CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
4. zář 2009

Hm 😒 No nic, poptám se a uvidíme. Jako já si na Puregon nemůžu v nejmenším stěžovat, aplikace opravdu pohodlná, doplatek přijatelnej... Ale opravdu cítím, že změna bude potřeba, ve všem, přeci jen je to poslední pokus. Takž že bych se naučila sama si to míchat? 😒
V peru je ještě třeba Gonal, ale myslím, že to vyjde nastejno, jestli Puregon nebo Gonal, to je ten samej princip... Nechám to na těc doktorech, zase z nich budu tahat sáhodlouhý infa 🙂

spes2009
4. zář 2009

Ahoj holky,

tak koukám, že jste si včera užily srazík v hojném počtu a hlavně v dobré náladě 🙂 To je super, doufám, že někdy to vyjde i mně mimopražské 😉

Aknyt já jdu v pondělí ve 12:00 hod, tak to se tedy neuvidíme. Doufám, že u mne to bude všechno v pořádku a řeknou mi rovnou, kdy můžu přijít na transfér 😵 Tobě přeji, ať je to všechno také v pořádku a ať nám hlásíš pozitivní zprávy 😵 Držím pěsti!

Holky já musím říct, že já jsem zrovna ta, co se v ničem moc nešťourá, nečte, studie moc neřeší a pak když si někde přečte "Fostimon jo? To ještě někde někomu dávají? Značně znejistím a říkám si, jestli pro mne dělají to maximum, co jde. Jenže naštěstí vy jste holky chytré, zkušené, které mne vždycky usadíte do klidu, že u Apoli jsou doopravdy odborníci, kteří pro nás dělají to nejlepší. A za to vám děkuji 😉 Já proto ani na jiné diskuze nechodím, protože pak bych byla rozhozená z toho, že tam dělají to a tamto a ono a mne jen ten základ. A hlodalo by mi to v hlavě. Takhle vím, že vy to máte nastudované, že když tady něco napíšete, má to hlavu a patu a víte o čem mluvíte 🙂 Jsem za to fakt ráda...

Jinak já šla včera navštívit svého milovaného gynDr. se slovy jen, že se jdu na něj podívat a říci mu co a jak, že jsem měla ET v květnu a nic a teď snad KET a popř. další IVF, tak koukal, jako že už to mám jednou za sebou. Dávala jsem mu tam do karty nějaký ty zprávy z CARu a on tím svým humorem říkal, to si nechte, já to nechci, to pak jsou samé papíry a těch ještě bude, než se to povede 😅 . Ale znám ho, takže vím, jak to myslí. Na konci jsem odcházela a on se na mne zničehonic vrhl a vzal mě za ruku a přál mi, ať to vyjde a přijdu s dobrou zprávou. Tak mě tak zahřál u srdíčka a říkala jsem si, že lepšího jsem si nemohla vybrat 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, asi nejspíš Aknyt, která si tuším lepila náplasti. Mám teď ty náplasti, myslím Exahexal, nebo tak nějak a mám pocit, že jsem po tomto hormonu podrážděná, nervózní, hádavá. Je to možné, nebo jsou to jen moje psychické doměnky či prostě normální nálady? Teď nevím, jaké to jsou hormony, ale ty co podporují růst sliznice 😅 😔

spes2009
4. zář 2009

Len, ale neboj, ono se to dá s tou "míchačkou" zvládnout. Já si to tedy vybrala hlavně kvůli penězům, abych nemusela tolik platit a míchala jsem já a jednou píchala já a pak už manžel. Prostě je to o cviku a klidně bych si to teď píchala i sama. Jenže já jsem chtěla, aby toho byl přítomen i manžel, že je to jako naše společné "dělání miminka" 😀

len
4. zář 2009

Spes, tak to je fajn, že máš tak dobrýho gyndaře, vím, o čem mluvím! 🙂 Mně ten můj nikdy štěstí nepopřál, dokonce když jsem mu přinesla papír po revizi, tak řekl jenom hm 😒 A doporučil mi tehdy půl roku pauzu! Tak mě napadá, když tak moooc dbá na názor doktorů z CARu (nebo se aspoň tak tváří), co by řekl na to, že Ř jeho doporučení na půlroční pauzu komentoval slovy - ale to je takovej nesmysl! 😀
Takže děkuji, zůstávám v CARu, mám pocit, že to, co mi tam říkají, má hlavu a patu, a kdykoli se zeptám proč, dostanu rozumnou a dobře zdůvodněnou odpověď. Ale obvodního gyndaře, toho teda měním 😀

S hormonama - náplasti jsem nelepila, ale dle mýho je prostě možný všecko. Já taky na něco reagovala úplně jinak, než uváděli v příbalovým letáku, ale reagovala jsem tak na to pokaždý, takže to určitě bylo tím lékem. A přitom se tu s tím často nesetkávám (zatím jsem snad nepotkala nikoho, kdo by zvracel po Puregonu).

haaribo
4. zář 2009

Tak konečně v posteli.....
Můj oblíbenec Vokroj mě opět potěšil...folík 13mm 8DC, v pondělí ještě 1 UZ - zase u něj, aby věděl zda roste a pak IUI. Jinak jsme se bavili o IVF - uklidnil mě co se týče peněz, taky mě uklidnilo, že ICSI u nás nehrozí, tak do toho asi půjdem. Ještě jsme se bavili o mém předchozím těhu - to je taky plus pro mě, tak se necháme překvapit, zda to vyjde....

aknyt
4. zář 2009

Spes, já nelepila náplasti, ale polykala tabletky s estradiolem. A podrážděná jsem byla taky a bolela mě hlava. Ten Estrahexal měla nitenka.
Na pondělí ti držím palečky, ať je sliznice OK a můžeš v klidu na KET. Ve 12 budu u zubařky, tak to se určitě nepotkáme.

spes2009
4. zář 2009

Len, jj, vím o tom tvém a je dobře, že měníš. Protože člověk potřebuje klid a ne se ke všemu nervovat ještě s blbým přístupem svého lékaře, že. 😝 Doufám, že ta tvoje nová doktorka bude dobrá a budeš spokojená a s lázněmi to vyjde 😉

No právě že já jsem před tím všechny hormony zvládala na jedničku. Žádný extra změny, klid. A teď jsem nevrlá na manžu, všechno mi leze na nervy a včera jsem sprdla tátu a po chvíli zase maminu (tedy tak nějak ve srandě, máme dobrý vztah a já jsem "hodná" dcérka, ale i já jsem koukala, jak jsem od rány 😨 ) No doufám, že mě to brzy přejde a budu zase brzy vysmátá, jak normálně bývám 😎

len
4. zář 2009

Haaribo, super 🙂
Co se týče IVF, tak se financí opravdu neboj, jestlinepotřebujete ICSI, tak se zvládne za 30 Kč poplatek s Fostimonem a spol. nebo cca za 4000 Kč s Puregonem a spol (při normální reakci) Plus 2800 za mražení, pokud je co mrazit 🙂

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, tak super 😵 Sakriš ten Vokroj mě ale čím dál víc láka, že bych "svojí" Jaroš. jednou vyměnila za krasavce 😀 😎 Jsem zvědavá, kdy ti naplánuje IUI, jestli se tam třeba nepotkáme.

Aknyt, vidíš, Estrahexal 😅 , já si ani pořádně nazapamatuju to, co užívám 😅 😅 😅 Jen vím, že mám za sebou 2 náplasti a nepoznávám se 😖 Děkuji za palečky, doufám, že bude vše OK. No já moc ráda na utz nechodím, tak bych si to klidně s tebou vyměnila a pak si přišla jen pro pozitivní výsledek 😀 . Radši zubař, než gyn. utz. Ale vím, že ty máš pořád nějaké trápení se zubama, tak ať tě to nebolí 😉

haaribo
4. zář 2009

Len a když by mi náhodou nestačila ta pojišťovnou proplacená dávka, jak to funguje??? Říkal mi co den, to 1000kč, kolik dní se to tak připichuje???

haaribo
4. zář 2009

Spes, IUI vidím na středu...

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, my jsme tedy ICSI museli mít, ale i tak jsem doplácela na Fostimonu asi 1.100 Kč za 3 krabičky, protože to rostlo nějak pomalu a navýšili mi dávku. Ale pokud jdete bez ICSI, tak se to dá zvládnout, neboj. 😉 Holt ty peníze jsou na tom všem pro mne nejhorší. Nevadí mi do sebe cpát hormony, píchat si injekce, jezdit tam na kontroly a utz, ale to, že člověk musí mít v záloze pořád nějaké tisíce a výsledek není nikdy zaručen... Ikdyž člověk je ochoten udělat cokoliv, ale občas by se ty peníze hodily i někde jinde. A to nejsme ještě samoplátci 🙄

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, pojištovna hradí jen to určité množství a potom když potřebuješ víc, dostaneš recept a jdeš si to koupit do lékárny. Já jsem si připlácela 3 krabičky, což bylo u mne na den a stálo to něco okolo 1.100 Kč (Fostimon).

len
4. zář 2009

Haaribo, záleží na preparátu, počítej, že denní dávky jsou tak 150-300 IU a injekce Puregonu (to je ten dražší a teda dle některých zdrojů mnohem lepší a spolehlivější a účinnější a rodí se po něm víc dětí a já nevím, co ještě 😀) 1000 IU (ofiko teda 900, ale je přeplněná) stojí cca 4000. Takže kdybys musela připichovat 250 IU denně, tak je to cca těch 1000. Ale opravdu ve valné většině případů se dé té pojišťovnové dávky vejdeš a kdyžtak bych nepočítala, že bys připlácela víc jak za den-dva, tři, to už by byl vážně extrém... 🙂

haaribo
4. zář 2009

Díky Spes, ještě by mě zajímalo, kolik dní se tak přidává, jestli max 2-3....

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, mně tuším přidali asi 3 nebo 4 dny a pak už jsem se tam nevlezla a ten jeden si hradila... Já teď nevím, kolik dávek máš hrazených. Počkej, já to zkusím spočítat z kalendáře.

haaribo
4. zář 2009

Je snad 30 ampulí...

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, takže podle mých propočtů máš hrazených 30 krabiček fostimonu, což u mne bylo na 10 dní a já stimulovala 11 dní. Ale vím, že někdo měl i 4 ampule denně, což pak vychází na menší počet dní...

len
4. zář 2009

2250 IU je hrazených od pojišťovny. Ale třeba konkrétně s tím Puregonem, když máš dvě pera á 900 a jedno á 300 a jedno á 150, tak je to ofiko 2250 IU, ale ve skutečnosti jsou ta pera přeplněná, takže máš minimálně 200-300 IU navíc, což je klidně celej den 🙂

haaribo
4. zář 2009

Tak krabiček....
No, on mi říkal, že někdo tu dávku ani nespotřebuje....ale já nejsem zrovna drobek, tak je tady otázka, jestli si nebudu připlácet...

haaribo
4. zář 2009

Moc děkuju, holky, už musím konečně zavřít očka, ale večer na vás ještě kouknu.... 😉

len
4. zář 2009

Jo, je hrazených 2250 IU a ampule Fostimonu má 75 IU. Taky se to může měnit - začínáš se třema ampulema denně a pak ti to navýšej na 4 nebo naopak snížej na 2, dle toho, jak reaguješ...

collette
4. zář 2009

Len - Gonal je taky "křeččí" 😀 , Gonal je molekula alfa, Puregon beta...

Holky, držím vám všem pěsti... Člověk, který tohle všechno nemusel podstupovat, to nedokáže pochopit, ať si říká, co chce... Tak já vám teda můžu jenom fandit 🙂

spes2009
4. zář 2009

Haaribo, jedna krabička = jedna ampule 😎 Pro mne je prostě jedna krabička, protože to IU je na mne už mooc vysoká CARovská 😀 Ale jak píše Len, můžou ti to měnit. Já ani nevím, proč jsem měla 3. Prostě mi dali 3 a bylo to. Že by se to dávkovalo podle váhy, nevím... 😒 Ale neboj, zbytečně se bojíš a pak nervuješ. Všechno dobře dopadne a třeba bude krásně reagovat a ani nevybereš tu dávku od pojišťovny 😉

spes2009
4. zář 2009

Collette, děkujeme moc 🙂 Je pravda, že jsem si vůbec nedokázala představit, co to je snažit se o mimi a dlouho nic a nakonec postupovat všechno toto 😉 Ale doufám, že to bude mít pozitivní výsledek 😵

Musím letět na schůzku, kdybych to už sem nestihla, tak si užijte krásně víkend. Pa

len
4. zář 2009

Collette, já vím, já vím, proto říkám, že bych si přechodem z Puregonu na Gonal asi moc nepomohla, že to vyjde zhruba nastejno.

Spes, IU je international unit - mezinárodní jednotka 😀 I hCH v krvi se měří v IU, lépe řečeno mIU/ml - milimezinárodní jednotky na mililitr 😀 No prostě do sebe za den musíš dostat nějaký množství a IU je jednotka, ve který se to množství počítá 🙂 Někdo má tři ampule Fostimonu (3x75=2250) a někdo si na peru Puregonu natočí 225 čáreček, ale dávku do sebe dostanou stejnou 🙂 Oni většinou kolem těch 200 IU začínají (při první stimulaci) a pak to mění dle toho, jak reaguješ... Já měla celou dobu (10 dní) 200 IU, ale někomu to po první kontrole upravují, protože prostě každej reaguje jinak.

collette
4. zář 2009

Děvčata,

došla jsem k závěru, že začal víkend 🙂 Jdu dom a pokusím se dospat. V noci jsem spala s jedním okem otevřeným. Tak pa a krásný víkend!

len
4. zář 2009

Collette, tak pěkný víkend přeji! 🙂

haaribo
4. zář 2009

...tak jsem spala 2 hodiny a konec. Jsem to dneska přetáhla a teď se mi nechce spát... ☹

saralinda
autor
4. zář 2009

Haaribo, super, že to nebyla žádná cysta.