CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
23. lis 2009

Gabikri, super! veliké gratulace. Budu myslet na obě embrijka, ať se do bře vyvíjí. Můžu se zeptat, kolik máš FSH? Už jsme to nějako zapomněla.

Seps, to fakt letí, už 13tt. Díky, že jsi k nám zašla připomenou, že to fat funguje. Ať se ti daří.

len
23. lis 2009

Gabi, paráda 🙂 Hele, stačí jedno jediný, když je kvalitní 🙂 Jinak ptát se musejí, pokud někdo vysloveně nechce dvojčata, tak se zavádí jen jedno...

gabikri
23. lis 2009

saralinda : FSH jednou 20 a jednou 28 😒

len : no, já si říkala, že to tak asi bude 😉

martinka.a.honzik
23. lis 2009

gabikri: velká gratulace, tak držím palečky, ať se obě embryjka dobře vyvíjejí a ať je máš brzy u sebe v bříšku.

Já patřím k těm, co od začátku hlásili, že jen jedno do bříška 😀. Ale mít toho za sebou tolik, co většina vás holek tady, tak bych do 2 asi taky šla. 😉

len
23. lis 2009

Marti, já měla pokaždý dvě. Poprvý se chytil jeden (ale pak to vzdal), podruhý ani jeden, takže potřetí, budou-li dva, chci je zase oba, i za cenu možných dvojčat (ale ona ta šance je tak 10%).

martinka.a.honzik
23. lis 2009

Já to rozhodování měla jednodušší v tom, že se nám oplodnilo 10 vajíček a možná nebýt té PK, tak nám jich zůstalo víc, než ty 4. A z nich byli 3 superkvalitní. Navíc jsem se děsila toho, že mé kolena,kyčle (obojího mám vrozenou vadu) a záda by 2 fakt už asi neunesli 😀. Teda byla jsem před tim varována ortopedem. I když, on mě varoval i před spontálním porodem a taky jsem ho zmákla a bez újmy a to že tedy Verča nebyla žádný drobek 😀 Takže kdo ví.

A navíc, dvojčátka tu ješte něbyla ne? Tak kdo bude první? 😅

len
23. lis 2009

Co si vybavuji, tak jen za poslední rok se narodila IVF-Apoli-dvojčátka Kacatku a taky je teď čeká Tuli 🙂

len
23. lis 2009

Jo a moje spolubojovnice z červnový OPU 🙂

martinka.a.honzik
23. lis 2009

Aha....tak oprava....kdo bude čtvrtý? 😀

eustoma
23. lis 2009

ahojte apolenky, jak tak citam vsekte ste uz podstupili kadeco. ja zatial iba druhy cyklus u apoli skusame stymulovat a planovat 😉. no inak s manzou by sme velmi radi dvojicky. ako je to nase vysnivane, ale je jasne ze berieme aj jedno 😉. no uvidime. ked sa to teraz zase nepodari tak buduci rok skusime IVF. a to sance na dvojcatka stupaju 😉 😉 😉.

inak u nas je manza v poriadku a ja tiez, folikuly sa i tvoria pekne aj vela. ale nejake hormonu mam malo a to my predlzuje cyklus. tak to teraz skusaju zkratit a trosku pomoc s ovulaciou. tak uvidime.

inak mi pird eze kazda navsteva v CARe sa nejak predlzuje. ze som objednana na 11 a pridem na radu kludne aj v 12. je to tam takto normalne? ako nevadi mi to, len sa chcem spytat ako si mam planovat navstevy. a jasne ze radsej budem dve hodky cakat, len aby pomohli k mimcu 😉 😉

saralinda
autor
23. lis 2009

Eustoma, jak píšeš o tom zpoždení oproti objednání, tak už to tu zmiňovala tuším Aknyt. Taky se jí to stalo, tuším minulý týden. Asi mají teď nějaý výpadek personálu (kvůli chřipkám???). Jindy byli docela přesní, rozdíl max 20 minut.

eustoma
23. lis 2009

tak ja som zatial mala asi "stastie" 😉. bola som minuly, aj predmynuly tyzden.

pre istotu si budem davat vecsiu rezervu 😉 😉 😉.

len
23. lis 2009

Ahoj, jde někdo k Apoli zítra?

gabikri
23. lis 2009

Tak dvojčátka bys taky brala, ale nevím, jak by to zvládly moje záda, ale co, když tak budu jenom ležet 😝

Holky zítra mám volat na ty embrya, to se může stát, že mi řeknou, že se nevivinuli ?

larri
23. lis 2009

Holky,rychle jsem va precetla,ale opravdu rychle.

Moc vas zdravim a mejte hezky vecer. 😉

len
23. lis 2009

Gabi, může se stát cokoli, ale moc ti přeju, ať se dozvíš něco pozitivního 🙂 Ono zítra ráno uvidí jen počet prvojader jako důkaz oplodnění, maximálně že by se už rozdělily na dvě buňky...

martinka.a.honzik
23. lis 2009

Gabikri: jak píše len, stát se může cokoliv, ale já pevně věřím, že kvalita zvítězí nad kvantitou 😉 Moc držím palečky.

Jinak jako bych to neřikala, dneska mě moje 2 nej kámošky (které to jediné vědí, co a jak) nezávisle na sobě lámaly, abych testovala už ve čtvrtek 😀 . Tak jsem jim jasně řekla, že budu testovat, až v sobotu ráno. Tak musím vydržet, jinak byste mi to tu neodpustily 😝 😀

martinka.a.honzik
23. lis 2009

Len: tobě samozřejmě taky moc držím palečky, aby byla Jarošová v poho a taky a to hlavně, aby bylo dost folíků a pěkných. Na kolikátou jdeš k Apoli?

len
23. lis 2009

Marti, před druhou. A kamarádky odkaž na tuhle diskuzi, my jim vyčiníme 😀

martinka.a.honzik
23. lis 2009

Len, paradox je, že ta jedna děti snad ani neplánuje (kariera a vyšší životní nároky) a ta druhá ta když se snažili, tak testovala snad v průběhu celého měsíce mi přišlo, ale zase měla štěstí, protože si mimčo přivezli ze svatební cesty (tam taky testovala) no a to byl jejich první snažící měsíc. Takže nevim jestli by tuhle diskuzi ,,pochopily,, 😀

len
23. lis 2009

Hele, já občas s uspokojením počítám, kolik jsem ušetřila za testy 😀

martinka.a.honzik
23. lis 2009

No já mám doma test forYou za 50,-....takže kdybych testovala např. od zítřka tak to vlastně ušetřím 200,- to je dobrý....že bych si za to něco koupila, když to ušetřím 😀

len
23. lis 2009

No jasně, máš motivaci 😉

martinka.a.honzik
23. lis 2009

No jsem zvědavá, jestli budu takový hrdina od čtvrtka. No ale je pravda, že zatím jsem v naprostém klidu. To minule jsem byla jak na trní už od začátku. Možná je to tím, že už jednoho prcka mám, tak mě to tolik netlačí, nevim.

fr.vladka
24. lis 2009

Ahojky, tak se mi to už krátí, mám pocit že to dostanu, takové napětí v podbřišku. Prsa už mě vůbec nebolí jen v tom kříži.. Mám strach že to tam není...

martinka.a.honzik
24. lis 2009

fr.vladka: ahojky, neboj a vydrž. Já mám taky různé příznaky a nepříznaky, včera mě začali pobolívat prsa a dnes už zase ne, bylo mi blbě a teď už ne, každá den je mi fakt jinak, ale myslím si, že s námi cloumá hlavně ten Utroš. Moc moc držím palečky, aby MS nedorazila a ve čtvrtek tam byly krásné //.

aknyt
24. lis 2009

Ahojky,
Gabi, držím tvým vajíčkům palečky, ať se hezky oplodní a zítra je máš u sebe 🙂

Vladko, on pocit na MS a rané těhotenství je hooodně podobné, aspoň u mne to tak bylo. Tak dokud MS nedorazí, tak není nic ztraceno 😉

U nás nic nového. Dnes jdu na kafčo s holkama z rodinky (vytvořila se odnož původních umělinek - nás takových loserů 😀) a snad už konečně odevzdám bodýčka pro neonatologii v Motole. Přišlo mi to jako dobrý nápad, třeba by šlo něco takového i u nás, jestli by o to stáli a jestli bych pak nešila sama 😀

martinka.a.honzik
24. lis 2009

Jééé aknyt to jse super nápad. Škoda, že umim jen tak akorát přišít knoflík ☹

len
24. lis 2009

Aknyt, já zase ve velkým háčkuju 🙂 Teď tvořím sněhový vločky, jenom během včerejšího večera jsem jich udělala deset, ale mám co dělat, rozhodla jsem se, že z nich nadělám péefka a podaruju všecky svoje doktory a hodný sestry 😀