IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
4. říj 2010

@78marcela - to nebude v kvalite embryjí, skôr by som tipla na problém imunity u Teba, keď sa to aj uchytí a potom pustí. Chcelo by to asi imunologicky vyšetriť, alebo aspoň uhlídat.. Dr. Ti určite poradia, čo s tým. Bezhlavo by som do toho ďalej nešla. ahojkyy

ahojkyy
4. říj 2010

@lenca78 - ok, takže flisový alebo barančekový? Lebo ja už fakt neviem. Asi vezmem ten flis a pod to nejakú zavinovačku. Ale ako sledujem, jak ma to často kope, asi nevyužijem ani jedno - bude chcieť mať voľnosť..

lenca78
4. říj 2010

@ahojkyy ja jsem si vzala fleece, moc na kozesiny nejsem, hlavne nikdy nevis, na co bude dite alergicke. Tak mi prijdou umele materialy bezpecnejsi.

jeste jsem vam holky chtela napsat, ze v Malviku davaji zavinovacku zdarma - aspon teda to pisou na webovkach. Mrkniete na to, az budete mit chvili, obchod maji v Hostivicich,ja jsem to jeste nevyzkousela, ale rychlozavinovacka se hodi.

ahojkyy
4. říj 2010

@lenca78 - ahoj, to je umela kozusina. Tu akciu som nenasla.. ahojkyy

lenca78
5. říj 2010

@ahojkyy aha, tak to jsem nevedela, tak do umele kozesiny bych klidne i sla.

delf14
5. říj 2010

zdar kočky jak se máme?u mě nic nového vše při starém akorát břicho nějáko moc poporostlo zítra mě čeká velký utz tak jsem zvědavá kolik bude mít

lenca78
5. říj 2010

poslu vam holky odkaz na tu akci v malviku, ale kdyby to smazali administratori, tak pardon :(

http://www.malvik.cz/Stranky/Darek-2010

78marcela
5. říj 2010

Ahojte.
Jsem zpět z Brna. Dnes HCG pouze 63, takže klesá, což je v tomto připadě dobře. V děloze byl jen náznak dutinky. Vysadila jsem všechny léky, má přijít velmi silná menses, která by to měla vyplavit. Jeden cyklus volno a kolem 17. listopadu by vycházel další pokus.

lenca78
5. říj 2010

@78marcela tak hlavne ze to dopadlo takto. A nerikala doktorka neco vic, proc se to neudrzelo? Nenavrhla ti geneticke a imuno vysetreni?

78marcela
5. říj 2010

@lenca78 nenavrhla. Neříkala nic. A já se na to zapomněla zeptat. Napíšu jí ještě mail.

petulke
5. říj 2010

@78marcela ach jo, tak to mě moc mrzí, protože se opravdu docela snažilo udržet! Marci opravdu se informuj čím to je!

lenca78
5. říj 2010

@78marcela urcite ji napis a zvaz moznost podstoupit jeste nejake vysetreni. Vim, ze je to opruz zase to posunout, ale treba by prisli na to, proc se zahnizdi, ale pak potratis. Moje kamaradka takhle potratila uz trikrat (ma teda stesti, ze otehotni spontalne), ale az pri nejakem dukladnem vysetreni zjistili, ze jeji manzel i ona maji nejakou bakterii, ktera to muze zpusobit.
Drzim palce

ahojkyy
5. říj 2010

@78marcela - ahoj. Tak aspon je to doriesene. Sla by som za ten volny mesiac na dalsie vysetrenia - imuno a genetiku. Ale asi to bude trvat dlhsie, tak sa obrn.

@lenca78 - dik za odkaz. Vsak to je pri nas, byvam na sidlisku Dedina - Ruzyne 🙂

lenca78
5. říj 2010

@ahojkyy no vidis, tak to zkus. Ja bych se tam taky chtela zajet podivat, ale mam to docela daleko. Zadem na Zlicin mi to trva autem 50 min, to by nesmel vedet manzel - ten by me hnal, ze nelezim. Mozna az budu trochu pokrocilejsi tehu, aby mi bylo jedno, ze to kdyztak bude mit nasledky.

ahojkyy
5. říj 2010

@lenca78 - tak to neriskuj, to určite nie. Celkovo - Zličín mi dá vždy značne zabrať 😀 kopa obchodov 😀
Jak si na tom vlastne, musíš len ležať?

78marcela
5. říj 2010

Ahoj holky. Já celej den nějak neměla náladu psát. Nejdřív v brně to vyšetření a tak a pak další nepříjemnost.
Na zpáteční cestě z brna, jak pršelo, tak jsem dostala na mokré silnici smyk, přerazila značku, patník a skončila v příkopě. Nic se nestalo, jen jsem byla vyklepaná jak ratlík, pak u mě zastavil děsně hodný pán, zastavil pak ještě další dvě auta a společně mě na laně vytáhli. auto i já jsme dopadli docela dobře, jen odřeninky.
Takže prostě to byl den jedna radost. odpolko jsem ležela, bylo mi děsně blbě, dostala jsem hrozné křeče, asi jak jsem vysadila ty léky, tak jsem se tu svíjela bolestí. Ale doktorka mě na to upozornila a že když to bude hodně blbé, tak do špitálu, ale pak mi zabral brufen a teď už jsem relativně v pohodě.
Ale víc takových dnů...to by bylo na mašli.

ahojkyy
5. říj 2010

@78marcela - ahoj marcela. No, viem, že je to blbé. A ťažké. Dávaj na seba pozor. Hlavne si fakt rozmysli, ako ďalej. Mňa osobne by nie že nebavilo - neustála by som toľko pokusov, proste skúšať a skúšať.. preto som po prvom IUI povedala Dr., že skúsime IVF. Nikto nezaručil, že to vyjde ako to vyšlo, ale bola to jediná možnosť, ako sa posunúť ďalej, aj s ďalšími vyšetreniami. Dodnes nevieme, čo nám bolo. Ale viem, že skúšať jeden pokus za druhým musí byť náročné na psychiku. Tak možno tie vyšetrenia, zváž... veľmi držím palce. Ak chceš pomôcť s tou stravou, daj vedieť, v pohode. ahojky

ahojkyy
5. říj 2010

@lenca78 - http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php?str...
kukni na to, je tam kopa postielok pre dvojcatka. Ale pouzite. Ak Ti odkaz neotvori, hod si len pouzite + nove zbozi a postylky do popisu a vyhleda ti to. ahojkyy

lenca78
6. říj 2010

@78marcela Ty jo, no hlavne, ze se ti nic nestalo. To je dulezite. K tem krecim - ja jsem je mela taky, doktorka mi loni na podzim naordinovala "trimesicni pseudograviditu", jedla jsem tuny hormonu, abych pro telo navodila stav tehotenstvi a oni pak sledovali, co dela moje deloha. A kdyz jsem to potom dostala, bylo to strasny, jake jsem mela bolesti, ja jsem nemohla ani chodit, v krizi me bolelo, bricho se mi trhalo na kusy. Ale brufen to spravil a po prvnim dni se to dalo prezit. Brufenu se neboj, par bych si jich vzala, at to prezijes.
Davej na sebe pozor. Mas to do CARu daleko? Musis jezdit autem? Ja taky dojizdim do Prahy, ale kvuli psychice jsem do CARu zasadne jezdila autobusem. Hlavne loni, kdy po kazde navsteve jsem byla zrala na psychiatra a rvala jsem na Letne minimalne hodinu. Drz se.

lenca78
6. říj 2010

@ahojkyy Na mimibazarku jsem denne, ted tam byly hezke postylky z Kladna, ale ony jsou hned pryc :(. Ty pani daji inzerat a za chvili uz to je obsazene :(. A manzel mi nedovoli nic jineho nez Prahu a okoli, protoze jak ma hodne prace, tak posledni, co chce delat, je jet se podivat na postylky nekam do Ostravy ci jinam na Moravu. Tim se ten vyber jeste ztencuje. Ale nepropadam panice, v IKEA maji uplne tu obycejnou postylku asi za 750 Kc (tu teda na mimibazaru prodavaji take, pouzivanou 2 roky za 650 🙂)), tak vezmeme kdyztak tuto.

Jinak ja bych asi mela uz jenom lezet, tvrdne mi bricho porad, i po tech megadavkach magnezia a kontrakce mam taky denne. Vcera vecer byly dokonce tak pravidelne, az jsem se zacala bat, ale proste jsem to zaspala. Ja si vzdycky myslela, ze to nepoznam a uz to poznam. Ale staci fakt lezet a nic nedelat a je to relativne v pohode, ne ze by se nic nedelo,ale v mensi mire a urcite to neni bolestive. Jenze ja lezet cely den nemuzu, me strasne boli zada. Tak si treba jdu uvarit, tady na navsi do samosky a na pul hodinky se psem, ale uz i tohle je moc :(.

A jak se mas ty? Ty jeste pracujes, vid?

78marcela
6. říj 2010

@ahojkyy S tou stravou chci rozhodně pomoct. teď budu bez hormonů chvilku, tak bych se do toho ráda pustila, protožwe teď jsem zase přibrala po tom prednisonu a chci to zase dát dolů. budu moc ráda.

78marcela
6. říj 2010

@lenca78 Brufeny jsem si vzala, včera to nešlo vydržet bez nich. Miminko už v sobě nemám, tak co. Dnes to je zatím dobré, ťuk, ťuk, snad to tak zůstane. Za chvilku vyrážím ven, poslední dobou jsem hlavně ležela a už mě to taky nebavilo.

lenca78
6. říj 2010

@78marcela tak to je dobre, treba to nejhorsi uz mas za sebou, ted uz to tolik bolet nebude. Uzij si prochazku nebo nakupy nebo co jdes delat 🙂

petulke
6. říj 2010

ojojoj holky, co se to tady děje? Marcel, kridapána, dávej na sebe větší pozor. Taky jsem jednou skončila v příkopě a znám ten pocit strachu a pak jak se člověk rozklepe, když mu všechno dojde. Uf, raději ani nevzpomínat, hlavně že všechno dopadlo dobře!
Leni, Kontrakce??? Už? ☹ mimiscí musí zustat minimálně než budou mít kilíčko, aby byly zdravé a nezanechalo to na nich nějaké známky! Ještě to chce vydržet tak dva týdny minimálně. Leni a oni ti nedoporučili cerkláž? Nevím jestli by to pomohlo, to nedokážu říct a posoudit. Nebo by ti měli nasadit myslím že se tomu říká kortikoidy nebo nějak podobně aby se mimiskům rychleji vyvynuly plíce, zeptej se doktora! Ale musíš, být hodně v klidu, manžílek at se snaží a pořádně se o tebe stará, hold to bude muset nějakou chvíli vydržet!

lenca78
6. říj 2010

@petulke ja se Peto utesuju tim, ze kdyby to bylo nejake fakt hodne rizikove, nechaji me v nemocnici. Takze kdyz me poslali domu, tak to musi byt jeste jakz takz. V pondeli mam zase kontrolu, tak budu rozumnejsi - snad 🙂

ahojkyy
6. říj 2010

@lenca78 - ano, na tú postieľku som tiež pokukovala. Vypadá v pohode a aj by stačila. Možno stiahnem manžela ten ďalší víkend do Ikei. Keď jemu sa zdá všetko skoro. A ja už mám hniezdiaci inštinkt a nakupovaciu mániu.

@78marcela - tak pošli mailový kontakt cez správy, pošlem ti k tomu podklady a materiály, čo mám. ahojkyy

lenca78
6. říj 2010

@ahojkyy Jee, tak to by si s tim mym mohli podat ruce. Pry brzo. Jenze kdo to pak bude delat, kdyby se neco zvrtlo? Pochybuju, ze Tonda vybere postylky, nezapomene, ze je taky potreba prosteradlo a povleceni a to vyprat ve specialnim prasku, vyzehlit body a dovest do porodnice set s nejmensi velikosti. Navic uz ho vidim, jak mi shani nekde v drogerii vlozky do podprsenky, vzdyt by nebyl schopny ani tu drogerii poznat, ma u me "plny servis" a prakticky nic nedela.
Ale to se po narozeni dvojcat doufam zmeni 🙂)

ahojkyy
6. říj 2010

@lenca78 - je dobré vedieť, že nie je ten môj iný a jedinečný 😀 ale má rovnaké chyby aj iný muž 😝
Inak ja si robím proste po svojom, kupujem to, čo sa mi páči, čo si myslím, že je dôležité a pomalinky si chystám. Snáď len kočík mi schvaloval. 🙂
No, už ich vidím, ako si pýtajú v drogérke alebo v lekárni vložky do podprsenky a pri kozmetike prešľapujú 😀 😀

lenca78
6. říj 2010

@ahojkyy tak to jsem taky rada, ze to mas obdobne. Takze to je asi normalni 🙂.
Ja jsem ted vyprala vse, co uz na mimina mam, zitra bych to chtela pomalu zacit zehlit a tridit podle velikosti. Tak jsem na to zvedava. Koupila jsem na miimbazaru knihu o materstvi a tam jsou i nejake tipy na vybavicku pro mimino. Zkusim si to napocitat a podivat se, co doporucuji oni . A pak udelam nejaky "zlaty stred" 🙂.

ahojkyy
6. říj 2010

@lenca78 - ano, aj mne manžel privliekol knižku. Už ju mám zmáknutú odpredu odzadu 🙂
Je tam aj výbavička, taká najlepšia cesta zo všetkých, ktoré som zatiaľ objavila v rámci všetkých diskusíí, info a tak.
Ono sa človek pomaličky zorientuje.
Aké veľkosti vlastne kupovať, baby???? Lebo nie je 62 jednej značky to isté čo 62 druhej značky. Resp. začať pri 50 alebo 56?