CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

wrtulka
29. lis 2009

Len bohužel víc než bohaté ☹
Nicméně naděje umírá poslední!
No já neměla to srdce nechat je na misce..

len
29. lis 2009

No, nevím sama, co bych dělala, ač jsem proti zavádění tří, tak říct mi, že nejsou ideální a na mražení to není... fakt nevím 😀
Mě tu spousta lidí uklidňuje, že jim taky zbylo jedno a je z toho dítě, ale není tu moc lidí, co by měli jedno už 24 hodin po odběru 😀 Až na Gabi, takže Gabi - koukej otěhotnět, ať mi jdeš vzorem 😉

wrtulka
29. lis 2009

Leni já jsem taky proti zavádění tří..ale víš jak se to říká..nikdy neříkej nikdy...
v tu chvíli..
prostě jsme je tam nendokázali nechat umřít na misce... když už došli tak daleko a na transfer byly vhodný...ale na zmražení ne
Uvidíš jak se to emrijko bude vyvíjet..jasně naděje umírá poslední!!!

len
29. lis 2009

No právě, nikdy neříkej nikdy 😉 Ale doufám, že to nebereš zle, když ti přeji 1-2 😉
Moje naděje už teda asi umřela, ale jak říkal chlap - na tom, co si myslím já, embryu stejně nezáleží 😀

wrtulka
29. lis 2009

Len to jsem četla a moc se mi jeho logika líbí 😀 😉
uvidíš zítra co se má stát to se stane.. když nic tak aspoň budete mít ještě jeden cyklus na pojišťovnu...
ale spíš hele všechno zlý je k něčemu dobrý.. podle mě vám díky ICSI od těch trilobitů 😀 😉 (nevím jak se píšou ty embrijka se 3 gen. informacema) tedy dokážou pomoct.. když tohle je v pořádku.. myslím z hlediska počtu genetickcých informací.. takže kdyby nic tak jste aspoň zase o kousek dál..

Pokud jde o mě tak já včera prohlásila že i kdybych je měla nosit na zádech tak si i 3 nechám.. ale upřímně budu to řešit ve chvíli kdy a) najdeme // b) na UTZ budou 3 srdíčka do tý doby je dost brzo stahovat kaťata když brod ještě ani nevidím..
nicméně všechna ta embrijka byla velká tak si myslím že by se to moholo podařit ..věřím jim..doufám....

akorát to jsem se tě chtěla zeptat.. přišli s teorií že mám blbý vajíčka..že za rozpad našich embrií můžu já..
dá se s tím něco dělat?

len
29. lis 2009

Trilobiti dobrý 😀 Embryoložka to shrnula pod pojem polyploidi 😀
Jestli pomohlo ICSI, nevím, dělat statistiku na dvou kouscích není zrovna moc vypovídající 😀 Ale kdybych to zkoušela (sorry všem, kdo se ve statistikách orientují), tak poprvé přirozeně (bez ICSI) oplodněno 100 %, triploidních 33 %. Podruhé bez ICSI oplodněno 100 % (zralých), triploidních 75 %. Potřetí s ICSI oplodněno 50 %, triploidních 0 %.

Jestli se dá dělat něco s blbýma vejcema? Popravdě je to takový plácnutí do vody, nechováš se standardně, jak jsou zvyklí, tak to na něco svedou - diagnóza "blbá vejce" je teda značně všeobecná, asi jako když embryoložka razila teorii, že za ty polyploidy může manžel, protože má příliš dobrý spermie 🤐 "Blbá" můžou být vejce x způsobama, můžou být špatně zralá (ale to by se asi neoplodnila), což je prostě dané tím, že ne všechny folikuly rostou stejně rychle, ta nezralá jsou nutný "odpad" 😒 Může tam být nějaká genetická chyba, kterou ty mít můžeš (a pak se s tím nic dělat nedá) nebo nemusíš (náhodná mutace a pak je pravděpodobné, že se to příště nebude opakovat). No a nebo může být chyba v xy jiných věcech, které doktoři dneska nedokážou zjistit (a ani třeba nevědí, že vůbec existují), což se pak samozřejmě nedá ovlivnit tuplem. Řežábek ve své knize píše, že průměrně je třeba 8-10 vajíček na jedno otěhotnění, že se prostě počítá s tím, že všecko se neoplodní, spousta se jich zastaví ve vývoji, značné je % časných potratů... Takže od toho je holt stimulace, vyprodukovat jich co nejvíc a počítat s tím, že většina je špatná, ale pár dobrých se vždycky najde. No a někdo jich má špatných třeba 30 % a někdo 80 %. Tak aspoň, že dobře reaguješ na stimulaci, takže šance na pár silných tam je 😉

wrtulka
29. lis 2009

Len máš IP 😉

wrtulka
29. lis 2009

Len oni mi neřekli jak špatný ty vejce mám jediný na co si stěžovali že museli dělat AH protože byly ty obaly nějaký tvrdý

aknyt
29. lis 2009

Len, to mě teda štve, že máš jen to jedno. Vůbec nevím, jak bych se sama rozhodla... i když já jsem srab, takže bych zkusila čtvrté IVF na pojišťovnu. Držím palečky... ať se rozhodneš jakkoliv.

len
29. lis 2009

Aknyt, myslíš, že to jde? Normálně ho odmítnout... Asi by mi pěkně vynadali, že to vzdávám předem. No nic, zítra ráno v osm budu moudřejší a poreferuju 😒

rendulina
29. lis 2009

Leni,uf,uf-moc mě mrzí,že vám to takhle dopadlo 😔 ale stále je alespoň jedna naděje,že to ten jedinej bojovník nevzdá.Mocinky ti přeji,ať to dopadne dobře a máš ho zítra u sebe!

Jinak stále mě připadá,že se ty naše IVF-ka v něčem podobají.Já při 3.IVF také dopadla blbě(viz album) 🙄 .A řekla bych též,že ten dlouhý protokol mi vyhovoval nyní víc.

Tak snad se nepřidáš ke mně jako samoplátce-my již teď střádáme těch 50.000kč 😝 ☹ na příští jaro.
Je to fakt síla....

Jinak gratuluji Aknyt ke // - Tulip ke dvojkám 😵 🙂 a klarce ke krásným fotečkám!Šikulky...

To čučím,že ti Wrtulko zavedli(i přes to,že by to nemělo smysl zamražovat)najednou všechny 3 embryjka?To by asi u Apolináře neprošlo...tam nejvíce dvě 😖
A přeji též mnoho zdaru! 😉

Larri: tfuj,tfuj,tfuj - na příští týden

Mimochodem alespoň pěkný 1.adventní večer 😉

aknyt
29. lis 2009

Len, vím, že to snadno nejde... a nešel by drobek zamrazit? Já vím, asi je to blbost... ☹ Já vím, že z jednoho embryjka může být mimi, tak mu budu držet vše, co mám, aby to byl silák, který ti přinese štěstí!!!

len
29. lis 2009

Aknyt, asi jsi stejnej realista jako já, co? No, mě napadlo, že bych se s nimi mohla dohodnout, že ho necháme třeba ještě dva dny a uvidíme, jak se mu bude dařit. Taková PK vlastně, ačkoli je to normálně proti mému vnitřnímu přesvědčení, protože je to velkej risk, že by embryo nevydrželo, ale na druhou stranu by asi nebylo dost silné a já bych měla další pokus k dobru. Jenomže když si vzpomenu, jak se mnou embryoložka odmítla diskutovat... Zpětně lituji i těch peněz za ICSI, ale už to nešlo vzít zpět.

Rendo, jojo, já kopíruji tvůj třetí a tys zkopírovala můj první cyklus, samý perličky, co? Naštěstí aspoň ty peníze máme, ale daleko radši bych za ně nakoupila mimču výbavičku, než je cpát do toho, aby se vůbec mohlo narodit 😔

saralinda
autor
30. lis 2009

Ahojky děvčata, znovu otevírám otázku data srazíku. Víme, že Len nemůže ve středu 2.12. a co vy ostatní? Larri, dneska bys měla vědět po UTZ více, viď? Tak dej vědět, kdy by se ti srazík hodit (přeci jen, ty směnuje).

Děvčata, dejte vědět. Ráda bych vás zase viděla naživo.

len
30. lis 2009

Tak jo, tak mám ortel.
Embryo se dělí, ALE. Některé z buněk mají opět více jader, tudíž transfer nedoporučen i s přihlédnutím k tomu, že mi bude ušetřen jeden cyklus. Takže potvrzeno, že ICSI je věc báječná, ale teorie o superspermiích v mém případě asi neplatí a sklon k triploidům je na mé straně.

martinka.a.honzik
30. lis 2009

Len, to je mi moc líto. ☹ Ale na druhou stranu je lepší, že se na to přišlo takhle v čas, protože by se ti vlastně zbytečně vyplítval ten 1 hrazený pokus a stejně by z toho nic nebylo.
Jen takový blbý totaz, ty triploidi se tvoří, kvůli špatné genetice nebo nevědí, proč se to vlastně děje?
Ach jo, to je fakt síla ☹

len
30. lis 2009

Jo, je to lepší, ale daleko radši bych, aby se normálně zastavilo ve vývoji, než tohle 😒
Triploidi... to kdyby se vědělo 😝 Genetické vyšetření máme OK, ale znáš to - tím, že ti vyšetří sto padesát možných mutací nezaručí, že není chyba někde v dalších milion sto padesáti 😖

saralinda
autor
30. lis 2009

Len, to je mi líto, že je to zase triploid ☹ (wrtulky pojmenování trilobit se mi moc líbí 😀 ). Ale na druhou stranu, alespoň máš pro tento cyklus jasno a máš ještě jeden hrazený pokus.
Proč skonstatovali, že ICSI je dobré, když je to stejně triploid? Tomu nerozumím, včem, teda pomohlo.

len
30. lis 2009

Sar, ono se nevědělo, proč je to triploid. Byly dvě verze - buď se do vajíčka dostane víc spermií (v tom případě by ICSI pomohlo, když tam vpraví jen jednu) nebo je chyba v meióze (prvotní dělení buňky, kdy má "odhodit" jednu sadu chromozomů, je to dělení pohlavních buněk hned na začátku, které má zaručit, že ve výsledném embryu budou dvě sady - jedna od otce a jedna od matky). V téhle fázi to zatím selhalo vždycky, ve chvíli, kdy mělo embryo jen jednu buňku, ta už byla triploidní a měla tři prvojádra. Tentokrát po oplození měla prvojádra dvě, což bylo správně a myslelo se tedy, že na vině byly spermie a tím, že tam píchli jen jednu, vše bude OK. Bohužel pak nastává další fáze dělení, tentokrát je to mitóza, při které se z dvojjaderné buňky stávají dvě dvojjaderné - takhle probíhá veškeré buněčné dělení, právě mimo buněk pohlavních (kde je meióza). No a tady nastala chyba teď - dvojjaderná buňka se rozdělila, ale ne na dvě dvojjaderné, ale jednu dvojjadernou a jednu vícejadernou. No a ty se dělily dál... Takže ve výsledku vznikla taková mozaika, kde některé buňky byly OK a některé ne - nebyl to "čistý" triploid.

len
30. lis 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, když jste měly IVF bez ET, za jak dlouho od OPU dorazila MS?

wrtulka
30. lis 2009

Ahojky Leni..
tak jak koukám tak na trilobity ani ICSI nevzítězilo ☹ no dobrý je že máš aspoň ještě jeden cyklus na pojišťovnu ušetřenej! A taky jste zase o něco chytřejší...Jinak myslím že vím přesně jak ti je ☹ mám to za sebou...
Ale chtěla jsem ti napsat k tomu IVF bez ET tak mě ms dorazila strašně brzo ...asi 8 dní po OPU

saralinda
autor
30. lis 2009

Len, při 1. IVF jsem měla OPU 3.2. a MS dorazila 12.2. (při dlouhém protokolu, ale to je asi jedno). Při 2. IVF jsem začala krvácet v den píchání Pregnylu ☹

aknyt
30. lis 2009

Len, tak se to "vyřešilo" za tebe. Mrzí mě to ☹ A je mi líto toho tvého cyklu a těch nervů a bolavého pozadí. Ale zbyl ti cyklus, tak naber síly a příště s dlouhým protokolem to bude jistě lepší. Jinak MS mi dorazila stejně jako kdyby OPU byla ovulace - MS mi chodí i přes Utrouš. Holka, drž se!!! 😔

aknyt
30. lis 2009

Promiň, já nechtěla být cynik... ani tvrdej realista ☹

martinka.a.honzik
30. lis 2009

aknyt: A co ty, jak si na tom?

klarka.k
30. lis 2009

Ahoj holky, děkuju za podporu (Ren,Sar,Aknyt). Přeju hodně síly. Vím jaké to jsou nervy, i když oproti vám, jsem si neprožila nic. Když jsem četla vaše vyprávění, jak strastiplná je cesta k miminku, bylo mi z toho hrozně smutno. V našem případě byl problém jen v mém muži. Mě se vajíčka tvořila pěkně (poprvé 11 a podruhé 15), i když nikdy nám nezbyla žádná embryjka na zamražení, vždy jen ta 2 na vložení. No a nakonec z těch dvou posledních se chytil jeden bojovník. Věřím, že stačí i to jedno kvalitní embryo, aby se to povedlo. Všem tady držím všechny palce... 🙂

klarka.k
30. lis 2009

Aknyt, kdy jdeš na ultrazvuk? Už se nemůžu dočkat fotečky a těším se na dobré zprávy!!!

aknyt
30. lis 2009

Klarko, zatím jsem se na UZ neobjednala, oficiálně bych měla testovat až ve čtvrtek, tak mám obavu, aby mě nesprdli, že testuju tak brzy 😉

Marti, čárka pořád je, trochu sílí, pokud se k tomu dokopu, tak vyměním večer foto... Ty už ses objednala na kontrolní UZ?

martinka.a.honzik
30. lis 2009

Aknyt, ještě ne. Měla jsem testovat nejdřív ve středu, tak chci zítra ráno testnout poslední mamatest co tu mám, abych viděla jestli čárka sílí a pak zavolám k Apolináři. Kvůli jednomu dni snad prskat nebudou. Teda ale návalama je mi pěkně blbě 😝. No a v týdnu si chci pro jistotu zajít na krev. Ale nevim jestli musím na gyndu nebo mi to může nabrat i obvoďák. Platit se mi to totiž nechce, protože teď počítáme před Vánocema každou korunu. To bych se na to raději vyprdla.

martinka.a.honzik
30. lis 2009

je super super, že ti čárka sílí. Moc moc držím palečky.