1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
25. čer 2012

@mmirunda tak to je fajn nejhorsi je cekani

mmirunda
25. čer 2012

@pawlla tak já do práce chodím a štve mě i to. Štve mě tam totiž úplně všechno 😖

saraha2
25. čer 2012

@pawlla já jsem zatím v klidu..ale to všechno teprve přijde......

pawlla
25. čer 2012

@saraha2 nooo to prije a ty hormony tomu taky moc nepridaji

unkarka
25. čer 2012

@pawlla no ja jsem jeste kvuli IVF prisla o praci tak jsem doma a děs a hruza 😒

sashulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
unkarka
25. čer 2012

@sashulka no tak s tvym nazorem nesouhlasim ja treba nemuzu otehotnet kvuli toxoplazmoze a neni to zadny uraz a nemyslím si ze nemam pravo byt maminkou.Nevim jak jsi na takovou BLBOST prisla 😠

sashulka
25. čer 2012

aj nasledok choroby je nieco ine, ako ked zena nevie otehotniet a ani nevie preco. jasne, v takom pripade by som isla na ivf aj ja.

mmirunda
25. čer 2012

@unkarka vůbec bych na takovejhle BLBEJ názor nereagovala. protože to divný stvoření ti napíše, že toxoplazmóza je úděl boží a že ti dává tělo najevo, že dítě mít nemáš. Cože je samozřejmě pěkná KRAVINA. Jasně že všechny tady máme právo na to být matkami a je jedno jak jestli tak nebo tak a tady ta chytrá horákyně ať jde tam odkud přišla. my se o její rady neprosíme

mmirunda
25. čer 2012

@sashulka Je to tvůj názor, ale pohcybuju, že ho tady bude s Tebou sdílet nějaká jiná. Já jsem třeba naprotosto v pořádku, jen můj partner má problémy a to jedno dítě má a přirozeně. Ale to že se milujeme a chceme být spolu a já chci být matka, tak se máme rozejít abych nemusela na IVF? To mi přijde pěkně na hlavu postavené

tina74
25. čer 2012

Holky, omlouvám se, že sem takto vpadám, ale toto téma se mě před rokem taky týkalo. První pokus nevyšel, ale druhý už ano - teď máme krásného dvouměsíčního chlapečka. Takže to rozhodně nevzdávejte, výsledek stojí za to!
Mám pocit, že nějaký "úraz" snad musela mít pisatelka @sashulka. Nemyslím ale pohlavních orgánů...
To snad není pravda - jak někdo něco takového může v dnešní době napsat!? Jestli by někdo neměl mít děti, tak spíš někdo s takovými názory. Nechci být sprostá, tak už to raději nebudu rozvádět dál...

pawlla
25. čer 2012

@unkarka tak to mame nastejno taky jsem kculi tomu dostala vypoved a jsem doma uz docela nuda des proste

pawlla
25. čer 2012

@sashulka az budes nemocna nechod k doktorovi az budes umirat na rokovinu nechod k doktorovu protoze to tak ma byt a priroda chce abys u umrela..... Nevim jak na vasi planete ale my uz jsme daleko pred tebou 😀

rory_g
autor
25. čer 2012

@pawlla :D:D:D:D hezká odpověď 😀

martina_81
25. čer 2012

@sashulka ??? to snad nemůžeš myslet vážně, tu hovadinu, co jsi napsala??? Jen by mě zajímalo, kolik Ti je a zda máš děti s "vhodným" partnerem nebo jestli a jak si toho "geneticky vhodného" partnera hledáš???? A podle Tebe a Tvých bezva názorů, když mám operativně odstraněné oba vejcovody, mám se tedy smířit s tím,že děti mít nikdy nebudu?? Nebo MŮŽU jít na IVF, co myslíš?

pawlla
25. čer 2012

@rory_g to vis priroda je priroda ta bytost asi zije na strome 😀

tina74
25. čer 2012

A ještě bych chtěla dodat, že při IVF rozhodně je mnohem vyšší pravděpodobnost na otěhotnění. Já bych dříve nebo později nespíš zase otěhotněla spontánně, ale ze zdravotních důvodů (po dvou zamlklých těhotenstvích a následné operaci dělohy + kvůli věku) to bylo nutné relativně rychle, což se podařilo - konkrétně do 4 měsíců od našeho rozhodnutí jít do toho. Takže názor, že pokud to nejde (v nějaké přiměřené době) přirozenou cestou, neměl by člověk se svým partnerem o dítě usilovat, je naprosto scestný. Neznamená to, že spolu dítě mít nemohou nebo by ho spolu mít neměli. Naopak si myslím, že když se to přirozenou cestou nedaří, může to mít postupně zbytečně negativní dopad na jinak kvalitní vztah, takže proč čekat do nekonečna nebo bezdůvodně měnit partnera?

tina74
25. čer 2012

@pawlla Přesně tak...

rory_g
autor
25. čer 2012

@martina_81 holky ona ta divná paní asi od manžela odběhla za tím, se kterým může otěhotnět...proto nám rozdává rozumy 😀 Je mi jí líto...
@tina74 moc Ti děkujeme za podporu, doufám, že Tě budeme brzy následovat 😉

rory_g
autor
25. čer 2012

@pawlla mimochodem jsi krásná baba, moc hezká fotečka 😉
@kiwisek doufám, že se všechno brzy vyřeší a zase budeš mezi námi a těhulka...přeju hodně sil 🙂

pawlla
25. čer 2012

@rory_g jeeee dekuji jen to brisko je porad vetsi a neni to z mimi bohuzel ale z prednisonu a to je fakt desne

martina_81
25. čer 2012

@rory_g @tina74 mě se to teda netýká, já jsem na IVF byla odkázaná kvůli zánětu vejcovodu,ale když vidím, jak to vypadá všude okolo a od kámošky manžel psal seminárku na téma "úbytek spermií u mužů" nebo tak nějak,tak podle výsledků bych v dnešní době asi dlouho hledala chlapa, s kterým bych mohla přirozeně otěhotnět. I můj mladší přítel měl SPG docela špatný, i když vajíčka se nám oplodnily fantasticky (ale museli jsem dát ICSI).

b.bardyova
25. čer 2012

@strapula tak to mas sup sup..nam len v piatok poslu ziadost ..tak mozno august, september

danny38
25. čer 2012

@sashulka Co jsi zač, Jehovistka??????? 😠

saraha2
25. čer 2012

@pawlla já s tím břichem taky bojuju ☹ ☹ ☹ dokonce jsem si te´d koupila i sukýnku takovou volnější,příjemnou....hold se nedá nic dělat ☹ snad to bude k něčemu...

tina74
25. čer 2012

@martina_81 Nám třeba spermiogram neskutečně lítal nahoru a dolu - od "hraničních hodnot" (které v CARu komentovali taj, že můj manžel má krááááásný spermiogram🙂) po naprostou katastrofu. A ta zrovna nastala, když jsem měla dle slov lékaře rychle (do několika měsíců) otěhotnět. Tak jsme museli jít dokonce do PICSI. Jinak nám dřív napoprvé vyšlo IUI a následně i spontánní početí - to jsem ale zase zrovna já neměla zdravou dělohu. To by nám tedy příroda podle slov pisatalky sashulky v dítěti bránila skutečně velmi rafinovaně 😀 😀 😀

pawlla
25. čer 2012

@saraha2 jasn clovek s tim moc neudela ani cviceni moc nepomala snad az to vysadim bude to lepsi a bude jen tehotenskej pupicek

ivapo
25. čer 2012

@martina_81 a ze pani uz dál neodepsala co? Mohla napsat teda svůj příběh...... Nema odvahu třeba vse postupovat a ma se hodne rada nez aby si do seba něco pichala atd.. Pak by to třeba nedala ze se to nepovedlo 🙂 . Jednu takovou znám je ji víc nez 40... Myslím ze ji to v hlouby duše mrzí.. Ale neda to tolik znat.. Porád to nechávala na přírodě.. Času ďost... A ted ji to přijde hold pozde... Ale byla a je ďost pohodlná..... Proste touha nebyla tak velka jako u nás.....kazd ý je jsveho štěstí strůjcem!!

marmina
25. čer 2012

@sashulka No comment...

sophie32
25. čer 2012

Caute dievcata! Ako sa tu mate? Vidim nove "zaujimave" tvare ako sashulka, ktore marmi isto rada prida do svojej tabulky 😀