUI, prý tam může být cosi, co není vidět na UTZ a vypouští to jakousi tekutinu, která je pro embryjka toxická 😝
Jinak v Podolí mi jen vzali krev na HP, v Gennetu nás hned poslali na genetiku i imunologii, ještě před prvním IVF 😉

rox
18. čer 2012

@marmina An emluvis spise o hysterektomii nez laparko? Laparko do tebe rezou, pres hysterektomii do tebe koukaji spodkem a za hodinku jdes domu. Tak jsem to mela ja, taky do me koukal kamerkou a rikal ze se mu zda jeden vejcovod nepruchodny,ale ze si neni jisty.....to je taky informace 😀

kive76
18. čer 2012

@marmina já tehdá byla na tomhle..Hysterosonografie je ultrazvukové vyšetření, které se provádí po vstříknutí malého množství fyziologického roztoku a následně speciálního sonografického gelu do dutiny děložní. Po té se hodnotí tvar dutiny děložní, je současně je možné hodnotit, zda aplikovaná tekutina prochází vejcovody, to znamená, zda jsou vejcovody průchodné.a z toho mi zjistily ,že jsou průchodné..

marmina
18. čer 2012

@rox no doktorka mluvila o hydrolaparoskopii, to do tebe neřežou, ale zevnitř napustí dělohu a kamerou propíchnou stěnu a dostanou se do malé pánve...je pravda že v papírech co mi dala zároveň mluví i o hysterektomii, tak přesně nedokážu říct, co je co a jeslti nedělají obojí najednou 😅

marmina
18. čer 2012

tak oprava, mám tady v papírech napsáno metody hysteroskopie plus hydrolaparoskopie (ne hysterktomie 🙂 ) to jsou názvy...jsem se do toho totálně zamotala 😀 Ta hysteroskopie je první část vyšetření, kdy se hodnotí stav dutiny děložní, sliznice a ústí vejcovodů. Hydrolaparoskopie je druhá část a provádí se ve vodném prostředí pomocí optiky zavedené přes zadní stěnu poševní do malé pánve. U těchto vyšetření se můžou provést i zákroky, jako odstranění polypů, srůstů, ošetření endometriozy, odstranění vejcovodů atd....

nemorosis
18. čer 2012

@marmina Ahoj Marmi, tak jsem ráda, že čtu dobré zprávy!! Kdy budou výsledky AMH? No kéž by druhý pokus vyšel do konce prázdnin, že? 🙂 Držím palce, ať to takhle hezky pokračuje dál!

@rox Ahoj, hysterektomii ti určitě nedělali, to bys sem jinak nejspíš nechodila. To je chirurgické odejmutí dělohy. 😀 😀

dadenka111
18. čer 2012

@zana21 Žani to je super jasné, že dobré správy. Ja som vedela, že ma tromfneš. Gratulujem. Už len sa pekne všetky oplodnia 😵 . Je dobre, že si dala fifty-fifty keď ich máš dosť. Kedže si už bola oplodnená myslím, že aj klasickou ivf metódou máte veľkú šancu. Veľa šťastia a rýchlo sa zotav z OPU. Ja som iba dva dni polehávala. Dnes už som v robote fičala. Odporučili vám aj PK?

marmina
19. čer 2012

ahoj @nemorosis asi mi je řeknou až tam znovu půjdu, tj až v polovině července. Ta doktorka říkala to samé,co ty minule. Že podle mých reakcí na stimulaci se jí vůbec ta hodnota nezdá! Sama jsem zvědavá, kolik budu mít! Taky doufám, že srpen klapne, na konec prázdnin nás je tady hodně. Chtěla jsem do toho jít s @rory_g ale té musí vyjít dnešní IUI, viď rory 😉 Když jsme šli loni v září na první pokus, netušila jsem, že mám před sebou celý rok trápení...už je na čase to prolomit 😵

marmina
19. čer 2012

@dadenka111 dají ti dnes info, jak se embryjkům daří? V práci se šetři 😉

pupidu
19. čer 2012

Ahoj holky 🙂 Tak jsem potřebovala večer se schoulit manželovi do náručí a vybrečet se a jak to dopadlo? Sice pro mě včera přijel do nemocnice a i večer po příchodu z práce to šlo, ale pak jsme se pohádali do krve. On chce zkusit nějakýho léčitele nebo co a já tomu nevěřím. Bojím se, že za to vyhodíme "zbytečný" peníze, on nám napovídá co chceme slyšet a hlavně, aby to neovlivnilo nějak další postup. Prý když mu nikdo neřekne, čím to mohlo být, že jsem neotěhotněla, tak do dalšího pokusu nejde!!! Jenže tam může být tolik faktorů...On chce zkusit tohle http://www.detox-jakes.cz/eam-metoda/ (dělá to strejda kamarádovy přítelkyně). Kdybych věděla, jaký bylinky na mě zkusí a proč, tak do toho jdu, ale aby mi řekl, dám vám směs Abelia Donnis (to tam má na hormonální systém), tak to se mi prostě nezdá. Vyhodit dalších x tisíc za nějakýho šarlatána? Nebo vy víte o někom, komu léčitel pomohl?
Su z toho všeho fakt nešťastná a po tom, co včera mi řekl, že jsem se na to upnula jak blázen, tak ani nevím, jestli mám sílu zkoušet dál... Copak nedokáže pochopit, že každá ženská trpí, když nemá dítě? 😢

mmirunda
19. čer 2012

@pupidu Jééé to je mi moc líto. Ti chlapi jsou někdy tvrdohlaví jak mezci a hlavně si myslí, že jsou nejchytřejší. Nevím jak bych ti poradilam protože s tím mým taky nic nehne, pokud si něco vezme do hlavy ☹

danny38
19. čer 2012

Dobré ráno holky 🙂 Dneska to vypadá nadějně, že nebude takové vedro a já tak snadněji přežiju další den 😀

@pupidu Tak s tímhle ti bohužel neporadím ☹ Absolutně nemám žádné zkušenosti s léčiteli. Chlapi by potřebovali všichni pořádně nakopat a proplesknout, aby se jim v těch hlavách rozsvítilo 😠 Ach joooo

marmina
19. čer 2012

@pupidu já osobně věřím více lékařům než léčitelům. Věřím, že je hodně případů, kdy lékaři nepomohli a u léčitele to vyšlo. Možná je to ale spíš takový placebo efekt, prostě když léčiteli věříš tak tě spíš vyléčí ta tvá víra než jeho drahé bylinky...takže kdybych potřebovala psychicky povzbudit, raději zajdu za psycholožkou než k léčiteli...Rozhodně se řiď svými pocity, nenech se do ničeho tlačit. Ty jsi při IVF prioritní, ty do sebe láduješ hormony a podstupuješ spousta vyšetření a pak nosíš mimi 3/4 roku. Partner by to měl respektovat. Ten můj mi do ničeho nekecá, prostě ví, že tomu rozumím víc než on a funguje jako moje podpora. Když to chci vzdát, dodá mi odvahu a sílu jít dál, stejně jako vy holky tady na MK 😉 Ty už máš všechna možná vyšetření za sebou? Třeba nějaké chybí a tam je zakopaný pes!

zana21
19. čer 2012

@danny38 Dobré ránko, my tu dnes máme také líp, tak snad se dnešek přežije líp 🙂 Dávej na sebe pozor těhulko a všechny těhulky tady 🙂
@dadenka111 Tak mi před chvílí volali z gennetu, oplodnilo se nám 12 vajíček 🙂 Metodou ISCI všechny (7) a 5 přirozeně. PK nám doporučovali, mají ji teď v gennetu v červnu zdarma. Uvidíme podle vývoje. A vy ji máte také, že? A máš už nějaké novinky?
@pupidu Já také věřím více lékařům, ale byla jsem asi před 14 dny na vyšetření u dr kvůli zádům a nějak jsem se bavily co já a moje gynekologické problémy. A říkala že se nyní více a více zajímá o "alternativní" medicínu co se týká jištění bakterií v těle. Poslala mi pár článků a docela zajímavé, poslala na vyšetření i svého syna a byla v šoku, co zjistili. Tak že i něco na tom může být 🙂 Ale důležitý je to, co psala @marmina - je tvoje víra a psychika

marmina
19. čer 2012

@zana21 tak to máš fotbalovou 11 plus trenéra 😀 ať se drží!!!

zana21
19. čer 2012

@marmina Děkuji za přáníčko .-) A kdy tebe čeká to vyšetření? Četla jsem vás tady a úplně jsem se v těch názvech různých zákroků ztratila 🙂 Přistup gennetu je vážně skvělý, vedení to dělá moc dobře, když vybírá personál 🙂

zana21
19. čer 2012

Holky mám 2 prosbičky, našla jsem jednou hezký obrázek postupného vývoje E asi v prvních 6 dnech, ale mám to uložené v práci a teď marně hledám. Kdyby jste někdo hned věděl, budu moc ráda za odkaz 🙂 A druhá prosbička, vybavuji si, že se tu jednou řešilo magnesium na podporu uhnízdění? Nebo se mi to s něčím smíchalo 🙂 Nevíte, pomáhá a má někdo zkušenosti? Díky moc
@rory_g Dej ihned vědět, jak jsi dopadla 🙂 Tfuj tfuj, ať to byl silák 🙂

zana21
19. čer 2012

Tak jsem našla, kdyby měl někdo zájem:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

marmina
19. čer 2012

@zana21 na tu hydrolaparoskopii 🙂 jdu 17.7. Mě v Pronatalu doporučili po ET magnézium, že je to prospěšné pro mě i pro mimi. Ale že se nemá užívat dlouhodobě mimo těhotenství kvůli ledvinovým kamenům, ale v těhu je prý zvýšená potřeba. Horčík obecně uvolňuje svalstvo, zabraňuje křečím.

marmina
19. čer 2012

@mia75 nenapínej nás tolik, jsi o.k.??? a mimi???

zana21
19. čer 2012

@marmina Děkuji, juknu na net na to magnesium a taky na to co tě vlastně čeká 😝 Ale je fajn pocit, že se zase něco děje, vid 🙂 Budu v den D přát, aby se nic nezjistilo 😀

dadenka111
19. čer 2012

@zana21 no supeeer Zani. Mam velku radost. Podla mna to pojde u vas hladko a na prvu supu. Hlavne ziadne stresy! Viem ze si stresmanka, takze klidek. My mame vsetky na PK okrem tych dvoch co nam zmrazili.

Az zajtra sa dozviem okolo tretej ako sa maju na PK. Ci sa im dari a o kolkatej budem mat ET.
@marmina

rox
19. čer 2012

@nemorosis No to jsem to asi popletla 😀 😀 anebo nepopletla a prave proto nemuzu otehotnet 😀 😀
@pupidu To je mi lito ze mas taky takove trapeni. Ti chlapi jsou absolutni necitove, oni vubec nedokazou pochopit, cim prochazime, nedokazou se do nas vcitin, nechapou ze jsme narvane hormonama ktery s nama mavaji a delaji jeste dusno Kdyby drzeli hubu udelaji lip. Ja teda na bylinky verim, ale vice verim klasicke medicine. Bylinky ti anginu nevyleci, antibiotika ano. Takze bylinky pomuzou,to ano, ale ten ucinek neni tak velky. co ho to proboha napadlo ze lecitel ti udela dite nebo co? Ono asi ti chlapi jsou z toho taky spatni kdyz se nedari.
@marmina Vidis a ten muj tvrdi ze jde tam kam rikam ja, polykam co mu reknu, udela co mu reknu a v podstate v tomto smeru ma pravdu. Kdyz mu reknu zitra to pujde do kelimku, tak pujde, kdyz mu dam piluli a reknu polkni to, tak to polkne a nepta se. Skoda to takto funguje jen pri IVF ☹
@zana21 Zda je na uhnizdeni nevim, ale vim ze ho pijou tehu holky proti tvrdnuti bricha.

rox
19. čer 2012

@zana21 to je moc hezky clanek, sice jsem slepa na ty male pismenka a zvetseny to je rozmazany,ale presto hezky. Vylozene pisou ze se zrale vajicko pozna a me tvrdili ze ne 😠 😠 Podvodnici.

pupidu
19. čer 2012

@mmirunda
@danny38
@marmina
@zana21
@rox Holky, moc děkuju za názory. Já to mám tak, že bylinkám věřím, ale beru je jako podporu. Mnohem větší důvěru mám k doktorům a naprosto chápu, že někdy prostě nedokážou přesně říct, proč to těhotenství nevyšlo. Prostě něco mezi nebem a zemí. Do teď byl manžel perfektní podpora, povzbuzoval mě, staral se. Asi ho trápí, že mě to včera tak položilo...Ale copak mohl čekat, že mávnu rukou a nechám to být? Natlačil mě do pozice, kdy s tím léčitelem budu muset souhlasit, ale budu chtít, abysme přesně věděli, co mi bude chtít dát za přípravky a zkonzultovali to s doktorkou. Bez jejího souhlasu do toho prostě nepůjdu. Jinak imunologii dělají až teď, na genetiku máme jít v pátek. Byla jsem na laparo, ale žádné další vyšetření za sebou nemáme. Co by mohli ještě udělat, nevíte?
@zana21 Jak probíhá to vyšetření bakterií? O tom jsem nikdy neslyšela.

winterska
19. čer 2012

@zana21 blahopřeji k úrodě, hlavně at jsou krásná embryjka 🙂

zana21
19. čer 2012

@dadenka111 Ty jo, tak ty tě dobře napínají 🙂 Mě jak dneska volala sestřička, tak to zvednu a ona, že se jí sekl PC, tak že ho musí restartovat a zavolá za chvíli. Jsem myslela, že těch 5 minut vykvetu. To, jo stresmenka jsem slušná a pesimista taky 🙂 Já jsem se rozhodla, že ty mi to budeš ukazovat a já tě budu napodobovat 🙂 Tak že se koukej snažit 😝 Zítra budou určitě sup zprávy, vy jste nechali všechny oplodnit ISCI, viď? Musí nám to vyjít, všem tady 🙂 My si to prostě zasloužíme 🙂
@rox Jojo, také s tím mám problém. V práci to mám uložený v lepší kvalitě 🙂 A dali ti po OPU zprávu, my právě čekali na dr, než ji udělá a přinese vytištěnou. Ještě jsme se dohodli, že zůstanu doma, tak ji šla upravit pro obvoďačku a přinesla ji znovu.
@pupidu prý ti posílájí impulsy do mozku a na základě jeho reakcí. Přečetla jsem jen těch pár článků a z toho polovině nerozuměla 🙂, ale kdybys chtěla, tak mohu přeposlat. Jen mě překvapilo, že mi o tom říkala normální dr 🙂

zana21
19. čer 2012

@winterska Jéé děkuji. Bojím, bojím ale věřím jim 🙂 A jak je tobě, nějaké těhu příznaky nebo patříš k těm šťastnějším? 🙂

rox
19. čer 2012

@zana21 No nejakou zpravu mi dali,ale tam bylo jen ze vysali 8 foliku a jen dve vajicka a kecy ohledne zakroku. nic vic 😒