CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
3. pro 2009

Len,ja jdu v sobotu.

Holky s tim srazikem mi je to jedno,ale nechcete to nechat na dalsi tyden?
Ale jelikoz vsechny pecete cukrovi,tak to asi neprojde.Byla bych ale rada,kdyby se nas seslo vice nez jindy.

Pokud budu mit ET v pondeli nebo utery,tak mam stejne do 20.12.volno.To uz zalezi na vas.

Tuli,ja byla na UTZ v 10.45 a necekala jsem.Jenom jsem prisla,sestra otevrela a byla jsem tam.

martinka.a.honzik
3. pro 2009

Tak já se srazíku bohužel nezůčastním. Nakonec to manželovi nedalo a jedeme 10. na UTZ všichni, no a když už budeme v Praze, tak se podíváme po nákupech a taky hlavně po vánoční Praze, Staromák a tak....

dada074
4. pro 2009

Dobré ranko Apolenky,

Aknyt gratuluji jde to pěkně nahoru,my byli včeka také na KO hcg a máme 1017mlU.

Larri držím palečky na sobotu ať jich odeberou co nejvíce.

saralinda
autor
4. pro 2009

Larri, zítra na tebe budu myslet. Ať ti najdou hodně krásných vajíček a pěkně se oplodňují.

Aknyt, stále ti držím malíky a neboj, celý 1.trimestr budu.

saralinda
autor
4. pro 2009

Dada, ratuluji. Moc pěkné číslo. Tak ať dále roste. Budete třeba rodit s Aknyt a Martinkou najednou 😀

Moonca - vítej mezi Apolenkami a přeji ti,a ybs byla brzy těhulka a Apolináře potřebovala max. na porod 😉

tulipanekps
4. pro 2009

aknyt, to vypadá slibně, vím, že jsi z toho v nervech... chápu to a držím palce, jednou to sakryš vyjít musí.

larri, držím na zítřek palce, ať je v těch folíkách jajuch co nejvíc a spermoníky co nejšikovnější. 😉

vůbec všem tady držím palce, jak občas chodím na kontroly, tak kolem caru procházím s velkou vděčností. 😵

na případný srazík se těším, budu občas nakukovat. zatím končím a pěkný víkend a předvánoční atmošku pokud možno nerušenou ničím nemilým. 🙂

verosa
4. pro 2009

Ahojky všem,
takže zázrak se opět nestal a o pozitivním testu si múže zas následující dva roky nechat zdát. ☹
V pondělí zajdu ještě na krev.

martinka.a.honzik
4. pro 2009

Ahojky Apolenky,
dada: paráda, tak jen tak dál. Kdy jdeš k Apoli na UTZ?

dada, aknyt: to by byla paráda se v srpnu sejít v porodce, co 😀, takový originální srazík 😀

Larri: i já budu mo moc držet všechny palce na sobotu, ať je celkový výsledek co nejlepší a v pondělí máš bobísy u sebe.

verosa: to je mi moc líto ☹. Nevim tedy kolikátý den po ET jsi, že test je negativní, jestli neni ještě třeba brzy. Snad je ještě nějaká naděje, že krev bude pozitivní. Držím moc palce

martinka.a.honzik
4. pro 2009

Jo jinak včera odpoledne jsem dobrala poslední Utroš, tak teď už je vše jen a jen na přírodě, jak příznaky, tak vše. Tak snad bude vše Ok.

aknyt
4. pro 2009

Ahojky,
Dado, máš moc pěknou hodnotu hCG 🙂 Jen tak dál 😉

To setkání v porodnici by bylo fajn, ale je to ještě mooooc daleko, myslet na něco takového 😉

Larri, tobě držím vše, co mám, aby OPU byla v pohodě a měla jsi kvalitní vajíčka a z nich krásná a šikovná embryjka!!!

verosa
4. pro 2009

marti jsem 2xET 1xKET a // jsem zatím ani nezahlédla. Jen je to o horší že nemám vlastní oocyty a tak jsem v systému dárkyň. Tzn. na další pokus čekat tak 2-3 roky 😒

aknyt
4. pro 2009

Monco, jsem ráda, že se keška líbí... odhalila jsi ji mě podle nicku a nebo podle diskuze tady? Jinak keška mi dělá radost, zatím vydržela a má za sebou 550 přístupů 🙂 Taky dala fůru práce, vydlabat du schovku do dubového dřeva mi trvalo 14 večerů, pak jsem si pomohla začistit to vrtačkou, ale do té doby vše ruční práce dlátkem 😉

martinka.a.honzik
4. pro 2009

Aknyt, já vím, že je to ještě hoooodně daleko a máme před sebou ještě dodně dlouhou a ne jednoduchou cestu. Plně si to uvědomuji.... Byla to jen takový myšlenka.

verosa: to je mi líto, že jsou takové dlouhé čekací doby a že je to takovéhle strastiplné ☹ . Já jsem teď měla spíš na mysli, kolikátý den jsi dneska po ET nebo KET, jak dlouho u sebe máš embryjko?

aknyt
4. pro 2009

Veroso a nechcete zkusit darovaná embryjka? Na ta se prý až tak dlouho nečeká.

verosa
4. pro 2009

Dnes jsem 14 den po KET.

Variantu s darovanými embryjky já už taky zvažuju, jen se obávám že pro manžu ještě nedozrál čas. Vím jak je to hrozně těžké se s něčím takovým vyrovnat. Já sama to že nebudu mít "vlastní" vstřebavala 3 roky.

aknyt
4. pro 2009

Veru, tak si vyber někoho z CARu, komu věříš ty a respektuje ho i chlap a domluv konzultaci. Ta často zmůže 100x víc než domácí přesvědčování. My byli u MUDr. Jarošové a dokázala s mým chlapem divy. My totiž měli poslední IVF napůl s dárcem (původně mělo být vše s dárcem, ale zlepšil se manžovi spermiogram), kterého můj chlap do té konzultace odmítal.

verosa
4. pro 2009

Byli jsem u Jarošové, právě ona navrhla celá embryjka. Byl u toho i manža povídali si spolu ale jak říkám, některá rozhodnutí musí uzrát. Uvidíme. V úterý skočím na krev a pak se objednám na další konzultaci, ale až v novém roce.

martinka.a.honzik
4. pro 2009

verosa: třeba to ještě dobře dopadne a krev bude pozitivní. Budu moc držet palce.

Ach jo holky, nemáte to vůbec jednoduchý. Vůbec si to nedovedu představit.

len
4. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem zpátky od Apolináře a řvu tu jak želva 😢
Jsem čekala, že mi povědí, že to teď byl omyl, chyba protokolu nebo tak něco a že příště to zase zkusíme jinak a bude líp... Jenomže Ř koukal do těch lejster, rozložil si to tam po stole, porovnával cykly a zkonstatoval, že to bylo mizerný vždycky a ten poslední cyklus to završil. Že na stimulaci reaguju vzorově, ale výtěžnost vajíček je velice špatná a o kvalitě embryí pak radši ani nemluvit. Tentokrát prý 6 folikulů, což je fajn, 4 vajíčka z nich taky normál, ale jedno prázdné a dvě nezralá, to už je moc. A to, jak se to poslední dělilo (mělo ani ne 48 hodin po OPU 5 buněk, což by byla jinak paráda!) může naznačovat, že problém je definitivně v kvalitě vajíček, mohlo to souviset s potratem i tím, jak dlouho se nám nedaří... Ptal se, jak dlouho se snažíme, tak povídám že něco mezi 50 a 60 cykly a kromě prvého IVF jsem v životě neviděla //. Vzal ta lejstra za embryoložkou, jestli potvrdí jeho názor, pak je přinesl zpátky a prý se shodli na tom, že mi IVF nepomůže. A definitivně ne ICSI. Prostě vajíčka jsou špatná, oni nedokážou žádným způsobem zlepšit jejich kvalitu a IVF tedy nemá co obcházet, jen "nakumuluje" několik přirozených cyklů dohromady, ale stojí to akorát spoustu peněz. Takže mi doporučuje dvě varianty - buď zkoušet to přirozeně dál a dál a doufat v zázrak, objektivně není důvod, proč by to nemělo klapnout. A nebo, k čemuž by se asi přikláněl, zapsat se do pořadníku na příjem darovaných vajíček. Sakra, já vím, že to dnes a denně řeší spousta holek, já proti tomu nemám žádné morální zábrany, ale chápete ten šok, když ještě včera jsem byla zcela zdravá idiopaticky neplodná a najednou mi tvrdí, že mu jako nejlepší řešení přijde přijmout darovaná vajíčka? To přece nenavrhují každému jen tak na počkání! A to už vůbec nemluvím o faktu, že pokud někde "nesplaším" dárkyni, budu na ně čekat 2-3 roky...
Je mi to strašně hloupé to sem psát, poté, co sem teď napsala Verosa, ale sama píše, že jí to trvalo pár let se s touhle skutečností smířit, já to vím necelé dvě hodiny 😔

martinka.a.honzik
4. pro 2009

Len, tak to je šílenost ☹ je mi to hrozně moc líto ☹ , normálně tu bulim taky ☹

len
4. pro 2009

Marti, nebul, buď veselá těhule 😉
Ale jo, šílený mi to celý přijde taky 😝

aknyt
4. pro 2009

Len, tak to je teda síla ☹ Nějak mi došla slova a nevím, co napsat. Doufám, že se z toho šoku brzy vzpamatuješ... ten letošní rok máš fakt na pytel ☹
Nevíte holky, jestli berou jako dárkyně i ty, co podstupovaly IVF jako pacientky?

len
4. pro 2009

Nojo, no, jde to od deseti k pěti (doslova teda od dvanácti k pěti, počítám-li folikuly 😀 ) 😖
S těma dárkyněma - asi záleží na příčině. Dle mýho pokud by tam přišel někdo, kdo má všecka vyšetření v počádku, "jen" mu chybí vejcovody a za dvou IVF má dvě děti, tak proč by ho vzít neměli?

saralinda
autor
4. pro 2009

Len, je to opravdu velká změna a tedy šok. Chápu tě. Věřím, že se s tím člověk srovnává delší dobu. Já jsem to vyřešila tak, že jak mi to Dr. navrhla, tak jsem se zařazením souhlasila a sestra hnedka někam zavolala, aby mě zařadili do registru (nic jsem nepodepisovala). Říkám si, že jestli je čekací doba 2-3 roky, tak to je akorát tak čas se s tím srovnat. Zrušit se to dá kdykoli a dá se I posunout zpět v pořadníku, kdyby si člověk stale nebyl jisný. Toť můj postoj k problému. No, v podstatě spíše odložení řešení problému na později.

Ver, je mi to moc líto. Vím, že nedávno tu nějaká holčina v nějaké diskuzi (nevím jestli to byla diskuze o darovaných vajíčkách) psala odkaz na stránky, kde se snaží hledat pro holčiny dárkyně a naopak. Zkus to třeba vygooglovat. Nebo si i myslím, že každý CAR má svůj pořadník, a tak je možné, že jiné CARy nemají tak dlouhou čekací dobu. Ale je možné, že to mají dražší.

Holky, přeji hodně síly.

len
4. pro 2009

Sar, takže se to dá vyřešit třeba i po telefonu jako žádost na IVF?

larri
4. pro 2009

Holky,co k tomu rict.Uz to tady bylo vesele a ted prisel plac. ☹
Jelikož mam s vajičkama problemy i ja,tak jsem nad tím nekolikrát přemyšlela.Ale u mne je problém,že by přítel do darovaných nešel.
Je to kvuli jeho víry,takže problem,kterého jsem se bála před 1.IVF.

Aknyt,znam holky co při OPU už věděly,že budou darovat.Nemrazilo se,ale darovalo.
Ja jsem ale četla,že musiš mit aspon jedno ditě,ale Len,ted na diskusi,myslim IVF RIJEN,LISTOPAD někdo daroval a ještě vlastni nema.

Tehulky,vy se držte a ostatnim posilam pohlazeni.Snad nebudu mit další Vanoce,ktere oslavim plačem. ☹

saralinda
autor
4. pro 2009

Len, myslím, že by to neměl být problém. Minimálně tam zkus zavolat, že ti to Dr. doporučil. Nebo tam při nejhorším zajedeš. Ale opravdu u mě jenom Dr. řekla sestře, ať zavolá kamsi (nevím zda do laborky nebo jenom sestrám do kanceláře - byla jsem v ordinaci s UTZ) a napíšou mě ta,. Ta tam hned zavolala a zapsali si mě (teda alespoň doufám, že to nijak nepopletli).

evulatko
4. pro 2009

Ahojky holky, sorry, ze sem lezu, jen jsem chtela napsat Len, ze bych to jeste nevzdavala,mne MUDr. Ř. taky rekl uplne to samy, ze darovana vajicka nebo se snazit doma, no ale ja jsem se tedy nedala a nakonec od nich mame pulrocni mimco🙂 Na darovana vajicka ma podle me clovek casu dost,tehdy jsem i uvazovala o zmene CARu... Dr. Ř. je na muj vkus desny pesimista - realista (i kdyz ho mam rada,ne, ze ne🙂

len
4. pro 2009

Sar, díky, uvidíme...
Evul, taky děkuji za povzbuzení, šla jsi nakonec do dalšího IVF?

saralinda
autor
4. pro 2009

Děvčata, přeji Vám krásný víkend. Valíme na chaloupku k mým rodičům, tak budu bez moderní techniky, jakou je internet.