CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

layde
4. kvě 2011

@monulkab děkuji za odpověď,ja tam jdu v úterý a tak se chci zeptat,ale už ho beru tak snad me nenadají 😒,je fakt že už mám hodně za sebou a tak těch penízků už moc není .... ☹ a miminko zatim taky nikde tak doufám že to konečně vyjde 🙂

cuddle
4. kvě 2011

@sblanch tak jak jsi dnes dopadla?

sblanch
4. kvě 2011

@cuddle dle očekávání - špatně... Nějak jsem to u Sochorové psychicky nezvládla... Ale prý je na to zvyklá. Teď si mám dát minimálně měsíc pauzu a v červnu rozmýšlet jestli nejít do 3. IVF... Mezitím určitě půjdu na konzultaci do jiného CARu, nic zázračného od nich nečekám, ale třeba nás to nějak nasměřuje.

cuddle
4. kvě 2011

@sblanch aha tak to je skoda, kdyz jste zkusili i ty nove veci a vydrzely zrovna ty kousky
no a ptala ses natu kartu, jestli ti ji daji do jineho CAR nebo zatim jen uvazujete? chapu, ze se clovek chce poptat i jinde, co reknou tam

sblanch
5. kvě 2011

@cuddle na opis karty jsem se ptala v kartotéce, prý když bych měla doporučení od doktora (to schánět nebudu, nevím od kterého - gynekoložky???) tak to udělají zadarmo a jinak na to existuje žádanka, kde se vypíše co člověk chce a za nějaký poplatek - asi 2 Kč za stránku to udělají. Prý ne na počkání, ale to neva.
Určitě to zkusíme zkonzultovat v Unice, ale zatím jsem se neobjednala.

cuddle
5. kvě 2011

@sblanch aha tak to je v pohode, to se da

klara.k
6. kvě 2011

ahoj holky,
mám takový dotaz. chystáme se na KET, a chceme se jet na dovolenou. Odvážily byste se letět do Řecka po KETu? Volala jsem na Obi, prý by to nemuselo vadit, že záleží na mě. Doufala jsem, že nám to zakážou a ono ne. Tak mám dilema, jestli odložit KET nebo je po transféru. Jak byste se rozhodly? Děkuju

kobla
6. kvě 2011

@klara.k -mám takový pocit,že chrobáček právě po transferu letěla do Recka a vše dobre dopadlo a z dvou zavedených embryí jsou dnes dvojčata. Ale taky to hodně zvažovala.

kobla
6. kvě 2011

@klara.k -už jsem to našla,jela asi týden po pozit TT a jak se vrátila,měla už srdíčka

klara.k
6. kvě 2011

@kobla no to by bylo krásný. Já se právě ani tak nebojím toho že by se neuchytili kvůli dovolené, jako spíš toho, že kdybych začala krvácet, tak si pokazíme dovču. Asi to moc negativní vliv na uchycení nemá, rozhodně na psychiku pozitivní. Děkuju

sysysy
6. kvě 2011

@klara.k - co jsem četla, tak při startu letadla dochází k přetížení a tím pádem je zvýšené riziko potratu 😒 a bohužel znám v okolí několik holek, které takhle potratily ☹ A proto já osobně bych na začátku těhu nikam neletěla....ale to je jen můj názor...

klara.k
6. kvě 2011

@sysysy děkuju. Koukám že už jsi 40 tt, ať to dobře dopadne 🙂

chrobacek
7. kvě 2011

ahoj holky po dlouuuuuhé době nakukuju a vidím, že se tu mluví o nás 😀 .... jo já letěla, protože mi přišlo lepší se nestresovat doma a raději si užívat dovolenou s tím, že pokud jsou to siláci tak to zvládnou a už nás nic neohrozí a taky, že jo prostě to byli siláci a zvládli všechno až dokonce a ted jsou jim tři měsíce... ale je to o každém z nás na co si troufá a názor lékařů byl, že můžu letět (pokud se něco má stát tak se to stane i doma v posteli)

chrobacek
7. kvě 2011

@sblanch držím palce na další pokus..... mě změna CARu pomohla opravdu hodně ... Obil jsem prostě už nevěřila i když jsem z přístupu atd. byla nadšená... ale prostě ty výsledky mě srazily ... takže změna CARu, totálně jiná stimulace a já prostě věřila !!!! věřila, že to vyjde prostě mě tam přesvědčili 😀 a kartu jsem si prostě vzala do práce a ofotila

cuddle
7. kvě 2011

@chrobacek a kam jsi nakonec zacala chodit?

monulkab
7. kvě 2011

@sblanch já bych ti za sebe doporučila zkusit Reprofit, jsou tam všichni moc fajn a myslím že by ti dodali potřebnou šťávu kterou potřebuješ, fakt že jo.

chrobacek
8. kvě 2011

@cuddle Helios a opravdu na ně nedám dopustit ... ale na každého prostě působí něco jiného, mě pomohl přístup tam

janulka2310
8. kvě 2011

@sblanch To je mi líto, ale lepší, že to šlo všechno ven, než kdyby jsi to v sobě dusila...jak to Mudr. Sochorová vzala, když jsi ji řekla, že chcete přejít jinam? Držim palce, aby vám za změna pomohla!

sblanch
9. kvě 2011

@janulka2310 No po pravdě, zatím jsme jí to neřekli. A myslím, že by to pochopila, že to nemíříme proti nim, proti jejich práci, ale že to bereme jako pomoc pro psychiku. Jinak ještě jdu na jednu kontrolu, ve čtvrtek, prý může doznívat stimulace a nějaký folikul se ještě vylíhnout v tomhle cyklu. Sice tomu nevěřím, ale třeba bychom mohli mít trochu štěstí, ne? 🙂

janulka2310
10. kvě 2011

@sblanch Štěští bude 🙂. Já byla včera na ultrazvuku, v pátek by přicházelo v úvahu další IUI, zajímavé je, že ten vaječník, který má i vejcovod valí o 106, tomu levému bez vajcovodu se moc nechce........na to iui ale nepůjdeme....když jsem viděla stesujícího se přítele, tak to nechci lámat přes koleno a asi tomu necháme chvilku volný průběh....

sblanch
10. kvě 2011

@janulka2310 Chápu, že to je stresující nejen pro nás, ale i pro naše partnery. Myslíš, že příště bude víc v pohodě, že si na to zvykne? Nejvíc stresující je podle mě odběr, chlapi to těžce nesou. Ale myslím, že hlavně pro nás ženy je to největší zátěž, tak to snad naše polovičky taky zvládnou. Držím moc pěsti 🙂

janulka2310
11. kvě 2011

@sblanch Já ti nevím, přijde mi, že asi ještě není ta správná doba, řešíme teď hromadu věcí kolem, takže jsem tak nějak vycítila, že tam šel kvůli mě, ale ne že by z toho byl nadšenej...uvidíme, teď nastane léto a každej bude mít jiné starosti, než běhat po ultrazvucích a nosit kelímky s ocásky 🙂. Necháme to koňovi, ono to nějako dopadne 😉 .

mirenkam
13. kvě 2011

Ahoj holky, nevíte jestli na Obi dělají OPU - odběry vajíček a pak transfery o víkendu? Díky 😕

kobla
17. kvě 2011

@mirenkam -ahoj,tvrdí,že dělají,že vše přizpůsobí pruběhu stimulace. Mně dělali transfer v sobotu. Ale v neděli vubec nefunguje odd 16,tak nevím. Spíš si myslím,že se snaží se té neděli všemožně vyhnout.
U mně nějaké novinky. Rozhodli jsme se ,že to ještě naposledy zkusíme. Za týden jsem objednaná k Sochrové. Tvrdě to vezmu do svých rukou. Nebudu chtít antiko,jako stimulku menopur,ten jsem ještě neměla a s prednisonem to taky nehodlám přehánět. A vypukne to už v červnu, nebo červenci. Uvidíme,co mi na mé nápady řekne dr. Manžel byl překvapený a moc se mu nechtělo,znovu to všechno prožívat a stresovat se,ale řekl,že mně má rád. Myslím,že na ten "nesympatický "odběr spermatu už je zvyklý. Víc ho stresuje,že nevíme kdy přesně musí být k dizpozici,kvuli práci. Casto jezdí na služební cesty.

mirenkam
17. kvě 2011

@kobla ahoj, no já jsem právě u minulého IVF měla jednu kontrolu v neděli..... 😕
Tak ať to v červnu nebo červenci dobře dopadne... 😉

misha83
19. kvě 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s CAR Obilný trh. Vyhovuje vám přístup doktorů, léčebné metody atd.? Moc děkuji. Jsem po 3. IVF a v našem CAR jsme spokojení, ale nyní jsem byla v nemocnici a nabízeli nám konzultaci právě zde.

klara.k
19. kvě 2011

@misha83 ahoj, já jsem s obilňákem spokojená. Sestřičky jsou příjemné, doktoři taky, chodím k Sochorové, ta je milá a příjemná, usměvavá ženská. Ještě jsem byla u Crhy - je to velký odborník, ale je s ním trošku težší komunikace, mluví tiše, ale odborník. S jinými mudri jsem nemluvila. A celkově personál ostatní je taky příjemný. neměla jsem tam nikdy problém co by zavinil CAR. Myslím si, že konsultace jinde není nikdy na škodu. Beˇž to zkusit, uvidíš sama, však tam nemusíš zůstávat, kdyby se ti tam nelíbilo.

prdecek
19. kvě 2011

holky na kolik výjde na obi IUI??? např. s práškama a nebo s injekcema???

cuddle
19. kvě 2011

@prdecek pokud mas jen Clostik tak za ten neplatis nic, jen recept - a pak myslim tu transfer soupravu 1100,- pokud mas ovulku sama, tak myslim neplatis za ten vykon vubec nic - i ta souprava je hrazena
a s leky, zalezi kolik jich budes potrebovat, pokud ti bude stacit Fostimon 20 ampulek je hrazeno , ja to mela na 10 dnu a jeste 4 dokupovala jsem si, pac to nestacilo, a pak konzultace a protokol si uctuji 500,- za 10 ampuli , tak to mas hned 1000 a souprava 1100,- takze my platili i s tim fostimonem skoro 4 tis