IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

lampion
11. únor 2011

@checule
Saddárna je dobrá 😀 . Na pana dr. Mrázka jsem slyšela samou chválu! V Iscaru mám ale jiného favorita, který nám vyrobil syna. Tedy v době, kdy ještě působil v jiném caru. Možná víš, o kom mluvím.
Takže ty už jsi testovala 7. den?Já myslela, že jsi vydržela až do 12. Tak jako tak mám za tebe velkou radost! Doufám, že tu s námi ještě chvilku vydržíš a budeš nás informovat 😉 !

lampion
11. únor 2011

@hoblinka8
Buď v klidu, budeš mít slušnou úrodu! V mém caru mi paní anestezioložka prozradila, že těm, co mají 20 vajec a víc, říkají "XAVEROV" 😀 . Mně taky snáší jeden vaječník víc než druhý. A endometrium máš parádní 🙂 .......

tonytony
11. únor 2011

Ahoj holky, tak nakukuju, jestli už někdo netestuje🙂
Já jsem dnes 8.den po ET, cítím prsa a bříško, ale tak nějak normálně, včera jsem měla chvíli křeče v bříšku- asi jsem to trošku přehnala s prací doma, tak jsem hned raději lehla a bylo to zase ok... Strašně se bojím testování- asi v neděli- 10.den po ET, zatím se bojím a dřív nechci...

hoblinka8
11. únor 2011

@lampion
Moc dekuju za vzpruhu! Jsem stridave dola a nahore. Nastesti je mi muj chlap ochotnej stale dokola omilat, ze to urcite dobre dopadne, ze jsem skvela slepice, o tom ze on neco vi!!!... 😀

ismet
autor
11. únor 2011

@lampion Ahoj lampionku,to je moc roztomilé,jak Tvůj chlapeček žárlí na prsa a považuje je za svůj majetek. Já jsem kojila jen 11 měsíců, takže si to malý nepamatuje, ale líbí se mu taky. Dorty se upekly pěkně, za chvíli je půjdu zdobit. Oslavy také budou celkem 3, jedna s rodinou, jedna s rodiči a zítra s kamarádíčky.
Ale jinak nic moc. Večer jsem začala slaboučce špinit a test, který jsem si udělala ráno, byl negativní. Na krev půjdu až ve středu, ale už jsem se smířila s tím, že to nevyšlo, naděje je jen malá. Spíš přemýšlím, co dál, a mám depku způsobenou i PMS. Pojišťovna zaplatí ještě jeden pokus a co pak? Investovat desítky tisíc do opakovaných pokusů? Co se mnou můžou udělat takové dávky hormonů? Koupit si ovulační testy a milovat se podle kalendáře? To jsme dělali, než jsme začali chodit do CAR a bylo to na hlavu, vztahu to neprospěje. Bez ochrany a bez intenzivní snahy o dítě se milujeme už od narození syna, a výsledek žádný. Vždycky jsem chtěla víc dětí, ale dneska jsem si začala připouštět i to, že možná zůstaneme jen u jednoho.

petapal
11. únor 2011

ahojky holky od minuleho patku jsem si začla pichat fostimon 3davky, dneska byla na kontrolnim ultrazvuku a folikuly maji 9mm tak mi jeset pridali do pondelka fostimon a zvysili na 4davky v pondeli juknou a reknou kdy půjdu na odber vajiček tak se nemůžu dočkat .

lampion
11. únor 2011

@hoblinka8
Fakt se neboj. Navíc, mám zkušenost, že ultrazvuk nevidí všechny folikuly a úroda je o něco větší než původní předpoklad. Snaž se být v klidu, hlavně se drž v teple, ať nechytíš nějakou rýmu. A na plašení já jsem expert - nad manželem se dlouhodobě vznáší stavozář 😉 .......

lampion
11. únor 2011

@ismet
A dívala ses pořádně? 😕 Byla jsem přesvědčená, že vám to vyjde..... Každopádně, i kdyby to nakonec nedopadlo, říkej si, že příroda tomu tak chtěla, že to asi nebylo to správné miminko. Malému jsou teprve dva roky, do jeho třetích narozenin ještě IVF krásně zvládnete a to by čert na koze jezdil, aby to nevyšlo! Navíc máš vyzkoušené, že "těhotníš" dobře. Já vždycky, když mi nějaký "projekt" nevychází, tak mě to nakopne a - abych nad sebou jako zvítězila 🙂 - vrhnu se po hlavě do nové akce. Včera jsem si z hecu nastudovala poslední změny v mém oboru, jakože se tedy vrhnu zpátky na kariéru, když se mi nepodaří pokračování projektu "rodina. 😖 .....Jo, a břícho mě bolí pořád, zakázala jsem se tím znepokojovat........

ismet
autor
11. únor 2011

Díky za podporu. Už se cítím líp, dodělávám ty dorty. Kdy si budeš dělat test Ty? V úterý? Ještě neházej flintu do žita, každé těhotenství je jiné a příznaky jsou také různé.

lampion
11. únor 2011

@ismet
A špinění ustalo? Jestli jo, zkus to v neděli znovu. Já do úterý jistě nevydržím, zatím nemám přesný plán 😉 . Užijte si zítřejší oslavu!!!!

ismet
autor
11. únor 2011

Zatím nic nepozoruju, asi to ustalo nebo to jen pomaloučku začíná. Jako po tom nepovedeném KETu na podzim. Tehdy jsem se utěšovala, že se to v těhotenství stává, ale teď už si spíš říkám, že je to menstruace pozastavená Crinonem. Manžel mi koupit další test, zkusím si ho, než pojedu do Motola, ale už v to nevkládám naděje. Moc ráda bych tam potkala tu lékařku, jak jsem jí doporučila oranžovou, a dověděla se, že je těhotná. Pokud měla na základě 50% pravděpodobnosti otěhotnět jen jedna z nás, tak to přeju jí, je o 7 let starší a já mám ještě spoustu plodných let před sebou.

Syn si dneska vozil v mateřském centru v kočárku pro panenky kočičku a tygříka a říkal, že tam má miminka 🙂 . Líbí se mu teď plyšáci a mláďátka a malým zvířátkům říká mimi a velkým maminka 🙂 . Už půjdu za ním. Spíme všichni tři ve veliké posteli, dali jsme si k sobě dvě letiště. Dokud byl maličký, přivazovala jsem si ho hedvábnou šálkou omotanou kolem jeho pasu k zápěstí, aby mě vzbudil každý jeho pohyb. Samozřejmě byla tak krátká, aby mu nedosahovala ke krku. Teď se ke mně tulí celou noc, někdy mě probudí, jak se mi zamotá do vlasů 🙂 .

lampion
12. únor 2011

@ismet
Držím palce, ať to ranní čůrání na papírek dopadne lépe! Moc moc moc bych ti přála....A sobě samozřejmě taky 🙂 . A hoblince a ostaním holkám tady. Sešla se tu docela dobrá parta 🙂 Ještě nikdy jsem se podobné diskuze neúčastnila, tentokrát jsem si ale řekla, že ulevím manželovi a budu se ventilovat jinde, hehe......
Ale když to nevyjde, tak je jasná věc, že bojujeme dál 🙂 . Vám se to navíc možná podaří i bez pomoci doktorů. Jestli se zítra dostaneš k počítači, podej zprávu. A hezký narozeninový den, zítra. Sláva oslavenci a jeho mamince 😎 !!

lampion
12. únor 2011

HOLKY, dnes 7.den po ET a TY // TAM JSOU!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Hurá!

Pěkně prosím držte palce a já na oplátku prskám těhubacily po celém tomto fóru 🙂 .

adenka84
12. únor 2011

@lampion mocinky gratuluji a držím pěstička, aby bylo vše v pořádku..

lampion
12. únor 2011

@adenka84
Já moc děkuju a nápodobně! Opatruj se a ať jsou z nás za chvilku pěkné kuličky 😉 ......

adenka84
12. únor 2011

@lampion děkuji....

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion Ahoj lampionku, právě odešli poslední hosté, tak hned píšu. Oslava se hezky povedla, bylo tu 6 dětí s oběma rodiči, takže docela mumraj, ale hezky jsme se pobavili a batolata se kupodivu ani moc neprala o hračky 😉 . Všichni se snažíme otěhotnět, kamarádky přirozeně a já bohužel na manželovo přání nesmím o našich IVF mluvit 😒 . Považuje za velkou ostudu, že nám to přirozeně nejde. Nesmyslně ješitný chlap 😠 . Špiním čím dál víc, už jsem se rozhodla, že si nakoupím ovulační testy a začneme to zkoušet přirozeně. Jaké máš pocity? Nezměnilo se něco? Pořád máš naději!

lampion
12. únor 2011

@ismet
Ahoj, tak moc jsem si prala, aby nam to obema vyslo ☹ . Ach jo......... Ale moc nesmutni, neni vsem dnum konec, rijnove mimi to stejne bude mit do budoucna blbe s nastupem do skolky, skoly.....
Ja mam zatim dobre zpravy - rano jsem si udelala test (7. den) a jsou tam zretelne //. 🙂 🙂 🙂 Kez to dobre dopadne, prosim prosim, drz palce.
K tem ovulacnim testum - slysela jsem o damskem ovulacnim mikroskopu - pozna ovulaci bzepecne ze slin. Stoji to kolem 500,- a maji to v dobre zasobenych lekarnach.

lampion
12. únor 2011

@ismet
A manzel je vazne prdlej s tim tajnustkarstvim. Navic kdyz zadny problem u vas nenasli (to je podle me bohuzel ta nejhorsi varianta)......... O nas to dost kamaradu vi a dost z nich maji taky sami s pocetim problem, tak si navzajem radime a povzbuzujeme se. Moje svedkyne se snazila o mimi 8 let a ted v lednu se jim narodil IVF chlapecek 🙂
Ja tem svym // porad nemuzu uverit. Koukala jsem na ten test jako puk 🙂.......

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion Blahopřeju, lampionku, a mám velkou radost 🙂 !. To je krása a překvapení, když jsi to nečekala, že? Říjnové mimi bude mít i spoustu výhod, přávě myslím s tou školou, bude straší než spolužáci a nemusí mít ani odklad. Ale to hodně předbíháme. Držím Ti palce, aby vše probíhalo dobře. Chtěli byste chlapečka nebo holčičku? Obojí má něco do sebe.

lampion
12. únor 2011

@ismet
Ismet, děkuju 🙂 !! Mám děsnou radost, ale bojím se jásat, sama nejlíp vím, jak se to může zvrtnout........Ale pocit to je překrásnej, když ta druhá čárka růžoví 🙂 ......Kéž by ti byla zrůžověla taky...... Kdybyste uvažovali o změně caru, můžu ti doporučit to svoje. Je to možná blbý předsudek, ale neznám nikoho, komu by se to v Motole podařilo.......
Manžel by chtěl jednoznačně holčičku, chtěl ji už na 1. pokus. I když ze všeho nejdůležitější je zdravé miminko.....Já bych asi taky radši páreček. Teď dost trpím, protože syn je 100% technický typ, plyšáci se podle něj dostávají za trest, zvířatka ho absolutně neberou, jen auta, technika, nářadí.....právě s tátou montují nové police do šatny..... 🙂

ismet
autor
12. únor 2011

Umím si představit, jakou máš radost, já jsem byla štěstím úplně bez sebe, když jsem poprvé a jedinkrát otěhotněla. Zkrásněla jsem, je to vidět i na fotkách z raného těhotenství, jak jsem zářila. Pak to bylo horší, když jsem měla nevolnosti 🙂 . Je jasné, že se bojíš, to každá budoucí maminka a obzvlášť Ty, po špatných zkušenostech. Ale to nemá smysl řešit. Musíš embryjku věřit, že je silné a že se chce narodit. Nakonec je to šampion, nejlepší ze všech, že? A vidíš, já jsem říkala, že příznaky těhotenství jsou stejné jako PMS 😉 .

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion Co se týče Motola,tak já odtamtud znám pár miminek a i na internetu jsem četla dobré reference. Přešla jsem k nim z Pronatalu, ten jsem měla dřív blízko z práce, ale když jezdím z domova a zajišťuju si hlídání mrňouska, potřebuju to mít nedaleko. Ještě jsem zkoušela Genet, ale tam mi v říjnu nabídli první konzultaci až v únoru!

Máš pravdu, že tzv. nevysvětlitelná sterilita je asi ta nejhorší. Navenek je všechno v pořádku, není co léčit, ale celkově to nefunguje. U nás se to nyní nedá svést ani na stres, jsem v pohodě, spokojená a po druhém dítěti ani netoužím tak horoucně, jako po prvním. Ale chtěla bych ho.

lampion
12. únor 2011

@ismet
Jé, děkuju za podporu 🙂 !!! V pravou chvíli, protože tu právě zlehka panikařím neb mě opravdu bolí břicho takovým způsobem, jako bych to měla každou chvíli dostat...... Tak mám strach, aby se to nezvrtlo.......Já z toho plašení prostě nevyjdu, a to je teprve začátek. Musím se naučit nějakou mantru o tom embryjku šampionu, hehe. Pracovně to může být buď Hynek (den OPU) nebo Dobromila (ET). Synovi v bříšku jsme říkali Samuel.
Já teda moc nezkrásněla, protože mi v rozmezí 6 - 16 tt bylo děsně blbě. Tak jsem vypadala jako zombie. Do porodu jsem měla nahoře pouhých 7 kilo, která jsem nechala v porodnici a domů šla ve svých starých džínech. Což se někomu může zdát super, ale když se přidalo kojení, váha mi šla zase o něco dolů a připadala jsem si jako věšák na šaty. 🙂
Já chodím přesně tam, co píšeš. Po špatné zkušenosti z Pronalu jsem to vyhodnotila jako pro mě nelepší car a jsme tam spokojení. Všechno funguje jako na drátkách, všichni jsou milí, žádné velké prodlevy. Jen můj hero-doktor mezitím odešel do Iscare, tak jsem musela provést novou volbu.....Zkus tam zavolat, třeba se čekací lhůty zkrátí, stejně si budeš muset dát nějakou pauzu mezi stimulacemi.
Tak to si myslím, že bydlíte někde na Praze - západ, když máš při ruce Motol. My totiž na Praze - západ donedávna taky bydleli a při tom množství společných věcí, co máme, bych se vůbec nedivila, kdyby šlo o stejnou obec 😉 .

hoblinka8
12. únor 2011

@lampion
Jeee, gratuluji k prvnimu uspechu! 🙂 To je super! Moc preju aby to bylo v poradku az do porodu... a i po nem! 😀

Holky, muze se brat pri stimulaci Brufen? Dneska me PRISERNE bolelo bricho a kamoska tvrdila, ze do transferu muzu vsechno. Tak jsem si jeden vzala, ale nevim nevim...

lampion
12. únor 2011

Hoblinko děkuju, jsem šťastná ustrašená čerstvá těhule 🙂 . Taky tě to čeká 😉
Brufen by vadit neměl, blbá by byla antibiotika, ale 1 brufen reakci vaječníků na stimulaci nijak neovlivní.

hoblinka8
12. únor 2011

Holky, tak hlasim jak jsem dnes dopadla: folici napravo maji 19-22mm, nalevo nejvetsi 17, ale tam jich prej moc neni - no to jsme vedeli predem🙂 Takze OPU v pondeli. Uz aby to bylo, jsem desne zvedava, kolik jich bude, jak se jim povede, a jestli z nich budou inzenyri na CVUT nebu na VSE. He he he 😀

hoblinka8
12. únor 2011

@lampion
Antibiotika mi snad nehrozi🙂 Citim se uplne skvele, jen me pres den desne bolelo to bricho, jako kdybych mela tisic ovulaci najednou. Ale po tom brufenu to preslo. Ted me teda taky boli, ale to mam z toho, ze jsem se desne prezrala🙂

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion VP 😉 ? Té bolesti se opravdu neboj, to je normální, miminko to nijak neohrožuje, já jsem to v těhotenství také měla. Křeče na obou stranách břicha+ mě ještě bolela hlava. Raduj se a užívej si to, máš veliké štěstí.

Mně bylo od 6. do 16. tt také děsně zle, zvracela jsem, hubla a měla jsem čich jako honící pes. Kupodivu mi ale nevadily klasické pachy, ale naopak deodoranty, prací prášky, maso a nejhorší ze všeho byla káva, kterou jinak piju ráda. Zhubla jsem 4 kila, celkově jsem pak nabrala jen 6, ale bohužel jsem hodně ztloustla při kojení, takže teď vážím skoro tolik, jako před porodem. Nejsem tlustá, ale trochu nadváhu mám, necítím se v tomhle těle úplně nejlíp. Ale dr. mi řekl, že mám dobrou postavu na otěhotnění a ať hlavně teď nehubnu, mohla by mi přestat zrát vajíčka 🙂 .

hoblinka8
12. únor 2011

@lampion
Zrovna dneska jsem se o tom bavila s Martinem (pritelem), ze ty zensky jsou desny. Nejdriv jsem se bala, abych mela dost foliku. Pak jsem se bala, aby byly dost velky. Ted se bojim, aby v nich bylo dost vajicek. Pak se budu bat aby se jich dost oplodnilo, pak aby se dobre vyvijely, pak abych nasla druhou carku, pak aby se to potvrdilo i z krve, pak aby bylo srdicko.... kazdej z testu, monitor v prubehu tehotenstvi, pak aby se narodilo zdravy, prvni teplota, skoly, poznamky, prvni partneri, zamestnani, vnoucata... a pak umru. Takze od ted se budu uz asi jen bat... 😀😀
Tak si rikam, ze bejt ustrasena bude pro me uz od ted normalni, tak bych si na to mela zvyknnout. A s tebou to bude urcite stejny. Ani nemrknes a budes ustrasena, jestli breci jen tak anebo jestli ho/ji neco poboliva... 😉