1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
28. zář 2012

@kaijko já před OPU taky nespala, pohádala jsem se s chlapem a plakala jsem dlouho do noci 😉 prostě nervíky pracovaly. Ale neboj, to zvládneš. Taky jsem měla strach, strašnej, protože jsem šla do něčeho co neznám, ale zpětně si říkám, že to nebylo tak strašný 😉

zelvik
28. zář 2012

@kaijko AHoj a vítej. Taky mám endometriozu, řešila jsi ji nějak? Já byla dvakrát na laparoskopii a teď mám za sebou jedno celé IVF (neúspěch) a teď jsem čerstvě po KETu a čekám na výsledek...

kaijko
28. zář 2012

@zelvik Ahoj a děkuji! Mám za sebou 3 laparo. Mezi laparo jsem brala HA. Poslední laparo mám před půl rokem, Předevčírem jsem vysadila synarel (ten jsem dostala i v době, cca v 16ti letech při nálezu endo při laparoskopii). Po jaké době jsi šla na KET? Je to pro mě docela rychlovka všechno, docela jsem někdy ztracená v pojmech. I když to čtu na netu..Chápu dobře, že KET se dělá ze zamražených vajíček, a vlastně se tím obejde pojišťovna, protože IVF se počítá odběrem po transfer a KET je jen přenos mrazáčků? A proto je super mít víc embryjek na zamrazení?
Přeji Ti hodně štestí ať to tentokrát vyjde 🙂

kaijko
28. zář 2012

@mmirunda Děkuju!!! Jééé, my se snad pohádat nestihneme, přijde z práce cca ve tři ráno a já už snad usnu 😀 Když jsem šla na laparo, tak mi hádka stačila 😀 Jj, nervíky, nechci je.. Všichni mysli na něco jiného, hezkého 😎

adriene
28. zář 2012

@kaijko KET je transfer předtím zmražených a při transferu vlastně rozmražených embryí. Ale k tomu, aby člověk došel ke KET musí nejdříve projít celou IVF... tu pojišťovna platí celkem 4x (pokud si při prvních 2 necháš zavést po 1 embryu). Přenos čerstvých embryí po IVF je většinou nejúspěšnější. Ale nikde není psáno, jak žena na stimulaci hormony zareaguje a kolik bude mít celkem nakonec embyí a kolik z nich nakonec na zamražení.
Mě např. po stimulaci zbyly 3 - 1 jsme nechali zavést a 2 šla na mrazák 😀

kaijko
28. zář 2012

@adriene Jj, tak už vím, díky.. Tobě hned vyšlo 1. IVF? A čekáš jednovaječný dvojčátka? 🙂 Já jsem z dvojvaječných dvojčat a mám bráchy dvojvačný 😀

zelvik
28. zář 2012

@kaijko Jojo, je to tak - má tisková mluvčí 😀 @adriene ti to pěkně popsala. No já po laparkách nic nebrala, snažili jsme se pořád otěhotnět sami... Na IVF jsem byla v dubnu, což bylo 2 roky po poslední laparce... Teď mi při KETu vložili dvě embryjka a jedno nám u ledu ještě zbylo...

kaijko
28. zář 2012

@zelvik Za KET se platí? Před KET se taky berou nějaké hormony?

zelvik
28. zář 2012

@kaijko Platí se za rozmražení, já platila v Podolí 5.000,-, někde jsem četla, že kdyby se rozmražení nepovedlo, že to vrací, ty peníze. Většinou se bere něco na nárůst děložní sliznice, já nebrala nic, mám opačný problém - mám pořád sliznici hodně vysokou. Jdeš akorát párkrát na ultrazvuk, aby vysledovali ovulaci a tak dva dny před ovu si píchneš Pregnyl nebo tomu něco podobného. Dva dny po injekci začneš zobat Utrogestan a za další cca dva dny se jde na KET. A od toho dne se pak Utrog. zavádí. Aspoň takhle to chodí v Podolí.

radina
28. zář 2012

@mmirunda Tak malo? ja som mala trosku chaos ze kolko pichnut, ale uz som si to overila u Dr. , tak mala som pichat 10tis. 🙂 to je davka jak pre slona. ........ inak, este raz gratulujem k baby !! 🙂

kaijko
28. zář 2012

@zelvik Já jsem v ISCARU, primář je můj gynekolog. V podolí jsem byla na laparo. Jsi tam spokojená?

adriene
28. zář 2012

@kaijko Jojo, vyšlo nám to hned napoprvé a zrovna dvojčata 😀

adriene
28. zář 2012

@zelvik Jsem se tu nudila 😀 😀 😀

zelvik
28. zář 2012

@adriene To je v pořádku🙂

@kaijko No já šla do Podolí, protože kolem mně se v Podolí všem zadařilo, v ISCARu jsem byla před 4 lety v době, kdy jsem chtěla najít příčinu proč nám to nejde, ale byli na mě rychlí a hned mě strkali do IVF a to já nechtěla. Tak jsem si vynutila laparku - v Gyncentru v Hloubětíně (tam jsem pak přešla i ke gynekologovi, k tomu co mě operoval). A teď, když jsem se rozhodla pro IVF, padla volba na Podolí. Spokojená? Ono je to asi všude tak nějak stejné. Všechno je o lidech. I v Podolí je někdo míň a někdo víc šikovný...asi jako všude...

kaijko
28. zář 2012

@zelvik Já zítra jdu na OPU a to jsem v iscaru byla jen dvakrát, a to vždy pro recept. A přitel kvůli spermiogramu. Jinak mě vyšetřoval doktor v soukromé ordinaci. Aspoň, že tam bude zítra a bude tam nějaká známá tvář 🙂 Já mám po laparce a doktor z Podolí mi hned navrhl IVF, kvůli rozsahu Endometriozy. Kdyžby se to povedlo, tak mi i doporučil císařský řez. Na diskuzích je opravdu všude něco.. jsem si i teď zakázala číst diskuze o ISCARU 😀

melisska
29. zář 2012

Dobre ranko 😀 mna dnes niejako pobolieva brusko, den ms, tak ju odhanam, pomozte mi 😀 😉

mmirunda
29. zář 2012

@melisska Huš mrcho huš mrcho !!!! Plivám těhu bacílku tfuj tfuj tfuj 😉

mmirunda
29. zář 2012

@radina Napiš mě prosím veškeré novinky do IP, ať tě můžu aktualizovat v tabulce 😉

mmirunda
29. zář 2012

Jinak dobré ráno všem ♥

danny38
29. zář 2012

@melisska Kšááá mrcho !!!!! Posílám spoustu těhu bacilůůůůů 😵 😵 😵

danny38
29. zář 2012

Též přeji dobré ranko všem 🙂

mmirunda
29. zář 2012

Chlap jde dneska zase kamsi do háje a já tu budu opět sama ☹ už mě to holky nebaví ... Jsem tady fakt jak na Borech

melisska
29. zář 2012

@mmirunda
@danny38 dakujem, bože nech to je uz tehu, prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim

ved aj ja som stale doma sama, mm zaraba 😒

mmirunda
29. zář 2012

@melisska Moc bych ti to přála, ale Reprofit teď jede na vlně pozitivních testíků ne? tak musíš stále věřit. Moc ti to přeju 😵

mmirunda
29. zář 2012

Holky, co dneska budete dělat?

adriene
29. zář 2012

@melisska Drzim mooooooooc palecky a tez tu tancim indianske tance k odhaneni mrchy!!! 😀

adriene
29. zář 2012

@mmirunda Ja dnes jedu s manzelem k nasim, budu tam do pondelka. Chceme s mamkou vymalovat 1 mistnost a pokracovat v dalsich pripravach 😉

mmirunda
29. zář 2012

@adriene Tak hlavně opatrně 😉 vy to teda nepodceňujete a začínáte s přípravama hezky brzo 😉 Co kdyby se špuntům chtělo dřív na svět, že jo 😉

adriene
29. zář 2012

@mmirunda Nojo, to je jediny duvod... pak asi nebudu ani moc obratna a muze byt pozde 😅 Musi se zamakat 😀

mmirunda
29. zář 2012

@adriene Taky začnu dřív, abych měla v klidu všechno připravené, ale asi až po screeningu. Musíme tady trošku přeskládar ten náš 1+1 byt abychom se sem na chvíli vešli, ale to zvládneme, budeme muset 🙂 V nejbližších dnech uklidím úložné prostory v postelích a vyklidím jednu skříňku, kam pak budu dávat miminkovské věcičky 😉