CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
7. říj 2009

Já nevím, co je její přesná povinnost, ale na několika místech mi dali na ni kontakt, že právě ona mi se vším poradí a rezervaci provede... Ve druhém hotelu e paní milá, ochotná, ale volno mají až od 21. 🤐

martinka.a.honzik
7. říj 2009

A kam vlastně jedeš? Do Frantovek?

len
7. říj 2009

Jo, ráda bych... Ale zatím to není ani přislíbené v té pojišťovně 😀

martinka.a.honzik
7. říj 2009

To vyjde neboj 😉

Frantovky vřele doporučuji, mě tam moc pomohli, na rok jsem se zbavila bolestí. To byl tak úžasný rok....

len
7. říj 2009

Já si od toho slibuji, že mě tam nastartují a hned po návratu bych šla do toho posledního IVF.
Štve mě, že mi všichni říkají - nespěchej a užívej si tu PN, jenomže já jsem dost akční člověk a opravdu si dost dobře neumím užít půl roku flákání se doma 😒

martinka.a.honzik
7. říj 2009

No mě takovéhle řeči, taky dostávají....

len
7. říj 2009

Holky, mám dotaz. Mám před sebou poprvé krátký protokol.
Ř mi řekl, ať se stavím 5-7 dní před začátkem MS vyzvednout si léky. To kvůli lázním patrně nezvládnu, takže bych se musela stavit cca měsíc předem. Vydají mi ty léky už takhle brzy? A nebudou mě třeba chtít ještě těsně před stimulací vidět ultrazvukem nebo tak něco? Jde mi o to, že jestli lázně klapnou, tak bych se měla vracet 18.11. a MS by měla dorazit už 17.11., takže je to nost natěsno. Ale zase kdybych v tomhle cyklu stimulaci nezahájila, tak by mi jednak propadlo schválení od pojišťovny a druhak by se to vůbec nestíhalo letos...

aknyt
7. říj 2009

Len, léky by ti měli vydat i dřív, pokud máš schváleno z pojišťovny. A ty lázně jsou dost dobrým důvodem. Mně na UZ před krátkým protokolem přímo nebrali, tedy na konzultaci ano, ale speciálně na UZ mě neobjednávali.

aknyt
7. říj 2009

Část léků a rozpis jsem měla od konce července a stimulku až v září, takže to jde, jen jsem se pak objednala podle DC na kontrolu při stimulaci.

len
7. říj 2009

OK, díky moc 🙂
Schválený je IVF určitě, tak jestli mi schválí i lázně, zavolám jim tam, vyzvednu si léky a začala bych stimulovat poslední den lázní... Mám předběžnou rezervaci na nástup 21.10., tak teď už "jen" aby mi to opravdu schválili 😝

martinka.a.honzik
7. říj 2009

Len, tak hlavně zítra hned hlaš a jen dobré zprávy jo....

len
7. říj 2009

No, to bych moc ráda 😉
Jinak to teda vypadá tak, že valná většina ubytování už je do konce roku obsazená, takže co se mi podaří sehnat, jsou jednolůžáky, tudíž hodně velký doplatek 😖 Ale co, dostávám tu nemocenskou, tak kam jinam ty peníze dát než do zdraví, ne?
A vlastní pokoj taky není marnej 😉

janamej
7. říj 2009

Ahoj holky, všechny Vás v krátkosti zdravím, je mi momentálně dost zle, tak posílám jen pár pozdravů. zatím pa.

martinka.a.honzik
7. říj 2009

Len, já si myslím, že ty prachy za to stojí... V kterým láz. domě to máš předrezervovaný?

len
7. říj 2009

Pawlik-Isis. A pak v Belvederu, ale tam by to bylo později a komplikovanější. Tak snad to zítra opravdu schválí 😉

martinka.a.honzik
7. říj 2009

No hezky pěkně....ty jsou super...
Určitě to schválí....musí 😉

len
7. říj 2009

Jenom aby to bylo včas a zase si něco nevymysleli 😉
Docela mě šokoval Adler - prý - do konce roku máme plně obsazeno 🤐

martinka.a.honzik
7. říj 2009

No ono je to hodně obsazené a bohužel hodně Němčourama, ty jsou fakt všude a děsně arogantní, to je snad jediné mínut. Potkat se s nima na procedurách občas fakt zážitek.

len
7. říj 2009

No to ale mají oni smůlu, pokud by si na mě něco zkoušeli 😀 Německy nehovořím (po čtyřech letech v N firmě, kde jsem s přehledem s vedením jednala v AJ) a nemám problém někomu něco říct pěkně od plic 😀
Ale jak říká moje maminka, co v N pár let pracovala - nejhorší národ na světě jsou východní Němci 😉 Západní prý naprosto OK, ale ti zase asi nebudou jezdit do Frantovek, co 😀

martinka.a.honzik
7. říj 2009

No asi tak 😀
No důchodci a ještě k tomu Němčouři, to jé úplně vražedná kombinace... 😀 😝

janamej
7. říj 2009

Máte Německu několik let žila, a je to tak Západní jsou naprosto OK, ale ten východ - ach jo 😠

saralinda
autor
7. říj 2009

Len, mně dali taky léky na stimulaci více jak měsíc dopředu. Při mém nepravidelném cyklu mi Bláhová řkla, ať si léky nafasuji hned a uvidím, kdy MS dorazí. Když jsme MS dostala, tak jsem se objednala na UTZ (asi na 6. den, ale přesně se nepamatuji). Takže naposled na konzultaci jsem byla cca pěsíc před stimulkou. Takže by to u tebe mělo být OK. Držím malíky, ať máš zítra ve schránce dobré zprávy z pojišťovny.

Aknyt, tak se na tebe štěstíško konečně usmálo. To je dobře.

jasmina309
7. říj 2009

Zdravím holky
Tak Leni, jak to čtu, tak na zítra tfuj, rfuj at ty lázně konečně jsou přikleplý! Moc ti přeju změnu a pobyt v nich!

Týnko- tak ses přeci jen dočkala! Super! Budeš mámou aspon psí a pak...tou pravou 🙂

Jani- dej se brzo dohromady kočko!
No mě dnes tak šíleně bolela hlava, že až teprve druhej prášek a to po 6ti hodinách zabral 😕 . Ještě, že ten... Bylo mi až blivno(úplnej náběh naq migrénu, fuj)

Tak a já zítra o déváté dopoledne dostanu pichuli Fostimonu(300IU) a pak každý den až do úterý! Úplně sem zapoměla, jak to bolí, tak si to hezky vychutnám 😝

saralinda
autor
7. říj 2009

Jasmínko, přeju ti, a%t tě to moc nebolí. Ty první injekce třeba bolet nebudou.

larri
8. říj 2009

Dobre ranko,
Len,nez pojedes do lazni,zajdi si do CAR a nafasuj leky.Rekni jinm,ze nevis,kdy zacnes stimulovat,jestli hned pri MS nebo pri te dalsi.Ja jsem takhle dopredu dostala injekce podruhe.A uplne v pohode.

Jasminko,prijemne pichani,at je to posledni s pozitivnim testikem.

Aknyt,gratuluji,karta se obratila a ted bude vse ok. 😉

saralinda
autor
8. říj 2009

Dobré ráno, děvčata 🙂

larri
8. říj 2009

Jo a jeste jedna perla.Dr.Jirsova mi doporucila dalsi laparku,pri ktere by mi spalili vejcovod,ktery je nepruchozi.Abych nemela dalsi mimodelozni.To jsem odmitla,mela jsem dve laparky a mohli mi to pri nich udelat.
Pokud budu dalsi mimodelozni,tak mi ten druhy vejcovod stejne vezmou a ja pojedu do Bohnic.
To budu mit trochu jine lazne nez Len.

Pa a hezky den,jdu pracovat. 😉

martinka.a.honzik
8. říj 2009

Dobré ranko všem 🙂

Po dnešnim rannim šoku, jsem připravená jen na samé dobré zprávy 😉

len
8. říj 2009

Larri, cituji tady tu lázeňskou vyhlášku (kterou evidentně doktoři často neznají):

Indikace:
N 96, N 97 - Sterilita a infertilita (primární a sekundární sterilita na podkladě zánětlivém i funkčním, abortus habitualis)
- Komplexní lázeňskou péči lze poskytnout u žen do 40 let věku celkem 2x.
- U sterility je nutné i vyšetření partnera a jde-li o ženu starší 35 let genetické vyšetření obou partnerů

Stavy po gynekologických operacích a po operacích v oblasti malé pánve
- Komplexní lázeňskou péči lze poskytnout do 12 měs. od operace a to po operacích, které byly komplikované nebo s komplikovaným pooperačním průběhem a dále u žen do 30 let po břišních operacích se vztahem ke krajině malé pánve

Pak ještě další věci, ale to se nás netýká.

aknyt
8. říj 2009

Ahojky, tak mám v práci fenku, zatím jsme čůrání vychytaly venku, teď se chystá spát, tak jdu trochu pracovat 😉

Larri, ony prý neprůchodné vejcovody snižují šanci na úspěch při IVF (nevím přesně proč), proto ti asi navrhla Jirsová odstranění toho zbylého.