1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
21. zář 2012

Dobre ranko holky 😀 , tak do CARu uz nemusim primar byl tak hodnej jak jsem mu poposovala ze se vubec nehejbu ze mi teda ty papiry posle postou 😀 a pristi tejden huraaa ke svenmu doktorovi uz bych tam nejradeji sla dneska abych videla mimi ze je v poradku, ale pockam si aspon na ty papiry 😀 Zaji se mi hruzostrasne sny a v noci jsem spala pri lampicce abych dobre videla na spodek ze je vse ok 😀
@mmirunda to jje jasne ze tam nevidis takovej velkej rozdil kdyz na to koukas celej den, taky jsem tam nevidela rozdil pac jsem na to cumela v kuse 😀

absti
21. zář 2012

@rory_g

no já beru Prednison a 3x denně estrofen. No uvidíme co doktorka řekne 🙂

absti
21. zář 2012

Holky jak probíhá celý cyklus KET???

rory_g
autor
21. zář 2012

@melisska jáák nepoprskala?? Na Tebe jsem zapomněla? To snad néééééééé, prrrsk pliv 😀 😀 😀

melisska
21. zář 2012

@rory_g 😀 😀 😀

lucia2505
21. zář 2012

Ahojte...už som písala aj do inej diskusie, ale spýtam sa aj tu...musím si k liekom na ivf dokúpiť aj to pero, alebo môžem pichať aj klasickými injekčnými striekačkami? A čo stojí to pero??? Ďakujem pekne za odpoveď.

hasalovak
21. zář 2012

@absti .Zdavím Tě. já jsem 10 den po Ket. My jsme s manželem přijeli do Caru na domluvenou hodinu, ketrou jsem si den předem musela domluvit s embriologickou laboratoří. Nejprve nás lékařka poučila jak to bude probíhat pak co musím dodržovat, klidový režim a pod. Jak brát léky. Pak nás oba zavedli do místnosti pro transfery. Bylo to jako gyn. vyšetření. Vůbec nic jsem necítila, manžel mě držel za ruku. Nemusela jsem tam ani ležet. Na recepci jsme dostali těhotensky test a léky na 14 dní a hurá domů. Z celého IVF cyklu to bylo to nejjednoduší.

rory_g
autor
21. zář 2012

@lucia2505 ahojky, je to podle toho, čím budeš stimulovat, jestli Menopurem, Fostimonem nebo Merionalem, tak obyč injekce, jestli budeš mít Gonal nebo Puregon, potom perem. Většinou pero dávají zdarma, kdyby ne, napiš, pošlu Ti ho, jedna kočka mi ho poslala s objednanými léky a já ho nevyužila, je na Puregon i s jehličkami 😉

lucia2505
21. zář 2012

@rory_g ahoj...ďakujem, že si reagovala. Mám aj puregon, ale v lekárni som k tomu pero nedostala. To by si bola hrozne zlatá keby si mi to pero poslala 🙂 A to mi stačí na celú stimulku len to jedno pero?

hasalovak
21. zář 2012

@lucia2505 Ahoj ja dostala hormony nachystány od výrobce přímo v peru. Je pravda,že jsem se ani neptala jestli si to můžu aplikovat z ampulky normálními jehlami přesto,že jsem zdravotník a problém by to nebyl. Pro upřesnění to byl Gonal. Cena byla polde jednotek, které mi vypočítali vždy do dalšího UVZ.Jen např. s 900 jednotkama jsem doplácela 2650kc. Musí říct, že jsem z těch doplatků byla pěkně v šoku. Ale stojí to za to. Slyšela jsem,ale že některé holky tu možnost měly. Ale nevím kam chodilly ani jaké to byly hormony.

rory_g
autor
21. zář 2012

@lucia2505 myslím, že ano, já ho neměla..ale měly by se do něj pouze dávat ty náplně, holky Ti písnou vím, myslím @saraha2 měla Puregon? Tak když budeš potřebovat, napiš mi adresu do IP a já Ti ho pošlu 🙂

absti
21. zář 2012

@hasalovak
a před KETem jsi měla jakou přípravu? A jak to s tebou vypadá 10 dní po KEt??? testovala jsi?

lucia2505
21. zář 2012

@rory_g ja sa skočím opýtať do lekárne čo to tam stojí, či sa mi to vôbec oplatí, keby si mi to poslala, lebo možno tak isto by som zaplatila za poštovné...dá ti vedieť. zatiaľ ďakujem veľmi pekne 🙂

adriene
21. zář 2012

@saraha2 Je to hold gynekolog od gynekologa... zalezi, jak moc si chteji "namastit kapsu"... zakon jim to nezakazuje, no 🙄
S temi poplatky mas pravdu, tehotne ksou odprosteni od platby za lekare. Na me je dokonce uz nevyzadovali od te doby, co jsem mela pozitivni hcg a prvni UZ, takze jeste pred prukazkou.
Burcak jsem si dala jen sklenicku 🙂 , s tou vymenou krve to znam, tata je vinar a kazdy rok jsme delavali burcak z vlastni vinice na kseft... kde jsou ty casy 😀

adriene
21. zář 2012

@danny38 Proc jsi byla na amnio, spatny screening nebo je k tomu jeste jina intervence? 😕

adriene
21. zář 2012

@lucia2505 Mne dal doktor pred stimulaci na vyber: bud peru, kde je doplatek asi 2500,- a nebo prasky s roztokem a strikacky, coz bylo bez doplatku. Zvolila jsem moznost bez doplatku, protoze pro me jako pro sestru nebyl problem si to redit a pichnout.

saraha2
21. zář 2012

@lucia2505 ahoj!ano,ano..jedno pero stačí..do něho dáváš jen nápně..to ti ale měli dát k lékům..divné..

adriene
21. zář 2012

@mmirunda Uz tam masteda sluuuusnou caru!! 😀 😉

saraha2
21. zář 2012

@adriene tak já měla poprvé pero-puregon a doplatek 5800..pak jsem měla menopur a doplácela jsem 6tis..měla jsem vysoké dávky,takže jsem musela dokupovat..

adriene
21. zář 2012

@zelvik Byla jsem na Melniku na vedlejsi pracovni pomer. Jinak pracuji v Praze a ted jsem doma na riziku 🙂

saraha2
21. zář 2012

@pawlla já se z tebe picnu!z caru říkali,že k mému gynpošlou ještě nějaké papíry a jak jsem byla naposledy,tak ještě nic neměli..no..tak jsem zvědavá,jestli tam někdy něco vůbec pošlou..jsem si myslela,že tam bude napsané,jaký jsem měla krušný začátek atd a prdlajs...

adriene
21. zář 2012

@saraha2 To je hodne jako... 😒 Ja mela Merional a Cetrotide. Nakonec jsem doplacela jen na Cetrotide asi 200 Kc... uz fakt nevim. A Merional jsem si vyzvedla na poukaz v lekarne zdarma. Dokonce mi rikali, ze kdyby mi dosel, at si pridu znovu.

melisska
21. zář 2012

@mmirunda kraaaaaaaaaaasne //,pfuj, pfuj , pfuj 😵 a co keby si aj mne kupila testiky stakymi dvomi // 😀 😀 😀

zuzullik1001
21. zář 2012

ahojte...kolko moze trvat schvalenie ziadosti na IVF vo Zdravotnej Všeobecnej poistovni..???? dakujem

malinka_02
21. zář 2012

@rory_g a to si brala proc a jak dlouho? Vim ze holky berou na alergii na sperma ale kdyz jdeme na icsi tak je to asi jedno ne?
@mmirunda ja vim kdyz po te dobe me je ten pesimismus nejak vlastni 😀
@zelvik ja merim vzdycky v puse 😉
@absti ja sla na utz 10 a 11 den to mi pichla ovitrelle a 15 den sem rano volala zda se pres noc rozmrazili a byl ket

lucia2505
21. zář 2012

@saraha2 no mne to nedali v lekarni, ani sa ma nepýtali, či to pero chcem...pojdem sa tam dnes opýtať.

gelinka75
21. zář 2012

@zuzullik1001 ahoj az 2 mesiace, ale teraz jednej kocke to schvalili za 5 tyzdnov, tak mozno to teraz ide zas rychlejsie..

zuzullik1001
21. zář 2012

@gelinka75 coo mne lekar povedal dva tri tyzdne....no pekne to snat ne??

gelinka75
21. zář 2012

@zuzullik1001 mne v aprili schvalili po 6 tyzdnoch, takze furt je to viac ako co ti povedali, ostatne poistovne su tak 2-3 tyzdne

malinka_02
21. zář 2012

@mmirunda ja mela tehu testy 20 zdarma k ovulacnim a mam jich doma asi 30 tak az budou jednou silny // tsk mam vo delat 😀
@rory_g dekuju za ty bscilky uz me skrabe v krku 😀
@zelvik kalhoty mam pro jistotu volne 🙂