IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
29. črc 2010

ja jsem nechtela brat vitaminy zadne, ani ty pro tehotne, protoze spousta lidi to kritizuje, ze se pak rodi velke deti. Ale doktorka sama pri posledni kontrole rekla, at si je poridim, kvuli dvojcatum. Ze dva plody z potravy nevyzivim. Tak ted si ho zobnu tak dvakrat tydne. Magnesium ale obcas beru, protoze jsem pred cca 14 dny mela porad krece v brise, nasadila jsem magnesium a bylo to za dva dny mnohem lepsi.

lenca78
29. črc 2010

@petulke Peto, ja byla včera a vysledky budou ve stredu 🙂 . Jsem zvedava, u dvojcat pry vysledky hodne zkresluji....

petulke
29. črc 2010

@lenca78 já mám volat ve čtvrtek. a když to dopadne blbě, budu muset jít na genetika a na amnio

jancica74
29. črc 2010

@petulke ahoj promin,že vám tady lezu,patřím do fora KET,píšeš,že pokud ti nevyjde dobře výsledek jdeš na genetiku a na plodovku - to mě dost zajímá - mě tu plodovku nedoporučují i když mám věk,dost mě i postrašil s následky,ty už máš za sebou oba nt skreaning? Taky mi řekli,že ty výsledky 16-20 týdne dost zkreslují a to nejen u dvojčat...ráda bych věděla tvůj názor pokud teda můžu - dost vás čtu - tak se nezlob te....

petulke
30. črc 2010

@jancica74 ahoj na Nt screeningu jsem nebyla vubec, doktor mi neřekl, že bych na to měla jít (onn sám to nedělá). A sama ze své iniciativy jsem tam taky nechtěla, aby můj mudr. nepojmul podezření, že mu nevěřím. Nic jiného Ti říct nemůžu, protože zatím nic nevím, co se bude dít. Jen, tak zběžně mi řekli, že když to dopadne špatně, tak mě pošlou na genetiku a na odběr plodovky. Já nad tím zatím nepřemýšlím, protože věřím, že to dopadne dobře. Až to dopadne blbě, tak potom začnu něco podnikat. 😵 A i kdyby to dopadlo blbě, stejně si toho malého prdolku nechám, nenechám si ho nikým vzít. Ušla jsem za ním velkou a nákladnou 😅 cestu!

lenca78
30. črc 2010

@petulke Peto, nestras. Dopadne to urcite v pohode. budeme si navzajem drzet palce, jo?
Jinak on ten NT screening v 1. trimestru asi neni povinny, protoze se plati, pojistovny ho neproplaceji. Mne na to doktorka poslala z toho duvodu, ze u dvojcat ma nejakou vypovidaci hodnotu jen ten screening v 1. trimestru, pak je to pry naprd. No jenze ja musela dat krev i na ten 2. screening, bez krve mi v CARu odmitaji udelat ultrazvuk ve 20.tt a na ten zase mam jit, protoze to je jedine vysetreni, kdy se kontroluji rozstepy.

@jancica74 Ja jsem taky cetla, ze ty vysledky jsou casto falesne pozitivni. Ale resit to budu take az mi prijdou vysledky. A kdyby bylo nedej boze neco spatne, urcite nejdu na plodovku hned, ale zaplatim si vysetreni na dalsich 2 pracovistich v Praze a pak se rozhodnu (treba v mem CARu do vysetreni stoji 1000 Kč, kdyz ho neplati pojistovna, to preziju). Doktorka mi zase rikala, ze ty odbery plodovky jsou dnes docela bezpecne, ze to bylo spise drive, ale stejne se mi do toho zatim nechce. No ja fakt nevim, porad doufam, ze to bude dobre.

jancica74
30. črc 2010

@petulke
@lenca78 holky díky,já na ty testy jdu za 4týdny,můj lékař to dělá stojí to 1000kč,říkal mi,že ten první NT jepro mě dost důležity a ta krev taky pak se to vyhodnotí a uvidí se,pak až 16-20 týden...každopádně vám držím pěstičky a děkuji..

petulke
30. črc 2010

@lenca78 já vím, že není povinný, ale jen kdyby se otom mudr zmínil, tak tam jdu, ale právě, že se mě vubec neptal. Jsem ochotna si připlatit za nadstandart. No ale právě, že nic neříkal, tak jsem se na to vyprdla. v tom 20.tt prý budu muset jít taky na utz, ale do nemocnice, říkáš že je to zaměřený na rozštěpy? to jsem ani nevěděla?

petulke
30. črc 2010

@lenca78 Leni a jak probíhá příprava? To už určitě musíte mít všechno hotový a už jen čekáte na 14.8. co? Jak se cítíš?

ahojkyy
30. črc 2010

ahojte baby. Tak ja som bola na NT screeningu normalne poslana. Jeto vlastne UTZ kombinovane s odberom krvi no a na zaklade neho mi vystavili potvrdenie - verdikt, ze riziko diagnozy Down. syndromu je 1:2000 nieco.. takze negativny. Nasledne, ak by bol pozitivny, tj vyssie riziko, 1:500 a menej, tak by som musela ist na odber plodovky, inak tam vraj uz dnes neposielaju, len pri tomto pozitivnom vysledku, alebo naopak pri vyssom veku. No a okrem toho, presne tam pomerali miminko, tj velkost, casti - koncatiny, hlavu, presvietenie, prud v plodovke, termoreg. a ine, ani netusim co vsetko. Ja som z toho mala oki pocit.
Neplatila som za to vysetrenie absolutne nic, preplacala to poistovna. Ale je pravda, ze som bola v centre, kde mi robili IVF aj objednana na NT. Co ma caka dalej neviem, viem ze ano - krv, ci sa to kombinuje dalej s nejakym dalsim NT to netusim.. na krv idem teraz 2.8., tj 16 tt.
uvidim 🙂
petulke - co blbnes, preco by to bolo spatne? Miminko nema dovod vzdavat to, oki? 😉

lenca78
30. črc 2010

@petulke chapu te. ja taky nesnasim, kdyz mi nekdo nerekne o vsech moznostech. Ta moje nova doktorka vypada docela rozumne. Jesteze me poslala na ten 1. screening. U tech dvojcat je to totiz pry hodne dulezite, v diskuzi dvojcata pak ty holky, co nemely vysledky z 1. screeningu a vysel jim spatne tripple test, musely na odbery plodove vody. Mne doktorka rikala, ze na ty vady typu Downing syndrom aspol ji staci ten 1. screening. Ale prave mam jit na ultrazvuk, co je spojeny s 2. screeningem, protoze krome Downa zjistuji rozstepy. Tak proto tam jdu, jinak by me na nej neposlala.

lenca78
30. črc 2010

@petulke Peto, jinak nepripravuju 🙂. Vzdavam to. Mame prostory, jakousi kapelu - ta to zatim neodrekla 🙂)), jidelnicek jsem sestavila a tim koncim. Mam tyden pred svatbou volno, tak si chci zaridit zbytek. Ale nejak se z toho nehroutim, je mi to jedno. Hlavne ze jsem tehotna a roste mi bricho 🙂)).

lenca78
30. črc 2010

@ahojkyy bud ahojkyy rada, ze te na to poslali, oni to opravdu vsude nedelaji. Jinak nebyla jsi v Gennetu? Mne tam totiz tu platbu taky prominuli z toho duvodu, ze jsem tam absolvovala IVF 🙂. Byl to takovy prvni bonus, co jsem z toho centra dostala 🙂)))
Ted jsem tam byla na krvi znovu a pry se porovnavaji vysledky krve poprve a podruhe a znovu se dela ten ultrazvuk. Ale holky, cert aby se v tom vyznal. Ja tomu taky moc nerozumim, jen mi vzdycky nekde neco reknou a pak se divim. O tom porovnani krve vim z Gennetu, protoze na te krvi z tohoto duvodu trvaji.

liny
30. črc 2010

ahoj holky jdu Vás jen pozdravit a popřát pěkný víkend 🙂

Leni knížku snad přes vík dočtu tak Ti ji pak hned pošlu ju

delf14
30. črc 2010

ahojky liny zaltíčko 🙂

liny
30. črc 2010

delf jé ty jsi tu :o) jak se máš?

lenca78
30. črc 2010

@liny ahooj liny, rada te tu vidim. jak se mas?
na knihu nespecham, mne se valela v knihovne ted par mesicu, tak si ji v klidu uzij 🙂

lenca78
30. črc 2010

@delf14 ahoj delf, koukam, ze pocasi se trochu horsi, tak zavitas i mezi nas, vid? jak se vede?

ahojkyy
30. črc 2010

@lenca78 - ano, v Gennet Praha a krv rovnako oni odporučili.

liny
30. črc 2010

leni já jsem v jednom kole v práci pak další kolo doma a večer padnu za vlast ani nestihnu přečíst jeden řádek 😖 . Doma jsem nastínila nějaký prodloužený víkend a bohužel to nepadlo na úrodnou půdu tak jsem z toho taková přešlá. A taky mě pozlobily MS ... po vysazení utroušu jsem začla hned špinit a po dvou dnech skoro nic a to jsem se včera akčně objednala do Caru a příští pátek, tak to budu muset zrušit a počkat co se bude dít. Já se toho fakt nedočkám 😢

liny
30. črc 2010

dnes tu byla mladá kočka s pupíkem a hned po ni přišla další, dnes jsem poprvé zatlačovala slzy v očích... fakt děsný období už aby to bylo zamnou.

lenca78
30. črc 2010

@liny neboj se liny, dockas. Nech si tu schuzku na pristi patek, ja kdyz jsem nemela sliznici, tak i slabe dvoudenni spineni MUDr prohlasila za menstruaci. A potvrdila to az podle ultrazvuku. Tak tam proste prijd, protoze kdyztak ti pichnou nejakou vyvolavacku, abys to dostala. Neboj se. V te praci toho mas dost, co? A skoda ze pritel nechce na prodlouzeny vikend, aspon by sis na chvili oddychla.

lenca78
30. črc 2010

@liny tak to dobry, to je normalni. Ja jsem byla loni alergicka na tehotne pani v metru, uplne jsem je nesnasela. Vzdycky kdyz jsem je videla, tak jsem je musela rychle obejit. Pak otehotnela moje nejlepsi kamaradka a misto nenavisti jsem tak 3 mesice kazdy vecer doma rvala. Nakonec jsem zmenila praci, prestala mit cas na rvani a dala jsem se trochu do pohody. Ale projit si tim musi asi kazda z nas, ktere se to hned nedari :(.

liny
30. črc 2010

leni fakt? i po 2denním špinění? Já to ještě doma spočítám a uvidím, když tak se poradím se sestřičkou po telefonu. Asi jsem to doma podala špatně, protože mi přítel řekl,že přece pořád někde jezdíme atd..jenže to jsou odpolední výlety k jeho rodině na chatu vzdálenou od bydliště asi 50km. Nebo do Brna na závody formulí,aut a motorek ,on si to užije kdežto já už tolik ne i přesto že tyhle věci mi také nejsou cizí.

lenca78
30. črc 2010

@liny no ono jestli jsi mela nizkou sliznici, tak moc neni ani co menstruovat. Domluv se s nima, termin si nech a doktorka ti rekne priste vice.
Ohledne toho vikendu - tak zkus neco naplanovat trochu vic a predhod to znovu. my ted taky porad jezdime jen ke tchyni nebo k nasim, mam uz toho plne zuby, protoze si ani neodpocinu a jeste me ty rodinne navstevy moc neberou. Hrozne se tam nudim, oni by vsichni jen jedli dorty a sedeli u televize a na to moc nejsem. Tedka hledam zrovna neco na 3-4 dny v rakousku v alpach, takovou pohodicku, padla mi do oka oblast Zell am See, na ´prochazky kolem jezera atak.Je to cca 6 hodin autem z Prahy, tak uvidime, treba se to ujme 🙂.

delf14
30. črc 2010

@lenca78 no jo to víš když je šeredně tak jsem na netu 😀

lenca78
30. črc 2010

@delf14 🙂 To ja uz si v praci neberu servitky a jsem taky na netu. Jestli nekde nekdo kontroluje, co navstevuju na stranky, tak se asi nestaci divit. jenze moje pracovni moralka je pod bodem mrazu, vidim se za 8 tydnu doma a tak uz me to nebavi. Zato serfuju kocarky, porodnice a ruzne diskuze 🙂.

liny
30. črc 2010

leni jé procházky kolem jezera to je super nápad taky něco takové omrknu a uvidíme zda se to ujme či nikoliv

lenca78
30. črc 2010

@liny vy byste nemuseli jen na prochazky kolem jezera , ale i neco vic 🙂 nedavno jsem narazila na oblibenou mortorkarskou silnici na Grossglockner - je tam v okoli silnice hned nekolik horskych hotylku/chatek, urcite by se mezi nimi dalo chodit i pesky, to by mohla byt taky dobra akce, ale pro me asi prilis narocna. nicmene jestli je ten tvuj chlap blazen do motorek (ten muj je a jel tohle na moto), treba by se mu to mohlo libit si to tam jit pesky obhlidnout a hlavne muze se po ceste kochat motorkama, na kterych tam jezdi kazdy.

delf14
30. črc 2010

@lenca78 jo tak to jsme dvě já teda hlavně kočárky chci mít jasno