CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

rioko
21. říj 2010

ahoj holky, chrobacek krásně Ti to utíká a blahopřeji k výsledkům 🙂
já jdu v sobotu na UTZ a zkusíme IUI ale moc tomu nevěřím, bude to bez stimulace - k vůli tomu OHSS který musí doznít, a mě nedozrávají bez stimulky vajíčka takže to bude takový hokus pokus, lepší než nic ale nevěřím tomu moc

sblanch
21. říj 2010

@kobla já tam odpo vždy zastihla dr. Vránu. Ale můžou se nějak střídat. Je fajn, mám z něho dobrý dojem.

Horší je, že mi dnes neřekl kýženou zprávu.. Prostě to zase nevyšlo. Takže 1x IUI, 2x IVF, 1x KET - vše neúspěch... Navíc mi zbyly po 2. ivf 3 embryjka, zavedli mě 2 a o tom 3. nemluvili. Ale dnes jsme se dověděli, že to 3. rozmrazili taky, protože se ze dvou předchozích vyvíjelo jen 1... Nějak mi to zapomněli říce, trošku rána pod pás, mysleli jsme, že máme ještě další pokus...
Myslím, že teď nebudu moct vidět kočárek s baby bez toho, aby se ve mě něco stáhlo...
No nic. Takže další směřování je jasné: genetika a taky laparka, na ni chci co nejdřív, hned další cyklus. Prý 3 dny hospitace... Nemáte s tím některá zkušenosti? Nevím, co od toho čekat. OPU už znám, ale tohle bude asi jiné kafe.

Kobla a Rioko: držím pěsti, určitě budete mít větší štěstí. Držte se

rioko
22. říj 2010

@sblanch to je mi líto
já mám za sebou 2 IUI, pak laparka - ta je v pohodě, jeden den příjem, druhý den ji udělají a 3 den jdeš domů pokud nic nenajdou, jinak tam jsi o den dýl, mě bylo po laparce brzy dobře, nic to není neboj, pak jsem měla další IUI neúspěšné, tak IVF kdy byl úspěch, nedávno KET neúspěch a druhé IVF taky neúspěch, prostě je to fakt zázrak když to vyjde, máme poslední možnost IVF a mám strašný strach z neúspěchu na plně hrazené IVF bysme asi nikdy nenašetřili, přemýšlím jestli taky ještě nejít na laparku protože první IVF bylo brzy po ní a oni to ppořádně pročistí a to taky zvýšilo šanci kdo ví

yvett2009
22. říj 2010

@sblanch ahojky, ja jsem byla na laparce pred rokem na OBI. Byla jsem tam celkem dve noci, prvni den jsem prisla, probehli nejaky vysetreni a priprava na operaci, nasledovala prvni noc a dopoledne jsem uz sla na sal. Nevim presne, jak dlouho to vsechno trvalo, zalezi na tom, co ti presne delaji. U me to bylo pouze diagnosticke, jelikoz zadny problem nenasli. Prespala jsem v nemocnici druhou noc a rano uz jsem vstala z postele a pomale se nachystala domu. Doma se to uz hojilo rychle. Za tyden jsem sla na vytahovani stehu a dnes uz po dvou dirach v brichu neni ani pamatka 🙂 Neni to nic prijemneho, ale da se to prezit!

sblanch
22. říj 2010

@yvett2009 a rioko: díky moc za info, to jsem přesně potřebovala vědět - že to vlastně nic moc není. Jen se trochu bojím, aby mi něco nenašli - na druhou stranu když najdou, snad to spraví a tím se možná zvýší moje šance.
Jak jste dlouho byly v neschopnosti? Abych to mohla nenápadně oznámit šéfovi - 14 dní doma po KETu a pak 14 dní v práci a opět doma... Co se dá dělat... Ví o tom, že se snažíme, že mi tikají biologické hodiny (je mi 32).
rioko: držím moc pěsti, to vyjde, neboj. S tou laparkou bych asi neváhala, ono se to uvnitř asi dost rychle může změnit, takže pomoci by to možná mohlo.
Mě čeká 3. IVF cca na začátku roku... Takže v září to byly dokončené 2 roky v CARu a nic... Do případného 4. IVF bychom asi šli, prostě bych děti moc chtěla. Něco našetřeno máme, sice bychom se chtěli výhledově stěhovat do domečku, ale kdyžtak to odložíme. Jen je to, jak to všechny znáte, blbý na psychiku, co čekání mezi IVF. Všude přibývají mimina a u nás nic... S adopcí si nevím rady. Asi bych neprošla psycho testy, jsem spíš labilní. Teď to jasně vidím po KETu... Prý jsou hodně přísní. Na jednu stranu se nedivím, děti z ústavů potřebují opravdu dobré nové rodiče, ale nemuseli by stím zase tolik dělat. Taky nevím, jestli bychom to vlastně tak chtěli. Jestli bychom to zvládli, vychovat vlastně cizí dítě. A navíc by nám asi úplné mimi nedali, když nám je přes 30...

yvett: a co ty? Byla jsi v tom RF, jak jsem se dočetla? A co bude následovat? Jestli jsi o tom už psala, tak promiň, asi jsem to přehlídla.

Hezký den, venku je v Líšni hezky, tak se musíme usmívat, jinak to nejde 😉
Mějte se B.

antoa
22. říj 2010

Ahoj holky, mohla bych se přidat k Vám do diskuze? Dnes jsem byla vyfásnout léky na OBI na 3. IVF ☹

majka43
24. říj 2010

@antoa Klidně se přidej, ale nějak to tady vázne, hlavně přes víkend.

rioko
24. říj 2010

@majka43 tak co domluvili jste se manželem co dál? my jsme se dnes bavili s manželem o tom, že pokud by druhé mimčo třeba do nějaké doby nevyšlo, asi zažádáme o adopci, nepřemýšleli jste nad ní?

majka43
24. říj 2010

@rioko On adoptovaný nechce. A nechtěli by jste jít, když to nepůjde do toho na co chodím já? Stojí to jenom 6800, to by jste dohromady dali. Já bych už taky neměla 80000 na darovaný vajíčka, ale tohle zvládnu.

yvett2009
25. říj 2010

@sblanch ahojky, ja uz jsem v RF a jsem zatim spokojena. Ted cekam na dalsi mrchu a ihned zacinam s minimalkou. Uvidime, jak to na me bude pusobit. Snad to bude uspesnejsi, nez IVF. Preji pevne nervy pri cekani na tvuj dalsi pokus. 🙂

yvett2009
25. říj 2010

@majka43 ahoj Majko, pokud ted nevyjde ta minimalka v RF, tak jdu do toho sameho, jako ty 🙂

monulkab
25. říj 2010

holky máte nějaké zkušenosti s Estrimaxem? mě ho doky npsala po Etu, když jsem jí říkala o tom že jsem po opu trochu špinila, ale nějak se mi do něj nechce, už nešpiním tak si myslím že je zbytečné do sebe cpát další prášky...

rioko
25. říj 2010

@majka43 a o co prosím Tě jde?
dnes jsem byla na UTZ a na IUI to moc nevypadá, sice folíci dva ale dost malí, ještě jdu na UTZ ve středu jestli nepovyroste aspoň jeden ale moc tomu nevěří, no co se dá děla bez stimulky jsem nic jiného ani nečekala...ale dnes říkal dr. že další IUI by už nějaká stimulka byla, ovšem prášky mi nezabraly tak asi injekce a u mě opět 99% pravděpodobnost OHSS, říkal že když se to opakovala už několikrát tak to se to bdue opakovat znovu

rioko
25. říj 2010

@kobla prosím Tě Ty jsi psala že jdeš zítra k Čadové, dnes jsem zaslechla že je nemocná, můžeš mi napsat jestli tam zítra bude? potřebovala bych s ní mluvit tak jen jestli už je v práci. Díky

majka43
25. říj 2010

@yvett2009 A kam půjdeš?

majka43
25. říj 2010

@rioko On hodně bojoval i s těma embryjkama, že to nebude po něm atd. K adopci teprve musí dozrát a tak zatím zkusím ještě ty embryjka.

majka43
25. říj 2010

@monulkab A jak dlouho už jsi po ET? Už se nějak ztrácím.

antoa
25. říj 2010

Ahoj holky, nevíte jestli je na OBI možnost chodit celou dobu pouze k jednomu dr.- vybrat si ho, nebo člověk musí vzít zavděk kterýmkoliv dr? Trefila jsem na doc. Crhu a skoro jsem mu nic nerozuměla jak mumlal :( dík za odpověď.

rioko
25. říj 2010

@antoa jednoho si asi nevybereš protože oni i operují a nejsou vždy na ambulanci, jinak já chodím zase k Crhovi nejraděj a nejčastěj, dělal mi všechny zákroky, je pravda že na mluvení není nic moc ale je tam největší kapacita a já k němu mám teda velkou důvěru a odpoví mi taky na co potřebuji

antoa
25. říj 2010

@rioko dík za odp. mě si u 1.IVF všichni střídali a nebyla jsem s tím moc spokojená-každý nastavoval jiný postup, 2.IVF letos dr. Čadová - je naprosto úžasná a chtěla bych zase k ní, jelikož ví u mě co a jak dokonce jsem byla i hospit. s OHSS, nyní jsem se dostala k Crhovi a říkám nemám z toho dobrý pocit, 10 min. hledal v papírech pak cosi mumlal a pak navrhl jiný postup než mi plánovala Čadová. Ach jo...

yvett2009
26. říj 2010

@majka43 no šla bych do Jihlavy do Sanusu 🙂 ale ted se mi to nejak zkomplikovalo, vcera jsem to naprosto neocekavane dostala, opravdu jeste v zivote se mi nestalo, ze bych to dostala o 5 dnu drive, vzdycinky je mrcha presna jako svycarske hodiny a ted, kdyz jsem mela zacit s minimalkou, tak se dostavila o 5 dnu drive. Myslim, ze to jsou nervy, jinak nevim... 😒 asi pockam na pristi mesic, az se to trochu ustali.

rioko
26. říj 2010

@antoa jenže Čadová už na CAR nepracuje, má myslím jen jeden den a pochybuju že bere nové pacienty, je teď na normální gynekologii na oddělení 7 jako vedoucí lékářka

yvett2009
26. říj 2010

@monulkab ahojky, pochopila jsem spravne, ze taky chodis ke Koudelkovi do RF? Ja k nemu zacala chodit take. Potrebovala bych se s nim spojit, mohla bys mi prosim poslat jeho mailovou adresu? Teda, jestli ji mas k dispozici. Moc dekuji. 🙂

rioko
26. říj 2010

@majka43 a co podstupuješ že to stojí 6800?

kobla
26. říj 2010

Ahoj holky. Rioko,Cadová je opravdu nemocná,bude tam až příští týden. Volný termín má na konzultaci až 7 prosince! Takže pro mně osudová podpásovka.Volala mi to sestřička,že by mně dnes vzal třeba dr Vrána. Měla jsem se do dnešního rána rozhodnout.Celý večer jsme to probírali. Vše melo pro a proti.Nakonec jsem si hodila korunou a zvítězila doktorka v prosinci. Je to strašné,ale nemohla jsem se rozhodnout. Nemám alespon na koho pak hazet vinu,že jsem se rozhodla jinak.Takže stimulka nejdříve v unoru.Ted si to musím hlavně přepnout v hlavě.Něco vylepšíme v bytě,uděláme si hezké vánoce,objedeme rodinu apod.Ale jsou to zase 4měsíce v pr.... .A do toho mi ještě umřela babička. Vše jsem se dozvědela včera,během jedné hodiny v čekárně u zubaře. Z Crhy moc dobrý pocit nemám,je asi odborník,ale tak jaksi sám pro sebe.Vše jsem z něj musela páčit, i v dubnu termín přerušení tehotenství pro zamlklé těhu.Odkýval vše co jsem mu navrhla. Ale vím sama,že máme duvěru v toho,kdo nám už jednou pomohl. Hodně štestí všem, já se zatím koupu v depce a není to ta podzimní....

majka43
26. říj 2010

@rioko Ket s darovanými embryjkami. Sice to nebude naše, ale pořád lepší než adopce. Platíš vlastně jenom KET plus udržovací léky.Utrogestan atd...

majka43
26. říj 2010

Dneska jsem volala do Sanusu, tak 8.11 mám přijet na ultrazvuk.

monulkab
26. říj 2010

yvett2009 já na Koudyho přímý mail nemám, ale na stránkách R F je uvedený ten obecný mail, napiš do předmětu že je o pro něj a on ti odpoví.

antoa
26. říj 2010

Ahoj holky, tak to s tou Čadovou je pěkná podpásovka, já jí 100% věřím a ted naděje, že budu chodit k ní je mizivá. Crha je možná odborník, ale udělá jen to co mu řeknu a asi by to mělo být naopak ne? Z Vrány jsem v r. 2009 při 1.ivf neměla dobrý pocit, možná proto, že je mladej chlap :D. Je na OBI ještě jinej doktor na CARu?

rioko
26. říj 2010

@antoa no myslím že nikdo jiný tam není ještě ta nová slovenka ale ta asi IVF ještě nedělá a mě teda sympatická ani nebyla, jinak Vrána mě přijde dobrý ale já prostě nejvíc věřím zase Crhovi a neměla jsem z něho nikdy pocit jako Ty, tak nevím co Ti poradit