IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

dashi
15. zář 2014

@eama myslím, že to tak je, že čekáš na další "normální" MS, mě se zatím nezadařilo. Teď stimuluju na 2. ivf, já jezdím do Brna 😉

eama
15. zář 2014

t
@dashi tak na brno jsem slyšela jen samou chválu..určitě se ti zadaří. 🙂

dashi
15. zář 2014

@eama Helios Brno no zatím si nemůžu stěžovat 😉 na 1. ivf a kety jsem chodila do ČB, ale přestěhovali jsme se, tak padla volba na Brno 😉 Mimo, to nám dělali všechna vyšetření, což v minulám CAR nedělali. Tudíž, jsem si dost vyšetření imuno, genetiku,...musla vyběhat sama a ejhle v Heliosu to dělají vše najednou 😉 . Řekla bych, že i přístup je trochu jiný 😉 .

eama
15. zář 2014

@dashi hm,tak na 1 IVF jsem byla v olomouci Fertimed, bezúspěšně, navíc mi vzali vejcovody, že jsou neprůchodné, a že nevidí důvod proč neudělat 1 IVF, že tam nevidí jakýkoliv problém proč by se naezadařilo, zaplaceno ICSI, AH, a jen jedno embryo, do 14 dnů po ET menses,. zkusila jsem tentokrát ten CAR v e Zlíně a byla jsem mile překvapena precizností vyšetřování, už tam zůstanu, zkrátka od A-Z. Dr, taktéž říkal, že nevidí nic proč by to nemělo vyjít a taktéž neúspěšně, jsem zvědavá co mi řekne ted za 3 dny, kde se stala chyba...

bibianca
15. zář 2014

@dashi
@eama Taky jsem začala ted chodit do heliosu a byla jsem celkem překvapena. Než jsme se rozhodli jít do CAR tak jsem si vyběhala veškerá vyšetření, hematologii, genetiku, horm. profil, ale dr. nám na 1. konzultaci řekl, že to jsou jen základní vyšetření, tak nás posílá ještě na genetiku k nim. Prej dokážou odhalit zda budu mít rakovinu a zda to naše dítě by jí mělo zdědit. A taky nám říkal, že oni při IVF můžou udělat vyšetření taková, že zabrání tomu aby to naše dítě mělo třeba tu dědičnou rakovinu taky. Mohli nám teoreticky udělat jen spermio, ale ne... berou to poctivě.. 🙂 Už teď se těšíme na 2. konzultaci 🙂

eama
15. zář 2014

Přitom jak píšu, ještě mám 2 embryjka zmražená tak snad se podaří při KETu,

dashi
15. zář 2014

@eama no uvidíš co ti řeknou, ale pokud bude vše ok, tak myslím, že další cyklus můžeš zkusit ketík 😉 jjj, každý CAR je jiný, v ČB to bylo hlavně dost o penězích, běda jak se člověk začal vyptávat, no teď už tam mají zdravou konkurenci, naštěstí 😒 😉

eama
15. zář 2014

@dashi zeptám se kolik se doplácí na KET?

dashi
15. zář 2014

@bibianca jj, přesně, já taky vyvalila oči, když mi DR. povídá, že mi udělají testy na imuno i partenerovi 😅 Já, že mám imunu aktuální 2 měsíce starý od Dr. Malíčkové z Prahy a on, že si uděljí svoje. A ejhle, v Praze mi řekli vše ok, a v Helisu zjistili něco se štítnou žlázou, takže mi hned napsal prášky. Jo, jo já jsem s Heliosem fakt maximlně spokojená 😉 🙂 . A tenkrát v ČB se 'Dr. divil, proč jí chci, že by mě na ní poslali až při 2. ivf - neúspěšném, tak to mi hlava fakt nebrala 😠

dashi
15. zář 2014

@eama fakt už si to nepamatuju, jsou to 2 roky, ale určo to není pálka jako při ivf, doplatek jen za léky....zkus kouknout na svoje car jestli tam nemají ceník 😉

sasanka033
15. zář 2014

@eama ahoj, na ket muzes jit hned dalsi cyklus a mas dve moznosti: KET v nativu, nebo zas na hormonech. na nativ musis mit sama ovulaci a peknou sliznici, na coz se ale prijde az v prubehu cyklu, kdy ti reknou podle UTZ termin KETu. takze se ti muze stat, ze tato situace nenastana uz to lekama nejde dohonit, takze se KET odlozi na dalsi cyklus. ten uz bude na estrofemu napr., cili zajisti sliznici a zaroven zablokuji ovu. ve zkratce: pokud hned ted chces jit do KETu, meli by ti hned dat leky, jinak "riskujes" nativ, pripadne odklad. napsala jsem to srozumitelne?:.)

sasanka033
15. zář 2014

@eama u KETu se plati jen za rozmrazeni toho embrouse, takze je to v radu tri tisic bych tak tipla, zalezi na caru.

eama
15. zář 2014

@sasanka033 aha, celkem všemu rozumím, jen nevím co si mám představit pod pojmem nativ? a ket na hormonech? tzn, znovu si píchat injekce?

sasanka033
15. zář 2014

@eama nativ znamena, ze to delaji v prirozenym cyklu, bez podpory hormonu. proste ti transferuji embryo po tvoji prirozeny ovulaci za tolik dni, kolik to embryo ma. priklad: ovulujes 14DC, embryo byla zamrazeno jako tridenni, tak transfer bude cca 17DC. aby to bylo co nejblizsi tomu prirodnimu procesu.

sasanka033
15. zář 2014

@eama ne, to uz jen polykas naky pilule, nejsou dalsi injekce...ty jsou jen u stimulaci na IVF kvuli vajickum. u ketu beres estrogen na podporu sliznice.

eama
15. zář 2014

@sasanka033 tak děkuji za vysvětlení,,,už to chápu jj 🙂

lentikalena
15. zář 2014

@suzik161 Takže,prostě kousek od sebe 😀

lentikalena
15. zář 2014

@suzik161 Tak dnes píchnu poslední injekci a ve středu ráno na OPU.Dnes jsem byla na předoperačním no hrůza co člověku všechno najdou.Hlavně tlak to byla pohroma. 😀 Už aby jsem to měla za sebou ☹

lentikalena
15. zář 2014

holky je tu nějaká, které se to podařilo na poprvé 🙂

dashi
16. zář 2014

Ahoj holky, dotaz - musím před odběrem vajíček na předoperační vyšetření? Už si to nepamatuju 😉

evcann
16. zář 2014

@jajakad neboj povede se to a zapomeneš, ja tenkrat kdyz se povedl syn tak jsem vubec neuvazovala o druhym a byla jsem stastna a ted jsem tu znova a chtela bych druhe a uz jsem taky zapomnela jaky to bylo a jdu do toho znova 🙂

@eama můžes jit hned další mesic ja šla také, ale verim, ze nekde ti to udelaji jeste ted, ale nedoporucuje se to, ja mam pauzy mesic i po IUI

@kapr tak jak je dneska? me tak lehce pobolivalo bricho jako kdyz bych to mela dostat, ale to pry byva reakce na injekci a pobolivaji vajecniky po stimulaci, ale me jediny co napadlo bylo, ze by bylo prima kdybych to ted dostala a zacla planovat to IVF, tohle IUI je fakt jasny :D

kapr
16. zář 2014

@evcann ty já nevím 🙂 já nad tím moc nepřemýšlím. Já vím, že holčička přijde. Jen nevím jestli tento měsíc, nebo další 🙂 Ikdyž by to byl s naším spermiem velký zázrak kdybych byla teď těhotná, strašně ráda bych všem v caru vytřela zrak 😵 😀 v dobrém samozřejmě. A druhak tím že půjdu jen na NATIV, tak stejně půjdu na první UTZ až 10 den cyklu. Ještě bude sranda až se potkáme na lůžkovém 🙂 když to máme stejně. Ale je tedy pravda, že já mám různě dlouhý cyklus. 28-33, takže u mne se prostě neví 🙂

evcann
16. zář 2014

@kapr no neboj to ja mam taky, i kdyz vlastne ted ne kdyz mi to udrzuji praskama, no ja myslim, ze se tam nejak potkame minimalne v cekarne 🙂

kapr
16. zář 2014

@evcann přeji si, abychom se potkaly na odběru krve na měření HCG 😵 😉

jajakad
16. zář 2014

@dashi Ano, mě dávali žádanku na předoperační. Ale někde jsem četla, že platí jen 10 dní, a já jdu v pátek a na odběr půjdu cca za měsíc... tak musím ještě zjistit, jestli ty výsledky budou platit.

dashi
16. zář 2014

@jajakad hm, sem si to myslela 😉 no zítra razím na krev, tak se na to zeptám 😉

jajakad
16. zář 2014

@dashi Ha, tak jsem právě zjistila, že to předoperační vyšetření platí půl roku, řekli mi to u nás v Caru 🙂

gabca84
16. zář 2014

Ahoj holky 12.9 jsme byla na ET zavedly mi me 2 embrya Jedno 8 bunecne a druhé 10 bunecne rikala ze se vyviji moc rychle 🙂 od nedele me picha v děloze a vajecnikach po kolika dnech od Et jste testly je to moje 1 ivf.

kapr
16. zář 2014

@gabca84 7 den by tam mohl být duch, ale zároveň může být ještě z pregnylu, nebo podobné injekce. 10 den už by měla být čárka 😉 hodně štěstí

dashi
16. zář 2014

@gabca84 jj, nejdřív tak 8. den 😉 držím palce 🙂