1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pistalinda35
22. únor 2013

@ramdy blahopřeji 🙂

saraha2
22. únor 2013

@ramdy krásný!!!!!!!!!!!!!!!

ramdy
22. únor 2013

@saraha2 děkuji 🙂

ramdy
22. únor 2013

@pistalinda35 děkuji 🙂

sudabe
22. únor 2013

@malinka_02 a co ďalej plánuješ? držím palce keď si si už tolko toho presla snad to už vijde.
@ramdy ja som si to tiež nevěděla představit pichat sa sama do brucha ale keď musíš........ picham si sama moj manžel sa ani na to nemoze pozerat a ja nikoho nepoznam co je zdrav. sestra.

sandra077
22. únor 2013

@sudabe no dufam ked ich budu urgovat z centra ze to pojde rychlejsie... 😠

bendina
22. únor 2013

@danny38 Moc děkuju za odpověď, alespoň jsi mě uklidinila. Já jsem na neschopence, ale právě taky asi od třetího dne jsem musela pomalu začít fungovat v domácnosti, nebo bysme shnili 🙂 . Ale já jsem takový hypochondr, že zvednu sklenici s medem a už si vyčítám, jestli jsem něco nepokazila 🙂 . No, být mi o deset let míň, tak to tak neřeším.

slaboska
22. únor 2013

@ramdy do nohy?mysliš do stehna jak mi tady psala ADRIENE?ja to picham stale do břicha a už ho mam jako šutr 😢 111
@malinka_02 ja bohužel 1x potratila a protože mam vyborneho gynekologa tak mě poslal na genetiku,ikdyž tam byli naštvani,že otravuji tak brzo,že se to řeši po 3 potratech,ale vzali mě.pravě mi našli tu mutaci,takže gynekolog řikal,že to musime řešit,že takhle by se to mohlo opakovat do nekonečna.nevim jestli to tim je,ale tedka jsem už ve 13 tt a zatim vše v pořadku a už doufam bude.

sandra077
22. únor 2013

@ramdy samozrejme gratulacia velka musite byt najstastnejsi nech sa dari a nech je zdrave babatko 😉

slaboska
22. únor 2013

@ramdy a prosim t a ty chodiš na kontrly na hematologii?ja ne a naštesti ADRIENE mi o tom řekla,tak se hnedka přišti tyden na to zeptat,jinak ja o tom ani nevěděla.

irennn
22. únor 2013

Holky,asi jsem hnusný sobec, ale celkem mě to vzalo. Dnes mi napsala jedna sestřička od nás z práce, moje podřízená,ale byly jsme kamarádky....Ahoj,tak už jsem doma taky...5tt. těhotenství 😀 . No ale to není to,co mě dostalo,měla jsem za ni radost. Ale nezapomněla si přisadit. Vyšlo nám to hned na poprvé, vysadila jsem antikoncepci....udělala si ovulační test,večer na to vlítli a ona je hned z prvního pokusu těhotná, tak mi to nezapomněla takto vyzvonit...a cítila jsem v tom úplně tu škodolibost, protože ona moc dobře věděla,co za nervy nás to stálo,jak jsme se ty celé měsíce snažili o miminko normálně a pak jsme šli na umělé oplodnění.

Normálně mě to fakt vzalo, že to někomu tak šlo a my jsme prostě ten "neschopný pár" ☹ , protože tak nějak jsem to z jejího psaní vycítila. Ale co, miminko roste, kope nožičkama i ručičkama, tak jsem šťastná.... 🙂

ramdy
22. únor 2013

@slaboska jj do stehna, bolí mě to míň než do břicha a to břicho prostě nemám ráda

ramdy
22. únor 2013

@sandra077 děkuji moc 🙂

ramdy
22. únor 2013

@slaboska nn, byla jsem jen na vyšetření před ivf a tam mi zjistili, že mám špatnou srážlivost krve, takže musím fraxiparin abych nepotratila a teď mi říkal doktro, že se příští návštěvu domluvíme co dál, tak jsem zvědavá, ale napsal mi další injekce, takže asi budu píchat dál

ramdy
22. únor 2013

@irennn přej jí to, prostě měla štěstí, tobě bude štěstí přát zase jindy

rory_g
autor
22. únor 2013

@irennn vůbec to tak neber...ona to třeba taky tak nemyslela. Hlavně i kdyby, důležité je, že se vám to povedlo a vše je v pořádku, soustřeď se na svoje bříško, na to, co budeš nakupovat, jak vyjedeš s kočárkem...a na tyhle věci nepříjemné vůbec nemysli 🙂

pistalinda35
22. únor 2013

@irennn nic si z toho nedělej. V úterý jsem donesla potvrzení od lékaře (z CAR) a druhý den už mi asistentka vedoucí hlásila, že : co miminka ? To nevadí, že nebudeš mít dítě. Já měla tetu a ta byla strašně hodná i bez dětí..... chytla mě depka a nezmohla jsem se na slovo..... teď si říkám, ať si říká , kdo co chce.... důležitý je výsledek a je úplně jedno - jak, kdy, atd.... když se tím budu trápit, tak ničemu nepomůžu...

sandra077
22. únor 2013

@irennn kasli na nu asi len si potrebuje svoje nizke sebavedomie dakde nahrabat krava jedna...kolko ludi poznam ze nechceli a mali ani nevdeli poriadne ako...ale to neznamena ked mas dieta automatikcy aj stastie takze si z toho nic nerob vidim ze uz cakas dietatko tak sa mozes tesit a neni hanba ze si po umelom aj mna to caka a dufam ze to vyjde 😉 prajem vela zdravia a mas pravo si ponadavat aky su ludia dementni vela krat a vela ich a povznes sa nad tym a povedz si ze aj tak na teba nema 😀

adriene
22. únor 2013

@irennn To je ale fajn "kamaradka"... 😉 Vykasli se na to... a hlavne to vem s nadhledem. Jiste to je od ni zamerne a cilene, neda se ale nic delat. Vyberes si to pak jindy a jinym zpusobem 😉
Jinak co ti budu povidat... u dvojcat se zas kazdy ptat: "A to mate z umeleho oplodneni?" automaticky s tim pocitaji... jakoby to nebylo jedno... i matky - monomatky muzou mit prece dite z UM, ale u tech se to vstupne nepredpoklada... no tez me jeste ceka spoustu "zajimavych" rozhovoru 😉

irennn
22. únor 2013

@adriene Děkuju, máš pravdu...já tak vždycky nějak cítila,že mě nemá doopravdy ráda, jenže já jsem byla vždycky taková naivka hodná na všechny. Nicméně jsem na sobě nedala nic znát,napsala jsem jí jakou mám radost, nekomentovala jsem vůbec to její chlubení.

A s těmi dvojčátky je to asi podobný že....ale jak mi psaly tady holky,budeme mámy a je jedno jestli jsme po umělým nebo ne, ale vím,že ty dotazy jsou nepříjemné. užívej si poslední týdny těhulkování, za chvíli už budeš maminka 🙂 🙂

adriene
22. únor 2013

@irennn Je to tak. Proste hlavu vzhuru a vzit to s nadhledem! 😉 A navic nejsme o to min mamy, kdyz jsme po IVF nez ty, co pocaly prirozene... naopak! Vic jsme se pripravovaly, strachovaly a vazime si toho, ze detstko prijde... takze hrdost nam zustane 🙂

gulo2
22. únor 2013

ahojte-chcem sa s vami podelit o moje skúsennosti som po isci-16.2.2013-6 den-2 embrya-pobolievajú ma prsia a bruško -myslíte ,že sa mám obávat ?prosím poradte

sudabe
22. únor 2013

ahojte kočky v dnesnej době su ludia velmi zakerny nic si s toho netřeba robiť. ved mi zato nemozeme že nemozme otehotniet prirodzene jasné že každá z nás by to chcela....... a co sa týká dvojciat poznám viac ludi co ich malí prirodzene. najlepšie nikomu nehovorit že si bola na ivf a hotovo

sudabe
22. únor 2013

@gulo2 nemám také skusenosti ale podlá mna sa neobavaj ved to je příznak tehotenstva.

chcem sa spytat brali ste vitamini před otehotnenim alebo kyselinu listovu před ivf?

slaboska
22. únor 2013

@ramdy a mužu se zeptat v kolikatem tydnu jsi?ja to mam přesně jak ty,nasazeny fraxik před ivf a to pokačuje dal.Dr.mi to piše dal a nic vic se neřeši,už at je středa a zeptam se na to.zeptam si i na to stehno,protože to břicho je šileny 😢

adriene
22. únor 2013

@sudabe Pred ivf jsem brala kyselinu listovou a tu. do 13.tt, pak jsem presla na vitaminy pro tehotne 😉

martinazvo
22. únor 2013

@gulo2 ahoj, ja som to mala podobne a vidis, vyslo to a dokonca dvojnasobne 🙂 drzim palce

sudabe
22. únor 2013

@adriene díky ja tiež beriem ale koupila som si nějaké vitamíny co sa beru aj před aj potom do 12 tt a gratulujem k tehu vyšlo ti to na prvý krát?

adriene
22. únor 2013

@sudabe Dekuji 😉 Ano vyslo to napoprve, tak tez drzim palecky 🙂

malinka_02
22. únor 2013

@sudabe chtěla sem koupit dům ale manžel který to celou dobu chtěl tak se zalekl.. proto sem se objednala ještě na imunologii k Dr. Malíčkové, ale ted si říkám jestli nemáme jít na ivf a teprv pokud nevyjde jít k ní. Mám imunologii od Madara z Podolí z listopadu ale četla sem tu že tam stejně dají jen prednison zatímco Maličková to řeší pořádně.
@irennn moje nejlepší kamarádka ví že chodíme na ivf ví o každém pokusu a v červenci otěhotněla 3 dny po svatbě, na první pokus a ted je v 8 měsíci.. a ona i její manžel nám ted pořád říkají že máme na tom makat aby v tom nebyli sami a jejich dcera mela kamaráda.. no co k tomu říct, asi pro to děláme málo..
@slaboska no mě právě dávají jen anopyrin a přitom my už nevyšli ivf a 3 kety..