IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

gasha
6. pro 2014

@evcann Tak hlavně, aby bylo všechno v pohodě. Ale krvácení je prý normální. Já nekrvácela ani v jednom z předchozích 2 těhotenství. Nicméně si dokážu představit, jak to člověka vyděsí.

evcann
6. pro 2014

@gasha no prave ja při prvním vubec ani kapicku a ted když najednou tak to byl dobréj sok, dostala jsem klasika ascorutin a vic utrose a polehavat. Prý to jen odnesla nějaká cevka a v pátek na kontrolu tak snad uz to bude dobry. Říkala, ze je to nejčastější s tím ženský jezdí na pohotovosti. Ze je to hodne časté.

gasha
7. pro 2014

@evcann To je dobře, že je to jen takhle. Asi je to fakt časté. Hlavně, aby se miminka držely v břiše, zbytek je skoro jedno. 😉

lipanek2
7. pro 2014

@gasha @evcann každý samozřejmě důvěřujeme svému lékaři 😉

cermi77
7. pro 2014

@evcann at se mimco drzi a ty taky, presne vim, jake jsou to nervy.

zofielinda
7. pro 2014

@evcann jinak naprd, už špiním i přes utrogestan

gasha
7. pro 2014

@zofielinda Špinit můžeš i kvůli těhotenství, test jsi zkoušela?

zofielinda
7. pro 2014

@gasha ne, nezkoušela

evcann
7. pro 2014

@zofielinda Jj spíneni muže byt uhnizdovani, ty to mas zitra 14 dni? Ještě neztrácejí hlavu

evcann
7. pro 2014

@cermi77 hrozny no :/

zofielinda
7. pro 2014

@evcann jjo zítra 14 dnů

evcann
7. pro 2014

@zofielinda tak testni 🙂 a nebo zitra na krev jo?

zofielinda
7. pro 2014

@evcann až ve středu krev, nejsem v prag

evcann
7. pro 2014

@zofielinda ty jo jsi dobra, ja bych nevydržela. Jak to vypadá? Stále jen spineni?

zofielinda
7. pro 2014

@evcann mám tu jediný test, tak ráno. Ale nebude to dobrý. Uvažuji buď skončit nebo o IUI. Doporučíte mi jiný car?

evcann
7. pro 2014

@zofielinda myslíš jiny car na ivf? Nebo uz jen IUI? U těch se nepredre zádný car :( u ivf spis, ale každy ma svoje. Ja neslyšela nikdy jen chválu na nějaký car. Jen když to nebylo nic moc tak to bylo Podoli. Co třeba Pronatal? Ja jsem spokojena a Iscarem. Ale chodím tam jen k jedné doktorce 🙂.

zofielinda
7. pro 2014

@evcann já už leda IUI nebo minimálku. Z IUI mám syna

evcann
8. pro 2014

@zofielinda tak co od rana vyhlížím jak dopadl testík? 🙂

zofielinda
8. pro 2014

@evcann bílo

evcann
8. pro 2014

@zofielinda kruci, tak si dej pres vanoce pauzu a uvidis co a jak budes chtit dal, uvazujes tedy o jinem centru?

gasha
8. pro 2014

Holky, z KETu nic nebude. Z 2 embryí se jedno nerozmrazilo vůbec a druhé se nevyvíjí. A já všechno tak hezky naplánovala... No nic. Přes Vánoce moc nefungují, takže mne čeká 2.IVF v lednu.

gasha
8. pro 2014

@zofielinda Tak to mě mrzí, že nic. Myslíš, že v jiném caru to to lepší?

zofielinda
8. pro 2014

@gasha No to tedy, taky nejsou dobrý zprávy, sakryš. Ale zase druhé IVF bude určo to šťastné.

zofielinda
8. pro 2014

@gasha No IVF bych už asi nepodstoupila, přijde mi, že pro mě není vhodné, ze třech ET jsem neotěhotněla, ze čtyřech KET jednou a to skončilo zamklinkou. No předtím ani ty 4 IUI nebyly úspěšný. Tak už nevím.
Tak jedině NATIV nebo IUI. Myslím, že práce embryologů taky není 100%, každý vlastně má jiný názor

evcann
8. pro 2014

@gasha jeeezis co je to tu za spatny zpravy? Ale tak je to první ivf to je "pohoda" mas ještě hodne šanci. Urco to vyjde.

donia
8. pro 2014

@gasha Jak funguje KET? To se predem domluvite na terminu, oni rozmrazi embrya a pak daji vedet zda k prenosu dojde, nebo jak to je presne? Me ze zdravotnich duvodu museli take zamrazit (ET nebyl mozny), tak to me nejak nedoslo, ze vlastne pak to nemusi klapnout, kdyz se nerozmrazi jak maji. Jsi dobra, ze planujes dalsi IVF na leden, ja uz do dalsiho 100% nejdu, to co jsem si prozila nehodlam prozivat a riskovat znovu.

zofielinda
8. pro 2014

@donia Ano záleží na vhodné době a pak jen ráno voláš, zda se rozmrazilo a můžeš přijet.

donia
8. pro 2014

@zofielinda a ta vhodna doba je kdy? To pocitaji nejaky konkretni den cyklu, pak je rozmrazuji a ty si tedy volas? A nejaka priprava tela (hormony, prasky atd.) tam je? Protoze jestli ano a pak se nerozmrazi, tak je vlastne na nic, ne?

78marcela
8. pro 2014

@donia podle mého doktora z centra se rozmrazí dnes 96% všech mrazacku. A jsou dvě varianty KET. Buď v nativu nebo v řízené cyklu. Pokud ti normálně roste sliznice a vše máš ok, tak když dostaneš ms, objednáš se na utz 12-14.den cyklu. Oni změří sliznici a 18-20.den se chodí na vklad. Pokud máš KET řízený jako třeba mám já, tak po vyvolání ms začínám od druhého dne cyklu brát estrimax na růst sliznice a pak ten stejný postup. Je pravda, že se můžeš stát že beres léky a příjdeš tam a není co vložit. Několika holkam se to stalo, mě naštěstí nikdy. Vždy bylo vše ok a to jdu už na pátý KET. Vždy všechna embrya rozmrazena bez problémů.

missym
9. pro 2014

Holky, já budu asi mít pěkně blbej dotaz, ale tudle jsem nad tím KETem dumala a jak to je s ovulací při KETu? Když ovu proběhne, uvolní se vajíčko, ale oni mi vloží toho mrazáčka, co pak to vajíčko tam? Nebo se ovu nějak zastaví, aby k ní nedošlo? Já teda jaksi ovu nemám, takže mi to může být šumák, ale jak jsem tak nad tím přemýšlela, tak mě to napadlo. Tak pokud některá víte, tak budu ráda za nějakou chytrost 🙂
@gasha Škoda, že to nevyšlo. Tak v lednu moc štěstíčka v dalším pokusu, to vyjde.