IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

lampion
13. únor 2011

@amadores
Amadores, je mi to líto ☹ . Máš plán, co dál?

hoblinka8
13. únor 2011

@tonytony
No to je vubec ta nejlepsi zprava!!! Pro nas pro vsechny! Protoze kdo byl ten nejvetsi plasan? A kdo ma ted ducha??? 😉 Je to nadeje pro nas pro vsechny. Pro me teda urcite, ja to tak beru! Moc ti preji, aby vsechno zdarne prospivalo!!!

tonytony
13. únor 2011

@hoblinka8 Děkuju, jo plašan jsem byla a stále ještě jsem, u nás fakt není eštěw vůbec vyhráno a rizika jsou veliká a větší než normálně, takže sice jsem šťastná, ale mám stále velký strach...

tonytony
13. únor 2011

@adenka84 Věřím, já si ho asi naordinovala zbytečně moc... No, tak uvidíme, pomalinku si ho kdyžtak ponížím...

tonytony
13. únor 2011

@lampion No, já právě jsem dostala v Caru papír, že díky tomu, jak embryjko vypadalo, musím na amnio☹ Což mě děsí, protože já v těhu krvácím( u dcery až do 5. měsíce) a prostě mám riziko potratu vysoce zvýšené, i potraty za sebou, takže normálně bych na amnio nešla ani kvůli věku ne, ale po tom, co vím, že embryjko nebylo úplně ok, tak asi budu muset, ale nechci☹

tonytony
13. únor 2011

@adenka84 Díky a do kdy ho máte brát?

hoblinka8
13. únor 2011

@tonytony Co je prosim te "amnio"?

... a jak jsme to psaly uz vcera: bat se neceho kvuli detem budeme vsechny az do smrti🙂

amadores
13. únor 2011

@lampion budeme se na jaře věnovat úpravám okolí kolem domu,ať se už letos nebrodíme v blátě 😀 , pak máme v plánu dovču a na podzim zkusíme 2.IVF.

tonytony
13. únor 2011

@hoblinka8 amniocentéza je odběr plodové vody na vyloučení vrozených vad plodu...

tonytony
13. únor 2011

@amadores budu moc držet palečky!at se podzimňátko povede🙂

tonytony
13. únor 2011

@amadores tak držím palečky, ať se povede podzimňátko🙂

ismet
autor
13. únor 2011

@lampion Ahoj lampionku, jak se cítíš? Kdy půjdeš na kontrolu? Já už jsem si vtvořila další plán, co budu dělat. Nechám si udělat laparoskopii vejcovodů, to jsem ještě nikdy nepodstoupila, nebyl důvod, ale je i možné, že v nich je ten náš zakopaný pes. A také se objednám k psycholožce, ke které jsem chodila před otěhotněním, úžasně mě tehdy povzbuzovala a dala mi jistotu, že se to povede. Něco takového teď potřebuju, abych se cítila líp.

ismet
autor
13. únor 2011

@amadores Ahoj amadores, mrzí mě, tě Ti to tentokrát nevyšlo, mně také ne. Proč ale podstoupíte 2. IVF až na podzim? Já bych chtěla mnohem dřív. Je to ze zdravotních důvodů, nebo si chceš odpočinout od toho stresu?

adenka84
13. únor 2011

@tonytony já ho bud užívat do 10. týdne těhotenství..dál už pak ne...

amadores
13. únor 2011

@ismet neboj, příště se budeme radovat i my. 😉
Ty 3 měsíce chci ,aby si tělo odpočinulo, to je standart a pak už by nám to vycházelo na červen a to máme dovču.A během dovolenkových měsíců je v CARu omezený provoz a to bývá na prd.A docela i uvažuju taky o laparce , ani ne kvůli vejcovodům(tam už vím, že mám jeden neprůchodnej),spíše endometrioza a tak...
A obávám se,že pokud by ty pokusy byly blízko sebe a zase to nevyšlo, tak už bych to nesla podstatně hůře, než teď, kdy mi to sice mrzí,ale nějak extra nesmutním a věřím v lepší zítřky. 😉
A tím je z toho rázem podzim...Na druhou stranu chápu,že každý měsíc se šance u nás věkem snižuje,že se to příště povede.Uvidíme, příští týden se zajdu poradit s mudrem do CARu, jak to vidí.Možná jednou, dvykrát do podzima zkusit i IUI.
Nemáš nějaké mrazáčky?nebo musíte na další pokus jak my?

lampion
13. únor 2011

@tonytony
Nech to na doktorech, do toho 16.tt, kdy se dělá amnio, je ještě tolik vyšetření.....oni si budou vědět rady 🙂 . A nebojíš se takhle si sama ordinovat léky? Já bych se bála, jestli takhle koňská dávka prednisonu třeba nemůže i ublížit ufonkovi. Já se vždycky radši 10x přeptám, jak mám co brát, než abych užívala něco špatně nebo navíc.... 😕

lampion
13. únor 2011

@amadores
Plán zní dobre. 🙂 Budu držet place, ať to vyjde!!!!!

lampion
13. únor 2011

@ismet
🙂 Ještě se ale poraď z dr., abys na tu laparku nechodila, pokud to není fakt nutný. Mně řekli, že když netrpím na záněty a nemám odoperovaný slepák, tak není moc pravděpodobné, že bych měla vejcovody v nepořádku. A dokonce si i myslím, že jsou v pořádku, hehe, to je co říct. A co joga? Na mě funguje jako balzám. Vymyslete s dr., kdy je ideální čas pro další IVF, a od toho se odpíchni. Nevíš, jak to je s pojišťovnou a schvalováním léků? Myslím jako jestli nevyžadují nějakou pauzu mezi jednotlivými IVF......
Já se cítím tak nějak normálně, jen se víc pozoruju a mám citlivý podbřišek, takže když mě drakouš čutne, hned kviknu 🙂. Jak se vrátil od babičky, jsem v jednom kole, zrovna hrajeme na schovku 🙂. A máme šíleně práce se zabydlováním v novém bytě.......Na kontrolu ještě vlastně nevím, kdy mám jít. Mám přijít bez objednání na odběr krve dva týdny po ET a rovnou se objednat na ultrazvuk, předpokládám tak 3 týdny od krve. Tento týden se ale na tu krev bohužel asi nemám šanci dostat, leda bych vzala syna sebou a riskovala, že až omdlím, bude z toho mít šok 🙂. Tak asi příští pondělí....
Jo, poslala jsem ti zprávu zdejší poštou, ale netuším, jestli to funguje 🙂.

amadores
13. únor 2011

@lampion to mi doktor tenkrát říkal taky, že je minimální šance, když jsem v životě neměla gynekologický zánět a jiné gynekologické problémy, že bych měla problém s vejcovodama a pak mi zjistil, že mám jeden neprůchodnej zcela a druhej zúženej, ale zatím průchodnej.
Byla jsem ale na HSG a byla to blbost.Jednak to byla nejhorší bolest, co jsem kdy zažila 😝 a pak se tím zjistí jen vejcovody a jinak nic.Měla jsem jít rovnou na laparku, ta ukáže podstatně více.

tonytony
13. únor 2011

@lampion Nebojím, konzultuju to s kamarádkou dr.🙂

lampion
13. únor 2011

@amadores
To by jednoho nenapadlo, viď? No, ještě že na to přišli. Je pravda, že pokud není jasná příčina, tak asi nějaké to komplexnější vyšetření není od věci. U mě je to jasný "hormonální chaos" 🙂

ismet
autor
13. únor 2011

@amadores Já také nemám mrazáčky, ale to mi nevadí, moc jim nevěřím. Z 1. IVF jsem měla čtyři, zbytečně jsem se na ně upínala, a 3 se nepodařilo rozmrazit a 4. se pak neuchytil. Proto jsem vkládala velké naděje do čerstvých embryjí z 2. IVF, ale bohužel z 9 dozrálo jen jedno a to se neuchytilo. A to jsme s manžílkem pořád hrozně moc řešili, jestli máme riskovat dvojčata, když už máme dítě, nebo ne 😖 . No, příroda to vyřešila za nás. Je pravda, že léčba neplodnosti je běh na dlouhou trať. Uvidím, co mi poradí dr., nebudu nic hrotit.

ismet
autor
13. únor 2011

@amadores Co je to HSG?

ismet
autor
13. únor 2011

@lampion Ty si před chlapečkem nijak nechráníš břicho? Já jsem si ty dny, kdy jsem ještě doufala, dávala na podbřišek dlaň, když se drak nebezpečně přiblížil nebo přitulil. Já jsem také nikdy neměla gynekologický zánět kromě letních mykóz a zánět slepáku taky ne. Ale asi od 20 let mám chronický zánět tlustého střeva, slabou formu, beru jen lokální léky, ale kdo ví, co se tam může dít. Dr. se o laparoskopii zmínila, když jsme vyplňovaly protokoly, uvidím, jak se bude tvářit na příští schůzce. Já si jen říkám, že neprůchodné vejcovody by byly vysvětlením toho, proč to nejde, když jsme jinak v pořádku.

Ty omdlíváš na odběrech krve 🙂 ? Já se vždycky otočím, nechci to vidět, ale nevadí mi to. Jen když je to víc zkumavek, tak jsem pak slabá. Když ale malý minulý týden snědl tu baterii a v nemocnici mi dali kanylu do té malé kulaté pěstičky, tak to pro mě byl hrozný pohled.

Jak jsi mi poslala zprávu zdejší poštou? Také nevím, jak to funguje, a nikde jsem nic neobjevila.

ismet
autor
13. únor 2011

@lampion V Pronatalu říkali něco o tom, že mezi jednotlivými IVF musí být 3 cykly, aby si vaječníky odpočinuly. V Motole jsem se na to neptala. Mezi IUI musí být jeden měsíc volný.

lampion
13. únor 2011

@ismet
Ale chráním. Jenže on je hrozně rychlej a občas to úplně nevychytám 🙂 . U odběrů bohužel omdlívám dost často, už od dětství. Vždycky na mě potom nevraživě koukají. Injekce mi nevadí a i jinak snesu dost, ale to píchání do žíly je takové specifické, že jen při pomyšlení na to je mi mdlo. U malého to nesnesu vůbec.

Já mám taky za to, že doporučují 3 cykly, aby se vaječníky zmátořily. Jen nevím, jak s pojišťovnou, jestli to jde zvládnout takhle rychle. Snad jo. Jo, napadlo mě - zkus se dr. zeptat, mě v caru měřili nějaký hormon či ukazatel, jaké mám ve vaječnících zásoby folikulů.

Já jsem si rozklikla tvou ikonku a je tam "interní pošta", tak jsem ji chtěla vyzkoušet. Měla jsem za to, že by ti to snad mělo přijít na mail, ale možná to není funkční.

ismet
autor
13. únor 2011

@lampion Tak už jsem na to přišla a také jsem Ti napsala interní poštou krátký vzkaz. Není to odkaz na mail na jiném serveru, ale jakási mailová schránka tady na Modrém koníku. Lidi si tam můžou psát tak, aby to ostatní neviděli. Každý to má ve své ikoně. Ještě jsem tam nikdy nebyla, našla jsem tam vzkazy z let 2008 a 9, kdy jsem tady řešila strach z kojení. Dodnes je tam k tomu dlouhá diskuze. Bála jsem se toho, bolelo to zpočátku jak čert, ale asi po 14 dnech ta bolest odezněla a vydržela jsem to až do doby, než malému narostly zoubky nahoře i dole a začal se při kojení rozhlížet. To už nešlo. Ale je pěkný, zdravý, stačilo to.

ismet
autor
13. únor 2011

@lampion Na ty hormony se dr. zeptám, myslím, že o tom také mluvila, ale pak mi ten test neudělali. Stál asi 500 Kč, pojišťovna to nehradí. Jinak na vyřízení žádosti o léky na IVF má pojišťovna 2 měsíce, ale obvykle se vyjádří do 3 týdnů. Musím si zjistit, kolikrát v životě se vůbec dá IVF , tedy ta hormonální stimulace, podstoupit, aniž by to ohrožovalo zdraví. Slyšela jsem třeba o rakovině vaječníků a také o jejich únavě. Prý je při každé další stimulaci méně vajíček. U mě to tak bylo, ale při dvou cyklech se nedá mluvit o pravidle. O peníze pak už nejde, když člověk touží po dítěti, dal by za ně cokoli.

amadores
14. únor 2011

@ismet ne, že bych nějak mrazáčkům věřila, ale pořád by byla ještě naděje, že to celé nebudu muset podstupovat znova.. 😒
I když jsem pak sama na ET viděla holčinu, co jí ze 4 mrazáčků podařil se rozmrazit jen jeden a ještě nic moc, tak mi to přišlo hrozný. ☹
HSG je myslím hysterosalpingografie či tak nějak.Ale na to rozhodně nechoď. 😝
A ten test na zásobu vajíček mi říkal už doktor, když jsem minimálně reagovala na stimulku, že se na něm domluvíme když to nevýjde.
U nás v CARu trvá žádost a schválení na další stimulku celkově měsíc,ale to první jesm měla za týden schválené.
My si teď fakt dáme od všeho pauzu do podzimu,nechám si doplnit ještě nějaká vyšetření a třeba se zadaří bez IVF do té doby, i když ta šance je u nás minimální ,ale pořád je. 😉
A hlavně, už jedno dítko máme,tak není nutné to hrotit přes moc,spousta lidí nemá ani to a dala by nevím co i za to jedno.

holubice.petra
14. únor 2011

Ahojky holky můžu se k vám přidat?? já jsem teď ve fázi čekání...včera jsem byla na transféru tak jen polehávám a nezbývá jen čekat....