1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

briuska
16. srp 2012

@dadenka111 ahoj,chtela jsem vas nejdriv docist,ale to nestiham,tak pisu info...12 DPO HCG 594.az me to trochu vydesilo,bsla jsem se aby bylo alespon kolem 100. a tohle je.najak hodne, snad je o ok.mela jsem 1 embryjko...Dani moc ti drzim palce, jak tu ctu,jdes brzy na KET,to je bezva.moc na tebe myslom, aby to vyslo! 🙂

malinka_02
16. srp 2012

@saraha2 na co mi to bude ze bude 30 kdyz udu tvrdnout ve work..Zitra to bude dobry uslysis srdicko a my uz se tesime na fotecku! Ja sem podelana z UTZ v pondeli..strasne chci ket kdyz sme ofpiskali uz dovcu..
Holky a co si myslite o presunu na chatu po ketu? Mame tam klidecek a m by si vzal dovcu par dni ale nevim s prejezdem jestli jet hned den po ketu rano nebo pockat? Je to hodka a pul v aute ale nechci riskovat.Ale zase za 4 dny treba to na 2 dny uz nema cenu.Manzel se furt pta kvuli dovoleny..

saraha2
16. srp 2012

@malinka_02 klidně vyražte!!dvě,co byly se mnou na ET,tak pak jely 2hod domů po super naší dálnici D1 😉

pawlla
16. srp 2012

@malinka_02 jasne klidne jedte ja jsem taky po et jeda dve hodky domu a ted pojedu zase jak pise saraha po te nasi uzasne D1, pokud se nebudes nejak moc namahat nemelo by to vadit

dadenka111
16. srp 2012

@briuska kolem 100 by si mala keby to bol duch. ty si mala krasne ciarky 😉 tak to je uzasne, krasne si to uzivaj a tesim sa na prve fotky krpca.
dakujem jojo ket sa blizi konecne! tak uz som kludnejsia, aj ked som momentalne nervozna z mrchy ako vzdy prve dni 😀

jankaknm
16. srp 2012

@dadenka111 ahoj, citam, ze ides na KET, mozem sa spytat, co si si naordinovala ako podporu na sliznicu okrem liekov z centra?

pawlla
16. srp 2012

@dadenka111 kolik si budes nechavat dat mimisku ? Jďes do dvou nebo jen jedno?

jankaknm
16. srp 2012

Ahojte dievcata, dlho som to tu necitala, nejak som sa potrebovala z toho neuspesneho ET dostat. Vsetkym co sa to v tomto case podarilo drzim paste, a naozaj nech sa dari. Ja sa zacinam bat KETu, volala som si dnes po vysledky po hysteroskopii a vraj mi pomalsie rastie sliznica vzhladom ku dnu cyklu. Doteraz mi pri UZV vzdy hovorili, ze je vsetko ako ma byt 😒 tak nechapem, myslite, ze prave preto sa embryjko neuchytilo, ze som mala ovulaciu ale co z toho, ked sa nemohlo uhniezdit?

pawlla
16. srp 2012

@jankaknm ja jdu na ket a krome estrofermu co mi dali v car piju jeste kontryhel 🙂 Ten mi hodne pomohl i po revizi

jankaknm
16. srp 2012

@pawlla dakujem, to je nasa alchemilka, a pije sa tusim len prve 2 tyzdne potom posobi potratovo, takze hned pri zacati dalsej mrchy budem pit. Len som rozhodnuta ist do toho az v oktobri. Po tej hysteroskopii by to mohlo byt este riziko, odobrali nejaku cast na histologiu. A z toho vraj zistili, ze i ked som bola 11DC podla sliznice to tabulkovo vyslo na 5-8DC, cize KET urobia neskor.

pawlla
16. srp 2012

@jankaknm jo ja ho piju od zacatku MS tech 14 dni a pak ne ale hodne mi to na sliznici pomohlo po revizi se pekne zhojila a narosta ted mam i estroferm na sliznici tak doufá ze je tam pekna perinka a mimisci se pekne zavrtaji

jankaknm
16. srp 2012

@pawlla estroferm dali aj mne, ako davkujes a kedy ides na vlozenie? drzim silno paste a potom budem aspon povzbudena, ze to vyjde aj po KET, lebo uvidim u teba v albume // 😉

dadenka111
16. srp 2012

@jankaknm Ahojky stimulujes aj ty na KET? Kam chodis do centra?
Ja okrem Estrofemu a neskor Utrogestanu som si naordinovala do vkladu pit sypany caj Alchemilku (Kontryhel) a este tento cyklus skusam aj zeleny jacmen GW. uvidime ci pomoze 🙂

pawlla
16. srp 2012

@jankaknm no ja jdu na ket ted 19.8 to budu 19 DC a estroferm beru od 14.8 trikrat denne a jeste picham agolutin jednu ampulku kazde rano ten je taky na sliznici a na zacatku ms jsem pila kontryhel a podle utz je sliznice ok tak jsem zvedava a doufam ze to vyjde 🙂

jankaknm
16. srp 2012

@dadenka111 este nestimulujem, zacnem v septembri, teraz som po hysteroskopii, tak nechcem riskovat, ze este nieco nebude zahojene. Chodim do Martina, to mame blizsie. Alchemilku si budem davat aj ja. Kolko caju za den sa moze? sypany je lepsi? ja som este kupila tabl. matersku vceliu kasicku.

pawlla
16. srp 2012

@jankaknm no sypana je asi lepsi ja piju sypanou pul litru za den, materi kasicka je pry taky dobra hodne holek tady na MK ji taky doporucuje

jankaknm
16. srp 2012

@pawlla aha, no mne ET robili na 20DC, to by mohlo znamenat, ze KET urobia o trochu neskor teda v polovici oktobra. To len rozmyslam nahlas 🙂

malinka_02
16. srp 2012
malinka_02
16. srp 2012

@saraha2
@pawlla kdyz to museli..ja nemusim tak jestli ma smysl riskovat..

@pawlla jestli pujdu na ket pristi tyden tak tu pak budem stresovat spolu 😀

pawlla
16. srp 2012

@malinka_02 no tak uvidis jak se budes citit potom.... No jo stresuju uz ted nedovedu si predstavit jak to bude po ket 😀 a kdy mas kontrolu kdy se dozvis kdy to bude ?

malinka_02
16. srp 2012

Jak vas ctu tak sem asi jedina kdo nema nic na rust sliznice pred ketem..u nas je nejak vse extra..i to jak sem nemela behem opu narkozu ale analgosedaci..

dadenka111
16. srp 2012

@jankaknm jj uz citam vyssie, ze este sa len chystas. 🙂
ze sypana Alchemilka je lepsia. ja zatial pijem 3dcl doobeda, ale od zajtra budem pit asi aj poobede dalsi pohar 😉
prva kontrola a dufam, ze aj posledna 27.8. a potom uz KET okolo 31.8. priblizne 17DC, tak uvidime aka bude sliznica. vela krat ma meral a nikdy mi nepovedal, ze je nejaka nizka.

pawlla
16. srp 2012

@malinka_02 tobe delali opu a nemela si celkovou anestezii jeeej to bych jim tam asi hystercila 😀 To jsi teda dobra ze jsi to dala tak kdyz nemas se sliznici problem nebo tak tak to asi riskli tak cim mene leku tim lepe 🙂

lenka290
16. srp 2012

@saraha2 ahoj, prosím ťa chcem sa ťa spýtať, aj ty si mala po ET, nafúknuté brucho ako balón? Dnes som 6 deň po ET a začalo ma dnes bolieť pod pravým rebrom a nafúknutá som ako keby som bola v 3 mesiaci..., mám aj taký pocit ako keby som mala problémy s dýchaním, taký tlak občas cítim....

melisska
16. srp 2012

@lenka290 TREBA PIT VELA VODY AJ 4-5L A MALA BY SI AJ CIKAT 😉 NO V TEHU SA OHHS ZHORSUJE

lenka290
16. srp 2012

@melisska fúúha, ja vypijem, aj to nie vždy akurát tak 1,5 L..., no musím pridať 🙂

dadenka111
16. srp 2012

@lenka290 Leniii, ak sa ti zle dycha, tak to je pravdepodobne OHSS a zavodnujes sa. mala by si ihned ist k lekarovi, alebo na pohotovost. to myslim vazne, neriskuj. to sa zavodnujes a ak sa ti este zhorsi dychanie to je pruser 😕
a je pravda, ze sa tehotenstvom zhorsuje. si 6ty den a to uz sa hniezdia mrnuskovia.

danny38
16. srp 2012

@mmirunda To by bylo super 🙂 Je fakt, že je to daleko, to bych musela mít zrovna cestu tím směrem 🙂

mmirunda
16. srp 2012

@danny38 klidně ti to CD pošlu ať si můžeš poslechnout .... pak mi písni do IP adresu 😉

mmirunda
16. srp 2012

Holky, co už máte stimulky za sebou. Je možné, že můžu být tak strašně unavená? Dneska jsem jak přejetá parním válcem. Dělá mi problém i zvednout jen ruku. Může to být těma hormonama?