IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

adenka84
15. únor 2011

@mourinka29 já též 😀

ismet
autor
15. únor 2011

Ahoj holky, nevíte, kolikát je možné podstoupit IVF a s jakým časovým rozmezím? Existují tam nějaká omezení? Nemyslím od pojišťovny, ale v době, kdy už si to člověk platí sám. Mám za sebou 2. pokus, tak vymýšlím co dál. Vím, že mezi IUI musí být odstupy jednoho měsíce a mezi IVF 3 měsíce. IUI zaplatí pojišťovna 6 ročně a IVF 3 za život. Co ale dál? Máte s tím některá zkušenost? Je teoreticky možné chodit na IVF každé 3 měsíce?

mourinka29
15. únor 2011

@ismet já byla na prvním IVF srpen září,neklaplo to,dostala jsem ms a před další ms,jsem už zase začala píchat injekce,takže já tam měla pauzu jen jeden cyklus a to druhé ivf už klaplo 🙂

ilik2011
15. únor 2011

@ismet zdravotní pojišťovny přispívají na 3 IVF cykly s embryotransferem. Pokud v jednom z cyklů není poveden transfer, pojišťovna by měla přispět na 4. IVF cyklus s transferem ve stejné výši jako na předchozí.Potom už asi jenom jako samoplátce. ☹ Všeobecná zdravotní pojišťovna 111 hradí ve 4. cyklu léky ke stimulaci ve stejném rozsahu jako v předchozích cyklech, i když byly provedeny 3 kompletní cykly IVF/ET.

tonytony
15. únor 2011

Holky, je to vhajzlu☹ bohužel to nevypadá dobře, mám jen 21☹ V Caru říkala paní, že to pozitivní sice je, ale že je to nižší a měla bych to v pátek zkontrolovat, ale je to asi jasně ztracený, tak jak nám hrozilo,že to bude☹ Viděla jsem tabulky, jak má HCG teď být a jsme moc málo, to prostě není šance už☹ Jsem na dně☹Já to dnes dle těch nesílících těstů tušila, že to bude špatný☹ Jsem hotová, holky☹

ilik2011
15. únor 2011

@tonytony ještě počkej do pátku a dej mu šanci,život přece není vždycky podle tabulek.Docela chápu jak se cítíš ☹

holubice.petra
15. únor 2011

@tonytony Nevěš ještě úplně hlavu třeba je prcíček opravdu jen pomalejší a vše ještě dožene...

mourinka29
16. únor 2011

@tonytony božinku,to mi je líto 😔 ,ale třeba se to ještě najednou zvedne 😔 ,ale chápu tě 😔 ,Holky já jsem taky v pi.. mám zase strašně vysoký prolaktin ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,to znamená,že nativy jsou pro mě asi ted paséé ☹ ☹ ☹ ☹ ,určitě mě pošle i na CT ☹ ☹

tonytony
16. únor 2011

Holčičky jste moc hodný, ale s tou hodnotou to je prostě konečná☹ Dnes i test. čárka byla stejná spíš slabší než včera, prostě nesílí... Nejraději bych už do pátku nečekala, stejně to bude špatný a vysadila léky už teď hned, zbytečný prodlužování trápení☹
Kdybych aspoň měla mrazáčky nebo mohla na dlaší IVF jít dřív než za ty 3 cykly- já je mám dlouhý aje to na hdoně dlouhý čekání- až třeba červen- spíš červenec☹

lampion
16. únor 2011

@hoblinka8
Halóóó! Tak có? 😕 🙂 .......

lampion
16. únor 2011

@tonytony
Je mi to moc líto! ☹ Hlavně abys teď ještě nemusela na revizi.... 😨 A já se ti ještě smála, jak pořád řešíš ty testy.....Snad to příští IVF vyjde! 🙂

tonytony
16. únor 2011

@lampion Jo to se taky děsím nebo mimoděložní, čárka je pořád slabá, ale je, kdyby aspo\ň už zmizela☹

adenka84
16. únor 2011

@tonytony kdyb jsi měla mimoděložní těhu, měla by jsi velké bolesti...
neboj bude zase dobře...vím jak se citíš. je to bolestivé..moc dobře zná ty pocity..ale neboj vše zlé se v dobré obrátí a bude zase všechno v pořádku..určitě se brzy dočkáš vytouženého miminka...hlavně příště netestuj jako blázínek..začni až ten 13 den od ET ať víš 100% na čem jsi...

hoblinka8
16. únor 2011

Ahoj holky, pisu jen kratce. Jsem v nemocnici a pisu na telefonu, coz neni nic moc🙂 Oplodnena vajucha mame 4, dalsi info o vyvoji bude zitra. Trf na sobotu vypada zatim slibne. Driv nez o vikendu me domu asi nepusti. Ozvu se pak. Na vsechny moc myslim!

lampion
16. únor 2011

@hoblinka8
Tak ja doufam, ze nenastaly nejake komplikace, kdyz musis zustat az do transferu v nemocnici! 😨 Drzim palce, at se ufonci drzi a v sobotu se u tebe pekne zabydli! Opatruj se.

lenka1302
16. únor 2011

Ahoj,můžu se k vám přidat?Jem 9.den po ET,je to mé druhé IVF.Z prvního IVF mám dvouletou holčičku

tonytony
16. únor 2011

@adenka84 No, já testovcala, jak řekl dr. a hlavně dnes jsem 13.den a čárka je stále☹

Holky, mně je dneska šíleně mizerně- smozřejmě psychicky, ale i fyzicky, čím dál víc mě strašně ale strašně bolí prsa, mám je jak balóny, prostě si přijdu čím dál víc těhotná, byť vím, že to je blbost, mám hrůzu, aby to nemuselo být na revizi nebo mimoděložní, prostě to asi neklesne na nulu a to asi musí, nebo jak to je? Nejraději bych ty léky vysadila hned, je to jen trápení a psycho ještě do pátka a úplně zbytečně- ndes čárka na testu opět nezesílila a furt tak nějak stějně slabá, ale je, což asi není ok, když potřebuju, aby to teď teda spíš klesalo, ne?

adenka84
16. únor 2011

@tonytony třeba se stane ještě zázrak..a nebose tak cítíš, proto, že mrcha je už třeba nacestě....
neboj ono to zas přebolí abude dobře...je to nepříjemné období, ale ty to zvládneš....drž se a trepa se ..jsou v životě mnohem horší okamžiky...mě pomohlo, vždy při neúspěch, co nejdříve nikam odjte a vypnout...možná se ti to zdá nemožné, ale jde to a pomáhá to...rychleji zapomeneš...

tonytony
16. únor 2011

@adenka84 V zázrak teď už nevěřím a ani nechci... Před MS nikdy nemívám ani bolesti ani prsa nic, to nebude ono...Ale prostě sílí to a ve mě se ty hormony rvou, už je nechci brát dál, je to stejně zbytečný☹ Strašněj pocit, že přikrmuju něco, co stejně už skončilo, bolí to... Odjet bohužel nemůžu, navíc vůbec nevím, co bude, výsledek bude v pátek, kdy teda fakt přčed víkendem nevím, co bude se mnou dál, pokud to neklesne, vůbec nevím, jak to chodí... Já znám jen norm. potrat a zamlnkinky☹ Tohle ne:_(

adenka84
16. únor 2011

@tonytony počkej do pátku, všë se vyjasní..třeba je ti zle opravdu ztěch hormonů...já jsem je vždy užíval až do kontroly..vysadila jsem je pouze když jsem začala menstrulovat...
tak si zkus zítra do Caru zavoal a zeptej jestli je máš užívta dál....nemůžeš si zajet do Caru už zítra? U nás to tak chodí, že když se necítíme a máme nějaké obavy tak můžeme přijet kdykoliv..e nebo zavolat oni už poradí...od toho tam jsou..

amadores
16. únor 2011

@tonytony to mě mrzí, jak se to vyvinulo. ☹ Dělám sama v laborce a HCG jsem viděla stovky, takže nebudu tvrdit, že ta hodnota dává velké naděje,ale na druhou stranu i z původně nízkých hodnot jsme zažily, že nám paní přišla po 9 .měs. ukázat mimčo. 😉
Uvidíš sama v pátek,nemá cenu nad tím dumat, neovlivníš to.Pokud by to nemělo dopadnout, tak at nemusíš na revizi a v létě budu držet pace na další IVF.

ilik2011
16. únor 2011

@hoblinka8 Tak mám konečně po transferu,nakonec byly pěkné jenom dvě vajíčka-osmibuněčná-ty jsme nechali zavéct a ty ostatní měli mín,tak mi je ani nedoporučovali mrazit...takže ted nebo nikdy!Držím všem palečky 🙂

holubice.petra
16. únor 2011

@ilik2011 tak to je super gratuluji!! a přeji mnoho štěstíčka....to jsme na tom skoro stejně 😀

ismet
autor
16. únor 2011

@hoblinka8 Ahoj hoblinko, s čím jsi v nemocnici? Souvisí to s OPU?

tonytony
17. únor 2011

Já dnes na testu měla už jen ducha, takže jsem to nevydržela a šla si na krev už dnesmísto zítřka, zda to klesá, ať můžu zavolat do Caru a vysadit, ať zbytečně neprodlužuju to trápení☹ Za pár minut si budu volat na výsledek, tak si přeju, ať je co nejnižší a odejde to samo☹ První neúspěch IVF bolel hodně, neb jsem nečekala, že by to nemělo dopadnout, ale jak nebyly //, bylo to lepší než tohle utrpení... Ty // pro mě jsou bolestivý a dlouho ještě budou...

Holky, nikdy jste nevyužily po neúspěchu nějakého dobrého psychologa? Já nevím, jestli by mi to nepomohlo, je mi fakt zle, vůbec nevím, zda mám sílu do nějakých dalších pokusů- hlavně na to další čekání☹ Jak to přečkat, překonat☹
Stydím se tady před Vámi, jak jste silné a ikdyž třeab nemáte žádné dítě a za sebou mnohem víc pokůsů a trápení, že to zvládáte, já jsem asi srab☹

tonytony
17. únor 2011

Tak HCG už kleslo na 7,27, takže konec, vysazuji léky a budu čekat na MS- snad přijde brzy a vše odejde aspoň samo☹

Víte, co je můj problém, že se nedokážu teď vůbec ničemu normálně věnovat ani malé ne, takže mám děsný výčitky vůči ní a navíc se děsně upínám k dalšímu IVF( myslím časově), což je taky děsný- 3 měsíce jakoby jen "přežívat" než zase budu moci bojovat, přijde mi to strašně dlouhá doba a nechci ji jen tak "přežívat", ale nejde mi to, včera jsme to s manželem probírali ajá fakt nedokážu nemyslet na to a do té doby tak nějak normálně relativně v pohodě fungovat a žít, natož si to užívat, protě i ten čas jak tlačí( práce, věk atd.), prostě mám pocit, že musím teď tomhule dát teď vše, jinak pak už bude pozdě, že každý další měsíc je proti nám☹ Přitom ale vím, že to stejně nějak moc neovlivním, že to zase za ty 3 měsíce bude buď a nebo... Rozumem vím, ale uvnitř mě to křičí a pláče☹

ilik2011
17. únor 2011

@tonytony Nejsme silné taky brečíme u negativních testů a stresujeme se,někomu psycholog možná pomůže,ale mě víc pomáhá tady to s vámi probírat.Některé cary mají své psychology,to by bylo asi nejlepší,když ten problém zná.Jestli je ti hodně zle,tak určitě pomoc vyhledej.Mě hodně pomáhá udělat si výlet na nějaký hrad a vyčistit si hlavu,člověk na chvíli zapomene na svá trápení. 🙂 Moc ti držím palečky!!

amadores
17. únor 2011

@tonytony hlavně, že to HCG klesá, když už to tak dopadlo vyhneš se revizi.
Já sama měla po zvorané revizi po 3 týdnech HCG přes 100 a ty nervy bych nikomu nepřála, další 3 týdny jsem nevěděla, jestli nebudu muset znova na revizi.
S psychologem neporadím, já sama se radši vykecám tady na koníku, než u někoho, ale určitě je to dobrý nápad.
A ty tvé pocity plně chápu, já jen díky tomu, že jsem srab a se necítím na další třeba neúspěch nejdu na další IVF dříve, než v září.Neúspěch za 3měsíce od teď bych nezvládla, tak to oddálím takhle.ale ty pocity, že do podzima budu jen přežívat,mám taky.Naplánovala jsem si do té doby hodně aktivit,ale stejně jsem myšlenkama mimo.Uvidíme, jak to půjde, bude za chvíli jaro a vše bude veselejší... 😉

tonytony
17. únor 2011

Holky, můžu se ještě čistě teoreticky zeptat, jak to je s ev. IUI- myslím po IVF- za jak dlouho po IVF by se na ev. IUI mohlo jít a taky zda je pro IUI možné nějakými léky vyvolat ovulaci- já ji nemívám☹ Děkuju, o IUI vím málo☹

ismet
autor
17. únor 2011

@tonytony Ahoj Tonytony, mrzí mě, že vám to nevyšlo, musí být hrozné zažít takovou radost a pak takový smutek. Ale není všem dnům konec, budeme pokračovat v našem snažení a nakonec se těch miminek dočkáme! Můžu ti dát kontakt na psycholožku Dr. Tamaru Cenkovou, ke které jsem chodila před svým 1. (úspěšným) IVF a ke které jsem už zase objednaná, aby mě povzbudila a dala mi víru, že to klapne. Je velice milá, charismatická, dovede člověka uklidnit, vyřešit jeho můry i strachy z minulosti. Je tedy poněkud drahá, hodina u ní stojí 1200 Kč, ale v naší situaci už na korunu hledět nemůžeme, že? Její číslo, které je jinak volně dostupné na internetu, je: 603 525 811.

Co se týče Tvé druhé otázky, ohledně IUI po IVF, tak to asi záleží na CAR, kam chodíš. V Pronatalu nechávali mezi IUI a tudíž asi i mezi IVF a IUI měsíc pauzu, mezi IVF nejméně 2 měsíce (3 menstruace). V Motole jsou akčnější, na 3. IVF v přirozeném cyklu (bez stimulace) jsem objednaná už na příští měsíc, tedy po měsíční pauze a už mám zažádáno i na léky na případné 4. IVF v dubnu.