Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
2. říj 2014

@maggie4 neztracej nadeji, jak pise Marcela, neni nic ztracene. Mne sice transferovali embrya dve, ale spis jen proto, ze mi bylo lito to druhe "vyhodit", protoze nebylo vhodne k zamrazeni.... Takze hlavne at je to jedno krasne a silne...

kotcheva
2. říj 2014

@78marcela Marci, taky jsem prehodnocovala... Pro me byla vzdycky na prvnim miste prace, vsechno jsem musela stihnout a byt dobra. Kdyz konecne doslo na to, ze jsme se shodli s partnerem na detech, velke prekvapeni, ze to nejde... Potom jsem zacala chodit do CAR - a zase prekvapko, najednou jsem na to cas mela a svet se nezboril. Myslim, ze jsem behem poslednich cca 4 let dostala lekci pozehnane (a stale dostavam). Jen doufam, ze z toho vyjdu lepsi, nez jsem dnes.😉

maggie4
3. říj 2014

@78marcela @madiva @kotcheva Děkuju holky, jste moc hodné. Já mám z toho ale blbý pocit. Moc bych si přála, aby to byl ten "šampion". Nepotřebuju mít 30 embryí, bylo by mi jich pak líto a 30 dětí mít nemůžu. Ale přecejn, kdyby jich bylo víc, měla bych větší naději. Takhle se bojím, že se zase přestane vyvíjet a bude to ztracené. Dneska nic nového nevím. Prý se 2. den embrya nehodnotí, což bylo překvápko - v květnu se hodnotily 1.-3. den každý.

78marcela
3. říj 2014

@maggie4 chápu tě. Jde o tu jistotu, že když se nepovede, je něco v záloze. No uvidíš. Moc ti přeji aby to vyšlo.

kotcheva
3. říj 2014

@maggie4 ja vim, ze je "prijemnejsi" pocit, mit nejakeho mrazacka... Taky me to v prvni chvili vykolejilo, kdyz mi zadne emryo nezustalo. Ale podarilo se, tak proc ne tobe, evidentne je to bojovnik🙂. Mimochodem, ja si taky telefonovala do CAR az 3. den - manipulace s embryi je rizikova, tak je nekontrolovali denne...

maggie4
4. říj 2014

@kotcheva
@78marcela Děkuju vám, holky, za podporu. Dnes je to 3. den a embryo je 4 buněčné. Mělo by mít 6-8 buněk. Myslíte, že to může dohnat, nebo je to ztracené? Nemáte s tím zkušenost?

sasanka033
4. říj 2014

@maggie4 otazka sice neni na me, ale: zlato, to vis ze to muze dohnat! my meli jedno embryo o cely den opozdene, uz od druheho dne mu moc nedavali nadeji a nakonec mi ho transferovali jako blastu az sesty den🙂 podle me to byl chlapecek a to tvoje je taky. chlapi jsou totiz desne liny a zabrzdeny 😀

78marcela
4. říj 2014

@maggie4 tak to vůbec netuším. Neřekli ti?

kotcheva
4. říj 2014

@maggie4 ahoj, taky netusim - ale taky bych cekala, ze ti to rekne embryolog...

maggie4
5. říj 2014

@kotcheva @78marcela Uvidím zítra. Buď bude ráno volat doktor, nebo jedem odpoledne na ET. Pořád doufám.
@sasanka033 Děkuju moc za naději. Jen nechápu - ty tedy čekáš mimi nebo jak to dopadlo?

kotcheva
5. říj 2014

@maggie4 tak drzim palce, at zitra jedete🙂. Verim, ze to embryjko za vikend dohnalo!

sasanka033
6. říj 2014

@maggie4 ne, to bohuzel necekam. ale mne se nikdy nechytlo zadny embryo, ani krasny, ani tohle opozdeny...

maggie4
6. říj 2014

@sasanka033 to je mi moc líto. přesto se snažíš dát naději jiným. děkuju! moc ti přeju, aby to příští se tě chytlo a pustilo se až za 9 měsíců!!!

sasanka033
6. říj 2014

@maggie4 dekuju. a jak to u vas dopadlo?

maggie4
6. říj 2014

@sasanka033 ještě nevím, nikdo nevolá, takže pravděpodobně transfer bude. ale ještě nejásám, za hodinu si tam radši zavolám.

sasanka033
6. říj 2014

@maggie4 tak to fakt vypada na dobry znameni! 🙂 hodne stesti🙂

maggie4
6. říj 2014

Holky, tak my za hoďku vyrážíme do Brna na ET! Zdá se, že to ten malej bobek dohnal! Jupí! 🙂

78marcela
6. říj 2014

@maggie4 tak ti držím pěsti ať ti to brzy uteče k pozitivnímu testu..
Holky já už chci taky na transfer a zatím to nevypadá moc brzy. Dnes jsem psala do centra a z odpovědi jsem rozčarována. Asi měl můj doktor moc práce a odepsal mi takový blbosti že bych podle jeho rady šla na transfer asi v květnu. Jsem naštvaná. Chci do vánoc a hotovo.

maggie4
6. říj 2014

@78marcela děkuju. už je tam 🙂
to je divný. proč až v květnu? to nechápu...

78marcela
6. říj 2014

@maggie4 no protože mi napsal, že budeme čekat na ms. Že do šesti týdnu přijde jedna a pak za čtyři týdny druhá a po ní naplánujeme KET. Jenže u mě čekat na ms by znamenalo čekání třeba tři roky, protože mě prostě ms nechodí. Tak jsem mu to napsala, jestli mi napíše norethisteron na vyvolání. Prý ne, že si mám přijít na vyvolávací injekci. Jenže na na mě taky nefunguje. Takže nevím kdy se ms dočkám. A ještě napsal že léky nebudu brát před KET žádné, že dáme KET v nativu. Což je taky blbost protože když nemám cykly, tak mi ta sliznice prostě neroste, takže by to bylo k ničemu. No nevím co teď. Řekl že tu druhou nařídíme pomocí norethisteronu, takže to udělám asi tak, že si na tu injekci prijdu, ona ms stejně nedojde, ale řeknu že přišla a naplánuji další už přes prášky. Tu lhůtu dodržím aby se deloha vzpamatovala. A bude to a v prosinci před svátky hurá na transfer.

suzik161
8. říj 2014

@78marcela budu ti držet palce!!!! Jsem teď byla bez internetu,tak jsem nepsala,ale sledovala jsem vás 🙂

maggie4
9. říj 2014

@78marcela to je fakt divný. změnila jsi doktora, nebo co? že se chová, jak kdyby o tobě nic nevěděl... Nevím, co ti poradit, ale budu to držet pěsti!

78marcela
9. říj 2014

@maggie4 nezměnila. Asi měl moc práce a napsal obecné info vhodné pro normální pacientku která ma ms pravidelně. Jenže já nejsem »normální« 🙂

jesie28
8. lis 2014

@kotcheva
@78marcela
@maggie4
@suzik161
@sasanka033
Ahoj holky. Jak se máte? Občas sem nakouknu. Tak u nás bude jedno miminko. Daří se mu dobře. 🙂 Už jsem přešla i z CAR zpět ke svému gynekologovi. Když jsem byla na kontrole, tak říkal, že mám pořád zvětšený vaječníky, že mě hodně nastimulovali. 😒 Tak snad se to dá brzo do pořádku.

suzik161
8. lis 2014

@jesie28 ahoj, tak u nad to vypadá taky na mimčo, přirozeně 🙂 v utery jedu na 1.utz ještě do caru, protože jsem to chtěla řešit s nimi 🙂 to je super, ze se ti to povedlo a držím palce ať je vše jak má být

jesie28
8. lis 2014

@suzik161 Jéé, tak to já taky moc gratuluji k miminku. Jde vidět, že zázraky se dějí. 😉 Buď na sebe opatrná 🙂

suzik161
8. lis 2014

@jesie28 doufám,že bude k čemu, jsem úplně na začátku, čekám na srdíčko,snad to dobře dopadne 🙂 taky se opatruj!!!!!

78marcela
8. lis 2014

@jesie28 tak to je krasne, paráda že se ti to povedlo.
@suzik161 jasné že to bude dobré. Přirozeně děti jsou větší držáci tak to bude v pohodě🙂

Oběma vám držím moc pěsti.

jesie28
9. lis 2014

@suzik161 Neboj všechno bude dobrý. Já jsem si nakoupila vitamíny a snažím se jíst i víc ovoce. Já jdu 26 na Papp test, tak jsem zvědavá co to bude 🙂 Taky mám strach, ale to si člověk nesmí připouštět, že by se něco stalo. Tím je člověk ještě víc nervózní.
@78marcela Marci a co ty, kdy jdeš na další Ket?

suzik161
9. lis 2014

@jesie28 taky jsem si nějaké vitamíny nakoupila a jim denně pomeranč a kiwi, to miluji 🙂 já jdu v úterý na utz, snad bude prcek kde má🙂