CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

chrobacek
3. zář 2009

jen pro info já měla 4 dne po ET po PK 4dny test nega pregnyl nebyl 😉

len
3. zář 2009

Chrobi, jasně, někomu se // nezobrazí 3 dny po Pregnylu, ale někomu po 12 dnech jo... Proto mi přijde hrozně divný testovat takhle brzo 😒 Ale když to někomu dělá dobře 😉 Bez výjimky každýmu, kdo musí IVF podstupovat, ty // přeju na hodně dlouho! 🙂

larri
3. zář 2009

Co na to rict?

Mne v praci zase nasr.... ta moje kolegyne,Len a Sara vi,ktera.

Bude se stehovat z bytu,protoze jeji spolubydlici s ni asi uz nechce bydlet.Pujde ke svoji tchyni,s pritelem chodi uz tri mesice a ma tchyni 😀 😀 .
Ale zacala,ze je asi tehotna.Tvarila se u toho jako,ze mi to nechce rict,ale cekala az se budu ptat.
A ted poslouchejte,delala si 13 testu a jednou ji to vyslo poz.,pak zase negativ. a porad tak dokola.No to vite,ze zase lhala.Rekla jsem ji ted na rovinu,ze bud lze nebo neni normalni.

Nedavno tvrdila,ze neotehotni a bude muset na umele kvuli strev.Ted uz to byla cysta na vajecniku. 😠

chrobacek
3. zář 2009

Len jasně každej je jinej ... s tím těhu testem ..... ale jen že já ho v těle fakt neměla rychle.... hele na svých stránkách máš, že se může už 11DPO 🙂) takže já budu takýýýý na krev mám jít 14/9 OPU 28.8. ....chacha tak to nemám šanci vydržet netestovat do té doby .....

len
3. zář 2009

Larri, taky znám lidi, co potřebujou bejt důležitý, jen prostě nechápu, proč musí bejt důležitá zrovna před tebou, když ví, co máš za sebou 😒 Dobřes jí to řekla 😉

larri
3. zář 2009

chrobacek a co tim docilis,kdyz budes testovat,tak brzy? Ja chtela 14 den,ale prisla MS a bylo po vsem.Nakonec jsem mela testy pozitivni a stejne to dopadlo spatne.Soustredila jsem se na testy a na psychice mi to zrovna nepridalo.

Cien mam rada,holky Kelisky mne hodne podporovaly,kdyz jsem to potrebovala,ale to co psala Jasmince a Aknyt se moc nehodilo.
JA mela pri kazdem IVF jine leky a muzu posoudit jake jsou a jak jsem se citila atd...
Cien sla na prvni a tvrdi,ze kdyz si zaplati ty drahsi,tak jsou lepsi.Ja bych si je taky priplatila,ale ja mam po tech smejdech 12 vajicek a to mi staci.

chrobacek
3. zář 2009

larri mě zajímalo jestli tam je pregnyl nebo ne... a kdy se ta druhá objeví .... ted budu testovat.... 9den po ET tj 13DPO ... to na konovi testuje každej... čeho tím docílím budu vědět na čem jsem a nenechám se zvyklat jak minule pro mě lepší pravda než falešná naděje.....

larri
3. zář 2009

chrobacek,ja jsem ti chtela jenom rict,ze ja mela pozitivni test az 16 den.Myslela jsem,ze je vsechno ztraceno.

Ja treba po 14 dnech od ET uz zvracela,coz mi jedna napsala,ze kecam.Proto jsem si ten test udelala,ikdyz jsem spinila.A nasledne jsem sla na krev.

Tim ti chci rict,ze pokud nebudes mit ted test po 9 dnech pozitivni,nic neni ztraceno.

chrobacek
3. zář 2009

Larri vím jak to myslíš, ale na druhé straně pokud není v době MS tj 13-14 den po punkci pozitivní je taky pravděpodobné, že není v pořádku viz potraty, mimoděl. atd.... ale je to pochopitelně můj názor z podle toho co čtu na koníkovi .....

len
3. zář 2009

Chrobi, teoreticky můžeš testovat i 2.DPO 😀 Otázka je, kdy se něco ukáže a jaké je riziko, že to pak vydrží... To je pak na zvážení každého, jestli je mu příjemnější testnout 10.DPO a když bude /, utěšovat se tím, že je brzy, nebo testnout 17.DPO a toho 10.DPO jen hezky doufat. Nebo najít 10.DPO // a pak se stresovat, jestli budou sílit a vydrží to (jako že každý druhý to bohužel nevydrží 😔)... Holt každýmu vyhovuje něco jinýho 😉

Jinak jsem ani netušila, že jsi po ET, tak moc držím palce, ať to tentokrát klapne! 🙂

Cien neznám, mohu soudit pouze dvě věci - testovat 5. den po ET je hodně velká nedočkavost (a zcela zbytečná) - a na tvrzení, že dražší = lepší jsem značně alergická 😠 Teda, otázka je, co je lepší, že, ta cena je vždycky odrazem něčeho. U Puregonu a spol. bych to viděla na zcela odlišnou technologii výroby, velice pohodlný způsob aplikace a v neposlední řadě masivní reklamu. A to jsem měla Puregon taky! Bez obalu přiznávám, že jsem lenoch líná a pohodlná, takže jsem prostě chtěla pero, abych si to mohla bodat doma sama. A co bylo z Puregonu? Nic, z 13 folikulů po 24 hodinách dvě aspoň trošku použitelná embrya. Zatímco moje spolubojovnice čeká po Fostimonu dvojčata. Asi ideálním případem je Jasmina, která měla P. dvakrát a pokaždý katastrofa, zatímco z Fostimonu se jí podařilo dvakrát otěhotnět - lepší reakce, kvalitnější vajíčka. Já bych si rozhodně netroufla tvrdit, že něco je obecně lepší, jenom zastávám názor, že někomu vyhovuje tohle a někomu tamto... Taky byla zajímavá ta studie, na kterou dávala odkaz Aknyt - při dlouhém protokolu dopadly výrazně lépe ženy s Puregonem, ale při krátkém měly naopak úspěšnost POLOVIČNÍ... Netuším, čím to je, ale je to opravdu zajímavé...

larri
3. zář 2009

chrobacek,kdyz ja nevim,jestli by byl test pozitivni driv.ja dostala MS a brala to za konec.Ale zuby jsem si cistila na ctyrikrat,tak jsem to zkusila az ten 16 den.

larri
3. zář 2009

Len,ja jsem u Merionalu prestala jist cokolady.
To je teprve studie. 😉

chrobacek
3. zář 2009

no já jsem právě ten člověk co radši bude vědět na čem je jak žít v naději..... proto říkám, že do krve rozhodně nevydržím a navíc fakt věřím, že test 10/9 bude pozitivní a bude to ten nejkrásnější dárek k našemu výročí ... jojo jsem po ET a dokonce jsme na tom byli lepe jak minule dopracovali jsme se k morulkám tak věříme, že nás děcka nezklamou 🙂)) a děkuju moc 🙂 za palečky 🙂)

jinak souhlas... dražší lepší je blbost tím nás krmila i sestra v caru jestli teda nevydržíme netestovat tak si máme koupit ten test za 100,- Kč jako proč?? já mám testy i za 5,- Kč a žádný falešný čárky neukazuje to je prostě blbost.....a to co píšeš s Puregonem tak to je teda síla.....

larri
3. zář 2009

chrobacek,ja taky doufam,ze to ted vyjde.Budu na tebe myslet.

len
3. zář 2009

Larri, okamžitě si vyžádám Merional! 😀

Crobi, tak morulky, no to je super, tak teď už to opravdu musí klapnout! 🙂 Já se tu zjevím až toho 14., takže si přečtu jen tvé výsledky z krve, do té doby to nebudu považovat za směrodatné, ale toho 14. se těším na nějaký pěkný číslo 😉

j.cien
3. zář 2009

Holky tak vidim ,ze vam poradne lezim v zaludku a musim se tomu fakt smat!
Vse,co jsem kdy napsala oPuregonu,jsou jen fakta,nic vic 😉 a jestli nekoho stve,ze "prodavam v lekarne" a mam pozitivni test jiz 5.den po ET po PK,tak to vas sklamu,ale Pregnyl to urco neni,pac jeho polocas eliminace znam 🙂 to nas ve skole ucili 🙂

Lari a zrovinka tobe jsem posilala stejne jako Occe more pozitivni energie a bylo mi naprosto fuk,ze stimulujes levnym Fostimonem...takze tak a hodne stesti preji 🙂

collette
3. zář 2009

Holky, a co dát půlku dávky Puregonu a půlku Fostimoronu 😀 😀 😀 Ach bóže... Každá jsme jiná a každá reagujeme jinak. Dražší ne vždy znamená lepší. A u léků to platí dvojnásob.

Analogie... V Anglii jsem měla známou, co ujížděla na návrhářích. Tvrzením, že raději méně známého návrháře, než řetězec, mě krmila neustále. Až do okmažiku, kdy mi zase komentovala nějaký hadřík, který jsem si koupila v H&M. Zase začala vykřikovat, že tyhle anonymní řetězce jsou na nic a že si raději koupí něco od a řekla jméno, které jsem v životě neslyšela blaa blaa blaa blaa blaa. Tak jsem jí řekla, že si kupuju to, co se mi líbí a ne věci, který se mi nelíbí jen proto, že to navrhoval někdo "úžasný". A navíc, tohle není anonymní, tohle navrhoval pro H&M Alexander McQueen (byla to pravda, ale kvůli tomu jsem ho nekupovala). To jí zmehlo a byl klid 😀 😀 😀

chrobacek
3. zář 2009

jůůů tak jo 🙂 14/9 doufám, budu oznamovat hcg dvojčátek 🙂)) díky 🙂

chrobacek
3. zář 2009

no mě je to jedno ... u nás v caru se tě neptají automaticky davají ty dražší levnějšími se případně dopíchává když nestačí dávky hrazené pojištovnou

len
3. zář 2009

Cien, mně neležíš v žaludku, neznám tě 😉
Jenom bych strašně ráda znala nějaké studie, ze kterých vychází ta fakta, bohužel co jsem zatím kde načetla, něco vyznívá ve prospěch rekombinantů a něco naopak, zatím jsem na jednoznačná fakta opravu nenarazil 😒 Jako já si teď opravudu nedělám legraci, kdybys měla odkazy na nějaké relevantní studie, moc prosím, sem s nimi!

S tím Pregnylem - opravdu většina holek už po 10 dnech nemá v těle nic, ale za dobu, co tu koníkuju, jsem jich potkala pár, co měly Pregnyl, pak nějak prokoučovaly styk (tudíž nebyly spermie) a stejně po nějakých 10-12 dnech byly slabounké // 😒 Asi jako když má někdo po potratu 10 dní a hCG nula a jiný (po potratu ve srovnatelné fázi těhu) i po měsíci pořád pozitivní testy...

Prostě čím déle tu straším, tím víc mám pocit, že studie a přesná čísla jsou nádherná věc, ale existuje tooolik výjimek, že cokoli zevšeobecňovat a říkat, že něco je jednoznačně lepší, je opravdu kravina. Někomu doktoři doporučej dlouhej protokol, někomu krátkej, někomu pomůže PK a u jinýho je na nic, někomu líp sedne Fostimon a někomu Puregon, jsou tu holky, který mají za sobou pět, sedm stimulací a opravdu mohou srovnávat, jak na co reagovaly, a věř mi, že Puregon opravdu nevítězí pokaždý (a to nemluvím o počtu folikulů, vajíček, embryí, ale jejich kvalitě a následném těhotenství 😉 )

collette
3. zář 2009

cien - při vší úctě, také předpokládám, že vás učili i jiné věci. Třeba to, že nejsme všichni stejní a že každý člověk reaguje jinak. Kdyby to tak nebylo, nedělaly by se klinické studie na velkém počtu vstupovaných pacientů (a čím více, tím lépe), ale jen na jedné osobě a konec, protože to, co by vyšlo u tohoto jediného člověka, by pak logicky muselo platit pro celou populaci. A mně v žaludku tedy neležíš, já tě mám v paži...

aknyt
3. zář 2009

Cien, nezlob se, ale jdi krmit lidi jinam, ju? Když jsem tě požádala o studii, tak jsi mi napsala, že nemáš potřebu dokazovat někomu takovou věc, jakou jsou kvalitnější embrya po Puregonu... Pokud ji máš, tak nechápu, proč se o ni nepodělíš, pak by tvá slova mohla mít nějakou váhu. Ale takto asi ne. Zvlášť když zkušenosti jiných mluví o něčem jiném (viz studie, co jsem ti poslala a píše tu o ní Len).
Že testuješ 5 den po ET je tvoje věc, já jsem taky dost netpělivá, takže to i chápou. Ale za bernou minci ten výsledek ještě nestojí... a vyhráno, bohužel, není až do porodu, to tu ví spousta z nás.

len
3. zář 2009

A ještě - jsem vzděláním stavař. Troufnu si říct, že stavařina je o dost přesnější a jednoznačnější věda než medicína (prostě jistá ocel je tak a tak pevná a můžeme s tím počítat, zatímco každý člověk, ač stejně stavěn, prostě trochu odlišný je). Přesto, pokud se mě někdo zeptá na konkrétní věc, málokdy jsem schopná říct naprosto přesnou odpověď. Ptám se na okolnosti (odkud fouká vítr? - analogie dejme tomu máte nízký nebo vysoký tlak?), jak dlouho chcete, aby to vydrželo, jak to má vypadat (vydržíte i potenciální nevolnosti?), je důležitý vzhled nebo to něčím zakryjete, je pro vás důležité, aby byla technologie výroby/ výstavby ekologická, zajímá vás jen pořizovací cena nebo i udržovací náklady... A věřím, že na stejný problém (dejme tomu řadový rodinný domek) si dva různí lidé vyberou dvě různé technologie, byť třeba jedna je na první pohled jasnou volbou. A spokojeni jsou oba. Jeden to má hotové rychleji (pro něj priorita), druhý ekologičtěji, jiný zase věří, že bude mít minimální náklady na vytápění nebo se o to nebude muset tolik starat...

A stejně tak nevěřím, že i v medicíně existuje něco, co by plošně vyhovovalo všem. Doktor může říct - s tímhle máme lepší zkušenosti, tohle vám doporučuji, ale nikdy nemůže přesně vědět (jen odhadnout), jak na to bude pacient reagovat. Když dobře, hurá, super, když nic moc, příště vyzkouší zase něco jiného...

collette
3. zář 2009

Aknyt - obávám se, že ani po porodu 🙄

aknyt
3. zář 2009

Cien,
to, že prodáváš v lékárně je mi šumák, ale podle mne to je to označení povolání a dosaženého vzdělání, ne záruka pravdivých informací (nedávno mi zrovna paní v lékárně zpochybňovala dávkování léků předepsané v CARu) a kvality. 😉 To, že něco vystuduješ tě ještě na odborníka nepasuje (koneckonců nikoho).
Úspěch ti samozřejmě přeju, ale vysokoškolským vzděláním ani údajnými studiemi mě neohromíš. Na to mám za sebou až dost, abych slepě důvěřovala bez podloženého důvodu (důkazu). 😀

len
3. zář 2009

S tím, že někdo nemá potřebu něco dokazovat 😕 Mně někdo říct - prostě je to tak a tak a já nemám potřebu to dokazovat, tak se mi v hlavě rozbliká varovná kontrolka - bacha, nemá potřebu nebo možnosti? Možná je to tím, že já opravdu chci vědět o všem, co dělám, proč to dělám, jaké to má výhody a rizika a jestli je to jen jedna paní povídala nebo je to opravdu ověřeno - několikrát a nezávisle, s jednoznačnými závěry. Ale možná ti křivdím, možná jen nemáš čas to tu dokazovat (pak to klidně napiš, to chápu) nebo nepovažuješ za důležité dokazovat to někomu, kdo nemá to správné vzdělání a názory čerpá jen z toho, co kde načte, co kde kolem sebe vidí a co má sám o sobě za sebou 😒
Pokud to zase srovnám s tou stavařinou, mám na to sedm let vejšky, rok v zahraničí, ale přesto uznávám že někdo, kdo se danému konkrétnímu problému dlouhodobě věnuje, toho může vědět víc než já. Nebo mít aspoň širší přehled... Samozřejmě těžko asi stejnej rozhled a vědět o všem aspoň něco, ale já taky netvrdím, že vím něco o lécích na vysoký tlak, zato si troufnu tvrdit, že o stimulačních lécích a reakcích na ně mám přehled docela slušnej 😒

len
3. zář 2009

Jinak se omlouvám, že mizím ze zajímavé diskuze (tak fajn, možná mého monologu, ale doufám, že je zajímavej i pro někoho jinýho, než jsem já 😀), ale mizím na sraz 😉 Dále už jsem jen na telefonu...

aknyt
3. zář 2009

Len, naprosto souhlasím. Taky se balím na srazík 🙂

Hrdinka stejně už asi nedorazí 😉

j.cien
3. zář 2009

Aknyt preji ti vice pozitniho mysleni a mene zlosti 🙂

aknyt
3. zář 2009

Cien,
mně zlobí hlavně to, že svými informacemi vnášíš nedůvěru k lékařům u těch, co mají Fostimon a malé zkušenosti. A to často v době, kdy potřebují myslet pozitivně a ne mít pochybnosti. Jistě i ty moc dobře víš, že psychická pohoda je moc důležitá. Ty se zkušenostmi si to vyhodnotí samy. 😉