1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

mpetula
10. dub 2012

@sammaelka Ahoj, já bych snad měla jít na první KET příští týden. Zítra jdu na UTZ, tak mi řeknou. V únoru jsem byla na punkci, ale neudělali ET kvůli špatné sliznici. V březnu odložený KET, také kvůli sliznici, tak teď zobu prášky a snad už by to mělo být v poho. To se zítra dozvím. Kolik jste měli mrazáčků a přežilo rozmražení vše? Z toho mám docela strach, my jich máme pět.

sammaelka
autor
10. dub 2012

@mpetula Ahoj, vítám tě 🙂 Z prvního ivf nám zbyly jenom dvě embryjka, ty mám teď u sebe. Přežily obě, dokonce prý byly krásné a ukázkové na jedničku, jak mi řekla embryoložka. Jaké bereš léky a kam chodíš do car? Taky jsem se toho rozmražení hroznš bála, měla jsem si volat do laboratoře v 10h a když mi ve čtvrt na deset volali oni, už jsem si představovala ten nejhorší scénář, že mi řeknou, že se to nepovedlo a že nemám jezdit ☹ Právě proto jsem měla obrovskou radost, že byly obě perfektní 🙂

mpetula
10. dub 2012

@sammaelka Jéé, tak to je pozitivní, to jsem potřebovala slyšet - číst 🙂 Berum Estrofem na růst sliznice. S car to mám tak, že chodím k jednomu lékaři co má své centrum, ale ještě řeší pojišťovnu, tak k němu chodím jen na konzultace, utz atd... ale na zákroky (OPU + ET, KET) chodím do ISCARE. A ty? Tak budu držet palce, ať vám to klapne. Já z prvního IVF měla jen jedno vajíčko, tak KET ani nebyl ☹ Tak teď bude premiéra, mrzelo mě, že nebyl ET čerstvých, ale tak co člověk nadělá a třeba to zrovna vyjde...

sammaelka
autor
10. dub 2012

@mpetula To jsem ráda, také mně vždy hrozně nakopnou pozitivní zprávy druhých 😀 Já chodím do jednoho malého car v českých budějovicích. Byla jsem u nich i na ivf, i když nám to bohužel nevyšlo, jsem tam zatím moc spokojená. Můj dr. mi po tom prvním nepovedeném pokusu řekl, že takových je nejvíc, kterým první ivf nevyjde. Četla jsem, že je to takový pokus, jak tělo reaguje. Ale znám i takové, kterým se to hned napoprvé povedlo...chjo, to se tak někdo má 😝
Já beru také Estrofem 3x1, k tomu 1x denně Prednison a zavádím Crinone gel. Je to lepší než zavádět 3x denně Utrogestan tabletky (to jsem měla poprvé), Crinone má aplikátor a zavádí se jen 1x denně.

mpetula
10. dub 2012

@sammaelka To máš pravdu, že říkají, že ten první pokus je spíš ,,pkus" 🙂 co a jak. U mě právě zjistili, že tělo na hormony moc nereaguje, tak při druhém pkusu jsem nasadili větší dávky a taky to nebyla žádná hitparáda... Ten estrofem beru jako ty a pak budu mít utroš 😝 ale asi ho budu brát vrchem 🙂 zavádění nemusím a je to prý jedno jak se bere... Jojo, je to trápení to rozmnožování 😀

jika10
10. dub 2012

Ahoj holky, nam se nepovedl v breznu ET a tenhle cyklus jsme meli jit na KETik, ale nenarostla delozni sliznice, mela jsem ji pouze 4,5 mm a pry minimum je 8 mm. No tak uvidim, jak dalsi mesic. Muj dr mi nechce dat zadne leky na podporu rustu delozni sliznice, tak hold musim sahnout po babskych radach jako kontryhel, fytosoja, grepovy dzus, cerevene vino a chilli papricky 😝
Drzim palce, at je pro nas vsechny KETik uspesnejsi 😉

mpetula
10. dub 2012

@jika10 Ahoj, tak to jsi na tom jak já minulý měsíc. Také to chtěl dr. udělat v přirozeném cyklu, ale sliznice nenarostla, tak teď jí ženem právě estrofenem. Je to fakt složité 😝 ET mi neudělali protože sliznice byla přerostlá, následující měsíc nebyl KET protože byla nenarostlá 😅 tak teď už to snad bude jak má 🙂

sammaelka
autor
11. dub 2012

@mpetula Já taky dřív brala utroš vrchem, ale po ET mi nařídili zavádět, že prej to "víc" funguje, dr. mi dokonce řek, že původně byl ten lék vyroben jako zaváděcí a až po nějaký době se zjistilo, že neškodí žaludku, takže může být i polykací...no co na to říct...ale zavádění utroše fakt hnus 😒 Kdypak máš kontrolu?

@jika10 Ahoj, vítej mezi námi 🙂 Také jsem po prvním nezdařeném pokusu chtěla hned další cyklus KET, ale přesně jak píšeš, slabá sliznice a nepovolili mi to. Naštěstí mi ale dal dr. ten estrofem a ten tu sliznici krásně vytáhl. Kontryhel jsem pro jistotu k tomu pila taky. Ono i "babské" rady jsou někdy úspěšnější než léky 🙂 Kdy bys měla jít na přenos?

jika10
11. dub 2012

@mpetula No tak u tebe by to mohlo byt, do tretice vseho dobreho 😉 Je to plozeni deti ale slozity, nikdy jsem si nepredstavovala, ze bych s tim mohla mit nejaky problem 😝 No a muj dr mi prave zadne leky na rust sliznice davat nechce. Prave jsem se ho na to ptala, no a on rikal, ze na to leky jsou, ale ze je lepsi, kdyz sliznice doroste prirozene. No tak ja zkusim ty babsky rady, co jsem si tady vycetla a neco z toho snad pomuze. Protoze treba kdyz bych mela cekat na spravnou vysku sliznice, tak bych taky mohla cekat do aleluja. A teda po pravde se mnou uz ty biologicky hodiny hazej 😅

jika10
11. dub 2012

@sammaelka No ja ted cekam na MS ... Teda pokud prijde, kdyz nebyla narostla sliznice. Na UTZ jsem byla 29.3. a to dr rekl, ze z toho nic nebude, ze jsem po ovulce a neni ta sliznice. No a me MS po ovulce chodi za 14 dnu, takze bych ji mela cekat kazdym dnem. No a pak bych mela jit 10 DC na UTZ a podle toho se uvidi. Takze ja jsem ve fazi cekani 😝

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 Jojo, čekání je nejhorší. Já si první dny dny po KET libovala, jak mi to rychle utíká, válela jsem se v pelíšku, nechala se obsakovat...no a pak najednou jak když mávne proutkem a strašně se to vleče. 😒

jika10
11. dub 2012

@sammaelka To me se to po ET pekne vleklo. No a pak to bylo stejne jedno, protoze 9 den vsechno skoncilo 😒 Nejhorsi je to cekani po transferu, to mam pocit, ze to je straaasne dlouha doba. No, ale co nadelame, musime si tim projit az do konce. Ja vzdycky rikala, ze by bylo fajn usnout a vzbudit se az na test 😝

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 jojo, to máš naprostou pravdu, taky jsem si to říkala 🙂 A taky jsem 10tý den po ET přišla o iluze a pořádně to obulela. Teď (napodruhé) doufám, že se to už podaří.

jika10
11. dub 2012

@sammaelka Ty jo jsem rada, ze to obuleni nevzalo jenom me. Me uz manzel rikal, jestli si nechci nekam zajit, ze to neni normalni 😅 No rikal mi, ze uz jsem ty dve embryjka videla v kocarku 😀 😀 Navic jsme dostali fotecku tech embryjek co nam zavedli, takze jsem je mela porad na ocich. Priste az dostanu fotku, uklidim ji do suplete a bude 😝 Taky doufam, ze uz se nam to povede. A navic vzdycky jsem chtela 2 deti a ted si rikam, ze budu rada i za to jedno 😅

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 určitě ne, myslim, že neúspěch obulela každá...já teda fakt fest, hodně jsem tomu věřila, že to vyjde. A taky jsem udělala tu blbost, že jsem to řekla po kamarádkách a známých, že jdeme na ET a pak za mnou všichni chodili a ptali se: Tak co, už jsi těhotná? Tak co, jak je, mamino? a podobně a to mi teda dávalo pěkný kapky ☹ ☹ Takže jsem se zařekla, že o KET nepovím a nechám si to jen pro sebe. Ví to akorát přítel a moje maminka, jinak nikdo. A pokud by se to nedej bože nepovedlo, tak se aspoň vyvaruju těch reakcí.
Ty jsi dostala fotku z přenosu? Jůů...tak to já ne, mně je akorát ukázali na obrazovce utz a nazdar...to já bych se na tu fotku asi nemohla vynadívat 🙂

jika10
11. dub 2012

@sammaelka Presne jak pises, u nas to taky vedeli uplne vsichni a taky se me kazdej ptal, jak se citim a tak. No a taky jsem se zarekla, ze o KETu nebude nikdo vedet, alespon to nebude tolik bolet, kdyz se to nepovede 😅 No ja to obulela taky hodne 3 dny jsem z toho byla spatna. Ja si rikala, ze tolika holka to vyslo na poprvy, tak proc by nam ne, no a ono fakt nam ne, my musime mit vzdycky neco extra 😝 No fotku jsem dostala, byla v obyvaku na stolku, takze jsem na bobany pekne videla a kazdy rano jsem jim rikala dobre rano a vecer dobrou noc .... Asi trochu blazen. Ted uz to delat nebudu 😅

sammaelka
autor
11. dub 2012

no psala jsem odpověď, ale nějak se mi nechce zobrazit....co to je za bordel 😠

sammaelka
autor
11. dub 2012

A tahle se zobrazila...hm...tak to je pěkný...přepisovat znova už to nebudu 😝

@jika10 každopádně jsem s tebou souhlasila, raději nechat si to pro sebe, pak se vyhneme zbytečným otázkám. Fotku ti závidím, ale je pravda, že je to asi stejně jako s těma otázkama, pak to akorát bolí. Ale aspoň máš památku, já nic ☹

jika10
11. dub 2012

@sammaelka No pamatku sice mam, ale nevim nac ... Byla by to super pamatka, kdyby se to povedlo, ale kdyz se to nepovedlo, tak to stejne prozenu kosem 😝

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 to je taky varianta 😀

mpetula
11. dub 2012

Ahoj holky 🙂 tak jsem doma z kontroly a sliznice je ukázková, tak jsem ráda. Teď ještě aby to mrazáčci přežili a v sobotu už bych je měla mít u sebe 🙂 Ale bojim, bojim... Jak jste psaly o obulení neúspěchu, tak u mě to bylo stejné. To má asi každá. Jo a já měla taky fotku bobánka....

jika10
11. dub 2012

@mpetula Tak to jsou super zpravicky 😉 A neboj, deti budou sikovne a vsechno prezijou 😉

sammaelka
autor
11. dub 2012

@mpetula Gratuluju, to je super 😉 Budu drzet palecky, urcite to miminka zvladnou. Kolik si nechas dat? A kdy ti je zamrazovali, jako tridenni nebo vic?

Ty fotky vám fakt závidím 😒

mpetula
11. dub 2012

@jika10 Doufám 🙂
@sammaelka No záleží jak dopadne rozmražení, máme to rozdělené na dvě a tři. Tak jestli nejdříve vyndají ty dvě a když budou obě dobré, tak dvě 🙂 Tím že jsme veděli že ET nebude, tak je zamrazili hned druhý den po oplodnění, prý je pak větší šance že zvládnou rozmrazení, tak nevím....
No mám z toho strach, snad to zvládnou.

sammaelka
autor
11. dub 2012

@mpetula Takže máš zamražená jednodenní? Ty brďo...to jsem ještě neviděla...ale asi na tom něco bude, čím jsou starší, tim to rozmražení zvládají hůř...já mám třídenní, resp. po 72 hodin + cca 2h rozmražené.

jika10
11. dub 2012

@mpetula
@sammaelka Holky nestraste, my mame dva mrazacky 5 denni blystocysty a tri ve fazi prvojader

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 pětidenní jsou - myslím - v pohodě... 😝

jika10
11. dub 2012

@sammaelka No popravde, moc jsi me neuklidnila 😝

sammaelka
autor
11. dub 2012

@jika10 nebuuuuuuuj 😅 😅 😅 Však nejčastěji jsou třídenní (bez kultivace) nebo pětidenní (s prodlouženou kultivací), ne? Tak nevěš hlavu... 😉

mpetula
12. dub 2012

Ahoj všem 🙂
@jika10 Já mám taky strach že to nezvládnou, začíná mi z toho být normálně špatně ☹ A to si pořád říkám hlavně se nenervovat 😝
@sammaelka Jak je? 🙂
Já včera v poledne nasadila utroš, vzala jsem si ho normálně a nebylo mi uplně dobře, tak od večera zavádím...