ICSI a endometrióza - podařilo se vám otěhotnět?

lucifervlkova
19. únor 2019

Ahoj je tady některá s endometriozou, které se podařilo otěhotnět IVF? Mam za sebou druhý pokus a nejspíš opět marně. Podělte se se svými zkušenostmi

daphney
19. únor 2019

@lucifervlkova ahoj. Ano mě se povedlo. Mám endometriozu celé malé pánve a děložních vazů. Manžel ještě k tomu tragický spermiogram. První dcerka ivf isci, další ivf po 5 letech dopadlo mimoděložním těhotenstvím. Přišla jsem o pravý vejcovod. Když jsem si šla po 5 měsících vyzvednout léky na další ivf, doktor mi oznámil, že jsem těhotná. Druhé dcerce je teď 14 dní. I zázraky se dějí. Držím palečky ať se také brzo dočkáš 💓

harleta
19. únor 2019

Ahoj, ja mam momentalne tyden do terminu a endometeiozu mam, respektive jsem mela ve velikem rozsahu. Nepomahalo nic ani operace, mela jsem chyceny cely spodek. Rikal, ze bude problem otehotnet atd...s pritelem jsme se vyprdli na vsechny okolo sebe, na stresy, ze to nepujde apod...uzivali jsme si vyletu, prirody atd.. A kdyz jsme se pinkli a mel naladu, tak to soupnul do me 🙂 tak jsme to udelali 2x a uz byly dve carky. Myslim, ze nejvic zalezi na psychice.

lucifervlkova
autor
20. únor 2019

@daphney
@harleta Holky tak to je super. Já už hazim flintu do zita. Mám silnou endometriozu. Pokud neotehotnim tak mi hrozí operace. Prý bude hodně složitá. Moc se bojím

hance89
20. únor 2019

Ano, já endometrióza, přítel horší spermiogram + mé tělo zabijelo spermiky 😂 a druhé ivf bylo úspěšné.

lucifervlkova
autor
20. únor 2019

@hance89 Zázraky se dějí

nita1984
20. únor 2019

U nás vyšel 7. transfer, jsem 8+2 🙏 mám endometriozu, manžel je ok. Tak snad už to tentokrát dotáhneme. Mám za sebou ZT a tři biochemická těhu 😢 takže teď se moc modlíme, aby to dopadlo až do konce.

lucifervlkova
autor
20. únor 2019

@nita1984 Moc držím pěsti ať je vše v pořádku

lucifervlkova
autor
22. únor 2019

@lucifervlkova MS došla 😢😢😢já tak věřila, že to dopadne. Emryjko bylo tak výborné, sliznice taky tak mi hlava nebere proč. Nechápu to

naac
1. kvě 2019

Take mam endometriozu, odebrali mi vejcovody i vajecniky. Takze jsme resili darcovsky program a ivf. Pritel take horsi spermiogram, ale povedlo se hned na poprve. Nyni jsem 9+6. Chytla jsem cca 6.tyden virozu ktera me uplne odrovnala, 2,5kg dole a konecne zacinam jist normalne. Ale male je podle doktoru v poradku. Pripravovala jsem se rok, chodila k terapeutce, mela dietu (bez cukru, bez lepku, bez laktozy, maso jen kruti a ryby) - muj stav se celkove zlepsil (uz ne frozen pelvis a zmizely asi 2 loziska endometriozy), byla jsem na fyzio a cvicila Mojzisovou a hlavne jsem si udelala kurz Reiki - 3 mesice jsem se samolecila a i po transferu jsem embryu posilala energii.
Zkus mozna neco zmenit, dieta, zivotni styl, psychika a urcite doporucuju Mojzisovou.

hance89
1. kvě 2019

@lucifervlkova a imunologické vyšetření vám dělali? Může to být taky špatnou funkcí štítné žlázy. U mě to zjistili. Dostala jsem prášky a vše už bylo ok...jinak před tím než mě na to vyšetřili jsem 2x potratila.

lucifervlkova
autor
1. kvě 2019

@hance89 Nedělali vůbec nic. Mám lehce sníženou funkci štítné žlázy

hance89
1. kvě 2019

@lucifervlkova tak já bych se na to poptala je i možné, že si vytváříte protilátky proti embryju nebo prostě něco. Každopádně bych do dalšího ketu bez vyšetření už nepouštěla.

lucifervlkova
autor
2. kvě 2019

@hance89 Já už do dalšího ivf v Reprofitu nepůjdu nikdy. Pokud jednou půjdu tak jedině Zlín. Velké chvály slyšela. Pořád si říkám, že kdyby mi třeba doporučili emryoglue tak by se to udrželo kde má. Vůbec nic mi nenabidli

lnk
3. kvě 2019

ahojky, já endometriozu a ICSI. vyšlo nám to až potřetí z KETu. chce to vydržet a nevzdávat se. je to prostě běh na dlouhou trať. přeji ti hodně moc štěstí.

lucifervlkova
autor
3. kvě 2019

@lnk Děkuji za odpověď. To je super, že to vyšlo. Taky si to moc přeji

luckamb
4. kvě 2019

@lucifervlkova mám endimetriozu. A máme přirozeně 4 děti. Vždy po laparoskopii a odstranění všeho humusu se do měsíce zadarilo. Po třetí laparoskopii dokonce dvojnásob. Takže držím palce, ale možné je vše.

petunia
4. kvě 2019

Mám operovanou endometriózu 3.stupne, měla jsem velkou 5cm cystu na vaječníku, která ho z velké části spotřebovala, ale laparoskopie a vše vyčistili, vejcovody zkontrolovali na průchodnost a s Dr jsem se dohodla, že zkusíme nejdříve nechat věci na přírodě, otěhotněla jsem 3mesice po operaci, po porodu zůstala bez řešení, problém nebyl a teď mám v náručí už téměř 10m druhou dceru také bez pomoci lékařů, tedy až na tu laparoskopii. Neboj se toho, za týden dva budeš fit, vyčistí co půjde a s čistým štítem do nového se i miminku bude chtít víc ;-

lucifervlkova
autor
5. kvě 2019

@luckamb Ahoj opravdu? Já teď začala brát listovku, malinik tak doufám, že se zadari. Já ji mám nejvíc u střeva a tam by hrozilo riziko dočasného vývodu tak se bojím. Brala si nějaké vitamíny? Mi totiž přijde, že nemám ani ovulaci

lucifervlkova
autor
5. kvě 2019

@petunia Děkuji. Posílali tě před operací na magnetickou v jakém je rozsahu?

luckamb
5. kvě 2019

@lucifervlkova nebrala jsem nic. No poprvé horzna paseka, endo prorostla do dutiny břišn, na sále jsem prý bylaasi tři hodiny. Vše vycistili a za pár týdnů dvě čárky na testu. Na podruhé už bylo jen jedno ložisko. Na potřetí taky, ale jen malinké.

lucifervlkova
autor
5. kvě 2019

@luckamb Tu operaci dělají lapatoskopicky?

petunia
5. kvě 2019

@lucifervlkova nene, Mudr na ultrazvuku viděla tu cystu, asi měsíc na to mi praskla, takže to zákrok urychlilo a vše se dělo až na sále, ten 3.stupen je závěr z laparoskopie.

lucifervlkova
autor
5. kvě 2019

@petunia Jejda. Já se operace moc bojím. Byla by to moje 7 operace

luckamb
5. kvě 2019

@lucifervlkova já byla pouze na laparoskopii

petunia
5. kvě 2019

@lucifervlkova chápu, taky jsem měla obavy, ale mým hnacím motorem byla touha po miminku a zotavení bylo opravdu rychle a žádné šestinedělí nebylo třeba, naopak, hned jak se začneš cítit a mít chuť můžete se pustit do pokusů o miminko 😉
Zkus se podívat na slovenskou verzi koníka, je tam skupina pro holky s ENDO a poradí i s jídelníčkem, celkově změnou životosprávy k nastartování těla k očistě, aby už se po laparoskopii nevrátila, podařilo se otěhotnět a cítit se bezbolestně a fit

lucifervlkova
autor
5. kvě 2019

@petunia Samozřejmě, že velkou motivaci je touha po mimču.