1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
30. čer 2012

@evikj33 tyjo 😝 já bych měla mít asi 3/4 hodiny narkozu

@verry na klasický laparce jsem nebyla, jdu na takové vyšetření poprvé...snad to přežiju 😅

marmina
30. čer 2012

@martina_81 já jsem si pregnyl píchla sama do břicha, nechápu co se na tom dá pokazit? 😕

pawlla
30. čer 2012

@saraha2 jo me to od te sestry taky bolelo v den et do jedne pulky agolutin do druhe pregnyl nevim jak to pichala ale bolelo to teda dost no to ja na pregnyl mela vetro jehlicku uz jsem zvykla z toho agolutinu 😀 😀

martina_81
30. čer 2012

@saraha2 @marmina no u nás trvala na tom,že to musí být do zadku a že to musí být zdravotník, takže nám nedala ani jehlu a stříkačku a museli jsme do nemocnice. 😒 A vím,že známá si to taky mohla píchnout do břicha.

marmina
30. čer 2012

@martina_81 jj, to už jsme tady řešili, že někde se striktně píchá do svalu (to byl měl právě udělat zdrovotník) nebo se to normálka píchá do břicha. By mě zajímalo, jaký je v tom rozdíl!

martina_81
30. čer 2012

@marmina to mě taky. a pregnyl se prý píchá i před Ketem, tak se těším, jak zas budem otravovat v nemocnici. 😒

malinka_02
30. čer 2012

@pawlla a nebylo by nakonec lepší vyměnit pojišťovnu?

rory_g
autor
30. čer 2012

@marmina @martina_81 já píchala před IUI do podkoží, mini jehlou, před IVF jsem musela do svalu velkou jehlou, bylo to 10tis. jednotek. A do stehna, jen je to větší jehla a musí se zkusit, jestli se náhodou nenapíchla žilka, normálně jsem dostala vybavení i jehličku dom 🙂

rory_g
autor
30. čer 2012

@marmina jestli to 4. dostanu, tak jsem objednaná na 9. na to samé co Ty, ve zkratce HyCoSy...prý je to upgradované a namísto gelu, který prý fest bolel a neměl moc velkou vypovídající hodnotu, je tohle vyšetření pěnou, která nebolí a odhalí se prá všechno 😉 Tak Ti poreferuju co Tě čeká 😀

pawlla
30. čer 2012

@malinka_02 to jo jenze ted podle toho noveho zakona to neni tak lehke a predtim jak jsme meli naplanovane ivf se nam fakt nchtelo cekat nez se to zmeni vyridi papiry a tak je to na dlouhe lokte nooo

pawlla
30. čer 2012

@rory_g jj taky jsem to tak delala akorat misto stehna do zadku u zrcadla 😀 pac mi nerekli ze to do toho stehna jde a taky nevim proc mi nedali mensi jehlicky jako ostatnim tady co tak slysim ja dostala teda poradne jehly jako na agolitin tak na prgnyl stejne 😒

mmirunda
30. čer 2012

Ahojky holky, jsem tu a totálně uvařená ☹
jinak jak se bavíte o jehličkách, já jsem je taky k těm injekcím pro Martina dostala v Caru a jsou to takové malikatě, jak na peru, tenoulinké, že to ani bolet nemůže 🙂 Ale něco jinýho bude, až to budu píchat do sebe 😖

rory_g
autor
30. čer 2012

@pawlla no do svalu je taková šedivá, skoro černá. To Tě teda obdivuju, já bych to asi u zrcadla nedala 😀 Sestřička mi ukázala do jakého místa na stehně, chytit ten sval a píchnout, bála jsem se, protože říkala min. 3/4 délky jehly, ale vůbec to nebolelo 🙂
@mmirunda chuděrko vařená, teprve z práce? ☹ Máš aspoň zítra volno? Neboj, nebolí to, ty jehličky ani necítíš, to víc bolí klasický odběr krve 😀

mmirunda
30. čer 2012

@rory_g Nene došla jsem v devět a zítra mám naštěstí volno 😖 Nooo bojím se ale je fakt, že jestli bolí odběr krve víc tak to snad zvládnu 😝

ivapo
30. čer 2012

@verry to vůbec netuším kd ho vysadit... Zeptám se v úterý ..

marmina
30. čer 2012

@rory_g pevně doufám, že 9.7. nebudeš muset! a taky máš narkózu?
@martina_81 ne každý píchá před KETem pregnyl, když jsem měla jít na KET já (který se nakonec teda nekonal) tak jsem píchat neměla, ale já měla stimulovaný KET, takže jsem neměla folíky, možná když jdeš přirozeně a folíky máš, tak ďobneš ten pregnyl (teda to se jen osobně domnívám 😉 )

marmina
30. čer 2012

@mmirunda jsi měla v práci nějak napilno, že jsi se ani neukázala!? 🙂 vedro je hrozný a zítra snad má to samé 😝

mmirunda
30. čer 2012

@marmina Noo měla jsem docela dost práce, dělala jsem věci co běžně v týdnu nestíhám. Doplňovala a tak a hlavně tady se nic nedělo ☹ Já nakukovala 😉
Jooo zítra asi umřeme vedrééééééém ☹

danny38
30. čer 2012

@marmina Co malej prďolka marmi, ještě má horečky?

malinka_02
30. čer 2012

@mmirunda já se opalovala na chatě tak mě to vedro ani tolik nevadilo 😉 ale v práci je to na draka..
@pawlla no na druhou stranu ted se dá ještě chvilku pojištovna vyměnit a pak už ne delší dobu, tak to bych se bála zustat u této.. Podle mě to není moc papírování a hned podle mě můžeš čerpat..

pawlla
30. čer 2012

@rory_g no ja jsem to do toho zadku zabodla cele 😀 jo jo jsem takove sede vypadaji hrozne ale fakt to vubec nebilo proste mi to neme kdo pichat a mm je vecne v zahranici ale musim rict ze pri prvni injekci jsem brecela jak jsem stala u zrcadla drzela tu velkou jehnu a odhodlavaa se pichnout ale pak to slo ok jak po mase clovek si zvukne a dostane do ruky takovej grif ze to jde samo... jo ted se budu muset zeptat sestricky at mi ukaze kam to do stehna pichat to bude pohodlnejsi

pawlla
30. čer 2012

@mmirunda jak rukam ja u te prvni injekce brecela a do toho briska to nic neni ale ten aglutin to jsem se bala jsem totis posera na injekce teda byla jsem ted se uz na to i tesim 😀 az se budu pichat 😀 😀 😀

marmina
1. črc 2012

ahoj @danny38 jj, pořád teploty ☹ jak mu přestane působot Nurofen tak mu vyletí skoro na 39, ale snáší to skvěle, hraje si a blbne, včera mi udělal radost, spal skoro celé odpoledne 🙂 v noci tady byly pěkný bouřky, docela se pročistil vzduch

malinka_02
1. črc 2012

@pawlla já se strašně děsím si to píchat, ale jak píšeš už se těším protože to bude znamenat že sme se konečně dočkali a že jdem do toho 😉
@marmina tady taky strašná bouřka a zajímalo by mě kde je těch 35 dneska 😠 mě to zorvna nevadí, právě naopak potřebuju se opálit 😎

marmina
1. črc 2012

@malinka_02 to píchání fakt tak strašný není, já při braní krve už i omdlela, ale tohle jsem si píchala sama a úplně v pohodě, dokonce mě to bavilo (jako malá jsem chtěla být zdravotní sestra 😀 )

mmirunda
1. črc 2012

UUUUUUUUUUUUUUáááááááááááááááááá dobré ráno 😀 😀 Teď jsem vylezla 😀

malinka_02
1. črc 2012

@marmina 😀 j budu ráda že se něco bude dít takže se i těším 😉
@mmirunda dobré!
Začíná se dělat hezky tak snad bude opalováníčko 😎

kiwisek
1. črc 2012

@martina_81 ahojky, mrzí mě, že to nevyšlo, ale moc Tě chválím za přístup - že už se těšíš na KET 😉 nám embryolog taky říkali, ze KETy bývají o něco úspěšnější...No my bohužel z 19 krásnych vajíček nemáme žádné mrazáčky, takže to vnímám jinak, že to musí vyjít teď! 😕 i když manželovi se o nelíbí.. do 3 pokusu nechci jít. Teď mi byl z 😕 těch hormonú i po OPU dost ouvej... a hlavně proč když se kázalo, že spermio neni po 5 mes. léčbě vlastně skoro vůbec lepší, když nedokázali vybrat an 19 dobrých spermií 😖
držím palce,aby se KET v červenci povedl 😉

martina_81
1. črc 2012

@kiwisek ahooj, díky za podporu. 😉 Včera jsem to obrečela, ale už mi je fajn. Je fakt,že kdyby jsme neměli ty mrazáčky, tak to beru jinak. 😒 A taky jsem nějak moc nečekala, že by nám to napoprvé mohlo vyjít, to spíš okolí je lehce zklamaný, protože s tím všichni počítali. Ani se Ti nedivím, že do 3 pokusu nechceš jít. My když jsme se rozhodovali, jestli dáme zavést jedno, abysme měli 4 pokusy, tak jsem říkala příteli,že nechci, že si ani nedokážu představit,že bych celou tu stimulku a OPU měla absolvovat 4x,že mi to jednou stačilo. ☹ Je škoda,že když máš tolik vajíček,že z toho stejně nic není. ☹ Ty jsi byla na ET tak nějak jak já, ne? Kdy budeš vědět výsledky? Moc Ti držím palce. 🙂

zana21
1. črc 2012

@marmina Přeji malému brzké uzdravení, hlavně že to tak dobře snáší 🙂