CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

lucka.adis
24. črc 2009

Gabčo, ty jsi ještě nebyla na ultrazvuku, že nemáš v Albu ani obrázek?

gabina79
24. črc 2009

Zatím se mějte, jdu trochu víc odpočívat 🙂

simulin
24. črc 2009

Gabi, já byla taky 2x na kontrole při špinění a taky je vše v pořádku, tak tomu hold musíme věřit. Jinak má teď dr. 14 dní dovču, tak se modlím,a by se nic nepřihodilo. 😝

lucka.adis
24. črc 2009

jinak to bude asi blbý se ptát, ale proč jsi byla vůbec v té nemocnici... ohledně špinění 😕 se ptám pěkně hloupě, co. Jenomže já se nemůžu dočíst, protoč jsi tam vlastně byla 😔

gabina79
24. črc 2009

Luci, byla - už na čtyřech (vlastně na pěti), ale zatím jsem si nenechala udělat...uvidím ve čtvrtek, jak tam bude prcošek vidět 😉

gabina79
24. črc 2009

Luci, to neva, já jsem to taky zpětně nestihla přečíst....v nemocnici jsem byla protože původní špinění přešlo v krvácení..

gabina79
24. črc 2009

a teď už se fakt mějte. papa 🙂

ivanalysonkova
24. črc 2009

chrobacek: já už na další laparku nemůžu. No můžu, ale je to riskantní. Teď při té minulé jsem měla levý vaječník srostlý se střevama, takže pokud půjdeme do IVF, musí mi brát vajíčka jen zprava, protože vlevo hrozí poškození střev. Hudeček říkal, že pokud bych musela ještě na operaci, tak asi klasickým způsobem.... ☹

irminka
24. črc 2009

ivano: teda, máš toho také za sebou dosti..........máš pravdu, co nejřív otěhotnět, protože ta mrcha endometrioza je fakt potvora....Určo se to povede, držím palce 🙂

zabicka007
24. črc 2009

Ahoj ivi, tak ty to máš teda taky dost komplikovaný, ale abych tě trošku povzbudila - já měla mimoděložní,které mi odstranili na poslední chvíli, při tom mi zjistili end. 4. stupně a všelijaké srůsty, které operativně odstranili, endometriozu přeléčili vyvoláním umělého přechodu. Taky mám cystu na levém vaječníku,ale ta prý ničemu nevadí.Přítel má pohyblivost 8% a množství cca 20 mil.,což je hodně málo. 1. IVF se sice nezdařilo, ale teď 8.7. jsem byla na transferu a čekám test byl pozitivní´ 😀 Takže sice to stálo nějaké to úsilí,ale výsledek se dřív nebo později dostaví. Jinak u prvního IVF jsem platila necelých 20 000 a teď u druhého 26 000, ale mám ještě 5 mražáčků

chrobacek
24. črc 2009

ivana... pardon já jsem se upsala na IVF pochopitelně !!!!!!

miradka
24. črc 2009

Ivi, ahoj. Ja som sa na OBI liečila s endomrchou 6 mesiacov, brala som 6 injekcií a som rada, že som si to presadila. Crha mi chcel dať len 3, ale keď som povedala, že neviem či chcem ísť na IVF, že radšej by som ešte ďalšie 3 injekcie, neprotestoval. Bez rečí ma objednal na ďalšiu. No a myslím, že bol veľmi rád, keď videl výsledky krvi, že som tehotná a hneď s dvomi 🙂 Myslím, že ten umelý prechod je skvelá pomoc. Ja som mala endomrchu 4. stupňa a ľavý vaječník som mala tiež srastený asi s črevami a k brušnej dutine. Pred liečbou som mala pri prvom IVF 2 vajíčka - moruly, ale nechytili sa. Pri druhom IVF 6 vajíčok 3 moruly a 1 8 bunečný - 2 fragmentovali úplne posledný deň. Takže neboj sa liečby, pomože to 😉

Holky o akom tehu řidičáku ste hovorili??? To ste mali na mysli tehotenskú průkazku? 😕

lucka.adis
24. črc 2009

Mir, já tak říkám těhu průkajdě 😀

miradka
24. črc 2009

Ja som pri prvom IVF platila okolo 13000 to preto, že sme mali len 2 vajíčka a nemali sme AH. Druhé nás vyšlo tušim 26 300,- včetne ISCI (6 vajíčok), PK, AH a KRYO

miradka
24. črc 2009

Aha, Luci... 😀 to je dobrá prezývka. Idem sa mrknúť na čo mám nárok v mojej pojišťovni - revírní.

lucka.adis
24. črc 2009

Mir, já si do své zajedu v Pondělí.. stejně budu v Brně a doufám, že budou mít otevřené 😠 mají to s tou otvírací dobou takový divný.

Holky, já ani netuším na kolik nás to IVF vyšlo, akorát co vím, tak je to, že jsme něco neplatili, protože jsme neměli ten ET.. se zeptám potom M a dopíšu to sem 😉

simulin
24. črc 2009

Mayllou, jinak díky za gratulace, nějak jsem ani nedoufala , že to vyjde na první pokus, když tady skoro všechny treperendy říkaly, že první pokus je takový zkušební. Tak že jsem za to moc ráda a možná i proto to vyšlo, že jsem to nějak moc neřešila. 😉
A uvidíš, tobě se to taky jednou podaří.
Jinak Kummel, je fakt sympaťák, tak že se těš. 😀 😉

simulin
24. črc 2009

Holky a jak s tím screeningem, objednávaly jste se tam samy od sebe nebo vás tam objednal gynekolog? 😕

miradka
24. črc 2009

Ywush, aj ty patríš do revírní, však? Ja som nič nenašla pre tehotné, len že preplácajú nejaké vitamíny a utrogestan... 😕

miradka
24. črc 2009

Holky, ja vobec nechápem o čom hovoríte - to ako sa mám opýtať doktora kedy ma pošle na screening?? Mne sa zdá, že z obilňáku posielali aj doporučenia a spomínam si, že niečo je napísané na 16 tt. Tak ak to je ten screening, tak pochybujem, že nás tam dr budú posielať skor...nechápem tomu..

lucka.adis
24. črc 2009

Sim, mě právě že nic moje dr.neříkala. Řekla mi to až dr. na Obi když jsem tam byla na pohotovosti, že tento si musíš hradit sama a ten další někdy kolem 16tt nebo kdy ti už plně hradí pojišťovna. Říkala, že to dělají i na Obi, ale musíš si tam zavolat, aby tě objednali 😉 já si volala na to Veveří v Brně, slyšela jsem o tom hodně pozitivních řečí a jdu právě už začátkem Srpna, tak se těším a den před tím jdu na kontrolu ke své dr. takže mimiňousa uvidím prakticky 2x v tom týdnu 😀

lucka.adis
24. črc 2009

Jinak Kummel je fakt borec, vždycky jsem z kabinky vylezla červená až na prdeli 😠 😀 😀
Však víte, jak jsem o něm tady psávala 😀

irminka
24. črc 2009

simulin: objednáváš se sama, protože je to jenadstandart..potom mně přímo sestra objednala na ten příští

miradka
24. črc 2009

Holky a prečo chcete ten nadštandard? Aby ste boli skor kľudné? No ja by som sa na to musela opýtať mojho dr, lebo vobec netuším kde sa to u nás robí...

simulin
24. črc 2009

Aha, tak že můj doktor o tom nemusí vůbec vědět? Já jsem si pořád myslela, že se jde na tu krev a ten screening je k tomu. Už jsem z toho fakt jelen. 😝
No 31.7.2009 jdu na tu rizikovou poradnu do Brna k Vránovi, tak se ho na to asi zeptám. Tak teď by mě teda zajímala kolik stojí ty testy z té krve.
No a ještě jedna věc, co mi teda zjišťují na těch krev. testech a co na tom screeningu? 😅

irminka
24. črc 2009

holky: vy jste fakt tataři 😀 🙂 😀 🙂

u dvojčat je větší pravděpodobnost, že tam mohou být vývojové vady, takže můj gyndař doporučuje jít na screening již v 1.trimestru 11 - 13 tt- nadstandart, nehradí pojištovna, krev a lepší UTZ - měření hlavičky, šíjového projasnění atd- odhalení Downova syndromu

16 tt - trippel test - krev, odebírá gyndar nebo se jede do centra- jak kdo

20 tt- screening v 2.trimestru - krev, UTZ - odhalení vývoj. vad, které nešly vidět dříve.Pokud vyjdou testy špatně, doporučuje se amniocentéza-odběr plodové vody- rozhodnutí na matce, jestli to podstoupí...

rioko
24. črc 2009

holky na Obi jsou ty testy ve 12 tt levnější než na Veveří
jednak je to velký UTZ kde se zjišťuje šíjové projasnění a nosní kůstka - velká hodnota projasnění nebo nepřítomnost kůstky může značit vývojovou vadu. A pak máte možnost si připlatit za 1000 kč krevní testy které jsou právě ten screening a to je taky na vývojové vady a výsledky jsou přesnější než v tom 16 tt - ty vychází falenšě pozitivně, jako třeba mě

miradka
24. črc 2009

Holky a čo keď testy vyjdu špatne? To ako navrhujú potrat?? To je asi blbá otázka, však 🤐

simulin
24. črc 2009

Irminko, to víš na mě musíte polopaticky, se dívím, že mi o tom screeningu doktor neřekl... 😕 Jen ty krevní testy. Tak že když se nechám udělat oboje, zaplatím asi 2.400,-...? 😝
Nj, ale když jdu 31.7.teprve na Obi, tak to už budu 12tt. a než mě objednají, to bude určo na dlouho, tak to asi nestihnu nebo se to může dělat i později? Asi ne, že?

simulin
24. črc 2009

No Mir, to by mě taky zajímalo a co když je jedno mimi o.k. a druhé ne? ☹ Já vím, jsou to asi blbé otázky, ale člověk myslí na vše... ☹