IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
21. led 2011

@ahojkyy a nemas zanet prsni zlazy? To byvaji teploty. Ale nic o tom nevim, zkus se mrknout na net.
Jinak holky zlobilky se projevuji takto: jsou najedene, prebalene, hracky nechteji , chovat nechteji a knikaji nebo rvou. Jsou to asi prdiky. A tak tu chodime a zpivame a tahame na tygrika a ja nevim co vsechno. Nejradsi to delaji vecer, kdyz uz jsem uplne grogy, chci si odpocinout a ony od 7 vecer do pulnoci janci. Pak ale spi jak zabity aspon 4 hodiny. Jenze jak takhle rvou, tak ja pak mam pocit, jestli i ta trochu meho mleka neni malo, apod. No je to takovy stresujici... A jeste ke vsemu dvojmo 😀 Do toho moc nestiham jist a varit si a vcer ajsem se od manzela dozvedela, ze si asi nedokazu zorganizovat cas..... No nezabili byste ho?

ahojkyy
21. led 2011

@lenca78 - 😀 mali by sme ich zoznámiť, ako by som počula svojho 🙂 teda teraz pri miminku mi to nepovedal, ale viem si ho živo predstaviť. Tiež mi to s tým prsom napadlo, ale mala som ho len červené, okolo bradavky a to to naliate, pravé. Nejak to nebolelo. Tak som to nekukala, ale mrknem na to.. môže byť..
inak som objednala overálky z batolatko.cz, zn. Krymar? tak nejak a sú na toho môjho mrňúsa takmer akurát. Takmer, hlavne vie hýbať nožičkami a nepletie sa mu to ako tie ostatné..

ahojkyy

78marcela
21. led 2011

@ahojkyy
@lenca78
@delf14
Sem tam nakukuju, ale moc nestíhám...ve škole v práci se teď končí pololetí, tak je blázinec, v druhé škole, na vysoké, zase zkouškové období, tak se do noci šprtám a není čas na nic jiného. Ale je to taky docela dobré, aby člověk měl myšlenky i na jiné věci než na mimčo. Já to teď nechávám zvolna plynout, na KET nemáme peníze, koupili jsme o prázdninách byt, během podzimu jsme ho nechali zrekonstruovat a jsme finančně na dně. Spíme na matračkách, věci v bednách na zeni, jenom kuchyň už máme, to je prima a teď šetříme korunky na lednici, pračku atd. Embrýsci mají být zamraženi do června, tak potom se uvidí, co a jak dál...

petulke
22. led 2011

holky pomoc, že by poporodní bluess??? Já brečím jako želva, všechno mě dojme k pláči. Nevíte jak urychlit hojení po tom nástřihu? Už mě to docela trápí, dnes je to týden a pořád štípe, auuu ☹ 😠 😢

lenca78
22. led 2011

@petulke Peto, poporodni blues prozivam take a to jsem uz 7 tydnu po:(. Mam to z absolutniho vycerpani, neustaalych pochybnosti o mlice apod. Ale az pak pujdes ven s kocarkem a bude svitit slunicko, budes ta nejstastnejsi maminka a hrozne te to nakopne🙂. Ja uz se tesim na dnesni prochazku jako sul...

A co te trapi? Mas toho moc nebo se bojis ze se o mimco nepostaras? Napis, at te muzu uklidnit konkretne.
Jinak nastrih se ma hodne vetrat (zkus doma nosit nejake saty bez spodniho pradla) a doporucuje se koupel v dubove kure - nebo jen omyvat, stahuje rany. To radi mamka z klatovske porodnice🙂

lenca78
22. led 2011

@78marcela Ahoj Marcel, tak novy byt zavidim, to musi byt parada, ja hrozne rada planuju a vymyslim, kam jaky nabytek. Tak at brzo nasetrite na pracku a lednicku a pak vam zbydou penize na KET 🙂

78marcela
22. led 2011

@lenca78 No mě to bavilo předtím, ta rekonstrukce. Teď už bych měla namyšlené úplně přesně, kam a jaký nábytek, už ho mám i vybraný...ale nejsou korunky, takže to tu radost trochu kalí. Rekonstrukce se o téměř 40 tisíc prodražila, měli jsme v plánu pouze vyměnit okna a koupelnu, nakonec se muselo udělat kompletně nové topení, radiáotry a elektrika...takže ani nezbylo na novou podlahu do obýváku. Je tam taková narůžovělá dlažba, co se mi moc nelíbí, chtěla jsem tmavší plovoučku, ale to už se nedá nic dělat, to už být nemusí. Zatím je to stále holobyt, všechno jde na splátky a šetří se mnohem hůř...ale snad zase bude lépe. Je to velký byt, místa dost, i na dětský pokoj...tak snad už se za rok bude dařit lépe.

petulke
22. led 2011

@lenca78 No Leni, mě nejvíc mrzí, že nestíhám ty věci okolo. Že to opravdu musí dělat Petr, co se týče uklízení, vaření apod. To mě strašně dojme, když vidím, jak se snaží mi pomoci a já se vedle něho doma cítím jako krypl, protože sama mám co dělat se sebou, jak se vrací ta pánev na své místo, tak mám pocit že se mi tam ty kosti skládájí dohromady jako puzzle dílek po dílku. ☹

nana.76
22. led 2011

@petulke ještě jednou gratuluji 🙂 Nebojky všechno se spraví a budeš čupr 🙂 🙂 🙂

lenca78
22. led 2011

@petulke Peto, tak to jsi na tom stejne jako ja. Ja nestiham nejen veci okolo, ale casto ani miminka. Manzel musi pomoci. Vsichni mi rikaji, ze nejhorsi jsou prvni tri mesice, pak uz bude mit miminko urcity rezim, prijde jaro, my budeme mit spoustu energie a uvidis, jak nam vse bude odsejpat od ruky 🙂

S tim nastrihem a bolesti dole neporadim, ja jsem si uzila bolesti po cisari.... Ale to bricho bylo asi lepsi, nevim, i jizva se docela hezky zahojila, protoze to prece jen lepe vetra na brise nez dole. Tak snad pomuze ta dubova kura nebo zkus zavolat sve gynekolozce. Urcite ti neco poradi, uvidis.

Mne treba i mrzi, ze ja nemam cas se ani poradne vysprchovat, natoz se treba poradne ucesat nebo si i radne vycistit zuby. Vsechno delam tak nejak z rychliku, no proste hrozny. Doufam, ze se to opravdu zlepsi, jinak se ze me stane takova ta cuchticka doma s detma, ve spinavych teplakach, s mastnou hlavou 😀 To by mi Tonda taky mohl uteci nekam za jinou 😀

Peto, hlavu vzhuru, mame svoje vysnena miminka a konecne si radne muzeme uzivat te "dovolene" 😀 A ja porad verim, ze bude lip, prece jen jsme maminky kratce. Uvidis, jak se to vsechno urcite zlepsi.

ahojkyy
23. led 2011

@petulke - ahoj Peta. Chce to cas, mne sa to zlepsilo po dvoch tyzdnoch. A fakt nosit tie nestastne ale priedusne kalhotky, k tomu casto fakt aj ked to nie je nevyhnutne menit vlozky, nech je to proste v cistom. A sprchovat a lezat a nesadat moc na to. Ak je to teda mozne.
Po dvoch tyzdnoch - vcera som sadla dokonca na stacionarny bike, no a uz som to tak necitila. Pred par dnami som myslela, ze umriem od bolesti. Takze zlepsi sa to, vyckaj este tyzden.
U nas tiez vsetko robi manzel. Zmyva, vcera robil ranajky.. nakupuje. Proste taha to. Aj ja mam vycitky a citim sa nemozna, lebo to VSETKO nezvladam tak, ako by som si predstavovala. Ale hold neda sa to, ked zacne maly vymyslat a proste nespinka, tak s nim niekto musi byt.
Ono im to proste zase vratime, ked potiahnu teraz.

Baby, mne pride o tyzden alebo o dva navsteva, z manzelovej strany. Nedodrzana dohoda, nie tchan a tchyne, ale komplet so surodencami, tj cca. 4 alebo 5 ludi. Na vikend. To bude asi manzel musiet pomoct. Mam z toho depku. Ani nie z navstevy, ale z dvoch veci. Prva, ze sa so mnou manzel o tom vobec neporadil a rozhodol sa resp. dohodol s nimi. Odmieta sa o tom bavit, zvaluje vinu skor na mna..
Druha - tchyne chce ostat tyzden. bola som rozhodnuta a s manzelom dohodnuta, ze nech ostane, aby sme boli slusni. Aj ked si myslim, ze na zaklade mojej hroznej povahy a nasho vztahu s tchyni to nebude vypadat asi najlepsie. Rozhodne si nedam kecat do dietata, aj ked jej skusenosti a rady budu urcite cenne.
Ale momentalne po vcerajsku, som rozhodnuta, ze jej / im poviem, ze pomoct teda nepotrebujem, ak chce ostat, tak kvoli mne to teda nebude. A poviem to, manzel mal moznost vysvetlit to a zdelit to jemne. Teda poviem to, ak sa ma niekto opyta na moj nazor.. zatial moj nazor ohladne navstev nikoho nezaujimal..:/ depka, no..
ahojkyy

dasty79
23. led 2011

🙂 Ahoj MAMINKY 🙂 🙂 🙂
Moc vám všem gratuluju k vaším malým drobečkům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Jsou moc nádherný!!!!!!!!!!!!!Úplně k pomuchlání 🙂
Tak už jen @delf14 čeká?????Jakpak na tom kočka je????

lenca78
23. led 2011

@dasty79 Ahoj dasty, kde te byl konec? 🙂 A gratuluju k //. Az budes mit chvili , napis vic, at vime, jak to pokracuje u tebe a co noveho. Drzim palce

ahojkyy
23. led 2011

@dasty79 - ahoj 🙂 napísmenkuj nové info! 🙂 🙂

dasty79
23. led 2011

@ahojky - kdepak máš fotečku miminka?Já chci vidět Tomáška 🙂 🙂 🙂

@lenca78 - ta má krásný 2 princezny 🙂

Tak co maminky,jak si to užíváte?Jsou dětičky hodný?????????

Nové info - nechci zakřiknout.Bojím se radovat.Ve středu jdu k dr., tak jsem zvědavá, co mě řekne.
Zatím jen písnu - že 11.1. jsem měla jít na laparku a 7.1. ms pořád nikde a mě bylo divně,
tak jsem zkusila testík a byly tam // 🙂 Ale mám hrozný strach,aby vše bylo v pořádku.
Takže laparky jsem se vyhla.A díky mojí dr. - po změně CARu jsem po přeléčení atb
a měsícem pauzy snažení pak ihned otěhu.Takže to už stačilo dávno,jenže dr. v předchozím CAru
se na to vyprd......Bejvale bych nemusela ani na to IVF,si tak pořád myslím....
Tak hlavně teď nic nezakřiknout.....Kočky užívejte si svých ratolestí 🙂

A kdepak je @delf14 ?????Víte o ní něco?????

lenca78
23. led 2011

@ahojkyy Ahojky, no teda navstevu ti nezavidim. To musi byt hrozny, na cely vikend??? ja mam navstevy jen na par hodin a i to je vysilujici.
Holky, dnes mam den blbec, manzel ty dvojcata nejak moc nedava. O vikendu hodne rvaly, asi nemam dost mlika co co, jeste jsem zmenila druh umeleho mlika a taky jim to moc nejede. No a manzel je vyrizeny, boli ho hlava a nastvany. Ja jsem taky grogy, ale na to se me nikdo nepta... Uz abych jela k rodicum na navstevu, tam mi aspon pomuze mamka.

lenca78
23. led 2011

@dasty79 dasty, takze se zadarilo prirozene? No to by byl gol 😀 Moc drzim palce na kontrolu, urcite napis. A jak se jinak mas? U nas je vse vzhuru nohama a trochu mi to zacina prerustat pres hlavu.... ☹ Tak jsem se na miminka tesila a pak ta realita je trochu drsna.

petulke
23. led 2011

@delf ,delfíku jak to stebou vypadá? ?? 😕

petulke
23. led 2011

@delf14 delfíku jak to stebou vypadá? ??
😕

petulke
24. led 2011

já mám tucha, jestli delfík není v porodnici 😉 😕

petulke
24. led 2011

@nana.76 ještě jednou děkuji! 😉

ahojkyy
25. led 2011

ahojte baby, tak ja zase nestíham.. som pred dvoma dňami schytala teplotu, ku 39.. na to na druhý deň nečakane prišla tchýne, na týždeň, ostatní prídu na ten víkend a odvezú si ju následne domov, vraj 😀
NO COMMENT.. zatial sme všetci živí 😝 tak uvidíme, ako to dokopeme. Včera som robila všetko ja, dnes mi už pomohla so žehlením, kým som kojila vzala žehličku a zmyla mi riad.. ona by aj pomohla, ale na základe nášho vzťahu sa možno bojí aj toho len chytiť. Jo a utiera mi prach, asi mám bordel, no 😀 😀 musím skontrolovať u nich doma 😉 ale neriešim.
Teploty prešli, po jednom dni. Malému nič nebolo, aj papal, tak neviem.. z čoho to je.. prsníky v pohode. Fakt divné, ale hlavne, že malý je oki.
Inak sme boli včera u Dr. a vážili nás, mali sme 3120 g, tj za týždeň sme pribrali 180 g, podľa Dr. akurát. Inak malý začal zlostiť, teda nie je zlý, ale proste pospí, pekne pospí aj tri hoďky a potom sa na mňa prisaje a papá a papá a hrá sa s prsníkom aj dve tri hodinky. Keď ho odtrhnem, začne vrešťať.. Keď pri tom zaspí, chcem ho preložiť do postieľky, tak vydiera 😀 a zase vreští.. dnes fakt tri hodiny, mám vyťahané prsia jak kravka 😀 Baby, poraďte, čo s tým? Mám ho proste odmietnuť a vložiť do postielky, každopádne nenechať pri prsníku tak dlho?? On síce sem tam potiahne aj poriadne, ale predsa nemôže byť prisatý tak dlho..
A ešte otázočka - aj Vám predpísala Dr. vitamíny? Tu mi to dala s tým, že sa to dáva radovo každému.
Dík ahojkyy

ahojkyy
25. led 2011

@dasty79 - držím všetky palečky, každopádne hoď info 🙂 pošli mailový kontakt cez IP, pošlem fotečky, tu sme sa s manželom dohodli, že ich nezavesím. ahojkyy

ahojkyy
25. led 2011

@petulke - jak doma? 🙂

ahojkyy
25. led 2011

@lenca78 - no návšteva.. neviem, jak tvoja návšteva, ale mne pribudlo viac riadu, povinnosť variť a nemožnosť si ísť lahnúť, keď si lahne konečne malý, že ano.. tak čo, hold život je ťažký šport, týždeň vydržíme 🙂 čo dvojičky, zlostia ďalej? 🙂

dasty79
25. led 2011

@ahojkyy - děkuji za držení palečků,zítra jedu k dr. - tak to budu potřebovat 🙂
Tak se uzdrav!!!!! 😵

lenca78
26. led 2011

@dasty79 Dasty, doufam, ze to dopadlo u Dr. dobre

lenca78
26. led 2011

Ahoj holky, omlouvam se za delsi pauzu, nesel nam net. A vcera jsem zazila sok - byly jsme s holkama v nemocnici a vypada to, ze Zuzanka je hlucha ☹ Jeste jsem se z toho nejak nesebrala, na kontrolni vysetreni jdeme koncem unora, tak se uvidi. Pravda ale je, ze na zzvuk nereaguje, kdyz na ni v postylce jen mluvim, rve dal, jakmile ji pohladim, zklidni se. Tak asi to tak bude. K tomu ta srdecni vada. Chudinka si to zatim vybira. Vim, ze jsou mnohem horsi veci a ja doufam, ze nas nepotkaji, ale i tak je to pro me jako mamu hrozne tezke. Klidne bych si tu hluchotu na sebe hned vzala, ja uz jsem se naposlouchala dost....

78marcela
27. led 2011

Ahoj holky, delfíkovi blahopřeju k Lukáškovi.
Já se rozhodla jít do nového pokusu asi někdy v dubnu, to se u vás všech loni zadařilo, tak si to chci taky tak nějak naplánovat a uvidíme, zda to vyjde🙂

78marcela
27. led 2011

@lenca78 Je mi to moc líto, co se Zuzance stalo, ale myslím, že to nebude zase až tak zlé, Leni. Uvidíš. Ony jsou různé formy sluchového postožení a dost se jich dá už dneska napravit. A pokud má třeba i jen zbytky sluchu, bude mít naslouchátko, nebude to tak hrozné, uvidíš. S tím se dá určitě něco dělat. Je mi jí líto, drobka malýho a držím pěsti, at všechno v pohodě zvládnete.