1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

jika10
12. dub 2012

@mpetula Neboj, vsechno zvladneme. IVF je strasnej napor na psychiku, ale jsme silne holky a zvladneme to 😉 Ja myslim, ze tohle ma na svedomi pocasi. Venku je hnusne a ja mam prisernou depku, ja chci slunickoooooo 🙂 🙂 A jinak ja utros zavadela, protoze ma pry lepsi ucinky 😝 Ale jinak taky nesnasim to mokro ve spodnim pradle, kdyz vytejka ven 😅

sammaelka
autor
12. dub 2012

@jika10 o tom mi povídej...blééé...ale co bysme pro ty nase miminka neudelaly, ze 🙂

@mpetula No od vcerejska mne trochu poboliva v podbrisku, zacalo to na leve strane, dneska uz trochu i na prave, je to takove jakoby pichani nebo jak bych to nazvala. Je to podobne tomu, kdyz se treba dlouho bezi a pak z toho picha v boku, tak neco takoveho. Holky mne strasi, aby to nebyla cysta. Tak jsem ted z toho trochu nervozni ☹ Ale jinak zatim vse v poradku.

jika10
12. dub 2012

@sammaelka ja myslim, ze pichani v podbrisku nemusi vubec znamenat cystu, ale miminko 😉

sammaelka
autor
12. dub 2012

@jika10 to bych si taky přála...ale ono takhle v žačátku fakt těžko říct, může to být obojí, roztahující se děloha i cysta. POkud by se to nějak zhoršilo, tak asi zkusím zítra zajet do car, cystu by na utz našli. Uvidím jak mi bude zítra. ☹

jika10
12. dub 2012

@sammaelka Tak doufam, ze to bude miminko a jenom se zabydluje. Drzim palce, aby ti bylo brzo lip ..... A kolikaty jsi dneska den???

sammaelka
autor
12. dub 2012

@jika10 Dnes jsem 5tý den po KET. Psala jsem sestřičce z car, mám jí v přátelích na facebooku:
Vendulko, já jsem se Vás chtěla zeptat, v sobotu jsem byla na KET, 2 třídenní osmibuňečná embryjka. Od včerejška mně pobolívá na levé straně břicha zhruba v místě vaječníku, dneska to začalo i napravo. Není to nějaká šílená bolest, ale je to nepříjemné. Holky mně strašily i cystou. Měla bych se něčeho bát? A dá se třeba něco zjistit na utz, že bych přijela?

A její odpověď:
Myslím,že se nic dít nebude,pravděpodobně to je po těch lécích,co teď berete.Jsou to hormony a mohou trochu nabudit vaječníky.Cysta by byla vidět na UZ,myslím,že bych ji byla vychytala v sobotu. Na holky nedávejte, zachovejte klid!

Tak snad. A to mi dneska volala kamarádka, která má naplánovaný KET na příští úterý (můj testovací den), že bere Estrofem 2-2-2, k tomu Prednison 1-0-0 a 6 Utrogestanů denně. Chudák malá, ty jí cpou jak blázen. Já mám poloviční dávku Estrofemu, Prednison stejnej a místo Utroše mám Crinone (0-0-1). Díky bohu!

jika10
12. dub 2012

@sammaelka No a ja myslim, ze 5 den po KETiku to nebude cysta, ale ze se zabydluje miminko 😉 Hlavne bud v klidu a fakt se nenechej nikym rozhodit

irisi
13. dub 2012

Ahoj holky, chtěla byc se K Vám přidat 🙂,
v neděli jsme měli KET a teď čekám a čekám.... rozmrazovali tři 5tidenní embryjka ( jedno to nezvládlo a u zbylých mi kvalitu neříkali), takže nebojte... i když přiznám se že jsem se taky obávala, protože víc zamraženo nemáme. Fotky Vám taky tuze závidím ☹
sammaelko - píchání po stranách jsem měla taky a mohlo by to být zahnizďování do děložní sliznice, to 5-8 dní stará embryjka to dělají. Jinak cyklus jsem měla v nativu ( sliznici v dově ovu 8mm) a teď beru 1x prednison a zavádím 2x2 utroš, nebaštím protože mi po něm je mdlo a potřebuju mít bystrou hlavu v práci. Ale nevím jestli to některá máte, ale bolí mě v kříži. Vím, že mám uhnutou páteř, ale nikdy mě to tak nebolelo. A taky jsem celkem přešlá, protože po dnech klidu a pohody, jsem se s manželem předevčírem hodně a zbytečně pohádali a od té doby žádné píchání či tlačení v podbřišku nemám, tak se bojím, že jsem to tím stresem pokazila 😖

irisi
13. dub 2012

a další samodeptání jsem si hned po transferu vsugerovala tím, že předchozí cyklus jsem měla pouze 25 dní (13.den ovu) a před KETem byla ovulace až 14.den, takže nebude dostatečně dlouhá doba na zahnízdění a že i když by byly životaschopní tak je menstruace vyplaví....transfer byl totiž díky stáří embryjek až 19.den cyklu....

sammaelka
autor
14. dub 2012

@irisi Ahojky, vítám tě mezi nás. Určitě se nenechej ničím rozhodit, vím, že se to lehko říká, ale opravdu musíš být v klidu a nemyslet na to. Zkus knížky, filmy, křížovky, ruční práce, manikúru.......Hlavní je být v pohodě. Já jsem se snažila na to od KET nemyslet, zabývala jsem se jinými věcmi, koukala na seriály a docela mi to pomohlo.

Jinak teda děvčata vám chci oznámit, že píchání už trochu ustalo (včera odpoledne), tak nevím, jestli mám být ráda, nebo se bát. Uvidíme. Ještě 2 dny a budu testovat, jsem zvědavá ale zároveň se hrozně bojím (neúspěchu). Negativních testů už jsem viděla víc než dost, tak trochu přemýšlím, jak moc by se mnou zamával ten pozitivní 😀 Pěknou sobotu všem! 😉

mpetula
14. dub 2012

Ahoj holky. Tak dnes mám za sebou KET a mám zavedená dvě embryjka. Tak se snažím myslet pozitivně a být v poho, ale vůbec mi to nejde. Teď se nebudu ani rozepisovat víc, protže jak o tom začnu psát a přemýšlet, tak jsem dost nervózní, tak si jdu raději pustit nějaký film 🙂 Všem vám držím palečky 😵

sammaelka
autor
14. dub 2012

@mpetula Veeeelká gratulace!!! Tak ted hlavne klid, odpocinek, nohy nahoru a nechat se obskakovat. Pokus se na to moc nemyslet, pak to rychleji utika. Kdy budes testovat, jestli dobre pocitam tak 24.4.?

mpetula
15. dub 2012

@sammaelka Řekli mi za 14 dní, tak 28.4. jestli vydžím... Co ty? 🙂
Jinak vám ještě napíšu, co mě včera docela rozhodilo. Nevím jestli jsem to tady psala, ale chodím k doktorovi jinam a do car na zákroky také jinam. Můj dr. s nima spolupracuje. Ve středu jim zavolal, že v sobotu bude tedy KET, ať se na to připraví. Nikdo se mě na nic nezeptal... No a já logicky předpokládala, že vydají ta dvě embrya a že buď budou ok a dají se dvě, nebo to jedno nezvládne a zůstane jedno a kdyby ani jedno, tak až pak vyndají ta druhá, kde jsou tři. Přišlo mi to logické proto, že kdyby první KET nevyšel a pak náhodu to rozmražení přežila tři, tak bych asi riskla tři. No a včera tam přídu a oni že rozmrazili ty tři a všechny ok. Tak jsem řekla, že je chci všechny a doktor co tam byl řekl že ne. No dopadlo to tak, že to jedno embryo v podstatě vyhodili 😢 😢 A to je to, co mě pořád trápí. No a ještě dr. co KET dělal byl docela drsnej, tak to nebylo vůbec nic příjemného. Tak teď se snažím být v klidu a nemyslet ani na to, že jsme přšli zbytečně o embryo a ani na doktora.

mpetula
15. dub 2012

@sammaelka Už to vidím 🙂 psla jsi to včera, že ještě dva dny. Tak zítra, nebo až v úterý? V každém případě budu držet palce 😵

sammaelka
autor
15. dub 2012

@mpetula Ahojk, no tak to je teda mazec, co píšeš. Malinká, je mi to líto 😢 I když asi takhle, nevím teda, jak to máš v car s platbou apod, ale v mém car to funguje tak, že si za KET (rozmražení embryí, kontrola, zavedení) platí 3300,- Kč bez ohledu na počet embryí. Pokud by ti rozmrazili ta dvě a nepřežila by, asi bys to musela stejně zaplatit, nebo ne? Ale upřímně teda nechápu, proč ti ten doktor řekl ne. Ptala ses? Možná jestli to třetí nebylo nějaké slabší nebo špatné? Nebo se možná jenom bál dát tři, přece jen je to riziko...ale jen tak ho vyhodit to je teda pěkně sprosté. Naprosto chápu, jak ti je 😢

Já budu testovat v úterý, to mám 10tý den po KET. Včera mně přítel přemluvil, abych zkusila test a našli jsme slaboulinkého ducha. Tak se potichounku raduji a doufám, že v úterý už bude vidět silnější čárka. Obrečela jsem to a přeju si, aby to nebyl nějaký omyl nebo chyba testu. Viděla jsem tu druhou čárečku já a viděl ji i přítel, tak se utěšuji tím, že tam asi opravdu je, že jsem si jí tam nepřimyslela. Ale je fakt sotva viditelná. Tak uvidíme.

kaja23
15. dub 2012

Ahoj, zítra mě čeká utz 11 DC před prvním KET, chtěla bych se vás zeptat , co mě čeká dále a na co se mám připravit...už je to tři roky, co jsem byla na IVF, tak začínám mít "žaludeční" nervy. Děkuji K.

mpetula
15. dub 2012

@sammaelka Jéé, tak to potichoučku gratuluji, to je super 😵 😵 No my za KET teď neplatili, bylo to vlastně dokončení IVF cyklu, neměli jsme ET. To už je jedno, musím myslet na ty dva bobánky co mám u sebe, ale tohle se mi pořád v hlavě motá. Na podzim při prvním IVF by jsme za něj dali nevím co a teď ho prostě vyhodili. Jo a všechny tři byli stejné, ale doktor mi řekl, že je to hodně velké riziko dávat tři. Celé to bylo hrozně takové rychlé, já se to dozvěděla až přímo na sále, nikdo nevypadl že by se se mnou vybavoval.... Jak jsem psala, na tohle musím zapomenout a být pozitivně naladěmá aby byl pak i testík pozitivní 🙂

mpetula
15. dub 2012

@kaja23 Ahoj, hele asi ani nic zvláštního, nic mě nenepadá 🙂 Tedy u mě se nic zvláštního nedělo. Já byla na utz ve středu, tam mi dr. řekl že v sobotu bude KET a ať už začnu brát utrogestan. No a KET jako takový, je stejný jako ET, tak se neni čeho obávat 😉 Když nenarazíš na doktora jak já včera 😠 🙂

kaja23
15. dub 2012

@mpetula - děkuju, jde mi taky o to, kdy se mě budou ptát, kolik mají rozmrazit mrazáčků a kdy se dozvím, kolik jich zůstalo a jak jsou na tom. Teď jsem četla, žes to neměla teda s dr jednoduchý, takovýmu člověku bych se ráda vyhnula 😖

sammaelka
autor
15. dub 2012

@kaja23 Ahojky, vítej mezi námi 😎 Já jsem byla na kontrole 15dc, doktor skontroloval sliznici přes utz a řekl, že to vypadá dobře a že jsem připravená. na KET jsem šla v sobotu, to bylo 18den cyklu. Mražáčky jsme měli dva, doktor se mně sám zeptal, jestli chceme oba dva nebo ne (chtěli jsme). Dostala jsem Estrofem, Prednison a Crinone, řekli mi že v den KETu ráno si mám zavolat do embryolaboratoře, jak dopadlo romzražení a že mi přesně řeknou, v kolik mám přijet na přenos. Nakonec mi z lab volali sami od sebe, že rozmraž.dopadlo dobře, obě embryjka jsou výborné jedničkové kvality a že mám přijet ve 12h. S sebou noční košili, pantofle, partnera a dva doklady totožnosti + poplatek za KET a doplatek na léky 😀
A z IVF máš nějaké dítě/děti?

kaja23
15. dub 2012

@sammaelka - jeee, to je přesně, co jsem potřebovala vědět 😉 Z IVF nemáme žádné mimi, i když jsem měla transfer dvou.Ale do dvou měsíců jsem "záhadně-léčitelsky" přirozeně otěhotněla, bohužel se od porodu snažíme znovu, ale žádný zázrak už se nekonal, tak jsme se rozhodli použít naše mrazáčky, měli bychom mít 4, uvidíme, jak dopadneme. Taky bychom chtěli zkusit dvě, tak snad to rozmražení obě zvládnou. Ještě jednou děkuji za super odpověď!

jika10
15. dub 2012

@mpetula Ahoj, tak presne takhle to mam i ja a taky se bojim, ze nam nejaka ta embryjka vyhodi. A prosim te, k jakemu dr chodis??? Ja totiz taky chodim ke svemu dr a on to pak v CARu vyrizuje. Ja chodim do ISCARu a on s nima spolupracuje

irisi
16. dub 2012

@sammaelka moc moc moc gratuluju 😅 a tuze Ti to přeju .... já jsem v soboru taky testovala a čisto, bílo ☹.... toršku na mě spadla depka, ale zakazuju si ji a ještě živím naději, že je brzo, pokud se chytnul pouze jeden bobánek....

irisi
16. dub 2012

@mpetula Ahojky, je mi líto, že jste zbytečně přišli o jedno.... a vůbec nechápu jejich jednání.... mám u sebe pocit, že když chci všechno podchytit a na vše se ptám, že ze mě dělají blbečka, proč se o to všechno starám a když to nedělám , tak se to něja podobně zvrtne a vyčítám si to já a jim je to fuk 😠 ..... v tvém případě, proč vážně na poprvé nerozmrazili ty dvě? a když by se nechytli tak při druhém KETu už by se tolik nemuseli bát transferovat 3.... no vím, že těžko se na t nemyslí, a rady abys to už vypustila z hlavy nezabírají.. tak jen Ti říkám, že je ty si nic nevyčítej a těš se že se ti tam zavrtávají 2 mrňousci 😉

mpetula
16. dub 2012

@jika10 Ahoj,já teké chodím do ISCARE a jinak k doktoru Kultovi. A jak je máš embryjka rozdělené?
@irisi To je mi líto, že na testu bílo ☹ a kolikátý den jsi testovala? Já se na to už snažím nemyslet a věřím těm dvou co mám 😉

irisi
16. dub 2012

@mpetula já přesně nevím jak se to počítá 🙂....ale snad 11DPO ... 6tý den po transferu 5ti denních embryí.... myslím¨si, že v při ivf jsem v tuto dobu testovala, protože se mi rozjel mírný OHSS, tudíž jsem věděla, že hcg se produkuje a slabé // tam už byly

Co myslíte je to ještě brzo nebo by tam už aspoň duch měl být?

mpetula
16. dub 2012

@irisi Já tedy také nevím jak se to přesně bere, ale šestý den mi přijde brzo. Určitě bych to ještě nevzdávala, zkusila bych to ještě třeba ve středu. Mě řekli, že za 14 dní od transferu testovat...

jika10
16. dub 2012

@mpetula AHoj, mam je rozdelene 3 hned po oplodneni (prvojadra) nebo tak nejak to muj dr nazval, a dve po 5-ti denni kultivaci. Jedine co me prekvapilo, tak kdyz jsme byli s manzelem v den ET u embryolozky, tak nam rikala ze mame 7 krasnych blastocyst. 2 mi zavedli a museli jsme je pozadat, zda by nam nejake zbyvajici krasne mohli zamrazit. Myslim si, ze kdyby jsme jim to nerekli, tak by je snad vsechny vyhodili a my bysme prisli o 2 krasna miminka. Tohle me fakt stve a trochu si pripadam jak kasicka na penize. A stve me to i z toho duvodu, ze kvuli moji nemoci je pro me spatna hormonalni stimulace, a vedi ze potrebuju nejake ty pokusy bez stimulky a stejne to je proste takhle. Chapu, ze za IVF maji vic prasuli, ale taky by meli oni brat ohled na nas, vsichni nejsme Onassisove a Trumpove
Jo a jinak chodim k dr. Bartakovi

irisi
16. dub 2012

@mpetula jj počítám se středou nebo čtvrtkem .... právě mě už zase 2x dloublo, tak jestli to nejsou zaražený větry 😀 , tak aspoň můžu doufat.... mpetula jsi na neschopence? relaxuješ a užíváš si?

mpetula
16. dub 2012

@jika10 Jj, my také měli prvojádra, prý je u nich největší šance že zvládnou rozmražení. Něco na tom možná bude, když nám to zvládli tři ze tří. Otázkou je, jak to zvládají dál u mě... To by snad nevyhodili ne?!!?!!! No to by byl vrchol. Fuj, raději na to ani nemyslet. Pro nás je každé embryjko zázrak, ale oni to berou asi uplně jinak 😒 A jak píšeš o té stimulce, měla jsi klasickou, nebo minimálku?
@irisi No vidíš 😉 Nesmíš hned stresovat, fakt si testila myslím moc brzo, to bude dobré 😉 Jj, jsem doma.