1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

majija
20. únor 2013

Já mám už všechna vyšetření za sebou, ale zjistili mi, že nemám ovulaci. Tak teď budu brát Clostylbek, pak znova na ultrazvuk folikul a doufám, že pak se něco rozjede. Doma v ledničce už mám připravenou injekci Ovitrelle, která by měla pomoci k početí......tak jsem zvědavá, za jak dlouho se to podaří, pokud se to podaří

pistalinda35
20. únor 2013

@majija zřejmě jsme na tom podobně, také se mi nějak nedaří "OVU".... v lednu proběhla inseminace s Ovitrelle, byla to náhoda, že OVU zrovna proběhla přirozeně... tento měsíc čekám a zatím 11 a 15 den nic.... žádné dominující folikulky ☹ Asi se raději přikloním rovnou kIVF vzhledem k mému věku ☹

sandra077
20. únor 2013

cafte baby tak dnes som bola u doktorky uz mi dala tabulku stimulacie na moje prve ivf...este to nemame schvalene lebo posielali to 28.1 a este nepresiel mesiac ale snad dovtedy to schvalia a ked nie tak ich budu urgovat aby som to stihla lebo mam 9.3 dostat mrchu a na druhy den ist na to s liekmi tak dufam ze bude vsetko ako ma byt...este som si dala robit cytologiu tak tiez dufam ze bude vsekto oka...zatial si uzivam a nemyslim na to 🙂

reennddyy
20. únor 2013

Ahoj holky,tak se k vám taky přidávám...Zítra si jedu vyzvednout léky na stimulaci a sepsat papíry a 2-3března má přít mrcha a pak začnu stimulovat 🙂 Jinak nemám pravý vejcovod+kus pravého vaječníku,ale levou stranu mám zdravou...Můžu se zeptat kolik vás vyšlo ivf?

sudabe
20. únor 2013

ahojte kočky ja si picham 2hy den menopur v pondelok mám ist na kontrolu mám aj stimulacny graf ale vobec mu nerozumiem neviem vy píšete že máte kratky alebo dlhy protokol? ja nechapem. doktor mi hovoril že už do6 dní moze být odber vajicok. toho sa bojím najviac. mna zaujímá
@sandra077 záleží akú máš poistovnu ja mám vseobecnu a cakala som skoro 3 mesiace. poradím ti zavolaj tam a informuj sa tým to posuris, keby som to věděla tiež by som tak spravila čím skor tym lepšie a rýchlejšie.
@reennddyy záleží na caru kazdy má svoje ceny. ja som zatial platila za iniekcie 260 e no sama som zvedava kolko ešte.

mám otázku kedy ste přestali fajcit? už při pichani? dúfam že mi niekto dopise držím každej palce nech to vijde

pancuska
20. únor 2013

@sudabe ahoj,ja ti pisem len v skratke... Kratky protokol sa zacina na zaciatku cyklu a dlhy protokol sa zacina na konci cyklu! Tiez mam vszp a cakala som 7tyzdnov. Mala som dlhy protokol,zacala som na 24dc a lieky diphereline,puregon,menopur,pregnyl a OPU bolo na 14dc,mala som PK... Je mozne ze moze byt OPU aj za 6 dni ale este som o takej babe nepocula! Drzim palce nech sa zadari a vsetko dobre dopadne!

malinka_02
20. únor 2013

@ifus myslim ze jediny kdo tu prekrucuje nekoho slova si ty.. Mozna bys mela reagovat na nekoho jineho.. 🤐

malinka_02
20. únor 2013

@sandra077 to je super, to mas za chvilku!
@reennddyy me vyslo ivf na 20 tis- s PK, AH a mrazenim..pak kety na 10 tis kazdy ..
@sudabe ty si zacla pichat 2 dc? To je kratky protokol. Podle utz te poslou na odber, ja mela utz 7 a 9 den a pak 12 den opu a to sem z kratsich verzi 😀

radina
20. únor 2013

@malinka_02 Ahoj, tak ako sa dari? uz sem moc nechodim, resp. som najviac v inej teme .... chystam sa na ivf do Brna, snad uz s najblizsiou mrchou. Idem na soft. Inak , bola som na dalsich testoch, zistili mi mutaciu 😖

wannabemama
20. únor 2013

Ahojte, písala som sem pred pár týždňami ohľadom IVF a práce (ako sa to dá skĺbiť, ak nechcem ísť na PN).

Máme za sebou prvú konzultáciu (vraj musia byť minimálne dve pred samotným ivf) - podľa čoho ste si vyberali tie nehradené procedúry? Či ste to nechali na doktorovi (a konkr. embryológovi)? Niektoré možnosti nám odporučili (tuším ICSI a PK), u niektorých iných vraveli, že zvyšujú komfort, ale nie nutne úspešnosť. Je niečo, čo si určite vybrať - čo ste mali pocit, že naozaj pomohlo? Alebo je to ťažké povedať? Díky za všetky odpovede!

majija
20. únor 2013

@pistalinda35 Neboj, však to výjde...my zatím to budeme zkoušet přirozenou cestou....sex dle plánu 🙂 a pak uvidíme. Teprve tak 2 měsíce jezdím do Podolí. A kam jezdíš ty? A klidně jdi rovnou na IVF. Nač se trápit, když jsou rychlejší cesty.....držím ti pěstí ať ti to výjde a hlavně nezoufej

majija
20. únor 2013

@sudabe Já přestanu asi kouřit až mi to buď zakáže před otěhotněním doktor nebo hned po otěhotnění. Nechci s bubnem kouřit

janulkaa23
20. únor 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@reennddyy Držím pěstičky 🙂 Nás vyšlo IVF na 30tisíc...

sudabe
20. únor 2013

@majija no jasné taze zatial aj ja tak fajcim a po vložení přestaneme dúfam že to nemá volič na niečo.

pancuska díky za odpověď a blahozelam k tehotenstvu

sudabe
20. únor 2013

@malinka_02 nie ja som napisala že dnes som si pichla druhý den, začala som na 4 dc dakujem za tvoju odpověď a myslíš že keď tam pojdem v pondelok už mi mozu urobiť odber? a tebe to ako dopadlo?

ifus
20. únor 2013

@malinka_02 😀 holka ja nejsem jedina,která si to myslí,akorát jediná jsem v tom,že se nebojím ti to napsat...neměl to být útok na tebe,ale koukám,že jakoukoliv kritiku ty jako útok beres🙂)

malinka_02
20. únor 2013

@radina A jakou mutaci? Ja mam mthfg a to se treba uz vubec neresi.. Ale mutace se obejdou lekama.
@wannabemama urcite icsi a pk a co zbyde zamrazit, my davali i ah ale stejne nepomohlo..
@sudabe aha tak to nevim, dlouhy protokol je kdyz zacnes uz na konci predchoziho cyklu, a kratky se zacina vetsinou pichat 2dc kazdy den injekce. Chodi se na utz dokud nejsou folikuly dost velke a az budou pichnou ti pregnyl nebo ti ho daji at pichnes vecer a odber za 3 dny. Me spatne, mam za sebou ivf a 3 kety a neuspesne.

danny38
20. únor 2013

@bendina Ahojky 🙂 Já jsem stimulovala loni, teď je mi 39 let a narodila se mi Anička 🙂 Šla jsem rovnou na 1.IVF, protože nemám oba vejcovody. Manžel i já jsme byli bez problému, vkládali mi jednu blastocystu a ta se chytla 🙂 Takže ti držím moc pěsti ať se zadaří a posílám spoustu těhu bacilů 😉

malinka_02
20. únor 2013

@ifus vis myslim si ze sou tu i holky ktere maji za sebou dost neuspesnych pokusu a netouzi tu cist jen ze to kazdymu skvele napoprve vyslo.. Ze spousta z nich je rada ze v tom nejsou sami komu to nevyslo a maji si s kym pokecat o tom jak jim je po nekolikatem neuspechu. A vetsina z nich uz neni moc pozitivni.
A rozhodne s kritikou problem nemam, mam problem kdyz mi nekdo rika co mam a co nemam. Myslim ze tohle je server kde kazdy muze napsat co chce.

wannabemama
20. únor 2013

@malinka_02 Díky moc! A ty nechceš vyskúšať iné centrum? Myslím, že veľmi pomôže, keď svojim doktorom dôveruješ. Aj keď ja mám za sebou "len" neúspešné pokusy IUI a zatiaľ sa stále odhodlávam na IVF.

malinka_02
20. únor 2013

@wannabemama vsude rikaji ze prvni ivf je zkusebni a u druheho ze pak vedi vic , tak tu chci zkusit i to druhe kde by meli vedet vic 😀

wannabemama
20. únor 2013

@malinka_02 Aha, to mi tak nepovedali. To ti teraz pred druhým robia viac testov?

sudabe
20. únor 2013

@malinka_02 co to je tie kety? je mi luto držím palce nech to už vijde. a co máte za problém? u nás má manžel zle spermie. na psychiku je to dost náročné to vseto postupit ale dúfam že aspoň sa to oplati či už na 1 alebo na 3 krát třeba dufat.

malinka_02
20. únor 2013

@wannabemama no ja sem si vyprosila imunologii uz pred 3 ketem sama, genetiku mi delali uz pred prvnim ivf.
@sudabe ket je kryoembryotransfer tedy transfer rozmrazenych embryi ktera si nechas zamrazit po transferu, my mame taky spatne spermie, ale mela sem 6 vajicek, vsechna se oplodnila vsechna prosla prodlouzenou kultivaci, ale jedno vyradili ze nebylo tak pekne, ale ostatni byli super blastocysty no a nechala sem si je postupne pri 4 transferech zavest a bohuzel nikdy to nevyslo.. Tak tezko rict,mam lehce snizenou funkci stitne zlazy ale v norme, pak mam mutaci mthfg ale ta pry se neresi uz a ted mi vysla hranicni imunita ale pry lehce tak se to taky neresi, nic vazneho takze je to spis o prirode ze to nevychazi.. Neco mezi nebem a zemi..

darazv
20. únor 2013

@malinka_02 klídek nestojí ti to za to 😉 my holky co ta pozname a vieme čím sme prešli vieme svoje 😉 máme za sebou neuspechy a to nas pochopí iba tá osoba asi čim tým prejde..ale hlavné je ze držime spolu a veríme na zazrak // a nevzdavame sa 😉 príde den ked my dve si budeme navzajom prehadzovat skusenosti s miminkom v naručí 😉

trefulka
20. únor 2013

@darazv Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se ještě chystáte k p. Haklovi. U nás zatím ani druhá seance nezabrala.

darazv
20. únor 2013

@trefulka ahojky no to ešte neviem on mi povedal ze ak do jari neotehotnem tak chce ma vidiet ešte raz.Mrchu mam dostat v sobotu tak ak príde tak sa objednam znova a posledny krat .A kedy si bola u neho a s akym odstupom?neboj určite sa dočkame // 😉

pistalinda35
21. únor 2013

@majija já jezdím na Letnou do Gennetu

anerinka_ov
21. únor 2013

@adriene No jo, to věřím, že to musí být šok... Ale bude to dobré, zvládli to jiní, zvládnete to i vy 🙂

sandra077
21. únor 2013

@sudabe no v centru mi povedali ze ked sa neozvu do konca mesiaca tak im mam dat vediet a oni tam budu volat a urgovat to aby to poslali...tak snad to vyjde...ja som tam uz raz volala do vseobecnej ale nic sa tam tvarili ze nevedia kto to ma na starosti a dali mi dva kontakty jeden ze nic a druhy nedvihal tak som to nechala tak a snad to centrum vybavi... 🙂