1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
26. říj 2012

@pawlla Dobře jsi udělala 😉 ale zřejmě to s nima nehnulo co? Fakt šííílený🙂

pawlla
26. říj 2012

@zelvik jako ze prej se mam uklidnit ze deloha krasne roste tak je to prej ok no k tomu jsem mela vyssi tlak uz potreti a nikdo s tim nic nedela tak se fakt tesim na ten screening ale bojim se jestli je vsechno v poho .... to dnesa uz bylo moc radeji budu dojizdet k dr nez tohle

rory_g
autor
26. říj 2012

@pawlla tak to je super, jsi žena činu 🙂 Já jsem za screening neplatila, ale dělali mi ho v CARu, kde mě léčili na neplodnost. Jinak holky co vím platily cca 500 - 1.500, jak kde. A i kdybys šla na tripply a velký scr., nech se rovnou objednat tam, oni tomu říkají integrovaný screening a všechny ty výsledky porovnávají a hlavně se hodnotí pouze v jedné laborce, takže svého mudra pošli kamsi, až Tě bude chtít posílat jinam 😎

mmirunda
26. říj 2012

@pawlla no co to čtu??? Já bych je tam tak zdupala, že by se posrali. mrzí mě, že jsi se zase nic nedozvěděla, hlavně že jsi měnila dr. Chjooo chtělo by to najít nějakého nového, podle referencí a tak, prostě se poptat. Jinak doufám a věřím, že je všechno o.k.

pawlla
26. říj 2012

@mmirunda je to desne stresujici naposledy mi delai utz v nemocnici a to nebylo uplne ok, ja jsem se ptala jako ze ma udelat utz a ze kdzy je to tak rizikove a on jen rikal ze se mam uklidnit ze deloha roste to staci .... ale me to nestaciiiiii , zae budu cekat v pondeli ta krev a 11 dni do screeningu to je des ja uz se zblaznim

mmirunda
26. říj 2012

@pawlla Beru, nezblázníš, tak zajeď někam ještě do jinýho špitálu, jako na pohotovost, to by nešlo?

pawlla
26. říj 2012

@rory_g tam se to platim myslim 900 rikala sestricka a urco asi neco za fotecky ale to nevadi vsechno zaplatim a mam dojem ze moje pojstovna proplaci na screening 1000kc tak aspon neco kdyz uz mi nezaplatili IVF 😀 😀 jo na trippe mam jit 15.11 tak se tam na to rovnou poptam, jinak mi to nedalo a uz jsem se i obednala na 3D utz na ten se tam docela ceka tak jdu ve 14 tt aspon neco jinak bejt to jen na mem dr tak jako asi hura do jeskyni 😀 😀 a co je s dietem se prece dovim po porodu ne tak co stresuju ...... stredovek 😀 😀 😀

pawlla
26. říj 2012

@mmirunda no na pohotovosti tady unas uz me znaji ale tam by me hned hospitalizovali 😀 😀 takze premejslim co udelam bud to vydrzim nebo zajdu nekam ale kam no mozna se hned obednam a zaregistruju u jineho dr a fertig

rory_g
autor
26. říj 2012

@pawlla hm, Tvůj dr mi připomíná mou mudru, asi stejná várka 😝 😀

mmirunda
26. říj 2012

@pawlla Tak dr. bych změnila zcela jistě, hned bych si nějakýho našla a začala s obvoláváním 😉 Ale hele, Ostrava je veliká, tak zajeď do jiné nemocnice 😀 😀

pawlla
26. říj 2012

@rory_g
@mmirunda ja fakt nechapu ze zrovna ja musim mit takove stesti na dr tohle je uz druhej od toho prvniho jsem utekla jeste pred ket a ted zase tohle jako dr je hodnej milej ale tohle mi nestaci radeji bych nejakeho zamraceneho 😀 😀 ale aby aspon neco delal .... neda se svitim budu asi nekam dojizdet jenze vubec netusim kam

rory_g
autor
26. říj 2012

@pawlla no já hledala na znamylekar.cz, mudra měla super recenze, mj. prima gynda (že i dětská gynekologie), ale jinak...mno...aspoň si ten utz můžu zaplatit, když mi ho nechce udělat (a to nechce, drží se 3 utz za těhu) 😀

adriene
26. říj 2012

@rory_g @pawlla Ony jsou 3 UZ při normálním těhu normálním standartem. Ono všeho moc také škodí... nicméně když je někdo rizikově těhotný, objeví se komplikace, problémy... tak je pro UZ jasná indikace.

rory_g
autor
26. říj 2012

@adriene jj, mudra říkala, že kdybych měla nějaké komplikace, potom by jí pojišťovna utz proplatila, jinak si ho musím zaplatit. No radši jsem to udělala (dva měsíce bych nevydržela), ale stejně jsem se toho moc nedozvěděla, důležité je, že mimčo bylo OK. Právě nechápu po Pavliných komplikacích, co jako její dr řeší 😝

zelvik
26. říj 2012

@pentagras Ahoj a vítej. Kam chodíš do CARu a kdy jdeš na ten KET?

evikj33
26. říj 2012

Ahoj holky 🙂 @pawlla Kočko co to zas čtu,to je jako středověk,mně děla muj gyn.UTZ pokaždé-kontroluje jim srdíčka a žádné peníze pomně nikdy nechtěl,platí se jen 3-4D ,taky oněm uvažuju,poptam se na poradně 30.10 Ještě žes šla jinam 😉 @saraha2 Já na triplech taky nebyla na doporučení dr.co dělala screning+muj gyndr.měl stejnej názor-stres navíc a celkem nepřesné.Takže pokud nepujdeš,nic se neděje budeš mít ještě velký UTZ ve 20tt. 😉 Jinak vítám nové tváře 🙂

evikj33
26. říj 2012

@saraha2 K těm otokum -určo dr.nahlas občas to je,ale nesmí být moc a skus víc odpočívat s nohama nahoře a pít. 😉

saraha2
26. říj 2012

@evikj33 piju si myslím dost,ale mám takové pocity v nohách,jako když jedu dlouho autobusem..nevím,jak to popsat..a dnes jak jsem obula tenisky,tak jsem myslela,že v nich nevydržím ☹ je fakt,že jsou nové,ale už nějakou chvíli v nich chodím a tak upnuté nebyly ☹ mám úplně strach z kozaček..mám v nich vždy punčochy plus ještě hodně teplé podkolenky,tak abych nelítala v silonkách ☹

malinka_02
26. říj 2012

@pawlla teda to je docela masakr!! Dobre si udelala ze sis hned zavolala jinam..

malinka_02
26. říj 2012

@mmirunda ja vim ale minule to bylo stejne, proste v patek bylo brzo a tak rekli ze v pondeli a bylo pozde ak se ket nekonal a ze mam prijit za mesic..mozna jet by udelali ale takhle jeste ani o ket neslo..

pentagras
26. říj 2012

@adriene děkuju 🙂

pentagras
26. říj 2012

@zelvik děkuju, chodím do Genetu na Letnou v Ph, ted čekám na ms, 3 den zpoždění a mám léky už doma, tak jak to dostanu začínám jíst estrofem a píchat fraxík, ale ms stále nikde, jak naschvál, normálně být nemužu nemám vejcovody ☹

dia6
26. říj 2012

@saraha2 aha, a hraničné výsledky znamenajú čo? Ja ani neviem. Ja mám proste pozitívne protilátky. A to ti potom ten liek upravil? a už bolo všetko OK? Mne nikto nič nepredpísal.

zelvik
26. říj 2012

@pentagras No jo, jak o něco jde, tak má mrcha vždycky času dost, co? Zmetek jeden červenej. Kolik máš mrazáčků?Moc teda nerozumím těm stimulacím před KETem. Já neměla nic, jen se počkalo na OVU a píchla jsem Pregnyl. Ale vím, že spousta holek něco bere celý cyklus.

dadenka111
26. říj 2012

@pentagras Ahoj ja tiez idem na KET a dajmetomu mi meska 1den a ani naznak PMS. Snad sa uz spusti. Dnes som 35DC. Aky protokol mas na KET a co je to fraxík? Ja beriem od 1DC Estrofem 3x1tbl. a vklad cca.18DC. a 2-3dni pred tym zacat brat Utrogestan 3x2tbl. ale chcem to zmenit na Duphaston aspon do ovulky. Ty budes mat aky liek-progesteron?

evikj33
26. říj 2012

@saraha2 No ty otoky mužou souviset s tlakem,bývají spíše ke konci těhu,muže to ale trochu být i v pruběhu,mně se vždy v poradně sestra ptá co nohy atd..Dokonce ještě nosím snubák a problém zatím nemám.Určo to dr. nahlas a jak říkám nohy hodně nahoru a občas posprchuj studenou ,nebo vlažnou vodou at se lépe prokrvují.Magnezko bereš? Je to spíš na křeče,,ale pokud máš pnutí v nohách třeba to trochu pomuže-mužou ti začít i křečáky 😕

rory_g
autor
26. říj 2012

@pentagras ahojky, já taky chodila do Gennetu, k dr Langerové a moc se mi tam líbilo 🙂 Přeju moc moc štěstí s KETem, ona se ta mrcha rudá objeví...dej si červené vínko 🤐 😀
@dadenka111 myslím, že Fraxík je Fraxiparin na ředění krve, ale nejsem si jistá...NOVEMBER se blížííííí, hurááááá 😵

dadenka111
26. říj 2012

@rory_g diiik. som netrpezliva a v ocakavaniiii. uz som tak nazhavena, ze mi to cervena nejak kazi. moje plany sa posuvaju, ale hlavne nech vsetko klapne 😵 vcera som si uz kupila malu flasticku cerveneho. dnes asi zadelim a privolaaam mrchu jednu. 😉 😀

pentagras
26. říj 2012

@zelvik
@dadenka111
@rory_g
holky dík, chodím do Genetu k primářce Brandejské, máme jen jedno zmražené, z IVF se nám zadařilo hned na poprvé v druhém cyklu IVF a byli dvě embrya, jedno se zamrazilo a jedno mi dali, byla z toho holčička a vinou doktoru v 39 tt umřela, měla jít ven neměla místo ☹ , ted jdem pro druhého embrouše, tak snad to vyjde, vzpomatovávám se ze šoku ještě.
Jinak mám brát od 2 dne cyklu estrofem a fraxiparin je na ředění krve protože mám trombofilní mutace, tak jsem celá už nervní, protože bych ráda kdyby se zadařilo ale víte jak to je, není to jednouduchý, ale jdu do boje a nevzdám to, je mii pomalu 34 a děti ztm nemám ☹ tak ted trochu pozitivně, genet je super a ráda tam jezdím, jsem dnes přesněě 31 DC tak netrpělivě vyhlížím jahody 🙂

pentagras
26. říj 2012

@pentagras jsem ráda že jsem tuto diskuzi našla, alespon nebudu v tom sama,děkuju za přijetí 🙂