1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
12. říj 2012

@malinka_02 No ten Prednison mi nechali i teď a napsala mi další 3 balení. Tak z toho jsem taky hrozně odvázaná, ani jsem neměla odvahu se zeptat, jestli je to nutný se s ním pořád krmit:(

pawlla
12. říj 2012

Ahojyk , tak ja jsem doma konecne, ale radost z toho nemam dr se nejak nelibila velikost plodu podle posledni ms mam byt 10+2 a podle velikosti utz je to jen 9 + 3 a nikdo si s to neved raday pac je to z ivf a vkladali mi moruly a ty se mohou uhnizdit pozdeji tak nevedeli co maji rict tak rekli ze maji stjne nic moc utz takze v pondeli jdu ke svemu doktorovi a pak se obednavam do CAR v ostrave na poradnej a presne utz radeji si to zaplatim nez mit porad nervy aspon bud jasno

bambula27
12. říj 2012

Ahojte...Ja som bola dnes na odber vajok...po stimulke som ich mala 20, zareagovala som prilis. To nebolo dobre. No a dnesny odber.....hm....tym vsetko skoncilo. Vsetky vajka boli prazdne ☹ Myslela som, ze to lahsie zvladnem, ked to nevyjde, ale....neviem, toto som necakala. Plakala som pred doktorom, aj celu cestu domov, ale....no nevzdavame sa.

mmirunda
12. říj 2012

@bambula27 to mě strašně moc mrzí .... to je smůla, že ani jedno nezbylo 😖 Ale bojuj dál, nevzdávej to ...

mmirunda
12. říj 2012

@zelvik gratuluju k bublince 😉 srdíčko určitě bude 😉 Já to s tím úklidem lehce přehnala, teď ležím, bolí mě bříško ....

mmirunda
12. říj 2012

@pawlla Pavli neboj se, bude to dobré .... nikdo nikdy nemůže vědět, jak velké miminko bude, třeba to dožene, ale hlavně, že bije srdíčko 😉

zelvik
12. říj 2012

@mmirunda Děkuju, no já ti to říkala, že to nemáš přehánět, koza róza jsi 😎
@pawlla Tak aspoň že jsi doma, uvidíš, že to bude dobré.

adriene
12. říj 2012

@zelvik Jestli tam mas "jen" jedno, tak by ty nevolnosti nemusely byt tak kruty. Sice mi to zvraceni vadilo, ale ty migreny byly udesny... doslo to pak tak daleko, ze jsem nekolik tydnu jen lezela, desna unava, hadr na hlave a chodila zvracet. A zvracenim se zhorsovala migrena... jak zacarovany kruh :(
Hlavne prezij tu cestu dom, vem si s sebou radsi blici pytliky 😉

pawlla
12. říj 2012

@mmirunda
@zelvik me se to vubec nelibi vlastne nic nevim jen me zbytecne vystresovali, tvarili se divne ale nikdo nic poradne nerekl chci se nechat vysetrit odbornikdm pac ty nemocnice nemaji uroven

adriene
12. říj 2012

@bambula27 To me mrzi, nedivim se, zes to necekala... musel to byt sok ☹ Ale je dobre, ze se nevzdavas! Hezky s hlavou vzhuru do dalsiho kola 🙂

adriene
12. říj 2012

@pawlla On asi nejdulezitejsi bude stejne screening v tom cca 13. tydnu.. tam uz toho uvidi vic a porovnaji ti odbery s UZ. Takhle na beznem luzkovemv "nejake" nemocnici tezko neco reknou 😒

danny38
12. říj 2012

@pawlla To je děs Pavli, takový přístup je lidově řečeno na přes držku 😠

micha1a
12. říj 2012

@go Ahoj, ja jsem chodila do Iscare a musim rict, ze jsem byla strasne moc spokojena. Super pristup, super doktori a super sestricky. Ja jsem chodila casto k JUDr. Jarzembovske a ta byla naprosto v poho - cca v mem veku, hrozne pozitivni a fajn. A vse co rekla se naprosto splnilo. Ja sla v pulce dubna na konzultaci a od cervence jsem uz tehotna 🙂 1. IVF se povedlo. Tuk tuk - snad vsechno dobre dopadne. Takze kdybych se rozhodovala znovu - sla bych zase urcite tam.

bambula27
12. říj 2012

@adriene tak urcite...verim, ze raz sa to podari. Aj ked vikend bude pre mna tazky. Ked nastupim do prace, nebudem na to aspon mysliet.

zelvik
12. říj 2012

@adriene No to je taky otázka - aby tam fakt bylo to jedno a neschovávalo se někde ještě další 😎
No fůůůj, blít v buse se mi teda fakt nechce🙂

malinka_02
12. říj 2012

@zelvik hlavne ti mc gratuluju a ty ted jez co ti dali kdyz se to povedlo!
@pawlla tak snad vedi co delaji, aspon ze si doma..a co chlap?
@bambula27 to me hrozne mrzi..to ze sis pobrecela je normalni ja si.pobrecim skoro vzdycky kdyz odtamtud jdu..je to proste boj..uz mam taky malo sil a spis chut to vzdat..

pawlla
12. říj 2012

@adriene
@danny38 jako no jsem akorat vystresovana dr rikala ze nevidi presne kontury plodu a ze bych podle my mela byt o tejden vic a pak vlastne rekla ze to nic neni jako clovek chce nejake relevantni info a kde nic tu nic. A jinak na ten screening v 1 tríestru se samozrejme taky chystam

pawlla
12. říj 2012

@malinka_02 prave se bojim ze opravdu nevedi co delaji dnes pokud si to clovek neohlida a nevyrve sam tak nic nevi, chlap nic to nejak uz neresim

zelvik
12. říj 2012

@pawlla Je to fakt, že člověk by se měl doktorům do rukou svěřit s důvěrou, ale v dnešní době to tak bohužel není:( Ale zkus zvednout hlavu a věřit miminku!!!

bambula27
12. říj 2012

@malinka_02 mas toho za sebou uz asi viac, co? ked mas chut to vzdat. Toto bolo moje 1.IVF...vlastne iba odber vajok. Asi som od toho vela cakala. Verila som. Ale maspravdu, je to boj a neda sa neplakat.

danny38
12. říj 2012

@pawlla Dnes se opravdu člověk nemůže na doktory 100% spolehnout. Je pravda, že nejsou všichni takový, ale těch dobrých je málo. Moje dcera tenkrát ve 14-ti letech měla šílené bolesti, bylo to večer tak jsme vyrazili na pohotovost do nemocnice. Tam si nás přehazovali jako horký brambor, nejdřív jestli to není od zad, čekali jsme jak idioti na chodbě, holka vrečela bolestí, tak klepu na doktorku, že dcera má velké bolesti, načež odpovědí mi bylo, že musí vyplnit do počítače nějaké stupidní převedení pacienta někam a tím bylo hotovo. Nakonec na ní koukla, že od zad to není a poslala nás na dětský. Tam jí mladý doktor dělal skoro třičtvrtě hodiny ultrazvuk a nakonec z něj vylezlo, že si myslí, že to bude asi zánět slepáku a poslal nás na chirurgii, tak jí další a snad nejvíc dementní doktor udělal velmi rychlý ultrazvuk s tím, že se kolega z dětského plete, vyšetřil jí konečník a konečná verze zněla "ZÁCPA !!! ". Dal nám čípek a jeli jsme domu. Nicméně do necelých dvou týdnů se dcre zhoršila natolik, že jí museli hospitalizovat, nemohli stále přijít na to co jí je, nejedla, zvracela, do toho bolesti a teplota, až jednu chytrou hlavu napadlo vyšetřit jí na ženském oddělení. Představ te si, že jí našli na pravém vaječníku cystu velkou 7cm, jak byla tak velká, tak vaječník přetočila a tím pádem přiškrtila, já musela okamžitě podepsat souhlas s narkózou a operací a ještě k večeru ji operovali, kdy jí museli vzít pravý vaječník i vejcovod, protože tím přiškrcením samozřejmě odumřel. V tu chvíli jsem byla tak plná vzteku, že bych nejraději celé úžasné trojici doktorů, když jsme tam byli poprvé, rozbila držku! Dcery mi bylo strašně líto, už jen proto jaké utrpení musela podstoupit. Naše budějovická nemocnice ve větším případě stojí za hodně veliké h...o. Takže moje důvěra v doktory je v tomto ohledu velice opatrná.

mmirunda
12. říj 2012

@danny38 No to je srašný, ten tvůj příběh ☹ A mrzí mě že dcera nemá vaječník ... ale i s jedním se dá v pohodě jednou otěhotnět, ale asi to de složitější ... chudák holka. Kvůli kreténům doktorům takhle dopadla ☹

adriene
12. říj 2012

@danny38 Koukam opravdu nehezka zkusenost s lekari... 😒 Torze vajecniku a vubec vse s vajecnikem se hodne spatne diagnostikuje, predevsim, kdyz se na to nemysli. A je videt, ze ani jeden z lekaru, u kterych jsi byla na to nepomyslel... ono to neni tak obvykle a nikoho z nich dceru nenapadlo poslat rovnou na gynekologii... 😖 Jeste, ze to nakonec dobre dopadlo! Take me vzdy zamrzi, kdyz se k nam dostane pacient s onkologickym nalezem, ktery je pozde diagnostikovan... a obcas je to tristni, na zalobu. Clovek se vzteka, kdyz mu nakonec pod rukama zemre jen kvuli tomu, ze ho nejaky blbec pul roku lecil na bolest zad rehabilitaci a jemu se mezitim rozlezala rakovina po celem tele... 🙄 Nastesti vyrazne prevlada te spravne diagnostiky a hodne zalezi i na lidech samotnych 🙂

danny38
12. říj 2012

@adriene Jj, je to tak. Eliška začala pak brát antikoncepci, spíš především na ochranu toho druhého vaječníku. No, ničeho se nemusí bát, protože až se jednou pro miminko rozhodne a nešlo by to, myslím že by pro ní nebyl problém podstoupit umělé oplodnění, protože viděla, že jsem to zvládla i já a myslím, že jí to přidalo na tom, že se nemusí strachovat, že by neměla nikdy děti 🙂
Na té onkologii to musí být hrozné, nedovedu si to vůbec představit. Já mám strašně ráda film Doktor Flastr a tak nějak jsem si vnutila myšlenku, že takhle nějak by měla onkologie vypadat, ale je mi jasné, že realita je úplně jiná.

pawlla
12. říj 2012

@danny38 to je opravdu hrozne kdyz clovek jde do nemocnice nebo k lekari tak ocekava odborniky a ne "odbroniky" kteri se chcou cloveka rychle zbavit. Mam s nemocnicema obecne spatne zazitky proto doktorum slepe neverim. Jinak jsem uplne v haji poradne nic nevim uz jsem mela krvaceni spineni pak zase krvaceni a krece ted infekci a jeste to s tou velikosti plodu uz opravdu nemuzu.... Ale miminko tam i ores to vsechno je a tluce mu srdicko

danny38
12. říj 2012

@mmirunda Miru, vždycky se nějaký debil najde, bohužel. Důležité je, že jí to neprasklo a nedopadlo to katastroficky 🙂 Věřím, že miminko jednou mít bude ať už normální cestou nebo by podstoupila to samé co já 🙂

danny38
12. říj 2012

@pawlla Pavli, to je důležité, že mu bije srdíčko 😵 Je to opravdu veliký bojovníček a my mu všechny držíme strašně moc pěsti 😵

danny38
12. říj 2012

@pawlla Něco jsem tobě a miminku poslala 😉 Teda doufám, že to došlo, moc tady s tím neumím zacházet 😀

pawlla
12. říj 2012

@danny38 jo jo doslo moc dekuji jeste chvilku si ho necham pac ho ted potrebuji 🙂 snazim se byt v klidu jen lezim doma nic nedelam uvidime v pondeli

danny38
12. říj 2012

@pawlla Budu na vás oba moc myslet 😉 Věřím, že budete bojovat ze všech sil, tady máte podporu nás všech, a že nás tady už je 😀 Jedna velká modrokoníková rodina, která se stále rozrůstá 😉