IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

adenka84
8. únor 2011

Dobrý večer holky,
jdu se svámi podělit o tu radost...
Ranní test byl pozitivní, těhotenství potvrezeno z krve HCG 188,4..čekáme jednoho bobíska...
Jsme šťastný jako blechy, je to nádherný pocit..
všem vám moc přeji, aby jste se také brzy dočkali..budu vám držet palečky...
Bojujte , věřte...zázraky se dějí každým dnem..
dobrou noc...

ismet
autor
8. únor 2011

@adenka84 Ahoj Adenko, srdečně ti blahopřeju a moc ti to závidím 🙂 . V tom nejlepším smyslu, samozřejmě 😉 .

ismet
autor
8. únor 2011

@lampion Ahojky, tak jsme na tom opravdu skoro stejně, protože já jsem na podzim také absolvovala KET, v Pronatalu, ale nezdařilo se. Měli jsme 2,5 roku staré 4 zmrzíky, 3 nepřežili rozmrazení a čtvrtý se pak neuchytil. To bylo zklamání...Po tom úspěšném ET jejich staršího bratříčka jsem poněkud naivně spoléhala na to, že to vyjde, a byla pak rozčarovaná. Teď už žádné zmrzíky nemáme, protože z 8 oplodněných vajíček jen jedno dospělo do fáze schopné transferu. A to mi dali.

ismet
autor
8. únor 2011

@ilik2011 Ahoj Ilik, to je typické, že se tyto zákroky nehodí a nabourávají program, hlavně když to člověk dělá tajně 😉 . Držím ti palce, ať se ti to povede. Kam chodíš?

amadores
9. únor 2011

@adenka84 skvělý, moc gratuluju. 🙂

ilik2011
9. únor 2011

@ismet Děkuji chodíme do Zlína a všechno je přísně utajeno 😀 nechce se mi nikomu nic vysvětlovat,když se to nepovede.

hoblinka8
9. únor 2011

@ilik2011 Ja taky vlastne nevim, kolik mam foliku. V pondeli mi rekli, ze vpravo ten jeden ma 11mm a ostatni po 10mm a vlevo vsechny kolem 8mm. Ale kolik jich je nemam tucha. Snad to bude zitra lepsi. Ja jsem mela na Gonal taky pera a je to uplne v poho. Jediny co me zarazilo, ze kdyz jsem si spocitala, ze to pero dobiram, tak mi prislo, ze tam toho jeste dost zustalo. Ale sestricky rikaly, ze poradne pocitat a kdyz to doberu, tak vyhodit. Takze se ridim jejich radami. No, nemuze se stat nic horsiho, nez ze si budu muset neco doplatit🙂
Nepropadej panice, urcite to vsechno dobre dopadne. Teda ja s tim uz pocitam: MUSI to dobre dopadnout. U nas to vedi vsichni (obe rodiny) a u mne dokonce i sefka a 2 kolegove v praci. Mam docela dost zodpovednosti a tak se mi nechtelo jim bez pripravy ze dne na den rict, ze koncim. Mame tu dobre vztahy a tak mi snad drzi palze. Jedine ceho se bojim jsou ty pohledy kdyby to nevyslo, ale ono to vyjde! nam obema, uvidis! 😉
Jak to mas ty s praci?
A kdy jdes priste na utz?

hoblinka8
9. únor 2011

@amadores 3-4 folici staci, kdyz je znich pak uchycene mimco! 🙂 Tys byla na ET pred tydnem? A kdy budes testovat? Jo a to jsem se chtela zeptat, nehcali te doma hned po OPU nebo az po ET, nebo chodis normalka do prace?

ilik2011
9. únor 2011

@hoblinka8 Na ult. jdu dneska odpoledne a tam se rozhodne kdy bude opu,už jsem dobrala puregon,mám větší dávku,tak musím ještě dokoupit na pár dní.S prací to mám složitější,jsem na rodičovské dovolené,už mám jednu princezničku přirozeně-naštěstí,rodičovská mi ted ale končí,tak jsem požádala v práci o neplacené volno,abych mohla být doma s malou a v klidu projít tím ivf.Nechci aby malá byla jedináček,tak se snažíme,ale už víc jak rok se nedaří,tak není na co čekat-tlačí mě věk.Proto všechno tajím,protože ten kdo to nezažil ,nepochopí,že když se jedno dítě porařilo druhé ne a ne.Manžel má nějaký horší spermiogram než dřív a já problémy s ovulací,tak snad nám v caru pomohou.Tobě taky držím palečky,vypadá to že budeme těhule skoro zároven 😀

hoblinka8
9. únor 2011

@ilik2011 Tak to ti moc drzim palecky. Dej hned pak vedet, jak to dopadlo. To mate velke stesti, ze uz jednu princeznicku mate. Dala bych za to nevim co! Kolik ti je, ze te tlaci vek? Ja uz taky nejsem uplne nejmladsi, ale do 40 je jeste daleko (letos mi bude 33). Takze silenej spech zatim neni. U nas to vedi vsichni (tedy nejblizsi rodina – rodice a sourozenci). Mela jsem trochu napinavej zivot a nase snahy jsou jen jakymsi vyustenim toho vseho. Takze to obe rodiny prozivaji s nami. Musim rict, ze je to asi o dost pohodlnejsi, nez to tajit. A my mame to stesti, ze mame ve vsech velikou oporu. Tesim se, jak nam to klapne a jak si tu budeme za mesic notovat, ze ty rana s hlavou v zachodove mise nejsou nic moc😀

lampion
9. únor 2011

@checule
Ahoj! 🙂 A meli jste prodlouzenou kultivaci? I kdyby ne, tak si myslim, ze 11., resp. dnes 12., den po ET si muzes smele udelat test. Vim, ze kazdemu roste hcg jinak, ale i tak si myslim, ze 12. den uz to bude krasne poznat. Ja mam dobrou zkusenost s levnymi papirkovymi mamatesty, ukazaly mi // uz 9. den po transferu. Hodne stesti, koukej tady roznest nejaky ten tehubacil 😅 !!!!!!!!
Mne taky hormony pichal manzel, ja jsem desny posera, pokazde jsem pevne zavrela oci, abych nic nevidela. Jsem tu asi jedina, ktera nemela Gonal. Uz potreti jsem dostala stejny stimalacni protokol s menopurem, mam po nem pokazde kolem 20 vajec. Bohuzel poprve to doktori pouzili pri IUI, pricemz manzel ma hodne dobry spermiogram, a vysledek predcil nase ocekavani 😨.... S menopurem je ale vic prace, musi se tam michat a rozpoustet ampulky, zase ale neni vubec drahy......

Holky, prozradite, jestli /a jake berete leky a vit. doplnky? Ja jsem tentokrat zvolila Femibion, ma pry nejakou stepenou kyselinu listovou, ktera se lip vstreba, plus laktobacily a samozrejme utrogestan a jeste jsem si vyzadala pulku prasku prednisonu denne, pro kazdy pripad. Mela jsem ho i pri svem privnim IVF, tak se snazim delat vsechno stejne.....

Tak hodne sil do dalsich dni 😉 !!

lampion
9. únor 2011

@adenka84
Paráda!!! 😎 Obrovská gratulace a hlavně hodně štěstí, ať těhotenství probíhá, jak má!!!

ismet
autor
9. únor 2011

@lampion Ahoj, já beru jenom obyčejnou kyselinu listovou se železem a vitamínem B6, až zjistím, že jsem těhotná, tak si koupím Elevit, ten je prý nejlepší, protože výrobce garantuje obsah na obalu uvedených látek. Brala jsem ho celé minulé těhotenství a syn vážil při narození 3,18 kg a měřil 50 cm, rozhodně to tedy nebyl obří novorozenec vykrmený prášky. Jinak se ale snažím jíst zdravě, ovoce a zeleninu, zcela jsem vynechala light nápoje a alkohol. Teď mě dva dny bolela hlava a já to vydržela a nic jsem si na to nevzala.

lampion
9. únor 2011

@ismet
No vidíš, my měli taky v zásobě z 1. IVF 4 zmrzlíky jako vy 🙂 . Moc se nám popravdě do KETu nechtělo, přecijen to je takový divný pocit, čekat miminko, které bylo předtím v mrazáku.....Takže jsem byla sama ze sebe překvapená, že jsem to ani neobrečela, když to nakonec nedopadlo....Rozmrazili se všechny čtyři, dokonce 3 přežily i prodloužnou kultivaci, takže jsme 2 museli promrhat, protože víc než 1 embryo si nechat zavést netroufám.
Ismet, můžu mít osobní dotaz, kolik ti je? A jsi teď s malým doma na mateřské/rodičovské?

lampion
9. únor 2011

@ismet
Já brala minule calibrum babyplan. Hlavně proto, že mi bylo v prvním trimestru šíleně zle, tak jsem se bála spoléhat jen na zdravou výživu. Stejně mi k tomu hned přidali ještě železo, protože jsem začala být chudokrevná.....Ten femibion jsem si tentokrát vybrala právě kvůli té štěpené kyselině listové, dokonce i v caru mi potvrdili, že to fakt dobře funguje.....Jo, a syn měl přesně 3,5 kilo a 50 cm 🙂
S bolením hlavy mi tě je líto. Taky bych se to ale snažila vydržet. Jinak mám doma výbornou knížku "Léčiva v těhotenství", abych nemula zbytečně plašit, že jsem si vzala něco, co jsem neměla. Mám v živé paměti, jak jsem freakoutovala, když jsem si v 8.tt vykloktala šalvějovou tinkturou........ 🙂

lampion
9. únor 2011

@hoblinka8
Správný přístup k věci 😉 ! My taky nic netajíme, ale zase to každému na potkávání nevyprávíme. 🙂 A na tom přesvědčení, že to vyjít prostě musí, se snažím pracovat 😕 ......Tak ať pěkně rostou, kluci 🙂 !

hoblinka8
9. únor 2011

@lampion My to taky na potkani nevykladame 🙂 Vi to jen ta nejblizsi rodina a ti tri lidi u mne v praci = kvuli praci.

Ja to presvedceni take nemam stale. Nekdy me dokonce napda, ze uz je to vlastne desne za chvilku a jestli to vubec vsechno zvladnu. Ted jsem v pohode, ale kdyby to nevyslo, bude hur. Takze to vyjit musi, jinudy cesta nevede🙂

A dekuji za prani! Ale rust by mely i holky. Mam v planu dvojcata (kluka a holku🙂 ). Ja vim, ze to bude na zacatku mazec, ale ja jeste zadny dite nemam a tak si rikam, ze je lepsi mit dva najednou, nez jedno a pak uz zadne. Souhlasim s ilik2011 - taky nechceme mit jedinacka🙂

A jak jsi na tom ty?

lampion
9. únor 2011

@hoblinka8
No, já bych se hlavně bála, že dvojčata nedonosím nebo že nastanou jiné komplikace v těhotenství. Mám sama 50 kilo i s postelí a i doktoři říkají, že jsem stavěná na jednočetné těhotenství. Potom mám ještě dvě "navíc". Navíc už jednoho raubíře máme a mám co dělat, abych ho zvládla (až mě někdy napadá, že dvě děti by byly nad mé síly 😝 ). A navíc mám hodně špatnou zkušenost s vícečetným těhotenstvím. Náš 1. pokus IUI dopadl tak, že jsem čekala paterčata, která se zdárně vyvíjela, až jsem musela jít na reduci, a poté, kdy už se zdálo, že vše zlé je za námi, jsem v 6. měsíce předčasně porodila....Proto jsem potom šli rovnou do IVF a jen s 1 embryem.....Jsem zkrátka rarita 😨 .
A jasně, že růst musí i holky 😉 ! I když - pohlaví určuje steně spermie 🙂

checule
9. únor 2011

@lampion
Ahojky,
tak jsem se nechala přesvědčit a ten test jsem si udělala - jsou tam / / 😵 Ta druhá tam naskočila asi po třech minutách, ale je krásná, žádnej dušík!! Včera jsem měla dostat menses a zatím nic, tak to vypadá, že jsme na dobré cestě.. Stejně ale nebudu mít klid, dokud mi to nepotvrdí lékař, přeci jenom mám pořád trošku strach,aby se něco nepokazilo... Takže tfuj, tfuj, tfuj - prskám na vás těhubacily a doufám, že Vás všechny nakazím!!!!!
Vitamíny žádný neberu, jen kyselinu listovou v tabletkách. Snažím se hodně pít a odpočívat, ale klidový režim jsem nijak neprožívala. V den ET jsem sice přijela domů a na 4 hodinky jsem usnula, ale pak jsem si uklidila obývák a večer šla s tím naším padesátikilovým teletem na procházku. Druhej den už jsem fungovala úplně normálně. Možná i to, že jsem se zbytečně nestresovala a nepozorovala přispělo k tomu, že to takhle dopadlo, těžko říct...

lampion
9. únor 2011

@checule
Já to tušila 😉 ! Moc Ti gratuluju a hlavně přeji bezproblémové těhotenství a krásné zdravé miminko! Snad k nám ty Tvoje těhubacily doputují 🙂 . Opatruj se!

hoblinka8
9. únor 2011

@iampion No tak to se ti vubec nedivim, ze chces jen jedno! To ja bych i bez postel mohla trochu zhubnout🙂 Jsem takove to klasicke slovanske devce. BMI 24.5, takze tak tak...🙂 U trojcat uz bych se taky bala, takze tri si urcite dat nenecham. Jak se jim vubec mohlo povest, zes cekala patercata? Tos mela asi nejaka jednovajcna, ze?

lampion
9. únor 2011

@hoblinka8
Ne, jen nepřiměřená stimulace a manželův spermiogram udělaly své. Bylo to pět unikátů 😨 Nebýt téhle zkušenosti, tak mám asi jiný přístup, myslím si, že si v klidu můžeš troufnout dva ufonky 😉

amadores
9. únor 2011

@hoblinka8 já si od OPU brala dovolenou,měla jsem ještě loňskou,tu jsem si šetřila právě na IVF.
nikomu jsme neříkali, že jdeme na IVF,prostě nejsem zvědavá pak při nezdaru na soucitné pohledy a věty typu: ono se to někdy podaří..Nehledě na to, že mám za sebou z léta MA,kdy už o těhotenství věděli rodiče a bylo to pak hrozný,nesli to z nás nejhůře.
V práci to samé, holky jsou sice moc fajn, ale předem fakt nemusí takové věci vědět,není důvod.

@checule tak to vypadá nadějně,první krok máš za sebou, tak ať zdárně pokračují i ty další. 🙂

Jinak beru Femibion, mám Leidena, takže tam je to nutnost, jiná listovka by mi byla k ničemu.

tonytony
9. únor 2011

@checule
@adenka84 Holčinky, moc gratuluju k //🙂 Krásně se to jen i čte! Užívejte si to!

@ilik2011 My taky tajíme a není to vůbec jednoduchý, ale lepší než ty soucitný nechápavý řeči pak☹

Jinak já se teda teď odmítám zbytečně pozorovat, neb vše může znamenat vše a navíc u nás ta šance je fakt minimální, jen musím konstatovat, že se stejnými léky mám úplně jiné příznaky než při 1.IVF- tenkrát mě skoro vůbec nebolelo břicho, nebyla jsem vůbec nadmutá, prsa ani trochu nebolely, bylo mi pořád na zvracení, nechuť k jídlu, mdlo a děsně bolela hlava... Teď- první dny po ET jakobych sežrala kýbl čočky- nadmutá, břicho bolelo fest, od včera bolí prsa( před tím ty první 4 dny po ET vůbec nic) a břicho už míň, ale tak nějak pořád jako na MS, pořád bych ale jedla, nic na zvracení, žádný mdlo... Takže koukám, že je to fakt zvláští, jak mi se stejnými léky je úplně jinak? Měly jste to taky někdo takhle úplně jinak?
Jsem ndes 6.den po ET...

adenka84
9. únor 2011

checula gratuluji k vysněným //..to budeme mít přibližně stejný termín porodu..
Kdy jsi byla na ET? já 25.1.

adenka84
9. únor 2011

@tonytony já měla při každém IVF stejné pocity...bolení bříška,citlivá prsa...cítila jsem se vždy jako před MS, žádná únavá, žádná nevolnost...jinka tomu nebylo ani nyní...a yvšlo to..i když jsem tomu ke konci moc nevěřila...
takže cítit se můžeš všelijak...a nepoznáš to...

adenka84
9. únor 2011

@checule kdy jedeš na krevní test?

tonytony
9. únor 2011

@adenka84 No, to si myslím, že se to prostě nepozná a naděje si moc nedělám, byť jsou od začátku mizivé... ale ta jiskřička vždy doutná až do konce, byť je nejmenší a ještě menší... Spíš mi přišlo divný, že bych měla tak jiné průběhy se stejnými léky... Ale asi i to je možné. Díky🙂

adenka84
9. únor 2011

@tonytony nebuď tak pesimistická...ještě není nic ztraceného...já se tedy také hrozně bála anakonec to dopadlo dobře..
jaké užíváš léky?
Já estrofen, prednison, utrogestan ten zavádím 3x denně po 2.tabletách, a večer píchám fargmín...no klasika kyseliná listová Femibion 800

tonytony
9. únor 2011

@adenka84 Něco podobného- 3x2 Utrogestan, Ethynilestradiol,1x1,Prednison, Anopyrin, kys. listovou a Femibion+B6 a B12( mám trombofil. mutaci, takže potřebuju víc)... No, já bych asi i věřila, kdyby zaváděli dobré embryjko, ale z nouze ctnost se už zavádělo embryjko, u kterého je šance spíš nula- prý se spíš potratí nebo vůbec nechytí... Takže i proto ten větší pesimismus... Byl by to spíš zázrak...Minule bylo super, super ukázkový a taky se nechytilo, takže teď...