IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
14. říj 2010

dobré ráno holky nám nešel včera net no hrůza kdyby jsme ho neměli jako vůbec tak se asi zblázním teda teda holky připomínám prosím http://halloween-chlumec.cz/soutez-o-nejhezci-s...
dnes večer jsem spala a najednou taková bolest já nevěděla jestli se mi to zdálo a nebo to bylo doopravdy bylo to jako by někdo přišel ke mě a pstem mi štouchl do břicha ale jak 😠 no jestli to bylo dopravdy a malej se třeba tak protáhnul tak mu dám asi po tlamičce tohle mi dělat takové šoky. 😝 😀

ahojkyy
14. říj 2010

@delf14 - jasné, niekedy to neuveriteľne bolí. Ja som zase začala cítiť nejaké také, je to zvláštne, ako by mi tam rezalo..ale len mierne, neviem fakt, čo to je, necítim to stále len občas. Dúfam, že to nebude nejaká infekcia. Ale malý sa hýbe, takže v pohode 🙂
Inak včera som cez mimibazar kúpila froté zavinovačku a kombinézku, takú zateplenú, je to krásne mäkkučké a jemnučké a také malinkaté, už aby bol na svete 🙂
@lenca78 - dnes sa na Teba pýtal môj manžel 😀 či už sú dvojičky na svete 😀 už sa začína v tých mojich fórach orientovať 😀 a to som si myslela, že ma miestami - väčšinou ani nepočúva, nevníma 😝 🙂

delf14
14. říj 2010

@ahojkyy tak to radši řekni doktoroj pro jistotu nic nezanedbej

ahojkyy
14. říj 2010

@delf14 - odhlasovala som, delf, ale keď pozeráš na tie ostatné strašidlá a počet hlasov, tak to vyzerá veľmi dobre, 611 hlasov 😉 🙂

ahojkyy
14. říj 2010

petulke - žiješ????

ahojkyy
14. říj 2010

@delf14 - no, k Dr. idem až 25.. a veľmi sa mi tam nechce trepať teraz. Len som rozmýšľala, že zajdem za obvodnou, tú mám hneď tu v práci. Ono - aj do preukážky tehu mi vždy napíšu, že moč je ok, ale brali mi ju len raz... tak preto pochybujem.

lenca78
14. říj 2010

@delf14 odhlasovano a hlas pripsan 🙂
Jinak ty kopance - no nekdy jsou fakt narocne, co? Ale aspon vime, ze jsou zivi a zdravi 🙂

lenca78
14. říj 2010

@ahojkyy ty jo ahojkyy, no to je sranda. ja mam teda pocit, ze me manzel vubec nevnima, ale obcas me taky prekvapi 🙂
Nakupovani je super, co? Ja se vzdycky tak tesim, kdyz to prijde, je to takovy roztomily. Pak je to jeste parada, kdyz to mam vyprane a zehlim to 🙂 Prohlizet bych si to mohla porad dokola. Nakoupila jsem ted spoustu bodycek s dlouhym rukavem - 56 a 62. Prece jen jsem si rekla, ze kdyz se mi mimina ublinknou, budu je muset v zime prevleci - jinak by je to studilo, tak ta spotreba bude asi velka. A navic vse po dvou kusech 🙂.
Jen nemam porad zadnou komodu, kam bych si ty veci mohla poradne skladat, tak to mam v krabici pod posteli, ale neni to ono.

lenca78
14. říj 2010

@ahojkyy jo a radsi si zajdi k doktorce, ale nevim, jestli je obvodacka neposle na gyndu tak jako tak. A radsi at jsi tam zbytecne nez abys to zanedbala.
Mne moc kontroluji pokazde, ale jen takovyma tema papirkama na cukr a bilkoviny, vysetreni moci jako takove jsme nemela za cele tehu vubec.

petulke
14. říj 2010

ahoj holky já mám nějakou usazenou rýmu, nebo co, tak se dopuji čajíkama s medem a citronem a trochu to pomáhá. Jinak ty testovací proužky se dají koupit v lékarně! A na tubě máte i označení jak to má vypadat v normálu apod. Jinak posledni dva dny mám pocit že mín kope, tak se opět sleduji tím angelsoundem a teda je vše vpořádku, ale je to strašný pocit, kdyby se stou malou něco stalo. Ojoj, to byb byla obrovská bolest, raději na to ani nepomyslet, že by se mohlo něco přihodit, jinak mě ztoho píchne u srdíčka z obavy.

@ahojkyy Se divím že ještě můžeš chodit do práce mě ukrutně bolí pánev a když jen hodinu sedím na židli tak potom mám co dělat abych se narovnala kvůli té pánvi. Dočetla jsem se ve starším vydání Betynce, že to může být způsobeno tím, že bylo tělo před otěhotním víc namáhano, a že všechno to tam bylo zpevněné na tu námahu, všelijaké vazy a spojení pánve bylo přizpůsobené na jakoukoliv námahu a teď se to právě musí vše uvolnit a roztáhnout. tak to je možná proto. Protože, když si vzpomenu na 30 km pochody s 15 kg zátěží v maskáčích a kanadách, sice byly jednou měsíčně ale přesto, no a každodenním běháním kolem 5 km, tak je to možná tím, proč to teď tolik bolí!

ahojkyy
14. říj 2010

@petulke - no neviem, čím to je, ja som rovnako športovala celý život, na výkonnostnej úrovni do tej 25ky, potom už len tak s manželom v posilke a behy, mám niečo odbehané, aj keď maratónec nie som.. 10 km mi nerobilo problém súťažne a nejak extrémne bolesti nemám. Len proste - nevládzem tak, ako predtým. Napr. po obede by mi seklo ľahnúť, ale tu sa nedá. Keď môžem, odídem skôr, ale niekedy to klienti a termíny nepustia. Hold, už to nejak vydržím 🙂 a potom si budem užívať doma.

@lenca78 - Dr. obvoďáčka je tam dnes od 1ej, tak skočím. Ak to nedoriešime, objednám sa skôr na gynekológiu. Teraz to napr. necítim, ani na toalete pri močení a tak. Len proste večer, ako som ležala. Neviem, či to môže byť spojené s tými zmenami v tele, zväčšujúcou sa maternicou a tak, proste neviem, či je to normálne. Ale ak by som malému ublížila tým, že sa mi nechce polhoďku za Dr. cestovať, tak to by som si neodpustila..

petulke
14. říj 2010

@delf14 odhlaováno 😀

delf14
14. říj 2010

děkuji holky jste zlatíčka jestli vyhrajem budu vám líbat ruce 😀 😝

lenca78
14. říj 2010

@petulke
@ahojkyy Je holky, vy jste teda hodne cvicily i pred otehotnenim. Zavidim. Ja jsem byla taky vic akcni, ale posledni rok jsem mela za sebou IVF, hysteroskopii, pseudograviditu a pak ty tri pokusy o IVF s darkyni, ze bohuzel o sportu se mi mohlo jen zdat. Sice teda pred tim poslednim pokusem jsem tri hodky pred transferem zasla na hodinu spinningu 🙂, ale jinak skoro nic. uz jsem to mela bud zakazano nebo mi nebylo dobre. Snazim se ted chodit aspon s tim psem, ale je to malo. Dam denne hodinku , vic radsi ne, ale zada me boli, bricho me tlaci a prijde mi, ze z lezeni na boku uz jsem pekne prelezena. A bude jeste asi hur, ze ? 🙂))

delf14
15. říj 2010

@lenca78 já vůbec necvičila nepláš 😀 ani když jsem čekala káju chudák doktorka se strachovala jak budu rodit,když jsem takový drobek a bylo to ok 😝 kéž by byl takový porod i druhý

lenca78
15. říj 2010

@delf14 to jsi me moc potesila 🙂. Ja bych sportovala, ale nesmim. Vcera jsem se na zemi protahovala, uz me fakt moc bolela zada a pak me celou noc bolelo bricho. Takze tim jsem asi zase se cvicenim skoncila. Holt si musim zvyknout na nalepku rizikove tehu :(

petulke
15. říj 2010

@delf14 jůůůů, ty se máš, to já se začínám porodu děsit 😢

lenca78
15. říj 2010

@petulke Peto, ja zacinam mit z porodu nocni mury... Ale docetla jsem se v prirucce pro tehotne, ze to je normalni, ze to prichazi s rostoucim brichem 🙂))

delf14
15. říj 2010

@petulke děsit tě?!to nechci ale něco ti povím je důležité myslet fakt pozitivně to je hodně důležité no možná jsem cvok hloky ale koupila jsem si to epi no znáte to?hodně si´to chválí právě tak jsem to prubla a koupila jsem zvědavá zda budu taky chválit 😀

@lenca78 jako fakt jsem necvičila nechodila plavat a ani jsem nechodila na cvičení pro těhulky a zvládla jsem to ,snažila jsem se myslet pozitivně a hlavně těšit se na broučka až ho budu držet v náruči.

lenca78
15. říj 2010

@delf14 ja si to chci taky koupit, pokud mi nekdo kolem toho 34.tydne rekne, ze budu rodit normalne. Jinak chci pockat, prece jen to stoji dost penez a kdybych pak sla na cisare, tak at se zbytecne netrapim.
Ale nektere holky si to opravdu moc chvalily, hlavne pry proto, ze se naucili, jak vlastne tlacit - to je spis pro prvorodicky, ty uz to urcite znas 🙂.

delf14
15. říj 2010

@lenca78 cha chá já a znát jo ani náhodou to jsi vedle jak ta jedle 😝 fakt nevím jak tlačit jak dýchat ale opravdu,já si to dělala podle sebe a když ěco bylo špatně doktor hned opravil,že takhle né 😀 docela prdel.no prodat ho pak můžeš vždy je o to dost zájem teda

lenca78
15. říj 2010

@delf14 no urcite si to dokazes predstavit vic realne nez ja 🙂. A ja se ted na porod pripravovat odmitam. Na minule kontrole byl ten prvni hlavickou dolu, tak mi zacali rikat, ze to vypada na normalni porod. Ted je ten spodni zadeckem a druhy navic pricne - to je na stopro cisar. Tak se tim nebudu stresovat, ono totiz u toho normalniho porodu to neni zadna sranda. Docetla jsem se , ze pri porodu prvniho plodu ti nekdo zvenku musi drzet to druhe mimino ve spravne poloze, aby se neotocilo a je to pry pro to druhe hodne rizikove. Z techto informaci mam pak nocni mury a nejak si nedokazu predstavit, tak uz jsem snad i pro toho cisare.

delf14
15. říj 2010

@lenca78 tak se domluvtee hd na císaři né to by taky šlo když to jsou dvojky

lenca78
15. říj 2010

@delf14 myslela jsem si to, ale na bulovce na to zrovna moc nejsou 🙂 Jakmile je prvni hlavickou a druhe je podelne (jedno jestli hlavickou nebo prdelkou), je to normalni porod... No uvidim. Jdu tam do poradny cca za 5 tydnu, tam uz se asi neco rozhodne - jeslti do te doby neporodim.
Dneska je mi fakt spatne, jsem blba, ze jsme se na to protahovani nevykaslala, berou me krece, bricho boli jak na menses a stahuje se uplne cele, nejen dole ale i nahore :(.

delf14
15. říj 2010

@lenca78 tak to jo potom u nás většinou udělají císaře.no nech bej s porodem hele kámoška taky čekala dvojky a narodili se ve 31tt tak pozor jo

lenca78
15. říj 2010

@delf14 ja vim delf, ted bych jeste nechtela, nemam ukonceny ani 28.tyden :( Takze dnes lezim o to vice. Zadne courani se psem, zadne prace a jen TV a net a knizka

delf14
15. říj 2010

@lenca78 tak to je zprávné radši odpočívej to jo

ahojkyy
15. říj 2010

ahojte baby. Tak som zašla k Dr., pozrel na mňa a všetko ok - moč negatívna, krček dlhánsky, brucho mäkké, srdiečko bije, tak zhodnotil.. ale bez nejakého vyšetrenia.. že to môže byť narušením prostredia v pošve. No a predpísal mi na to Clotrimazol AL 100, vaginálne tabletky. Berie sa to 1xdenne, na noc, 6 dní. Píšu tam nebezpečné v 1. trimestri, nemám z toho dobrý pocit. Ak by ma vyšetril a zistil, že tam mám nejaké baktérie a z toho to rezanie mohlo byť, tak by som to vnímala inak. Nemáte s tým skúsenosti?
Jo a na hrdielko som si v lekárni vypýtala Mucoplant - jitrocelový sirup. Zatiaľ mi je ťažko na žalúdok, ale snáď ten kašel po 3 týždňoch prejde.. môže sa vraj v tehu, aj to píšu na letáčiku.

O pôrode odmietam rozmýšľať a písmenkovať, radšej, lebo sa inak zbláznim.. stačilo mi to video na nete 😀

delf14
15. říj 2010

@ahojkyy jitrocelový syrup je v pohodě ten se může a tamto tak s tím neporadí teda to fakt nevím zkus popátrat na internetu,no snad doktor ví co má dělat,ale je fakt že už se jich párkrát spletlo 😅

ahojkyy
15. říj 2010

@delf14 - no práve že to nie je môj Dr., ja som mala lekárku, tá je na materskej a toto je jej otec a ju zastupuje. A nevravím, že nie je dobrý, len sme si proste nesadli.. na nete píšu tak i tak. Každopádne príznaky mykózy nemám, žiadne svrbenie, pálenie, rezanie pri močení. Len ma rezalo v pošve.. myslela som, že je to skôr tým, že sa malý otočil, alebo nejaké tehu zmeny. Asi to nebudem brať, pokiaľ sa mi nevyskytne niečo.. proste zápal a tak. Bojím sa si niečo zavádzať len tak na skúšku.